POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.02.2018, 20:35:13] • Świnoujście

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na wodach jest obecny od 1989 roku, pełni służbę już 29 lat. Teraz pierwszy polski okręt transportowo-minowy doczekał się remontu. To szczególne dla nas, że będzie remontowany w świnoujskiej stoczni. ORP Lublin kojarzy się nierozerwalnie z naszym morskim pejzażem. Chyba każdy mieszkaniec i turysta kojarzy jego szary kadłub cumujący przy nabrzeżu. Teraz doczekał się remontu. Czwartkowa piękna słoneczna pogoda była idealną oprawą przybycia desantowca do stoczni. W asyście dwóch holowników został przetransportowany od wojskowego nabrzeża do stoczni w Świnoujściu.



ORP Lublin wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Okręty tego typu są przeznaczone do załadunku, transportu morskiego, a także wyładowania sprzętu oraz żołnierzy desantu morskiego.

- ORP Lublin - OTrM 821 w dniu dzisiejszym rozpoczął naprawę główną i dokową, którą przeprowadzi konsorcjum składające się z lidera SR "NAUTA" z Gdyni oraz MSR "Gryfia" w Świnoujściu. Planowany termin zakończenia naprawy to 30.05.2019 r. - rzecznik prasowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kpt. mar. Grzegorz LEWANDOWSKI.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [09.02.2018, 09:32:34]

komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 01:43:37] • [IP: 188.146.170.***]

Taka mała rada, dla mechanika" Pytona", na terenie stoczni nie korzystamy ze skrzyń dennych-do chłodzenia silników. Przez to pompy wody zaburtowej dostają w d...(piach), jest tam za płytko, zwłaszcza nabrzeże nr3, oraz od doków do wyspy Mielin (widać pod koniec filmu). Najlepiej sprawdzał się kingston otwarty z lewej burtu (mój pomysł na zimę), bo nie łapał żab zagrzebanych w mule.Zamknięcie odlotu wody na burty, też jest złym pomysłem, bo szyper mógłby kontrolować chłodzenie silnika z mostku.Wiadomo, że pulpit z sygnalizacją nie działa od 20 paru lat, dlatego kontrola tylko organoleptyczna, czyli węch, słuch. ..To i tak twierdzę, że lepszego holownika nie ma... w końcu zdiełano w CCCP.Tyle systemów zastępczych.Nawet posiada fundament na dziobie do armatki (wodnej), wraz z podajnikiem na naboje (wodne)... I nie tylko tam! A dla ścisłości" Lublin" nie płynął w asyście tj. o własnym napędzie, bo" Pyton" uwiązany na mocno, a" Edek" ciągnął na holu. Asysta jest, gdy holowniki nie są na holu, lecz płyną obok

Gość • Niedziela [11.02.2018, 11:11:15] • [IP: 80.245.189.***]

Po jaka cholere nam sa potrzebne te wraki. Gdzie my bedziemy wysadzac desant??Marnowanie pieniedzy zeby grupa trepow miala swoije cieple posadki

Gość • Sobota [10.02.2018, 23:34:24] • [IP: 89.174.73.**]

Dobrze, że PiS przejął władzę, bo ORP Lublin musiałby wpłynąć do stoczni w Wolgaście. Uciekający z Polski premier na unijne stanowisko rozpoczął procedurę likwidacji świnoujskiej stoczni.

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:27:45] • [IP: 37.8.215.***]

Na zlom z tym bagnem zlikwidowac te beznadziejne wakaty !!

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:09:41] • [IP: 37.47.144.***]

Kraków już wrócił. Podobno najgorsza załoga jeśli chodzi o kadrę.

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:28:35] • [IP: 89.64.44.**]

Kto tylko może powinien uciekać z tego bagna

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:24:25] • [IP: 89.64.44.**]

Życzę dowódcy awansu za wdrożenie w życie udogodnień... dla elity!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 23:06:39] • [IP: 94.254.238.**]

Do Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ OSZOŁOMIE. MYLISZ POCHODZENIE O KADM. XAWERY CZERNICKI Z OKRĘTAMI OLIVER HAZARD PERRY Z GDYNI. ONE POCHODZĄ Z DEMOBILU USA NATOMIAST XAWERY TO ZAMÓWIONA A NIEODEBRANA PRZEZ SOWIETÓW STACJA DEMAGNETYZACYJNA KTÓRĄ POLACY PRZEROBILI NA OKRĘT WSPARCIA LOGISTYCZNEGO... JAK NIE MASZ POJĘCIA BURAKU TO NIE PISZ GŁUPOT TYLKO NA KOLANA I ŁBEM O POSADZKĘ. ..!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 22:19:42] • [IP: 93.94.188.***]

ciekawe czy nogaj, łuszka i jazgarz oddali?

