POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.02.2018, 20:35:13] • Świnoujście

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

ORP Lublin w asyście wpłynął do świnoujskiej stoczni. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na wodach jest obecny od 1989 roku, pełni służbę już 29 lat. Teraz pierwszy polski okręt transportowo-minowy doczekał się remontu. To szczególne dla nas, że będzie remontowany w świnoujskiej stoczni. ORP Lublin kojarzy się nierozerwalnie z naszym morskim pejzażem. Chyba każdy mieszkaniec i turysta kojarzy jego szary kadłub cumujący przy nabrzeżu. Teraz doczekał się remontu. Czwartkowa piękna słoneczna pogoda była idealną oprawą przybycia desantowca do stoczni. W asyście dwóch holowników został przetransportowany od wojskowego nabrzeża do stoczni w Świnoujściu.



ORP Lublin wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Okręty tego typu są przeznaczone do załadunku, transportu morskiego, a także wyładowania sprzętu oraz żołnierzy desantu morskiego.

- ORP Lublin - OTrM 821 w dniu dzisiejszym rozpoczął naprawę główną i dokową, którą przeprowadzi konsorcjum składające się z lidera SR "NAUTA" z Gdyni oraz MSR "Gryfia" w Świnoujściu. Planowany termin zakończenia naprawy to 30.05.2019 r. - rzecznik prasowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kpt. mar. Grzegorz LEWANDOWSKI.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [09.02.2018, 09:32:34]

komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 01:43:37] • [IP: 188.146.170.***]

Taka mała rada, dla mechanika" Pytona", na terenie stoczni nie korzystamy ze skrzyń dennych-do chłodzenia silników. Przez to pompy wody zaburtowej dostają w d...(piach), jest tam za płytko, zwłaszcza nabrzeże nr3, oraz od doków do wyspy Mielin (widać pod koniec filmu). Najlepiej sprawdzał się kingston otwarty z lewej burtu (mój pomysł na zimę), bo nie łapał żab zagrzebanych w mule.Zamknięcie odlotu wody na burty, też jest złym pomysłem, bo szyper mógłby kontrolować chłodzenie silnika z mostku.Wiadomo, że pulpit z sygnalizacją nie działa od 20 paru lat, dlatego kontrola tylko organoleptyczna, czyli węch, słuch. ..To i tak twierdzę, że lepszego holownika nie ma... w końcu zdiełano w CCCP.Tyle systemów zastępczych.Nawet posiada fundament na dziobie do armatki (wodnej), wraz z podajnikiem na naboje (wodne)... I nie tylko tam! A dla ścisłości" Lublin" nie płynął w asyście tj. o własnym napędzie, bo" Pyton" uwiązany na mocno, a" Edek" ciągnął na holu. Asysta jest, gdy holowniki nie są na holu, lecz płyną obok

Gość • Niedziela [11.02.2018, 11:11:15] • [IP: 80.245.189.***]

Po jaka cholere nam sa potrzebne te wraki. Gdzie my bedziemy wysadzac desant??Marnowanie pieniedzy zeby grupa trepow miala swoije cieple posadki

Gość • Sobota [10.02.2018, 23:34:24] • [IP: 89.174.73.**]

Dobrze, że PiS przejął władzę, bo ORP Lublin musiałby wpłynąć do stoczni w Wolgaście. Uciekający z Polski premier na unijne stanowisko rozpoczął procedurę likwidacji świnoujskiej stoczni.

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:27:45] • [IP: 37.8.215.***]

Na zlom z tym bagnem zlikwidowac te beznadziejne wakaty !!

Gość • Sobota [10.02.2018, 19:09:41] • [IP: 37.47.144.***]

Kraków już wrócił. Podobno najgorsza załoga jeśli chodzi o kadrę.

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:28:35] • [IP: 89.64.44.**]

Kto tylko może powinien uciekać z tego bagna

Gość • Sobota [10.02.2018, 15:24:25] • [IP: 89.64.44.**]

Życzę dowódcy awansu za wdrożenie w życie udogodnień... dla elity!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 23:06:39] • [IP: 94.254.238.**]

Do Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ OSZOŁOMIE. MYLISZ POCHODZENIE O KADM. XAWERY CZERNICKI Z OKRĘTAMI OLIVER HAZARD PERRY Z GDYNI. ONE POCHODZĄ Z DEMOBILU USA NATOMIAST XAWERY TO ZAMÓWIONA A NIEODEBRANA PRZEZ SOWIETÓW STACJA DEMAGNETYZACYJNA KTÓRĄ POLACY PRZEROBILI NA OKRĘT WSPARCIA LOGISTYCZNEGO... JAK NIE MASZ POJĘCIA BURAKU TO NIE PISZ GŁUPOT TYLKO NA KOLANA I ŁBEM O POSADZKĘ. ..!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 22:19:42] • [IP: 93.94.188.***]

ciekawe czy nogaj, łuszka i jazgarz oddali?

