POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.01.2018, 23:27:55] • Świnoujście

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Tylu ludzi Placu Mickiewicza chyba jeszcze nikt w Świnoujściu nie widział! Mieszkańcy schodzili się tu już na długo przed 20.00. Prawdziwy tłok zrobił się tu gdy na miejsce dotarł korowód z Placu Wolności, który przeszedł ulicami miasta z Placu Wolności. Światełko do nieba do wyraz wdzięczności dla wszystkich, dzięki którym WOŚP gra i to pięknie gra! Ale to dziękuję nie zostało tu namalowane jedynie wybuchami fajerwerków. Z okazji skorzystał szef świnoujskiego sztabu WOŚP.



Mirosław Nieśpelski dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tym roku w naszym mieście w to wielkie dzieło.Te podziękowania trafiły w pierwszym rzędzie do wszystkich wolontariuszy ale szef świnoujskiej orkiestry nie zapomniał także o instytucjach, które najbardziej wsparły akcję. Ale najpiękniejsze „dziękuję” wymalowały tego wieczoru barwne eksplozje imponującego pokazu fajerwerków. Było na co popatrzeć. Wielu z nas zachwyciło się ale w tłumie nie brakowało także osób, które poczuły zwyczajną dumę ze wspólnego dzieła.

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [15.01.2018, 00:34:05]

komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Piątek [19.01.2018, 18:14:55] • [IP: 92.42.119.***]

Popierałam popieram i będę popierać WOŚP ale fajerwerków nie popieram strata w skali całego kraju dużych pieniędzy tak żmudnie zbieranych. Laser lub inne i mniej głośne i tańsze rozwiązanie. Liczy się udział ludzi i zabawa a nie fajerwerki

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 23:58:01] • [IP: 176.221.113.**]

Zmarnowane pieniądze.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 19:39:57] • [IP: 94.254.228.***]

Do [15.01.2018, 16:05:18] • [IP: 164.127.32.***] lepiej opowiedz ile nas podatników kosztuje komisja macierewicza lub ile dostał rydzyk z naszych podatków, o konkordacie nie wspomnę !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 17:28:27] • [IP: 93.94.188.***]

A wiceprezydentowa chodziła po szkołach i straczyła że zbiórka na WOŚP jest zabroniona.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:50:48] • [IP: 37.47.129.***]

wy zbieracie na naklejki owsiakowe a nie na sprzet. ile sprzetu przez 26 lat kupiono w s-ciu?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:44:31] • [IP: 176.221.122.**]

KAZDA INICJATYWA POMOCY JEST DOBRA, TYLKO TRZEBA BYC UCZCIWYM

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:24:33] • [IP: 92.42.115.***]

BRAWO!!Popieram taką akcję przecież nie zbieraliśmy dla OWSIAKA tylko potrzebującym (jełopie!!) To szczytny cel tak trzymać!!

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:05:18] • [IP: 164.127.32.***]

15:18 - A wiesz, jaki procent sprzetu w publ. słuzbie zdrowia stanowi ten wośpowy? Jeden procent. To cię tak szokuje? 99% jest nasze, z podatków, z innych darowizn - i nikt nie wrzeszczy i nie nakleja swoich serduszek na tamten sprzęt. Po drugie: jest kupiony za ekstremalnie wysoka cenę. Zacytuje posła Kukiz'15, Rzymkowskiego:" (...) Taka wymuszona powszechna dobroczynność, kiedy prawie cały aparat państwowy pomagał. Angażowano w to media publiczne, pomagały spółki Skarbu Państwa, a efekt był taki, że zebrano mniej pieniędzy niż można było zarobić oszczędzając np. na reklamach. To po prostu mijało się z celem. To była próba usilnej promocji."

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 15:18:40] • [IP: 173.243.103.*]

dla wszytskich przeciwnikow pokazcie mi szpital w ktorym nie znajdzie sie sprzet od owsiaka !!

Gowin i Szydło o WOŚP • Poniedziałek [15.01.2018, 14:33:02] • [IP: 164.127.32.***]

A teraz głos Gowina, znacznie łaskawszy dla WOŚP (spisane z Tok Fm): Co roku, bez wahania wrzucam banknoty do puszek. Nie odmawiam nikomu, kto mnie o to prosi, nie odmawiam szacunku dla tych młodych ludzi, często wręcz dzieci, chociaż też nie będę ukrywał, że ideologia, która uzupełnia tę piękną akcję nie jest ideologią mi bliską (chodzi o ideologię „róbta co chceta”). --I głos B.Szydło (z Twittera, głos niby ogólny, ale opubl.wczoraj, więc o WOŚP): " Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, A NIE DLA NIEROZUMNEJ PROMOCJI TYCH, KTÓRZY JE ORGANIZUJĄ.Każda pomoc bezinteresowna, płynąca z serca, jest bezcenna. Pomagajmy z pokorą, w poszanowaniu dla tych, którzy na tę pomoc czekają."{podkreślenie moje}

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 12:48:12] • [IP: 77.88.191.**]

