POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 08:55:00] • Świnoujście

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Po raz kolejny na Placu Wolności zebrały się kobiety, które protestują przeciwko poczynaniom rządzących. Część mieszkanek Świnoujścia jest wyraźnie zawiedzionych, że Sejm odrzucił projekt obywatelski "Ratujmy kobiety", który zakładał między innymi edukację seksualną, dostęp do środków antykoncepcyjnych, in- vitro, czy tabletek dzień po. - Kobiety muszą same decydować o sobie i swoim ciele - tak brzmiała część wypowiedzi w trakcie czwartkowego protestu.

W trakcie protestu, na transparentach widniały takie hasła jak: Polski walczące, są nas tysiące, moje życie, mój wybór, boję się własnego państwa, czy brońmy życia kobiet.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące poruszały także inne ważne tematy:

- Nie dla faszyzmu, nie dla rasizmu - krzyczały kobiety.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące kobiety, pytały czy Polska wraca do Średniowiecza?

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

W sumie, w manifestacji wzięło udział kilka osób.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 179, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 179

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:34:47] • [IP: 176.221.122.***]

NIEPRZEMYŚLANYCH - piszemy razem, panie feministki, wstyd pisać takie hasła z bykami.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 14:23:44] • [IP: 62.69.203.***]

A gdzie te trzy" sowy"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:53:31] • [IP: 79.186.211.**]

A kto tu nienawidzi starszych ludzi? Nie próbujcie wmawiać. że stary nie czyni źle i nie popełnia błędów. A innych do ohydnych rzeczy zachęca. Bo młodość potrafi być chmurna i durna, ale od seniorów należało by wymagać mądrości, roztropności i dobrej rady...nie głupoty, nie głupoty!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:49:39] • [IP: 184.168.46.**]

Stare, a głupie.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:36:13] • [IP: 93.94.191.**]

Kiedyś była Polska Walcząca dziś jest Polska Protestująca. Aż mi się Wietnam przypomniał.

AGENDA 21 • Niedziela [14.01.2018, 11:59:23] • [IP: 80.245.178.***]

OJ NIE DAŁA BOZIA ROZUMKU, NIE DAŁA, TYLKO NIEŹLE poPAPRAŁA.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:29:48] • [IP: 92.42.119.***]

Co za obłuda, pseudo manifa, marzą o powrocie państwa teoretycznego, państwa PO, platformy oligarchów z prawem do legalnego zabijania dzieci, a potem może do legalnego zabijania ludzi starych, samotnych niedołężnych tak jak np;w Holandii. Powinny się upomnieć o legalizację HASZYSZU jak chciał Palikot. A GDZIE JEST SUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.WSTYD>WSTYD >WSTYD

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:27:35] • [IP: 80.245.186.**]

do Babci z • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*] no ale ciągle nie wiemy o co wam chodzi, bronicie pozostałości starego układu gdzie" towarzyszom" się dobrze żyło kosztem reszty? My to rozumiemy.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:15:58] • [IP: 178.238.246.***]

Takie stare to pewnie same pamiętają średniowiecze

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:08:19] • [IP: 46.169.223.***]

ha, ha, ha!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*]

Babcie i dziadka pochowali sąsiedzi, rodziców oddali do przytułku oby tylko ktoś nie powiązał ich że znają jakąś starszą osobę, teraz zasiedli przed komputerem i pofolgowali sobie kpiąc i wyśmiewając starszych ludzi. Jest takie mądre powiedzenie oni nie przyjdą na wasze miejsce wy na ich na pewno!! Przyjdzie taki dzień w którym każde niepowodzenie każda niezaradność, niedołężności każdy ból w końcówce życia będzie Was prześladował za wpisy wyśmiewające tych ludzi. A zapewniam Was że pamięć w tym wieku powraca i jest ostra jak brzytwa a nie będzie już tych co mogli by Wam wybaczyć!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:32:16] • [IP: 80.49.131.*]

