POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 08:55:00] • Świnoujście

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Po raz kolejny na Placu Wolności zebrały się kobiety, które protestują przeciwko poczynaniom rządzących. Część mieszkanek Świnoujścia jest wyraźnie zawiedzionych, że Sejm odrzucił projekt obywatelski "Ratujmy kobiety", który zakładał między innymi edukację seksualną, dostęp do środków antykoncepcyjnych, in- vitro, czy tabletek dzień po. - Kobiety muszą same decydować o sobie i swoim ciele - tak brzmiała część wypowiedzi w trakcie czwartkowego protestu.

W trakcie protestu, na transparentach widniały takie hasła jak: Polski walczące, są nas tysiące, moje życie, mój wybór, boję się własnego państwa, czy brońmy życia kobiet.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące poruszały także inne ważne tematy:

- Nie dla faszyzmu, nie dla rasizmu - krzyczały kobiety.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące kobiety, pytały czy Polska wraca do Średniowiecza?

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

W sumie, w manifestacji wzięło udział kilka osób.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 179, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 179

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:34:47] • [IP: 176.221.122.***]

NIEPRZEMYŚLANYCH - piszemy razem, panie feministki, wstyd pisać takie hasła z bykami.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 14:23:44] • [IP: 62.69.203.***]

A gdzie te trzy" sowy"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:53:31] • [IP: 79.186.211.**]

A kto tu nienawidzi starszych ludzi? Nie próbujcie wmawiać. że stary nie czyni źle i nie popełnia błędów. A innych do ohydnych rzeczy zachęca. Bo młodość potrafi być chmurna i durna, ale od seniorów należało by wymagać mądrości, roztropności i dobrej rady...nie głupoty, nie głupoty!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:49:39] • [IP: 184.168.46.**]

Stare, a głupie.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:36:13] • [IP: 93.94.191.**]

Kiedyś była Polska Walcząca dziś jest Polska Protestująca. Aż mi się Wietnam przypomniał.

AGENDA 21 • Niedziela [14.01.2018, 11:59:23] • [IP: 80.245.178.***]

OJ NIE DAŁA BOZIA ROZUMKU, NIE DAŁA, TYLKO NIEŹLE poPAPRAŁA.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:29:48] • [IP: 92.42.119.***]

Co za obłuda, pseudo manifa, marzą o powrocie państwa teoretycznego, państwa PO, platformy oligarchów z prawem do legalnego zabijania dzieci, a potem może do legalnego zabijania ludzi starych, samotnych niedołężnych tak jak np;w Holandii. Powinny się upomnieć o legalizację HASZYSZU jak chciał Palikot. A GDZIE JEST SUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.WSTYD>WSTYD >WSTYD

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:27:35] • [IP: 80.245.186.**]

do Babci z • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*] no ale ciągle nie wiemy o co wam chodzi, bronicie pozostałości starego układu gdzie" towarzyszom" się dobrze żyło kosztem reszty? My to rozumiemy.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:15:58] • [IP: 178.238.246.***]

Takie stare to pewnie same pamiętają średniowiecze

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:08:19] • [IP: 46.169.223.***]

ha, ha, ha!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*]

Babcie i dziadka pochowali sąsiedzi, rodziców oddali do przytułku oby tylko ktoś nie powiązał ich że znają jakąś starszą osobę, teraz zasiedli przed komputerem i pofolgowali sobie kpiąc i wyśmiewając starszych ludzi. Jest takie mądre powiedzenie oni nie przyjdą na wasze miejsce wy na ich na pewno!! Przyjdzie taki dzień w którym każde niepowodzenie każda niezaradność, niedołężności każdy ból w końcówce życia będzie Was prześladował za wpisy wyśmiewające tych ludzi. A zapewniam Was że pamięć w tym wieku powraca i jest ostra jak brzytwa a nie będzie już tych co mogli by Wam wybaczyć!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:32:16] • [IP: 80.49.131.*]

