POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.02.2018, 00:18:36] • Świnoujście

Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować?

Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować?

fot. Czytelnik

W dzień jeszcze nie jest tak źle, można otworzyć okno i wpuścić do mieszkania mroźne, w miarę świeże powietrze. Koszmar zaczyna się po zmroku, gdy bezkarnie płoną w piecach wszelkiego rodzaju toksyczne śmieci. Wieczorem nie da się już oddychać, by nie mieć wrażenia, że jest się w gigantycznej spalarni. Nocne powietrze śmierdzi, dusi, zatyka i unosi się nad miastem jak ciężki opar. Najgorsze są bezwietrzne wieczory i noce, gdy nie ma szans na to, że cuchnący dym choć trochę się rozwieje.

Pomimo wzmożonych rzekomo kontroli, podniesienia wysokości kar, nikt się tym nie przejmuje. Nie na tyle, by zaprzestać wrzucania do pieca wszystkiego, co da się spalić. Od lat zagłębiami toksycznego dymu są okolice ulic Rycerskiej, Markiewicza, Bydgoskiej. Wszyscy to wiedzą i nikt nie wyciąga konsekwencji. Czy naprawdę tak trudno zapanować nad łatwymi do namierzenia trucicielami? Przecież ich kominy wręcz "krzyczą" kłębami toksycznego dymu - wystarczy patrol straży miejskiej i kontrola tego, czym pali się w piecu...Duże miasta walczą ze smogiem, sypią się kary, coś się z tym problemem próbuje zrobić. A u nas?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Sobota [10.02.2018, 11:03:01] • [IP: 81.190.127.***]

Palenie śmieciami to margines i generuje raczej śmierdzący dym, a nie smog. Smog powstaje z LEGALNEGO palenia zwykłym węglem i drewnem! Tu straż miejska i policja nic nie zrobią! Trzeba wyeliminować małą emisję, czyli piece węglowe z domków jednorodzinnych i kamienic, zamienić je na gazowe, a najlepiej na ciepło systemowe. PEC jedynym ratunkiem na smog, a gdyby go przebudować na gaz to byłoby idealnie (dlaczego przy zgodzie na gazoport nie wynegocjowano specjalnych warunków dostaw gazu dla Świnoujścia?)

Gość • Piątek [09.02.2018, 20:55:39] • [IP: 80.245.187.**]

sklep stodoła czasami rano ok.godz 6 tez pali smieciami

Gość • Piątek [09.02.2018, 20:36:03] • [IP: 92.42.114.***]

materiał tendencyjny, w tym samym czasie zachodnia Polska była pod wplywem zanieczyszczonego powietrza, ktore dotarło z Niemiec, tam wolno palić w elektrowniach węglem z RPA.Jak sie spojrzy na takie miasta jak Szczecin, Zielona Gora, a w szczególnosci Wrocław to mamy najczystsze powietrze, Z drugiej strony tam gdzie powinno być tragicznie, czyli na wschodzie Polski, to widzimy idealne czyste powietrze

Gość • Piątek [09.02.2018, 20:33:31] • [IP: 94.197.190.***]

Proponuję wpisywać adresy tych którzy trują w mieście najbardziej To moi kandydaci: Kołłątaja 6 Kościuszki 39 Wielkopolska 9

Gość • Piątek [09.02.2018, 19:22:44] • [IP: 31.0.43.***]

DAJCIE SPOKÓJ! ZA CHWILĘ WIOSNA I TEGO NIE BĘDZIE. OGRZEWANIE JEST DROGIE, A MARZNĄĆ SIĘ NIE CHCE.ZRESZTĄ DLA OSZCZĘDNOŚCI WCZESNIEJ SKOŃCZĄ.

