POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 08:55:00] • Świnoujście

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Po raz kolejny na Placu Wolności zebrały się kobiety, które protestują przeciwko poczynaniom rządzących. Część mieszkanek Świnoujścia jest wyraźnie zawiedzionych, że Sejm odrzucił projekt obywatelski "Ratujmy kobiety", który zakładał między innymi edukację seksualną, dostęp do środków antykoncepcyjnych, in- vitro, czy tabletek dzień po. - Kobiety muszą same decydować o sobie i swoim ciele - tak brzmiała część wypowiedzi w trakcie czwartkowego protestu.

W trakcie protestu, na transparentach widniały takie hasła jak: Polski walczące, są nas tysiące, moje życie, mój wybór, boję się własnego państwa, czy brońmy życia kobiet.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące poruszały także inne ważne tematy:

- Nie dla faszyzmu, nie dla rasizmu - krzyczały kobiety.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące kobiety, pytały czy Polska wraca do Średniowiecza?

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

W sumie, w manifestacji wzięło udział kilka osób.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 179, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 179

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:34:47] • [IP: 176.221.122.***]

NIEPRZEMYŚLANYCH - piszemy razem, panie feministki, wstyd pisać takie hasła z bykami.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 14:23:44] • [IP: 62.69.203.***]

A gdzie te trzy" sowy"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:53:31] • [IP: 79.186.211.**]

A kto tu nienawidzi starszych ludzi? Nie próbujcie wmawiać. że stary nie czyni źle i nie popełnia błędów. A innych do ohydnych rzeczy zachęca. Bo młodość potrafi być chmurna i durna, ale od seniorów należało by wymagać mądrości, roztropności i dobrej rady...nie głupoty, nie głupoty!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:49:39] • [IP: 184.168.46.**]

Stare, a głupie.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:36:13] • [IP: 93.94.191.**]

Kiedyś była Polska Walcząca dziś jest Polska Protestująca. Aż mi się Wietnam przypomniał.

AGENDA 21 • Niedziela [14.01.2018, 11:59:23] • [IP: 80.245.178.***]

OJ NIE DAŁA BOZIA ROZUMKU, NIE DAŁA, TYLKO NIEŹLE poPAPRAŁA.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:29:48] • [IP: 92.42.119.***]

Co za obłuda, pseudo manifa, marzą o powrocie państwa teoretycznego, państwa PO, platformy oligarchów z prawem do legalnego zabijania dzieci, a potem może do legalnego zabijania ludzi starych, samotnych niedołężnych tak jak np;w Holandii. Powinny się upomnieć o legalizację HASZYSZU jak chciał Palikot. A GDZIE JEST SUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.WSTYD>WSTYD >WSTYD

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:27:35] • [IP: 80.245.186.**]

do Babci z • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*] no ale ciągle nie wiemy o co wam chodzi, bronicie pozostałości starego układu gdzie" towarzyszom" się dobrze żyło kosztem reszty? My to rozumiemy.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:15:58] • [IP: 178.238.246.***]

Takie stare to pewnie same pamiętają średniowiecze

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:08:19] • [IP: 46.169.223.***]

ha, ha, ha!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*]

Babcie i dziadka pochowali sąsiedzi, rodziców oddali do przytułku oby tylko ktoś nie powiązał ich że znają jakąś starszą osobę, teraz zasiedli przed komputerem i pofolgowali sobie kpiąc i wyśmiewając starszych ludzi. Jest takie mądre powiedzenie oni nie przyjdą na wasze miejsce wy na ich na pewno!! Przyjdzie taki dzień w którym każde niepowodzenie każda niezaradność, niedołężności każdy ból w końcówce życia będzie Was prześladował za wpisy wyśmiewające tych ludzi. A zapewniam Was że pamięć w tym wieku powraca i jest ostra jak brzytwa a nie będzie już tych co mogli by Wam wybaczyć!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:32:16] • [IP: 80.49.131.*]