BRAWO OWSIAK I LUDZIE POPIERAJĄCY CUDOWNĄ AKCJĘ!! WIĘCEJ TAKICH.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 12:28:58] • [IP: 92.42.112.**]

Ludzie Swiata jakie tysiące ludzi?? Może kilkaset w tym Ci co mają straszne parcie na szklo i wszedzie ich pelno wystarczy tylko wejsc na FB- Lans na maxa.Kapiele, biegania, z każdej to okazji na Wielkanoc, na 1 Maja, na Mikolaja ale jaja... I póżniej te nieszczere komentarze pod zdjęciami lanserów: och ach ale wy wspaniali, super ale wam zazdraszczam, jacy wy dzielni... Kino Rama ciekawe czy gdyby nie bylo FB i mozliwosci lansu tez by to robili buchachacha . ... myślę ze nie

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:57:57] • [IP: 188.146.104.**]

moze 300 osób było

Kukiz'15 o WOŚP • Poniedziałek [15.01.2018, 11:24:46] • [IP: 164.127.32.***]

Tomasz Rzymkowski: Tradycyjnie jestem bez serduszka. **Dlaczego tradycyjnie? **T.R.:Jako dziecko wpłacałem pieniądze na WOŚP, ale od tamtej pory zmądrzałem. Właściwym podejściem do dobroczynności jest nauka naszej matki Kościoła – niech prawa ręka nie wie, co robi lewa. Hałaśliwe mówienie, że się komuś pomaga nie jest rzeczą służącą dobroczynności. Cenię sobie organizacje niekoniecznie nawet kościelne, które pomagają w zaciszu, wykonują tytaniczną pracę bez hałasu i wsparcia. J.Owsiak próbował, bo mam wrażenie, że ta koncepcja upadła, być takim świeckim św. Mikołajem. Taką wymuszoną powszechną dobroczynność, kiedy prawie cały aparat państwowy pomagał. Angażowano w to media publiczne, pomagały spółki Skarbu Państwa, a efekt był taki, że zebrano mniej pieniędzy niż można było zarobić oszczędzając np. na reklamach. To po prostu mijało się z celem. To była próba usilnej promocji."---Głosy na prawicy sa jednak zróżnicowane (acz zachowują krytyczny wspólny mianownik), niebawem opublikuje łaskawszą wypowiedź Gowina

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:08:30] • [IP: 94.254.228.***]

"Amoku" to dostają wielbiciele macierewicza i kaczyńskiego jak widzą że ktoś pomaga innym !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 10:31:14] • [IP: 176.221.113.**]

Puscili z dymem pieniadze, ktore mialy byc na dzieci? Jeszcze znajduja sue naiwni, ktorzy daja sie nabierac na Owsiakowa scieme?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 10:13:31] • [IP: 178.238.253.**]

No może 100-200 beż przesady, a pomyśleliście o tym że to centrum miasta i maluch już śpią, zwierzęta dostawały amoku, czy nie można było tego zrobić ten cyrk, z udziałem wszystkich służ na plaży !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:50:03] • [IP: 37.47.169.***]

co rok jest coraz gorzej. owsiakowi spada poparcie zaufanie przez te jego przekrety. Idea sluszna ale wlasciciel zapomnial po co to zostalo stworzone. koszta rosna, wplywy maleja. nie zabraknie za to naklejek ktore to sa nawet na miejszich szaletach naklejone.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:36:21] • [IP: 80.50.129.***]

światełko do nieba to powinien być lampion i nic więcej, świełko a nie bomby

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:15:00] • [IP: 94.254.234.**]

Jestem godna podziwu dla wspaniałego człowieka...nie wiem dlaczego co niektórym od dwóch lat to tak przeszkadza...wole dać dla takiej akcji, jak na tace w kościele...bo to jest dar z serca. ..a nie z przymusu. ..powinien być cennik za usługi wielebnych...pozdrawiam...

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:10:19] • [IP: 176.221.122.***]

Czy wprowadzanie podatków i podwyższanie ich to forma pomocy która Beata proponuje bo innej nie widać. biedni to również Ci którzy już nie dostaja 500 + To tak dla przypomnienia że społecześstwo składa się z ludzi w różnym wieku

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:10:02] • [IP: 94.254.225.***]

Było super, miło i sympatycznie pozdrawiam wszystkich :)

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:59:33] • [IP: 83.11.71.***]

Bardzo się cieszę że wbrew ujadaniu pisuarów i moherów orkiestra gra dalej z dobrym skutkiem. Brawo! A swoją drogą skąd w tym mieście tylu dyletantów i biednych umysłowo ludzi ?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:47:58] • [IP: 37.47.130.***]

Mr Owsiak robi wszystko żeby dochody mu nie spadły - dla niego to być albo nie być, a wy dalej będziecie czekać rok na wizytę do lekarza specjalisty.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:35:13] • [IP: 62.69.253.***]

Nowa świecka tradycja! Na Sylwestra nie strzelać bo to szkodzi zwierzętom! Na Orkiestrę strzelać bo to pomaga i nic nie kosztuje?

Oglądasz 1-25 z 38
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■