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:26:05] • [IP: 92.42.116.***]

Ta nasza flota MW nadaje się na wycior do armaty!! Począwszy od okrętów do żołnierzy!! *! Do kilkudziesięcioletniej motorówki potrzebują kilku holowników!! Żenada!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:59] • [IP: 164.127.159.***]

13:58 - Gdy Sowieci napadli na Finlandię w czasach II wojny Swiatowej, ci używali starego sprzętu, np.działa z 1870 r. (mającego więc 70 lat). Nie odebrali kawałka ziemi, odkrojonego przez Stalina, ale zniechęcili Sowietów do nastepnego kąsania. Wspaniała walka Finów z potęgą.

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:02] • [IP: 37.47.144.***]

Zrobić 3 wjazdy do jednostki. Nie będzie problemu. A nie jedna bramka. ..na 3tys ludzi.. .zenada. ..odbijanie przepustek. ...rowerzyści i samochody na raz...ochroniarze nie nadążają. ... Po h... Te odbijacze ?? Sami sobie utrudnilli

Gość • Piątek [09.02.2018, 19:44:02] • [IP: 188.146.107.**]

Albo jednakowo sa traktowani wszyscy, czyli nie wazne kto kim jest, jaki mam stopien...albo uwaza siealbo ktos za nie wiadomo kogo i robi innym pod gorke..zolnierz jest zolnierz.. a nie chora podziałka i traktowanie z gory..na szczęście ktos juz podjal podobno odpowiednie kroki

Gość • Piątek [09.02.2018, 18:39:47] • [IP: 92.42.119.***]

Poszedł do Świnoujścia nie do Szczecina bo tam nie mają wolnego doku gdyż ten co im się zatopił nie nadaje się do użytku

Gość • Piątek [09.02.2018, 17:18:30] • [IP: 188.146.131.**]

Niech iswinoujscie poruszy temat przepustek. Ludzie którzy pływają, czasami potrzebują podjechać pod okręt z rzeczami na morze, ale nie lepiej niech od bramy idą kilometr a wielki pan ze sztabu pod same drzwi sobie podjeżdża, * ale jednakowo powinno być

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:18:35] • [IP: 188.146.102.***]

Ty od CZERNECKIEGO Twoi chcieli podobny złom kupić od australijczyków. Na szczęście ten chory fantasta który za tym stał odszedł już w niebyt.

gpk • Piątek [09.02.2018, 14:17:10] • [IP: 217.153.7.***]

... i tam go potna na żyletki, NARESZCIE !!

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:03:55] • [IP: 37.7.174.***]

ooooo utrzymywacz etatow beda robic bo poco w 21 wieku komus stary trup chyba tylko na dzien dziecka do zwiedzania bo poziom wojskowego wyposazenia na tym okrecie jest na poziomie 0 tak duze zero

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:58:14] • [IP: 62.69.231.**]

Co oni będą remontować przez 1, 5 roku na tak małym okręcie? Zanim skończą ta łajba pójdzie do demobilu!

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:03:50] • [IP: 94.254.227.***]

Wysoko postawiony oficer ! Sam swą insignią (prywatna) przyjeżdża do pracy po godz 7 i nie było kolejki pod bramą !!

Konpa • Piątek [09.02.2018, 12:55:54] • [IP: 37.248.162.***]

Po co naprawiać ten szrot? Kto za to płaci? Pisiory znowu podniosą ceny masła.. jak żyć masło po 10 zl. Jajka po 1.20

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:28:53] • [IP: 94.254.237.**]

Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] ten transportowiec to co u nas robi? poza przechowywalnia plecakow i zbednego balastu?

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:10:12] • [IP: 89.64.18.***]

oficerowie w MW ? istny dramat jak przechodzą na statki cywilne ;) nawet" bielikiem" nie potrafią sterować ;)

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:53:38] • [IP: 143.167.42.***]

Jeżeli SR" NAUTA" będzie maczać w tym remoncie palce, to może być wesoło.

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:50:04] • [IP: 188.146.129.***]

Z przepustkami podobno juz zostalo cos napisane wyżej do dowództwa, jak nie pomoże to petycja do mon, a żołnierzy podpisaloby multum..bo nigdzie nie ma takiej żenady

Oglądasz 1-25 z 66
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■