DLA TYCH CO NIENAWIDZĄ STARSZYCH OSÓB!! "Gdy kiedyś do Ciebie Zapuka sumienie Pomyśl co mu powiesz Na usprawiedliwieni. Że źle uczyniłeś Sprawiłeś mu przykrość Z uśmieszkiem na twarzy Kwitując to wszystko A słowo przepraszam Takie wyświechtane Nie przeszło przez gardło Bo nie jest lubiane Sumienie jak kolec Kłuje cię od środka Rodzi się z wyrzutów Że Ciebie zło spotka Wybierz sobie karę By nie być dręczony Przez swoje sumienie W końcu poruszony!!"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 08:40:38] • [IP: 5.172.233.**]

Jakoś nie widzę tych tysięcy...zaledwie cztery...jaki to procent mieszkanek naszego miasta...?...widać jakie jest poparcie w tej kwestii w naszym mieście. Morderczynie przyszłych wnucząt.., wstyd i wielka hańba :(

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:51:51] • [IP: 188.146.33.***]

Przykro czytać komentarze wyśmiewające kobiety któresięnie boją protestować

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:45:37] • [IP: 80.245.189.**]

Porażka, brak słów. Co to w ogóle jest ??

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:20:27] • [IP: 37.47.155.***]

To wygląda nie jak" manifestacja" proaborcyjna tylko jak zbiegowisko przeciwników Zjednoczonej Prawicy. Niby kogo te osoby widza u władzy? Skompromitawana Platformę czy nieogarnieta, beznadziejna Nowoczesną?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:12:24] • [IP: 80.245.186.**]

już wiem one walczą o resztki starego układu walczą za owsiaka żeby biedaczysko mógł dalej skubać z naszych kieszeni

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:10:15] • [IP: 80.245.186.**]

Czyli co one walczą o to żeby młode, bo przecież nie one miały prawo do aborcji dzieciaka ? Czy o co tu chodzi ? Czy o tą żałosną czerwoną konstytucje? Czy czerwone sądy ? Żeby było tak jak było? Z SBeckimi emeryturami? Czy za marksitów z brukseli? Czy może eugenike?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:07:39] • [IP: 37.47.167.***]

Jest i elka etatowa demonstrantka hahaha ciekawe czy wie po co tam jest

Gość • Niedziela [14.01.2018, 02:37:33] • [IP: 92.42.119.***]

Poziom wypowiedzi w iswinoujscie wciąż obniża się co potwierdzają te seksistowskie i dotyczące wieku, a także" rozrodczych" mozliwosci uczestniczek protestu wypowiedzi. Nic tak nie podgrzewa dyskusji jak chamskie wypowiedzi i są one pewnie" po myśli" redakcji. Z drugiej jednak strony potwierdzają one opinie o rzeczywistym" schamieniu" Polaków. Przyjmując załozenie, że protestować i wypowiadać się mogliby tylko ci i te, których by to mogło dotyczyć, to kto dał prawo tym wszystkim dziadkom w Sejmie i facetom. którzy nigdy nie będą mogli być w ciąży -wypowiadać się na temat przerywania ciąży czy np. skazywania kobiety z obumarłą ciążą na konieczność donoszenia jej. Ilu z Was też byloby naprawdę chętnych do wychowywania dziecka z gwałtu. A jak byście się czuli wy wielcy obrońcy życia poczętego, gdyby zaczęto was rozliczać z każdej" zmarnowanej" kropli spermy – tej, którą spuszczacie w kiblu czy wyrzucacie wraz z kondomem. Plemniki w nich jeszcze zyją i mogą zapładniać. Toż to zbrodnia! Tak nie wolno!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 00:48:05] • [IP: 164.127.32.***]

A ta Ela, z której tu się śmieją, której współczują, to ta trzymająca megafon?

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:00:38] • [IP: 178.238.251.**]

weź pare babci spod monolopu na wino niema

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:11:21] • [IP: 77.88.191.**]

Czy te hasła głoszone przez te baby są choć jedno M Ą D R E

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:10:27] • [IP: 95.40.126.***]

A ta druga od lewej to chyba nigdy się nie schańbiła pracą a ma syna wiecznie pijanego i tacy właśnie protestują za kasę, jestem jej sąsiadem więc wiem co mówię

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:04:45] • [IP: 77.88.191.**]

(17.37) To tej trzeba pomnik postawić co trzyma tubę, zgadzam się, wytrzymała jest, żadnego protestu nie opuściła. Lubi być na scenie -celebrytka. Wstyd.

Oglądasz 1-25 z 179
■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■