DLA TYCH CO NIENAWIDZĄ STARSZYCH OSÓB!! "Gdy kiedyś do Ciebie Zapuka sumienie Pomyśl co mu powiesz Na usprawiedliwieni. Że źle uczyniłeś Sprawiłeś mu przykrość Z uśmieszkiem na twarzy Kwitując to wszystko A słowo przepraszam Takie wyświechtane Nie przeszło przez gardło Bo nie jest lubiane Sumienie jak kolec Kłuje cię od środka Rodzi się z wyrzutów Że Ciebie zło spotka Wybierz sobie karę By nie być dręczony Przez swoje sumienie W końcu poruszony!!"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 08:40:38] • [IP: 5.172.233.**]

Jakoś nie widzę tych tysięcy...zaledwie cztery...jaki to procent mieszkanek naszego miasta...?...widać jakie jest poparcie w tej kwestii w naszym mieście. Morderczynie przyszłych wnucząt.., wstyd i wielka hańba :(

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:51:51] • [IP: 188.146.33.***]

Przykro czytać komentarze wyśmiewające kobiety któresięnie boją protestować

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:45:37] • [IP: 80.245.189.**]

Porażka, brak słów. Co to w ogóle jest ??

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:20:27] • [IP: 37.47.155.***]

To wygląda nie jak" manifestacja" proaborcyjna tylko jak zbiegowisko przeciwników Zjednoczonej Prawicy. Niby kogo te osoby widza u władzy? Skompromitawana Platformę czy nieogarnieta, beznadziejna Nowoczesną?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:12:24] • [IP: 80.245.186.**]

już wiem one walczą o resztki starego układu walczą za owsiaka żeby biedaczysko mógł dalej skubać z naszych kieszeni

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:10:15] • [IP: 80.245.186.**]

Czyli co one walczą o to żeby młode, bo przecież nie one miały prawo do aborcji dzieciaka ? Czy o co tu chodzi ? Czy o tą żałosną czerwoną konstytucje? Czy czerwone sądy ? Żeby było tak jak było? Z SBeckimi emeryturami? Czy za marksitów z brukseli? Czy może eugenike?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:07:39] • [IP: 37.47.167.***]

Jest i elka etatowa demonstrantka hahaha ciekawe czy wie po co tam jest

Gość • Niedziela [14.01.2018, 02:37:33] • [IP: 92.42.119.***]

Poziom wypowiedzi w iswinoujscie wciąż obniża się co potwierdzają te seksistowskie i dotyczące wieku, a także" rozrodczych" mozliwosci uczestniczek protestu wypowiedzi. Nic tak nie podgrzewa dyskusji jak chamskie wypowiedzi i są one pewnie" po myśli" redakcji. Z drugiej jednak strony potwierdzają one opinie o rzeczywistym" schamieniu" Polaków. Przyjmując załozenie, że protestować i wypowiadać się mogliby tylko ci i te, których by to mogło dotyczyć, to kto dał prawo tym wszystkim dziadkom w Sejmie i facetom. którzy nigdy nie będą mogli być w ciąży -wypowiadać się na temat przerywania ciąży czy np. skazywania kobiety z obumarłą ciążą na konieczność donoszenia jej. Ilu z Was też byloby naprawdę chętnych do wychowywania dziecka z gwałtu. A jak byście się czuli wy wielcy obrońcy życia poczętego, gdyby zaczęto was rozliczać z każdej" zmarnowanej" kropli spermy – tej, którą spuszczacie w kiblu czy wyrzucacie wraz z kondomem. Plemniki w nich jeszcze zyją i mogą zapładniać. Toż to zbrodnia! Tak nie wolno!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 00:48:05] • [IP: 164.127.32.***]

A ta Ela, z której tu się śmieją, której współczują, to ta trzymająca megafon?

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:00:38] • [IP: 178.238.251.**]

weź pare babci spod monolopu na wino niema

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:11:21] • [IP: 77.88.191.**]

Czy te hasła głoszone przez te baby są choć jedno M Ą D R E

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:10:27] • [IP: 95.40.126.***]

A ta druga od lewej to chyba nigdy się nie schańbiła pracą a ma syna wiecznie pijanego i tacy właśnie protestują za kasę, jestem jej sąsiadem więc wiem co mówię

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:04:45] • [IP: 77.88.191.**]

(17.37) To tej trzeba pomnik postawić co trzyma tubę, zgadzam się, wytrzymała jest, żadnego protestu nie opuściła. Lubi być na scenie -celebrytka. Wstyd.

Oglądasz 1-25 z 179
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■