POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.02.2018, 20:35:13] • Świnoujście

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na wodach jest obecny od 1989 roku, pełni służbę już 29 lat. Teraz pierwszy polski okręt transportowo-minowy doczekał się remontu. To szczególne dla nas, że będzie remontowany w świnoujskiej stoczni. ORP Lublin kojarzy się nierozerwalnie z naszym morskim pejzażem. Chyba każdy mieszkaniec i turysta kojarzy jego szary kadłub cumujący przy nabrzeżu. Teraz doczekał się remontu. Czwartkowa piękna słoneczna pogoda była idealną oprawą przybycia desantowca do stoczni. W asyście dwóch holowników został przetransportowany od wojskowego nabrzeża do stoczni w Świnoujściu.



ORP Lublin wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Okręty tego typu są przeznaczone do załadunku, transportu morskiego, a także wyładowania sprzętu oraz żołnierzy desantu morskiego.

- ORP Lublin - OTrM 821 w dniu dzisiejszym rozpoczął naprawę główną i dokową, którą przeprowadzi konsorcjum składające się z lidera SR "NAUTA" z Gdyni oraz MSR "Gryfia" w Świnoujściu. Planowany termin zakończenia naprawy to 30.05.2019 r. - rzecznik prasowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kpt. mar. Grzegorz LEWANDOWSKI.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [09.02.2018, 09:32:34]

komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 01:43:37] • [IP: 188.146.170.***]

Taka mała rada, dla mechanika" Pytona", na terenie stoczni nie korzystamy ze skrzyń dennych-do chłodzenia silników. Przez to pompy wody zaburtowej dostają w d...(piach), jest tam za płytko, zwłaszcza nabrzeże nr3, oraz od doków do wyspy Mielin (widać pod koniec filmu). Najlepiej sprawdzał się kingston otwarty z lewej burtu (mój pomysł na zimę), bo nie łapał żab zagrzebanych w mule.Zamknięcie odlotu wody na burty, też jest złym pomysłem, bo szyper mógłby kontrolować chłodzenie silnika z mostku.Wiadomo, że pulpit z sygnalizacją nie działa od 20 paru lat, dlatego kontrola tylko organoleptyczna, czyli węch, słuch. ..To i tak twierdzę, że lepszego holownika nie ma... w końcu zdiełano w CCCP.Tyle systemów zastępczych.Nawet posiada fundament na dziobie do armatki (wodnej), wraz z podajnikiem na naboje (wodne)... I nie tylko tam! A dla ścisłości" Lublin" nie płynął w asyście tj. o własnym napędzie, bo" Pyton" uwiązany na mocno, a" Edek" ciągnął na holu. Asysta jest, gdy holowniki nie są na holu, lecz płyną obok

Gość • Niedziela [11.02.2018, 11:11:15] • [IP: 80.245.189.***]

Po jaka cholere nam sa potrzebne te wraki. Gdzie my bedziemy wysadzac desant??Marnowanie pieniedzy zeby grupa trepow miala swoije cieple posadki

Gość • Sobota [10.02.2018, 23:34:24] • [IP: 89.174.73.**]

Dobrze, że PiS przejął władzę, bo ORP Lublin musiałby wpłynąć do stoczni w Wolgaście. Uciekający z Polski premier na unijne stanowisko rozpoczął procedurę likwidacji świnoujskiej stoczni.

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:27:45] • [IP: 37.8.215.***]

Na zlom z tym bagnem zlikwidowac te beznadziejne wakaty !!

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:09:41] • [IP: 37.47.144.***]

Kraków już wrócił. Podobno najgorsza załoga jeśli chodzi o kadrę.

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:28:35] • [IP: 89.64.44.**]

Kto tylko może powinien uciekać z tego bagna

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:24:25] • [IP: 89.64.44.**]

Życzę dowódcy awansu za wdrożenie w życie udogodnień... dla elity!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 23:06:39] • [IP: 94.254.238.**]

Do Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ OSZOŁOMIE. MYLISZ POCHODZENIE O KADM. XAWERY CZERNICKI Z OKRĘTAMI OLIVER HAZARD PERRY Z GDYNI. ONE POCHODZĄ Z DEMOBILU USA NATOMIAST XAWERY TO ZAMÓWIONA A NIEODEBRANA PRZEZ SOWIETÓW STACJA DEMAGNETYZACYJNA KTÓRĄ POLACY PRZEROBILI NA OKRĘT WSPARCIA LOGISTYCZNEGO... JAK NIE MASZ POJĘCIA BURAKU TO NIE PISZ GŁUPOT TYLKO NA KOLANA I ŁBEM O POSADZKĘ. ..!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 22:19:42] • [IP: 93.94.188.***]

ciekawe czy nogaj, łuszka i jazgarz oddali?