DLA TYCH CO NIENAWIDZĄ STARSZYCH OSÓB!! "Gdy kiedyś do Ciebie Zapuka sumienie Pomyśl co mu powiesz Na usprawiedliwieni. Że źle uczyniłeś Sprawiłeś mu przykrość Z uśmieszkiem na twarzy Kwitując to wszystko A słowo przepraszam Takie wyświechtane Nie przeszło przez gardło Bo nie jest lubiane Sumienie jak kolec Kłuje cię od środka Rodzi się z wyrzutów Że Ciebie zło spotka Wybierz sobie karę By nie być dręczony Przez swoje sumienie W końcu poruszony!!"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 08:40:38] • [IP: 5.172.233.**]

Jakoś nie widzę tych tysięcy...zaledwie cztery...jaki to procent mieszkanek naszego miasta...?...widać jakie jest poparcie w tej kwestii w naszym mieście. Morderczynie przyszłych wnucząt.., wstyd i wielka hańba :(

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:51:51] • [IP: 188.146.33.***]

Przykro czytać komentarze wyśmiewające kobiety któresięnie boją protestować

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:45:37] • [IP: 80.245.189.**]

Porażka, brak słów. Co to w ogóle jest ??

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:20:27] • [IP: 37.47.155.***]

To wygląda nie jak" manifestacja" proaborcyjna tylko jak zbiegowisko przeciwników Zjednoczonej Prawicy. Niby kogo te osoby widza u władzy? Skompromitawana Platformę czy nieogarnieta, beznadziejna Nowoczesną?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:12:24] • [IP: 80.245.186.**]

już wiem one walczą o resztki starego układu walczą za owsiaka żeby biedaczysko mógł dalej skubać z naszych kieszeni

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:10:15] • [IP: 80.245.186.**]

Czyli co one walczą o to żeby młode, bo przecież nie one miały prawo do aborcji dzieciaka ? Czy o co tu chodzi ? Czy o tą żałosną czerwoną konstytucje? Czy czerwone sądy ? Żeby było tak jak było? Z SBeckimi emeryturami? Czy za marksitów z brukseli? Czy może eugenike?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:07:39] • [IP: 37.47.167.***]

Jest i elka etatowa demonstrantka hahaha ciekawe czy wie po co tam jest

Gość • Niedziela [14.01.2018, 02:37:33] • [IP: 92.42.119.***]

Poziom wypowiedzi w iswinoujscie wciąż obniża się co potwierdzają te seksistowskie i dotyczące wieku, a także" rozrodczych" mozliwosci uczestniczek protestu wypowiedzi. Nic tak nie podgrzewa dyskusji jak chamskie wypowiedzi i są one pewnie" po myśli" redakcji. Z drugiej jednak strony potwierdzają one opinie o rzeczywistym" schamieniu" Polaków. Przyjmując załozenie, że protestować i wypowiadać się mogliby tylko ci i te, których by to mogło dotyczyć, to kto dał prawo tym wszystkim dziadkom w Sejmie i facetom. którzy nigdy nie będą mogli być w ciąży -wypowiadać się na temat przerywania ciąży czy np. skazywania kobiety z obumarłą ciążą na konieczność donoszenia jej. Ilu z Was też byloby naprawdę chętnych do wychowywania dziecka z gwałtu. A jak byście się czuli wy wielcy obrońcy życia poczętego, gdyby zaczęto was rozliczać z każdej" zmarnowanej" kropli spermy – tej, którą spuszczacie w kiblu czy wyrzucacie wraz z kondomem. Plemniki w nich jeszcze zyją i mogą zapładniać. Toż to zbrodnia! Tak nie wolno!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 00:48:05] • [IP: 164.127.32.***]

A ta Ela, z której tu się śmieją, której współczują, to ta trzymająca megafon?

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:00:38] • [IP: 178.238.251.**]

weź pare babci spod monolopu na wino niema

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:11:21] • [IP: 77.88.191.**]

Czy te hasła głoszone przez te baby są choć jedno M Ą D R E

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:10:27] • [IP: 95.40.126.***]

A ta druga od lewej to chyba nigdy się nie schańbiła pracą a ma syna wiecznie pijanego i tacy właśnie protestują za kasę, jestem jej sąsiadem więc wiem co mówię

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:04:45] • [IP: 77.88.191.**]

(17.37) To tej trzeba pomnik postawić co trzyma tubę, zgadzam się, wytrzymała jest, żadnego protestu nie opuściła. Lubi być na scenie -celebrytka. Wstyd.

Oglądasz 1-25 z 179
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■