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:26:05] • [IP: 92.42.116.***]

Ta nasza flota MW nadaje się na wycior do armaty!! Począwszy od okrętów do żołnierzy!! *! Do kilkudziesięcioletniej motorówki potrzebują kilku holowników!! Żenada!!

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:59] • [IP: 164.127.159.***]

13:58 - Gdy Sowieci napadli na Finlandię w czasach II wojny Swiatowej, ci używali starego sprzętu, np.działa z 1870 r. (mającego więc 70 lat). Nie odebrali kawałka ziemi, odkrojonego przez Stalina, ale zniechęcili Sowietów do nastepnego kąsania. Wspaniała walka Finów z potęgą.

Gość • Piątek [09.02.2018, 21:20:02] • [IP: 37.47.144.***]

Zrobić 3 wjazdy do jednostki. Nie będzie problemu. A nie jedna bramka. ..na 3tys ludzi.. .zenada. ..odbijanie przepustek. ...rowerzyści i samochody na raz...ochroniarze nie nadążają. ... Po h... Te odbijacze ?? Sami sobie utrudnilli

Gość • Piątek [09.02.2018, 19:44:02] • [IP: 188.146.107.**]

Albo jednakowo sa traktowani wszyscy, czyli nie wazne kto kim jest, jaki mam stopien...albo uwaza siealbo ktos za nie wiadomo kogo i robi innym pod gorke..zolnierz jest zolnierz.. a nie chora podziałka i traktowanie z gory..na szczęście ktos juz podjal podobno odpowiednie kroki

Gość • Piątek [09.02.2018, 18:39:47] • [IP: 92.42.119.***]

Poszedł do Świnoujścia nie do Szczecina bo tam nie mają wolnego doku gdyż ten co im się zatopił nie nadaje się do użytku

Gość • Piątek [09.02.2018, 17:18:30] • [IP: 188.146.131.**]

Niech iswinoujscie poruszy temat przepustek. Ludzie którzy pływają, czasami potrzebują podjechać pod okręt z rzeczami na morze, ale nie lepiej niech od bramy idą kilometr a wielki pan ze sztabu pod same drzwi sobie podjeżdża, * ale jednakowo powinno być

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:18:35] • [IP: 188.146.102.***]

Ty od CZERNECKIEGO Twoi chcieli podobny złom kupić od australijczyków. Na szczęście ten chory fantasta który za tym stał odszedł już w niebyt.

gpk • Piątek [09.02.2018, 14:17:10] • [IP: 217.153.7.***]

... i tam go potna na żyletki, NARESZCIE !!

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:03:55] • [IP: 37.7.174.***]

ooooo utrzymywacz etatow beda robic bo poco w 21 wieku komus stary trup chyba tylko na dzien dziecka do zwiedzania bo poziom wojskowego wyposazenia na tym okrecie jest na poziomie 0 tak duze zero

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:58:14] • [IP: 62.69.231.**]

Co oni będą remontować przez 1, 5 roku na tak małym okręcie? Zanim skończą ta łajba pójdzie do demobilu!

Gość • Piątek [09.02.2018, 13:03:50] • [IP: 94.254.227.***]

Wysoko postawiony oficer ! Sam swą insignią (prywatna) przyjeżdża do pracy po godz 7 i nie było kolejki pod bramą !!

Konpa • Piątek [09.02.2018, 12:55:54] • [IP: 37.248.162.***]

Po co naprawiać ten szrot? Kto za to płaci? Pisiory znowu podniosą ceny masła.. jak żyć masło po 10 zl. Jajka po 1.20

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:28:53] • [IP: 94.254.237.**]

Gość • Piątek [09.02.2018, 10:52:32] • [IP: 176.221.122.**] ten transportowiec to co u nas robi? poza przechowywalnia plecakow i zbednego balastu?

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:10:12] • [IP: 89.64.18.***]

oficerowie w MW ? istny dramat jak przechodzą na statki cywilne ;) nawet" bielikiem" nie potrafią sterować ;)

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:53:38] • [IP: 143.167.42.***]

Jeżeli SR" NAUTA" będzie maczać w tym remoncie palce, to może być wesoło.

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:50:04] • [IP: 188.146.129.***]

Z przepustkami podobno juz zostalo cos napisane wyżej do dowództwa, jak nie pomoże to petycja do mon, a żołnierzy podpisaloby multum..bo nigdzie nie ma takiej żenady

Oglądasz 1-25 z 66
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■