POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.01.2018, 23:27:55] • Świnoujście

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Tylu ludzi Placu Mickiewicza chyba jeszcze nikt w Świnoujściu nie widział! Mieszkańcy schodzili się tu już na długo przed 20.00. Prawdziwy tłok zrobił się tu gdy na miejsce dotarł korowód z Placu Wolności, który przeszedł ulicami miasta z Placu Wolności. Światełko do nieba do wyraz wdzięczności dla wszystkich, dzięki którym WOŚP gra i to pięknie gra! Ale to dziękuję nie zostało tu namalowane jedynie wybuchami fajerwerków. Z okazji skorzystał szef świnoujskiego sztabu WOŚP.



Mirosław Nieśpelski dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tym roku w naszym mieście w to wielkie dzieło.Te podziękowania trafiły w pierwszym rzędzie do wszystkich wolontariuszy ale szef świnoujskiej orkiestry nie zapomniał także o instytucjach, które najbardziej wsparły akcję. Ale najpiękniejsze „dziękuję” wymalowały tego wieczoru barwne eksplozje imponującego pokazu fajerwerków. Było na co popatrzeć. Wielu z nas zachwyciło się ale w tłumie nie brakowało także osób, które poczuły zwyczajną dumę ze wspólnego dzieła.

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [15.01.2018, 00:34:05]

komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Piątek [19.01.2018, 18:14:55] • [IP: 92.42.119.***]

Popierałam popieram i będę popierać WOŚP ale fajerwerków nie popieram strata w skali całego kraju dużych pieniędzy tak żmudnie zbieranych. Laser lub inne i mniej głośne i tańsze rozwiązanie. Liczy się udział ludzi i zabawa a nie fajerwerki

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 23:58:01] • [IP: 176.221.113.**]

Zmarnowane pieniądze.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 19:39:57] • [IP: 94.254.228.***]

Do [15.01.2018, 16:05:18] • [IP: 164.127.32.***] lepiej opowiedz ile nas podatników kosztuje komisja macierewicza lub ile dostał rydzyk z naszych podatków, o konkordacie nie wspomnę !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 17:28:27] • [IP: 93.94.188.***]

A wiceprezydentowa chodziła po szkołach i straczyła że zbiórka na WOŚP jest zabroniona.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:50:48] • [IP: 37.47.129.***]

wy zbieracie na naklejki owsiakowe a nie na sprzet. ile sprzetu przez 26 lat kupiono w s-ciu?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:44:31] • [IP: 176.221.122.**]

KAZDA INICJATYWA POMOCY JEST DOBRA, TYLKO TRZEBA BYC UCZCIWYM

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:24:33] • [IP: 92.42.115.***]

BRAWO!!Popieram taką akcję przecież nie zbieraliśmy dla OWSIAKA tylko potrzebującym (jełopie!!) To szczytny cel tak trzymać!!

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:05:18] • [IP: 164.127.32.***]

15:18 - A wiesz, jaki procent sprzetu w publ. słuzbie zdrowia stanowi ten wośpowy? Jeden procent. To cię tak szokuje? 99% jest nasze, z podatków, z innych darowizn - i nikt nie wrzeszczy i nie nakleja swoich serduszek na tamten sprzęt. Po drugie: jest kupiony za ekstremalnie wysoka cenę. Zacytuje posła Kukiz'15, Rzymkowskiego:" (...) Taka wymuszona powszechna dobroczynność, kiedy prawie cały aparat państwowy pomagał. Angażowano w to media publiczne, pomagały spółki Skarbu Państwa, a efekt był taki, że zebrano mniej pieniędzy niż można było zarobić oszczędzając np. na reklamach. To po prostu mijało się z celem. To była próba usilnej promocji."

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 15:18:40] • [IP: 173.243.103.*]

dla wszytskich przeciwnikow pokazcie mi szpital w ktorym nie znajdzie sie sprzet od owsiaka !!

Gowin i Szydło o WOŚP • Poniedziałek [15.01.2018, 14:33:02] • [IP: 164.127.32.***]

A teraz głos Gowina, znacznie łaskawszy dla WOŚP (spisane z Tok Fm): Co roku, bez wahania wrzucam banknoty do puszek. Nie odmawiam nikomu, kto mnie o to prosi, nie odmawiam szacunku dla tych młodych ludzi, często wręcz dzieci, chociaż też nie będę ukrywał, że ideologia, która uzupełnia tę piękną akcję nie jest ideologią mi bliską (chodzi o ideologię „róbta co chceta”). --I głos B.Szydło (z Twittera, głos niby ogólny, ale opubl.wczoraj, więc o WOŚP): " Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, A NIE DLA NIEROZUMNEJ PROMOCJI TYCH, KTÓRZY JE ORGANIZUJĄ.Każda pomoc bezinteresowna, płynąca z serca, jest bezcenna. Pomagajmy z pokorą, w poszanowaniu dla tych, którzy na tę pomoc czekają."{podkreślenie moje}

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 12:48:12] • [IP: 77.88.191.**]

