POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.05.2018, 13:52:41] • Świnoujście

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

fot. Andrzej Ryfczyński

Ubiegłoroczny budżet miasta nazywany przez niektóre media „budżetem stulecia” miał raz na zawsze zmienić wygląd ulic, które od dłuższego czasu potrzebują generalnej przebudowy. Władze reagując na potrzeby mieszkańców ogłosiły długą listę ulic, które według pierworodnych planów miały zostać wyremontowane lub zmodernizowane już w ubiegłym roku.

Zapytaliśmy rzecznika prezydenta miasta, które w niżej wymienionych ulic zostały kompleksowo wyremontowane, są w trakcie remontu lub ewentualnie będzie rozpisany przetarg. Lewobrzeże: Gdańska, Wojska Polskiego, Małopolska, Wielkopolska, Markiewicza, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńska, Roosevelta Prawobrzeże: Szmaragdowa, Sąsiedzka, Zalewowa, Jana Pawła II, Polna.

Jak informuje Robert Karelus - Przetargi w toku na ulice: Sąsiedzką, Wielkopolską, Gdańską, Zalewową. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego jest już ogłoszony przetarg. Przetargi planowane w tym roku: Toruńska, Szmaragdowa, Roosvelta, Małopolska, Trentowskiego, Polna, Jana Pawła II. Trwają przebudowy ulic Kościuszki i Markiewicza.

Na zapytania wielu radnych, które dotyczyły konkretnych ulic Prezydent Barbara Michalska odpowiadała, że wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 23:15:52] • [IP: 188.146.96.**]

Stan ulic w mieście przypomina stan alejek działkowych na działkach R.O.D." NAD ZALEWEM"Prezes bierze przykład z Prezydenta miasta, opłaty działkowe wzrosły a dalej nic się nie robi, boczne alejki przypominają poligon w Drawsku, to tak jest jak za rządzeniem działkami biorą się byłe trepy i firma koleś. W pierwszej kolejności naprawa bocznych alejek a następnie za własne pieniądze naprawiajcie główną drogę do własnych działek i kolesi. klucze do bramy mają kolesie prezesa a starzy działkowcy chodzą pieszo obładowani tobołkami, niosąc na plecach zakupy ze sklepu ogrodniczego bo nie są kolesiami prezesa.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:46:10] • [IP: 37.47.171.***]

tak bogate miasto a tak zdewastowane papier wszystko przyjmie

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:08:31] • [IP: 92.42.119.***]

Proszę portal iświnoujście o przedstawienie na stronie dokumentu Urzędu Miasta pokazującego trasę planowanej ulicy łączącej ulicę Jachtową z ulicą Uzdrowiskową. Proszę także o zachęcenie internautów o dyskusję na ten temat. Szczególnie o wpływ takiej decyzji na stary drzewostan tej części parku. Pzdr

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:08:44] • [IP: 89.229.233.**]

Obecny prezydent dba by świnoujścianie wciąż czuli się jak w PRLu. Dziurawe ulice, niebezpieczne chodniki, zaniedbane trawniki (po co tworzy się trawniki wzdłuż jezdni jeśli brak jest miejsc parkingowych?), obietnice o basenie, hali sportowej, zabiegach bez kolejki dla mieszkańców tegoż uzdrowiska. Inwestycie tak, ale w dzielnicy niemieckiej dawniej nadmorskiej. My nie chcemy już PRLu!

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:50:26] • [IP: 94.254.229.**]

Co z ulicą Grunwaldzka? Odcinek od karsiborskiej w kierunku Garz nadaje się do kapitalnego remontu i to od ponad kilku lat..

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:27:49] • [IP: 80.245.190.***]

UL MAZOWIECKA TEŻ WYMAGA REMONTU

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:04:42] • [IP: 79.186.52.***]

czyli 1go maja juz nie bedzie robiona... super... !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:32:00] • [IP: 80.245.179.***]

A Jachtowa ? też miała być już remontowana a nie ruszono - chodnika brak ! ścieżki rowerowej brak !! Chrobrego - to samo - dramat, chodniki jak za króla Ćwieczka, ścieżki rowerowej brak !! Grudziądzka - gorsza jak na wsiach !! Do roboty urzędasy !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:16:05] • [IP: 92.42.119.***]

Jak" Ratusz" który nie potrafi poradzić sobie z ulicami w mieście poradzi sobie z realizacją" ulicy Tunelowej" łączącej pod wodą Świnoujście!! Jak oceniać rzetelnośc partnera potencjalnego kontraktu który publicznie oświadcza. .." wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało".