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:26:05] • [IP: 92.42.116.***]

Ta nasza flota MW nadaje się na wycior do armaty!! Począwszy od okrętów do żołnierzy!! *! Do kilkudziesięcioletniej motorówki potrzebują kilku holowników!! Żenada!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:59] • [IP: 164.127.159.***]

13:58 - Gdy Sowieci napadli na Finlandię w czasach II wojny Swiatowej, ci używali starego sprzętu, np.działa z 1870 r. (mającego więc 70 lat). Nie odebrali kawałka ziemi, odkrojonego przez Stalina, ale zniechęcili Sowietów do nastepnego kąsania. Wspaniała walka Finów z potęgą.

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:02] • [IP: 37.47.144.***]

Zrobić 3 wjazdy do jednostki. Nie będzie problemu. A nie jedna bramka. ..na 3tys ludzi.. .zenada. ..odbijanie przepustek. ...rowerzyści i samochody na raz...ochroniarze nie nadążają. ... Po h... Te odbijacze ?? Sami sobie utrudnilli

Gość • Piątek [09.02.2018, 19:44:02] • [IP: 188.146.107.**]

Albo jednakowo sa traktowani wszyscy, czyli nie wazne kto kim jest, jaki mam stopien...albo uwaza siealbo ktos za nie wiadomo kogo i robi innym pod gorke..zolnierz jest zolnierz.. a nie chora podziałka i traktowanie z gory..na szczęście ktos juz podjal podobno odpowiednie kroki

Gość • Piątek [09.02.2018, 18:39:47] • [IP: 92.42.119.***]

Poszedł do Świnoujścia nie do Szczecina bo tam nie mają wolnego doku gdyż ten co im się zatopił nie nadaje się do użytku

Gość • Piątek [09.02.2018, 17:18:30] • [IP: 188.146.131.**]

Niech iswinoujscie poruszy temat przepustek. Ludzie którzy pływają, czasami potrzebują podjechać pod okręt z rzeczami na morze, ale nie lepiej niech od bramy idą kilometr a wielki pan ze sztabu pod same drzwi sobie podjeżdża, * ale jednakowo powinno być

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:18:35] • [IP: 188.146.102.***]

Ty od CZERNECKIEGO Twoi chcieli podobny złom kupić od australijczyków. Na szczęście ten chory fantasta który za tym stał odszedł już w niebyt.

gpk • Piątek [09.02.2018, 14:17:10] • [IP: 217.153.7.***]

... i tam go potna na żyletki, NARESZCIE !!

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:03:55] • [IP: 37.7.174.***]

ooooo utrzymywacz etatow beda robic bo poco w 21 wieku komus stary trup chyba tylko na dzien dziecka do zwiedzania bo poziom wojskowego wyposazenia na tym okrecie jest na poziomie 0 tak duze zero

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:58:14] • [IP: 62.69.231.**]

Co oni będą remontować przez 1, 5 roku na tak małym okręcie? Zanim skończą ta łajba pójdzie do demobilu!

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:03:50] • [IP: 94.254.227.***]

Wysoko postawiony oficer ! Sam swą insignią (prywatna) przyjeżdża do pracy po godz 7 i nie było kolejki pod bramą !!

Konpa • Piątek [09.02.2018, 12:55:54] • [IP: 37.248.162.***]

Po co naprawiać ten szrot? Kto za to płaci? Pisiory znowu podniosą ceny masła.. jak żyć masło po 10 zl. Jajka po 1.20

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:28:53] • [IP: 94.254.237.**]

Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] ten transportowiec to co u nas robi? poza przechowywalnia plecakow i zbednego balastu?

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:10:12] • [IP: 89.64.18.***]

oficerowie w MW ? istny dramat jak przechodzą na statki cywilne ;) nawet" bielikiem" nie potrafią sterować ;)

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:53:38] • [IP: 143.167.42.***]

Jeżeli SR" NAUTA" będzie maczać w tym remoncie palce, to może być wesoło.

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:50:04] • [IP: 188.146.129.***]

Z przepustkami podobno juz zostalo cos napisane wyżej do dowództwa, jak nie pomoże to petycja do mon, a żołnierzy podpisaloby multum..bo nigdzie nie ma takiej żenady

Oglądasz 1-25 z 66
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■