POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.01.2018, 09:38:30] • Świnoujście

Od godziny 9.00 rozpoczęła się uliczna kwesta dla WOŚP

Od godziny 9.00 rozpoczęła się uliczna kwesta dla WOŚP

fot. Sławomir Ryfczyński

195 wolontariuszy w Świnoujściu zbiera środki na oddziały pediatryczne w szpitalach, takich jak choćby nasz, świnoujski. 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się tradycyjną odprawą dla wolontariuszy w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego. W tym roku w Świnoujściu dla orkiestry zbierać pieniądze do puszek zbierać będzie 195 patroli, Ostatnich wskazówek przed wyruszeniem w teren udzielał Wośpowym patrolom szef świnoujskiego sztabu Orkiestry,

Mirosław Nieśpelski przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują kwestujących dla WOŚP. Bazą dla wolontariuszy przez cały dzień będzie sztab, który mieści się w Bibliotece Miejskiej. Tu pracował będzie bank orkiestry, tu także znajdować się będzie punkt odpoczynku i żywienia wolontariuszy.

Od godziny 9.00 rozpoczęła się uliczna kwesta dla WOŚP

fot. Sławomir Ryfczyński

W sztabie z kolei działać będą non stop stanowiska informatyczne. To stąd na całą Polskę rozchodzić będą się informacje o tym jak przebiega finał w naszym mieście. Relacje z najważniejszych wydarzeń znajdziecie na iswinoujscie.pl.

Od godziny 9.00 rozpoczęła się uliczna kwesta dla WOŚP

fot. Sławomir Ryfczyński

Na bieżąco wszystkie informacje aktualizowane będą na oficjalnej stronie sztabu pod adresem www.wosp.swinoujscie.pl.

Od godziny 9.00 rozpoczęła się uliczna kwesta dla WOŚP

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Wtorek [16.01.2018, 11:10:21] • [IP: 109.243.203.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 13:39:40] • [IP: 188.125.42.***]

Do autora postuwpis B.Szydło (Twitter) • Niedziela [14.01.2018, 16:23:08] • [IP: 164.127.32.***]. Na jednym z portali znalazłem odpowiedni komentarz do przytoczonego wpisu, więc go załączam i pozdrawiam wszyskich ;)" Matko bosko pisowsko przegoniona z oltarza -nie kompromituj sie dalej, zejdz z pierwszego planu, Pamieta!! Pieniadze ktore wozisz biznesmenowi na budowe dla siebie drabiny do nieba sa nasze. Pieniadze na WOSP sa tez nasze, ale dane przez nas na ratowanie zycia URODZONEGO. Kompromitacjo wstawajaca z kolan, rozkladajaca ramiona (poojdzta dzieci moje w moje ramiona) i lgajaca od rana do nocy, kazdego dnia, Ta drabina budowana przez nasze miliony dla ciebie zaprowadzi ciebie prosto do piekla, a my za kazdy grosik wrzucony do puszki WOSP mamy zapisany plusik u BOGA naszego Boga nie torunskiego."

Gość • Niedziela [14.01.2018, 21:56:42] • [IP: 83.8.168.*]

a moje dziecko może i z gilami pod nosem chodziło dziś z puszką ale to tylko napawa do dumy że chciało w taki sposób zrobić coś dobrego dla innych, a na WOŚP daje od 26 lat i dawać dalej będę!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 21:41:01] • [IP: 164.126.194.***]

I Pulpet zwariował na starość.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 20:56:15] • [IP: 37.47.175.**]

coś licho z tym światełkiem do nieba w tym roku !?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 20:17:52] • [IP: 178.238.249.**]

Ponieważ pisowcy mają swoich" wolontariuszy" do rozliczania, niech czynią to równie gorliwie jak teraz szczują na Orkiestrę i Jurka Owsiaka.Zacznijcie od biznesmena z Torunia fałszywie tytułowanego ojcem.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 20:03:27] • [IP: 62.69.203.**]

Trochę skapnie na sprzęt a reszta do kieszeni organizatora naiwniaki

Gość • Niedziela [14.01.2018, 19:03:12] • [IP: 80.245.178.**]

Zwykły lans Owsika.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 18:18:35] • [IP: 80.49.135.***]

Prawi i sprawiedliwi w defensywie - suweren Was olał i głosuje grosikami brawo orkiestra!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 18:17:44] • [IP: 37.47.146.**]

O ktorej puszczaja swiatelko do nieba u nas w s-ciu

Gość • Niedziela [14.01.2018, 17:47:23] • [IP: 79.188.75.***]

