POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.01.2018, 16:35:26] • Świnoujście

Atak zimy!

Atak zimy!

fot. Sławomir Ryfczyński

Do Świnoujścia dotarła wreszcie prawdziwa zima. W czwartek, od godzin popołudniowych mocno sypie śnieg. Szczególną uwagę muszą zachować piesi oraz kierowcy. Na chodnikach, oraz drogach jest bardzo ślisko. To jednak nie wszystko. Synoptycy zapowiadają, że wraz z intensywnymi opadami deszczu wystąpią silne podmuchy wiatru.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Bałtyku powieje z kierunków południowych 5 do 7, skręcający na kierunki wschodnie i wzrastający na 7 do 8, od zachodu przechodzący na kierunki północne i słabnący na 5 do 7 w skali B.

Atak zimy!

fot. Sławomir Ryfczyński

Biały puch przykrył także Plac Wolności. Trzeba przyznać, że zimowa aura w połączeniu ze świątecznymi ozdobami robi wrażenie.

Atak zimy!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dodatnie temperatury wskazują na to, że zima nie zatrzyma się u nas na dłużej.


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.01.2018, 03:19:44] • [IP: 80.245.179.***]

snieg? pewnie wina pisu

Gość • Piątek [19.01.2018, 21:47:32] • [IP: 91.217.161.***]

atak zimy to jest w USA. Tu mamy lekki opad sniegu na 3 centymetry, wiec sie nie podniecac. Atak zimy bylby wtedy jakby zaczelo padac ze dwa dni na metr sniegu. Ludzie juz zapomnieli jak wyglada atak zimy. To to jest sr...ka a nie atak zimy. Troche sniegu, zaraz deszcz, temperatura ledwo na minusie. Minus 20 i metr sniegu, to jest ZIMA :)

Gość • Piątek [19.01.2018, 18:46:29] • [IP: 80.245.178.***]

MROZU NIE MA !! NA ZIMĘ JAKOŚCIOWO DOBRĄ MUSIMY JESZCZE poCZEKAĆ.

Gość • Piątek [19.01.2018, 15:33:06] • [IP: 178.238.251.***]

Wolę śnieg zimą niż deszcz.

• Piątek [19.01.2018, 12:57:45] • [IP: 93.205.237.***]

Endlich Winter

Gość • Piątek [19.01.2018, 04:56:30] • [IP: 164.127.159.***]

21:37 -" wypadki, choroby, ból narodzin, cierpienia, kłótnie w rodzinie - tylko człowiek bez wyobraźni lubi... życie"- tak można by rozszerzyć zakres przedmiotowy tego zdania, by ukazać jego absurdalność.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 21:48:10] • [IP: 62.69.254.***]

miasto nie odsnieza to ja nie odsniezam wokol swojej posesji- w d.. to mam

Gość • Czwartek [18.01.2018, 21:37:39] • [IP: 80.245.179.***]

Dotarła WRESZCIE ? Wypadki, połamane nogi, zamarznięci ludzie, popękane rury itd. Tylko człowiek bez wyobraźni lubi zimę.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 20:30:31] • [IP: 167.114.118.*]

𝗦 𝗭 𝗢 𝗢 𝗢 𝗞 ❗❗❗

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:59:13] • [IP: 83.11.61.***]

Masakra...znów zapomnieli, że lato dawno minęło.Kto w końcu zainteresuje się odśnieżaniem dzielnic Świnoujścia a nie tylko centrum miasta...co roku ta sama sytuacja...a Ż murek znów na prezydenta...

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:48:37] • [IP: 46.134.38.***]

Jaaa cieee plac wolności też ?😂

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:22:09] • [IP: 80.245.188.**]

ona z kościoła wyszła ma prawo przechodzic

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:07:05] • [IP: 92.42.119.***]

a po zimie będzie atak wiosny a następnie atak lata:P;D

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:03:18] • [IP: 178.238.252.**]

NAJPIERW DŁUGO DŁUGO NIC, WYSTARCZY CHWILA I KATAKLIZM O 17:oo jechałam ulica KASZUBSKĄ PANIUSIA ODŚNIEŻAŁA CHODNIK PRZY SWOJEJ POSESJI ZGARNIAJĄC ŚNIEG NA ULICĘ WSPROST POD KOŁA SAMOCHODÓW, FAJNIE CO NIE?

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:53:53] • [IP: 94.254.224.**]

wreszcie choinki wyglądają tak jak powinny, są przyprószone śniegiem

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:39:19] • [IP: 92.42.112.***]

Mrozek szczypie, śnieżek prószy Już za pasem nowy rok To prawdziwy raj dla dzieci Dla drogowców istny szok

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:31:44] • [IP: 93.94.185.***]

Idę pić

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:28:49] • [IP: 79.186.51.***]

Dla mnie mogło by popadać przez pare dni ładnie biało troche mrozu i gitarka 🙂

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:10:24] • [IP: 89.0.194.***]

Ale sensacja, zima snieg i to na wsi? A na pra w dodatku sie stoi jeszcze? Oj buraki, buraki.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:06:15] • [IP: 78.88.30.**]

I po co to pada? Jutro będzie chlapa i tyle.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 17:54:13] • [IP: 77.111.246.*]

ile sie stoji na prą

Gość • Czwartek [18.01.2018, 17:52:53] • [IP: 167.114.118.*]

W styczniu śnieg? ❄ ☃ ⛄ -Tak nie może być, trzeba coś z tym zrobić... ❄ ☃ ⛄ ❄ ☃ ⛄ ❄ ☃ ⛄ ❄ ☃ ⛄

Gość • Czwartek [18.01.2018, 17:29:33] • [IP: 80.153.136.***]

a jak z promami? plywaja normalnie?

Gość • Czwartek [18.01.2018, 17:20:31] • [IP: 92.42.116.**]

Tam non stop ktoś przechodzi mimo braku przejścia :P

Gość • Czwartek [18.01.2018, 17:12:06] • [IP: 188.146.227.***]

Styczeń mamy - tu chyba powinna być w końcu atak zimy!

Oglądasz 1-25 z 27
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■