POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.01.2018, 23:27:55] • Świnoujście

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Tylu ludzi Placu Mickiewicza chyba jeszcze nikt w Świnoujściu nie widział! Mieszkańcy schodzili się tu już na długo przed 20.00. Prawdziwy tłok zrobił się tu gdy na miejsce dotarł korowód z Placu Wolności, który przeszedł ulicami miasta z Placu Wolności. Światełko do nieba do wyraz wdzięczności dla wszystkich, dzięki którym WOŚP gra i to pięknie gra! Ale to dziękuję nie zostało tu namalowane jedynie wybuchami fajerwerków. Z okazji skorzystał szef świnoujskiego sztabu WOŚP.



Mirosław Nieśpelski dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tym roku w naszym mieście w to wielkie dzieło.Te podziękowania trafiły w pierwszym rzędzie do wszystkich wolontariuszy ale szef świnoujskiej orkiestry nie zapomniał także o instytucjach, które najbardziej wsparły akcję. Ale najpiękniejsze „dziękuję” wymalowały tego wieczoru barwne eksplozje imponującego pokazu fajerwerków. Było na co popatrzeć. Wielu z nas zachwyciło się ale w tłumie nie brakowało także osób, które poczuły zwyczajną dumę ze wspólnego dzieła.

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tysiące osób na światełku do nieba. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [15.01.2018, 00:34:05]

komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Piątek [19.01.2018, 18:14:55] • [IP: 92.42.119.***]

Popierałam popieram i będę popierać WOŚP ale fajerwerków nie popieram strata w skali całego kraju dużych pieniędzy tak żmudnie zbieranych. Laser lub inne i mniej głośne i tańsze rozwiązanie. Liczy się udział ludzi i zabawa a nie fajerwerki

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 23:58:01] • [IP: 176.221.113.**]

Zmarnowane pieniądze.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 19:39:57] • [IP: 94.254.228.***]

Do [15.01.2018, 16:05:18] • [IP: 164.127.32.***] lepiej opowiedz ile nas podatników kosztuje komisja macierewicza lub ile dostał rydzyk z naszych podatków, o konkordacie nie wspomnę !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 17:28:27] • [IP: 93.94.188.***]

A wiceprezydentowa chodziła po szkołach i straczyła że zbiórka na WOŚP jest zabroniona.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:50:48] • [IP: 37.47.129.***]

wy zbieracie na naklejki owsiakowe a nie na sprzet. ile sprzetu przez 26 lat kupiono w s-ciu?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:44:31] • [IP: 176.221.122.**]

KAZDA INICJATYWA POMOCY JEST DOBRA, TYLKO TRZEBA BYC UCZCIWYM

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:24:33] • [IP: 92.42.115.***]

BRAWO!!Popieram taką akcję przecież nie zbieraliśmy dla OWSIAKA tylko potrzebującym (jełopie!!) To szczytny cel tak trzymać!!

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:05:18] • [IP: 164.127.32.***]

15:18 - A wiesz, jaki procent sprzetu w publ. słuzbie zdrowia stanowi ten wośpowy? Jeden procent. To cię tak szokuje? 99% jest nasze, z podatków, z innych darowizn - i nikt nie wrzeszczy i nie nakleja swoich serduszek na tamten sprzęt. Po drugie: jest kupiony za ekstremalnie wysoka cenę. Zacytuje posła Kukiz'15, Rzymkowskiego:" (...) Taka wymuszona powszechna dobroczynność, kiedy prawie cały aparat państwowy pomagał. Angażowano w to media publiczne, pomagały spółki Skarbu Państwa, a efekt był taki, że zebrano mniej pieniędzy niż można było zarobić oszczędzając np. na reklamach. To po prostu mijało się z celem. To była próba usilnej promocji."

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 15:18:40] • [IP: 173.243.103.*]

dla wszytskich przeciwnikow pokazcie mi szpital w ktorym nie znajdzie sie sprzet od owsiaka !!

Gowin i Szydło o WOŚP • Poniedziałek [15.01.2018, 14:33:02] • [IP: 164.127.32.***]

A teraz głos Gowina, znacznie łaskawszy dla WOŚP (spisane z Tok Fm): Co roku, bez wahania wrzucam banknoty do puszek. Nie odmawiam nikomu, kto mnie o to prosi, nie odmawiam szacunku dla tych młodych ludzi, często wręcz dzieci, chociaż też nie będę ukrywał, że ideologia, która uzupełnia tę piękną akcję nie jest ideologią mi bliską (chodzi o ideologię „róbta co chceta”). --I głos B.Szydło (z Twittera, głos niby ogólny, ale opubl.wczoraj, więc o WOŚP): " Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, A NIE DLA NIEROZUMNEJ PROMOCJI TYCH, KTÓRZY JE ORGANIZUJĄ.Każda pomoc bezinteresowna, płynąca z serca, jest bezcenna. Pomagajmy z pokorą, w poszanowaniu dla tych, którzy na tę pomoc czekają."{podkreślenie moje}

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 12:48:12] • [IP: 77.88.191.**]