DO [14.01.2018, 16:27:43] • [IP: 92.42.115.***] OCZYWISCIE ZE MAM DZIECI ALE NIE ZEBRAJA!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:27:43] • [IP: 92.42.115.***]

do ciebie [14.01.2018, 10:39:35] • [IP: 79.188.75.***] idź spać albo na miesięcznicę Ty masz dzieci! Pewnie nie i nigdy też dzieckiem nie byłeś zawsze zgorzkniałym starcem

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:25:46] • [IP: 37.47.175.**]

Jak myślicie ile WOŚP zbierze w Świnoujściu? starczy na opłacenie ostatniego rachunku Hanny Gronkiewicz Waltz ? He he he dzieciaki zapierdzielają z gilami pod nosem a ona prawie 50tyś PLN rachunek za telefon :)

wpis B.Szydło (Twitter) • Niedziela [14.01.2018, 16:23:08] • [IP: 164.127.32.***]

" Beata Szydło @BeataSzydlo Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie dla nierozumnej promocji tych, którzy je organizują.Każda pomoc bezinteresowna, płynąca z serca, jest bezcenna. Pomagajmy z pokorą, w poszanowaniu dla tych, którzy na tę pomoc czekają. Wielki szacunek dla pomagających-"---------Czy Owsiak nad tym pomysli - jestem pewien, że nie, ale na pewno Polacy są zdolni do przemyślenia tych słów i podtrzymania praktyki omijania akcji czynionych dla nich samych, dla ich organizatorów - a skupienia się na tych prawdziwych.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:22:50] • [IP: 81.34.237.***]

"też płacimy do waszego pisPaństwa podatki" (...) - oczom nie wierzę! Komuniści wypisali się z Polski! Chołota nie wierzy w demokrację (to wiedziałem już dawno), a tylko w komuszy reżim.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:47:17] • [IP: 80.245.179.***]

Brawo WOŚP a ta pisowsko kuzkizowska hołota niech sobie ujada.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:37:29] • [IP: 92.42.114.***]

Do IP 95. 160. 158. Jak uważasz czy to co zostanie zebrane w Świnoujściu wystarczy na opłacenie rachunku za telefon tej pani z warszawki. W latach 60- 70 mieszkańcy miasta składali się na aparat do prześwietleń i co się stało pewnie udajesz że nie wiesz o co chodzi. Po transformacji aparat wylądował w prywatnym gabinecie / na terenie szpitala/ i mieszkańcy musieli płaci za prześwietlenie. Udawaj dalej panie naiwny.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:07:45] • [IP: 94.254.137.***]

Jełopki, nasze wasze... Chcę powiedzieć że my którzy dajemy do puszek też płacimy do waszego pisPaństwa podatki wiec sprzęt w szpitalach jest też nasz nie tylko wasz... Pojmuje ciemny lud??

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:04:35] • [IP: 37.7.12.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [14.01.2018, 14:35:14] • [IP: 94.254.239.**]

Nie dajemy i nie gadamy nikt nikogo nie zmusza

Gość • Niedziela [14.01.2018, 14:17:47] • [IP: 95.160.157.***]

Oczywiście niektórzy są wszystko wiedzący ile, za ile, że zarabia Owsiak a co oni zrobili dla bliźnich? Pewnie nic! Niech Orkiestra gra jak najdłużej!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:13:42] • [IP: 94.254.225.***]

Do [14.01.2018, 12:59:16] • [IP: 164.127.32.***] czy ty chłopie wiesz że działasz na niekorzyść swojego kościoła, szczując jednego na drugiego?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:09:09] • [IP: 108.27.57.**]

pani prezydent przekazala pokazma sume 50 tys zl

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:59:16] • [IP: 164.127.32.***]

11:23 - 1. nie plujemy, lecz krytykujemy, 2.nie musimy nic podpisywać, tak jak ciebie nie zmuszamy do podpisywania aktu zrzeczenia się części sprzętu finansowanego z naszych składek lub z ofiar na inne fundacje zajmujące sie ofiarowywaniem sprzętu (np.na Caritas). Sprzęt z WOŚP kupiony za nieproporcjonalnie do ich wartości drogie pieniądze (sumując koszt fajerwerków, wkład TV, służb, instytucji) to mniej niz 1% kupowanego dla publ.służby zdrowia w Polsce sprzętu - reszta, czyli 99% to także efekt naszych pieniędzy, o których wyżej napisałem. Zatem - miarkuj swoje zapędy, miał rację ktoś pisząc, że takie wykluczanie innych nie-z-klanu-Owsiaka jest typowe dla sekty.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:48:13] • [IP: 178.238.253.***]

Piękna akcja.A ci co plują na wolontariuszy niech popatrzą na siebie w lustro.Co robią dla innych.Szkoda słów na pyskaczy.

Oglądasz 1-25 z 43
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■