POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.02.2018, 20:35:13] • Świnoujście

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na wodach jest obecny od 1989 roku, pełni służbę już 29 lat. Teraz pierwszy polski okręt transportowo-minowy doczekał się remontu. To szczególne dla nas, że będzie remontowany w świnoujskiej stoczni. ORP Lublin kojarzy się nierozerwalnie z naszym morskim pejzażem. Chyba każdy mieszkaniec i turysta kojarzy jego szary kadłub cumujący przy nabrzeżu. Teraz doczekał się remontu. Czwartkowa piękna słoneczna pogoda była idealną oprawą przybycia desantowca do stoczni. W asyście dwóch holowników został przetransportowany od wojskowego nabrzeża do stoczni w Świnoujściu.



ORP Lublin wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Okręty tego typu są przeznaczone do załadunku, transportu morskiego, a także wyładowania sprzętu oraz żołnierzy desantu morskiego.

- ORP Lublin - OTrM 821 w dniu dzisiejszym rozpoczął naprawę główną i dokową, którą przeprowadzi konsorcjum składające się z lidera SR "NAUTA" z Gdyni oraz MSR "Gryfia" w Świnoujściu. Planowany termin zakończenia naprawy to 30.05.2019 r. - rzecznik prasowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kpt. mar. Grzegorz LEWANDOWSKI.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [09.02.2018, 09:32:34]

komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 01:43:37] • [IP: 188.146.170.***]

Taka mała rada, dla mechanika" Pytona", na terenie stoczni nie korzystamy ze skrzyń dennych-do chłodzenia silników. Przez to pompy wody zaburtowej dostają w d...(piach), jest tam za płytko, zwłaszcza nabrzeże nr3, oraz od doków do wyspy Mielin (widać pod koniec filmu). Najlepiej sprawdzał się kingston otwarty z lewej burtu (mój pomysł na zimę), bo nie łapał żab zagrzebanych w mule.Zamknięcie odlotu wody na burty, też jest złym pomysłem, bo szyper mógłby kontrolować chłodzenie silnika z mostku.Wiadomo, że pulpit z sygnalizacją nie działa od 20 paru lat, dlatego kontrola tylko organoleptyczna, czyli węch, słuch. ..To i tak twierdzę, że lepszego holownika nie ma... w końcu zdiełano w CCCP.Tyle systemów zastępczych.Nawet posiada fundament na dziobie do armatki (wodnej), wraz z podajnikiem na naboje (wodne)... I nie tylko tam! A dla ścisłości" Lublin" nie płynął w asyście tj. o własnym napędzie, bo" Pyton" uwiązany na mocno, a" Edek" ciągnął na holu. Asysta jest, gdy holowniki nie są na holu, lecz płyną obok

Gość • Niedziela [11.02.2018, 11:11:15] • [IP: 80.245.189.***]

Po jaka cholere nam sa potrzebne te wraki. Gdzie my bedziemy wysadzac desant??Marnowanie pieniedzy zeby grupa trepow miala swoije cieple posadki

Gość • Sobota [10.02.2018, 23:34:24] • [IP: 89.174.73.**]

Dobrze, że PiS przejął władzę, bo ORP Lublin musiałby wpłynąć do stoczni w Wolgaście. Uciekający z Polski premier na unijne stanowisko rozpoczął procedurę likwidacji świnoujskiej stoczni.

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:27:45] • [IP: 37.8.215.***]

Na zlom z tym bagnem zlikwidowac te beznadziejne wakaty !!

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:09:41] • [IP: 37.47.144.***]

Kraków już wrócił. Podobno najgorsza załoga jeśli chodzi o kadrę.

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:28:35] • [IP: 89.64.44.**]

Kto tylko może powinien uciekać z tego bagna

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:24:25] • [IP: 89.64.44.**]

Życzę dowódcy awansu za wdrożenie w życie udogodnień... dla elity!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 23:06:39] • [IP: 94.254.238.**]

Do Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ OSZOŁOMIE. MYLISZ POCHODZENIE O KADM. XAWERY CZERNICKI Z OKRĘTAMI OLIVER HAZARD PERRY Z GDYNI. ONE POCHODZĄ Z DEMOBILU USA NATOMIAST XAWERY TO ZAMÓWIONA A NIEODEBRANA PRZEZ SOWIETÓW STACJA DEMAGNETYZACYJNA KTÓRĄ POLACY PRZEROBILI NA OKRĘT WSPARCIA LOGISTYCZNEGO... JAK NIE MASZ POJĘCIA BURAKU TO NIE PISZ GŁUPOT TYLKO NA KOLANA I ŁBEM O POSADZKĘ. ..!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 22:19:42] • [IP: 93.94.188.***]

ciekawe czy nogaj, łuszka i jazgarz oddali?