BRAWO OWSIAK I LUDZIE POPIERAJĄCY CUDOWNĄ AKCJĘ!! WIĘCEJ TAKICH.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 12:28:58] • [IP: 92.42.112.**]

Ludzie Swiata jakie tysiące ludzi?? Może kilkaset w tym Ci co mają straszne parcie na szklo i wszedzie ich pelno wystarczy tylko wejsc na FB- Lans na maxa.Kapiele, biegania, z każdej to okazji na Wielkanoc, na 1 Maja, na Mikolaja ale jaja... I póżniej te nieszczere komentarze pod zdjęciami lanserów: och ach ale wy wspaniali, super ale wam zazdraszczam, jacy wy dzielni... Kino Rama ciekawe czy gdyby nie bylo FB i mozliwosci lansu tez by to robili buchachacha . ... myślę ze nie

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:57:57] • [IP: 188.146.104.**]

moze 300 osób było

Kukiz'15 o WOŚP • Poniedziałek [15.01.2018, 11:24:46] • [IP: 164.127.32.***]

Tomasz Rzymkowski: Tradycyjnie jestem bez serduszka. **Dlaczego tradycyjnie? **T.R.:Jako dziecko wpłacałem pieniądze na WOŚP, ale od tamtej pory zmądrzałem. Właściwym podejściem do dobroczynności jest nauka naszej matki Kościoła – niech prawa ręka nie wie, co robi lewa. Hałaśliwe mówienie, że się komuś pomaga nie jest rzeczą służącą dobroczynności. Cenię sobie organizacje niekoniecznie nawet kościelne, które pomagają w zaciszu, wykonują tytaniczną pracę bez hałasu i wsparcia. J.Owsiak próbował, bo mam wrażenie, że ta koncepcja upadła, być takim świeckim św. Mikołajem. Taką wymuszoną powszechną dobroczynność, kiedy prawie cały aparat państwowy pomagał. Angażowano w to media publiczne, pomagały spółki Skarbu Państwa, a efekt był taki, że zebrano mniej pieniędzy niż można było zarobić oszczędzając np. na reklamach. To po prostu mijało się z celem. To była próba usilnej promocji."---Głosy na prawicy sa jednak zróżnicowane (acz zachowują krytyczny wspólny mianownik), niebawem opublikuje łaskawszą wypowiedź Gowina

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:08:30] • [IP: 94.254.228.***]

"Amoku" to dostają wielbiciele macierewicza i kaczyńskiego jak widzą że ktoś pomaga innym !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 10:31:14] • [IP: 176.221.113.**]

Puscili z dymem pieniadze, ktore mialy byc na dzieci? Jeszcze znajduja sue naiwni, ktorzy daja sie nabierac na Owsiakowa scieme?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 10:13:31] • [IP: 178.238.253.**]

No może 100-200 beż przesady, a pomyśleliście o tym że to centrum miasta i maluch już śpią, zwierzęta dostawały amoku, czy nie można było tego zrobić ten cyrk, z udziałem wszystkich służ na plaży !

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:50:03] • [IP: 37.47.169.***]

co rok jest coraz gorzej. owsiakowi spada poparcie zaufanie przez te jego przekrety. Idea sluszna ale wlasciciel zapomnial po co to zostalo stworzone. koszta rosna, wplywy maleja. nie zabraknie za to naklejek ktore to sa nawet na miejszich szaletach naklejone.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:36:21] • [IP: 80.50.129.***]

światełko do nieba to powinien być lampion i nic więcej, świełko a nie bomby

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:15:00] • [IP: 94.254.234.**]

Jestem godna podziwu dla wspaniałego człowieka...nie wiem dlaczego co niektórym od dwóch lat to tak przeszkadza...wole dać dla takiej akcji, jak na tace w kościele...bo to jest dar z serca. ..a nie z przymusu. ..powinien być cennik za usługi wielebnych...pozdrawiam...

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:10:19] • [IP: 176.221.122.***]

Czy wprowadzanie podatków i podwyższanie ich to forma pomocy która Beata proponuje bo innej nie widać. biedni to również Ci którzy już nie dostaja 500 + To tak dla przypomnienia że społecześstwo składa się z ludzi w różnym wieku

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 09:10:02] • [IP: 94.254.225.***]

Było super, miło i sympatycznie pozdrawiam wszystkich :)

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:59:33] • [IP: 83.11.71.***]

Bardzo się cieszę że wbrew ujadaniu pisuarów i moherów orkiestra gra dalej z dobrym skutkiem. Brawo! A swoją drogą skąd w tym mieście tylu dyletantów i biednych umysłowo ludzi ?

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:47:58] • [IP: 37.47.130.***]

Mr Owsiak robi wszystko żeby dochody mu nie spadły - dla niego to być albo nie być, a wy dalej będziecie czekać rok na wizytę do lekarza specjalisty.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 08:35:13] • [IP: 62.69.253.***]

Nowa świecka tradycja! Na Sylwestra nie strzelać bo to szkodzi zwierzętom! Na Orkiestrę strzelać bo to pomaga i nic nie kosztuje?

Oglądasz 1-25 z 38
■ Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 21.05.2018 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych.■
■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną za Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy. Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu ■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■