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:18:35] • [IP: 89.229.233.**]

Za realizację planu oraz za stan nawierzchni naszych ulic władzy należy się PAŁA. Ulice to główne zadanie rządzących. Jeśli nie potrafią temu sprostać mając zapewnioną kasę to won z ratusza. Stawiajmy na ludzi młodych, temu dziadkowi już podziękujmy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:06:08] • [IP: 92.42.118.**]

Kompletny brak realizmu, a nadmiar populizmu i amatorszczyzny. Ale idą wybory, czas najwyższy z tym skończyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 21:18:37] • [IP: 80.245.188.***]

Dawno już powinno powstać w Świnoujściu przedsiębiorstwo budowy i remontów dróg. Pracy dla takiej firmy jest w samym mieście na co najmniej 20 -30 lat, bo stan większości ulic jest skandaliczny. Niestety, rządzący zupełnie nie czują, jakie są pierwszoplanowe potrzeby mieszkańców; na pewno nie jest to promenada zdrowia, czy chory pomysł przebudowy ruchu w dzielnicy nadmorskiej tak, żeby uprzykrzyć życie kierowcom.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:45:08] • [IP: 5.172.239.**]

Proszę nie narzekać, drogi i ulice przy nowych apartamentach, hotelach w dzielnicy nadmorskiej są bardzo ładnie wykonane, pozostałe wysypać szutrem i po sprawie. Bedą oszczedności, jeszcze starczy na drogi od starego szpitala do granicy i po sprawie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:26:31] • [IP: 178.238.251.***]

Te remonty naszych ulic, to trzeci świat. Na ul. Kościuszki pracuje jedna maszyna na całej długości ulicy to jest paranoja !Co to za firmy wygrywają przetargi -spółdzielnie inwalidów brak postępu ?

GOŚCIU • Niedziela [20.05.2018, 20:17:49] • [IP: 176.221.113.**]

JA NUŻ !! GRUNWALDZKA !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:13:53] • [IP: 94.254.233.**]

Tak. Jednokierunkowe z kontrapasami by nie parkowano aut na chodnikach.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:40:45] • [IP: 31.0.66.***]

No i k...a był przełomowy. Na dziurze na Staszica przełamałem wachacz.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:37:22] • [IP: 80.245.189.***]

Za przysłowiowe 5 złotych, niech Magistrat SAM remontuje...

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:35:13] • [IP: 178.238.251.***]

Dzielnice nędzy wyglądają smutno. dzielnice luksusu pławią się w blichtrze niedostępne dla przeciętnego Polaka. Drogi w dzielnicach nędzy jak widać z lotu ptaka nic dodać nic ująć

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:48:50] • [IP: 176.221.123.**]

Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:39:56] • [IP: 83.23.191.**]

Potrzebny jeszcze jeden Tunel i problem zniknie !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:28:38] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Niedziela [20.05.2018, 16:54:06] • [IP: 176.221.122.**] CZY TO PRAWDA, ŻE UL.MARKIEWICZA MA BYC JEDNOKIERUNKOWA ? ...od Wielkopolskiej do Szkolnej ruch jednokierunkowy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:17:13] • [IP: 37.47.170.***]

Grunwaldzka główna ulica wjazdowa do miasta z Niemiec wygląda jak ser Szwajcarski w Szczecinie mam lepszą drogę dojazdową na działkę.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:16:13] • [IP: 31.0.39.***]

Ta ekipa myśli już tylko jak tu się utrzymać u władzy a nie o remontach dróg

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:05:22] • [IP: 178.238.246.**]

Chyba władze miasta nie nadają się do rządzenia miastem skoro przebudowa ulic to dla nich tak wielki, nie do przeskoczenia problem.

Oglądasz 1-25 z 35
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■