BRAWO OWSIAK I LUDZIE POPIERAJĄCY CUDOWNĄ AKCJĘ!! WIĘCEJ TAKICH.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 12:28:58] • [IP: 92.42.112.**]

Ludzie Swiata jakie tysiące ludzi?? Może kilkaset w tym Ci co mają straszne parcie na szklo i wszedzie ich pelno wystarczy tylko wejsc na FB- Lans na maxa.Kapiele, biegania, z każdej to okazji na Wielkanoc, na 1 Maja, na Mikolaja ale jaja... I póżniej te nieszczere komentarze pod zdjęciami lanserów: och ach ale wy wspaniali, super ale wam zazdraszczam, jacy wy dzielni... Kino Rama ciekawe czy gdyby nie bylo FB i mozliwosci lansu tez by to robili buchachacha . ... myślę ze nie

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:57:57] • [IP: 188.146.104.**]

moze 300 osób było

Kukiz'15 o WOŚP • Poniedziałek [15.01.2018, 11:24:46] • [IP: 164.127.32.***]

Tomasz Rzymkowski: Tradycyjnie jestem bez serduszka. **Dlaczego tradycyjnie? **T.R.:Jako dziecko wpłacałem pieniądze na WOŚP, ale od tamtej pory zmądrzałem. Właściwym podejściem do dobroczynności jest nauka naszej matki Kościoła – niech prawa ręka nie wie, co robi lewa. Hałaśliwe mówienie, że się komuś pomaga nie jest rzeczą służącą dobroczynności. Cenię sobie organizacje niekoniecznie nawet kościelne, które pomagają w zaciszu, wykonują tytaniczną pracę bez hałasu i wsparcia. J.Owsiak próbował, bo mam wrażenie, że ta koncepcja upadła, być takim świeckim św. Mikołajem. Taką wymuszoną powszechną dobroczynność, kiedy prawie cały aparat państwowy pomagał. Angażowano w to media publiczne, pomagały spółki Skarbu Państwa, a efekt był taki, że zebrano mniej pieniędzy niż można było zarobić oszczędzając np. na reklamach. To po prostu mijało się z celem. To była próba usilnej promocji."---Głosy na prawicy sa jednak zróżnicowane (acz zachowują krytyczny wspólny mianownik), niebawem opublikuje łaskawszą wypowiedź Gowina

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:08:30] • [IP: 94.254.228.***]

"Amoku" to dostają wielbiciele macierewicza i kaczyńskiego jak widzą że ktoś pomaga innym !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 10:31:14] • [IP: 176.221.113.**]

Puscili z dymem pieniadze, ktore mialy byc na dzieci? Jeszcze znajduja sue naiwni, ktorzy daja sie nabierac na Owsiakowa scieme?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 10:13:31] • [IP: 178.238.253.**]

No może 100-200 beż przesady, a pomyśleliście o tym że to centrum miasta i maluch już śpią, zwierzęta dostawały amoku, czy nie można było tego zrobić ten cyrk, z udziałem wszystkich służ na plaży !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:50:03] • [IP: 37.47.169.***]

co rok jest coraz gorzej. owsiakowi spada poparcie zaufanie przez te jego przekrety. Idea sluszna ale wlasciciel zapomnial po co to zostalo stworzone. koszta rosna, wplywy maleja. nie zabraknie za to naklejek ktore to sa nawet na miejszich szaletach naklejone.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:36:21] • [IP: 80.50.129.***]

światełko do nieba to powinien być lampion i nic więcej, świełko a nie bomby

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:15:00] • [IP: 94.254.234.**]

Jestem godna podziwu dla wspaniałego człowieka...nie wiem dlaczego co niektórym od dwóch lat to tak przeszkadza...wole dać dla takiej akcji, jak na tace w kościele...bo to jest dar z serca. ..a nie z przymusu. ..powinien być cennik za usługi wielebnych...pozdrawiam...

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:10:19] • [IP: 176.221.122.***]

Czy wprowadzanie podatków i podwyższanie ich to forma pomocy która Beata proponuje bo innej nie widać. biedni to również Ci którzy już nie dostaja 500 + To tak dla przypomnienia że społecześstwo składa się z ludzi w różnym wieku

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:10:02] • [IP: 94.254.225.***]

Było super, miło i sympatycznie pozdrawiam wszystkich :)

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:59:33] • [IP: 83.11.71.***]

Bardzo się cieszę że wbrew ujadaniu pisuarów i moherów orkiestra gra dalej z dobrym skutkiem. Brawo! A swoją drogą skąd w tym mieście tylu dyletantów i biednych umysłowo ludzi ?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:47:58] • [IP: 37.47.130.***]

Mr Owsiak robi wszystko żeby dochody mu nie spadły - dla niego to być albo nie być, a wy dalej będziecie czekać rok na wizytę do lekarza specjalisty.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:35:13] • [IP: 62.69.253.***]

Nowa świecka tradycja! Na Sylwestra nie strzelać bo to szkodzi zwierzętom! Na Orkiestrę strzelać bo to pomaga i nic nie kosztuje?

Oglądasz 1-25 z 38
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■