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:26:05] • [IP: 92.42.116.***]

Ta nasza flota MW nadaje się na wycior do armaty!! Począwszy od okrętów do żołnierzy!! *! Do kilkudziesięcioletniej motorówki potrzebują kilku holowników!! Żenada!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:59] • [IP: 164.127.159.***]

13:58 - Gdy Sowieci napadli na Finlandię w czasach II wojny Swiatowej, ci używali starego sprzętu, np.działa z 1870 r. (mającego więc 70 lat). Nie odebrali kawałka ziemi, odkrojonego przez Stalina, ale zniechęcili Sowietów do nastepnego kąsania. Wspaniała walka Finów z potęgą.

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:02] • [IP: 37.47.144.***]

Zrobić 3 wjazdy do jednostki. Nie będzie problemu. A nie jedna bramka. ..na 3tys ludzi.. .zenada. ..odbijanie przepustek. ...rowerzyści i samochody na raz...ochroniarze nie nadążają. ... Po h... Te odbijacze ?? Sami sobie utrudnilli

Gość • Piątek [09.02.2018, 19:44:02] • [IP: 188.146.107.**]

Albo jednakowo sa traktowani wszyscy, czyli nie wazne kto kim jest, jaki mam stopien...albo uwaza siealbo ktos za nie wiadomo kogo i robi innym pod gorke..zolnierz jest zolnierz.. a nie chora podziałka i traktowanie z gory..na szczęście ktos juz podjal podobno odpowiednie kroki

Gość • Piątek [09.02.2018, 18:39:47] • [IP: 92.42.119.***]

Poszedł do Świnoujścia nie do Szczecina bo tam nie mają wolnego doku gdyż ten co im się zatopił nie nadaje się do użytku

Gość • Piątek [09.02.2018, 17:18:30] • [IP: 188.146.131.**]

Niech iswinoujscie poruszy temat przepustek. Ludzie którzy pływają, czasami potrzebują podjechać pod okręt z rzeczami na morze, ale nie lepiej niech od bramy idą kilometr a wielki pan ze sztabu pod same drzwi sobie podjeżdża, * ale jednakowo powinno być

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:18:35] • [IP: 188.146.102.***]

Ty od CZERNECKIEGO Twoi chcieli podobny złom kupić od australijczyków. Na szczęście ten chory fantasta który za tym stał odszedł już w niebyt.

gpk • Piątek [09.02.2018, 14:17:10] • [IP: 217.153.7.***]

... i tam go potna na żyletki, NARESZCIE !!

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:03:55] • [IP: 37.7.174.***]

ooooo utrzymywacz etatow beda robic bo poco w 21 wieku komus stary trup chyba tylko na dzien dziecka do zwiedzania bo poziom wojskowego wyposazenia na tym okrecie jest na poziomie 0 tak duze zero

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:58:14] • [IP: 62.69.231.**]

Co oni będą remontować przez 1, 5 roku na tak małym okręcie? Zanim skończą ta łajba pójdzie do demobilu!

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:03:50] • [IP: 94.254.227.***]

Wysoko postawiony oficer ! Sam swą insignią (prywatna) przyjeżdża do pracy po godz 7 i nie było kolejki pod bramą !!

Konpa • Piątek [09.02.2018, 12:55:54] • [IP: 37.248.162.***]

Po co naprawiać ten szrot? Kto za to płaci? Pisiory znowu podniosą ceny masła.. jak żyć masło po 10 zl. Jajka po 1.20

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:28:53] • [IP: 94.254.237.**]

Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] ten transportowiec to co u nas robi? poza przechowywalnia plecakow i zbednego balastu?

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:10:12] • [IP: 89.64.18.***]

oficerowie w MW ? istny dramat jak przechodzą na statki cywilne ;) nawet" bielikiem" nie potrafią sterować ;)

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:53:38] • [IP: 143.167.42.***]

Jeżeli SR" NAUTA" będzie maczać w tym remoncie palce, to może być wesoło.

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:50:04] • [IP: 188.146.129.***]

Z przepustkami podobno juz zostalo cos napisane wyżej do dowództwa, jak nie pomoże to petycja do mon, a żołnierzy podpisaloby multum..bo nigdzie nie ma takiej żenady

Oglądasz 1-25 z 66
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■