Konopa • Piątek [09.02.2018, 18:30:25] • [IP: 37.248.162.***]

Nie mówcie ze to przypadek bo za po nie było złego powietrza w swinoujsciu

Gość • Piątek [09.02.2018, 18:11:46] • [IP: 95.160.156.***]

No to wszyscy w blokach wyłączyć w domach grzejniki, nie używać ciepłej wody z rur ! Przecież PEC kopci jak cholera, palą węglem i większość miasta na tym jedzie.Dalej ekolodzy od siedmiu boleści, od dziś siedzicie w zimnie, trzeba dbać o stan powietrza w mieście !Palę w piecu węglem i koksem i dopóki mam takie ogrzewanie możecie mi nasyłać kontrole codziennie, zresztą już były.No jak tam już wyłączone wasze grzejniczki ?

Gość • Piątek [09.02.2018, 18:01:43] • [IP: 94.254.227.***]

Ukarać pieniężnie buraków palących syfem! Szybciutko zmienią przyzwyczajenia...

Gość • Piątek [09.02.2018, 17:15:14] • [IP: 31.0.123.***]

Po wyborach Miss w Świnoujściu powietrze od razu się oczyści...

Gość • Piątek [09.02.2018, 16:35:50] • [IP: 77.88.191.**]

Na ul. Rycerskiej jeden tak śmierdząco zanieczyszczał powietrze, że już 4 lata nie żyje niejaki Rycho co miał w szopie hurtownię. Jak ktoś mu zwrócił uwagę że smród od wieczora do świtu to wyzywał od różnych i sam na siebie wydał wyrok. Otruł się tym syfem.

Gość • Piątek [09.02.2018, 16:09:30] • [IP: 178.238.249.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [09.02.2018, 16:05:49] • [IP: 176.221.123.***]

ulice Małopolska, Wielkopolska, Mazowiecka, Kaszubska, Mazurska, Grudziądzka, Toruńska, Olsztynska, Gdańska, Gdyńska, całe osiedle Rycerska, oś. Posejdon, domy wokół kapitanatu portu, wszędzie tam mają ogrzewanie indywidualne a czym palą w piecach grzewczych kto to wie i mamy smog

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:44:10] • [IP: 178.238.253.**]

122...nie ma statusu uzdrowiska od kiedy robi się to co robi na pobrzeżu i promenadzie, na to nie ma w tej chwili rady za duży szmal i układy, ale kiedyś jak historia uczy, balety się kończą!

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:34:08] • [IP: 83.37.109.***]

"tak ukochany przez was prezydent Żmurkiewicz pozwala na masową wycinkę drzew NIE DBAJĄC o odpowiednio liczne nasadzenia zastępcze. Wam się wydaje, że powietrze SAMO się oczyszcza?" - to jest niewielkie miasteczko praktycznie w lesie. Drzew dostatecznie dużo. One i tak nie wciągną dymu. Problemem jest brak sieci ciepłowniczej i ogrzewanie domków piecami. Wszystko na ten temat.

Gość • Piątek [09.02.2018, 15:30:44] • [IP: 188.146.231.***]

gdyby w Świnoujściu rządził PiS to by nie było smogu !!

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:38:17] • [IP: 79.190.108.***]

Zainstalował sobie jeden z drugim czujnik i myśli, że wszystko już wie. Prawda jest taka, że łatwo przekłamać odczyty błędną instalacją lub nawet chwilowo otwartym oknem w kuchni.

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:37:03] • [IP: 176.221.122.***]

skoro Świnoujście ma status UZDROWISKA to dlaczego UM nic nie robi, żeby to zmienić??, przecież jeżeli u nas zrobiono by stacje pomiarową to w w sekunde przestalibyśmy nim być, proste, wieczorami jest taki smród jak nie wieje witar, że nie ma czym oddychać,

Gość • Piątek [09.02.2018, 14:06:54] • [IP: 31.0.123.***]

Uzdrowisko z opłatą klimatyczną. ...ale jeszcze trochę drzew się wytnie i port kontenerowy i już będzie czyściutkie...

Konopa • Piątek [09.02.2018, 13:13:34] • [IP: 37.248.162.***]

Pisiory wspomagają 500 plus i takie mamy skutki maja pieniądze na śmieci i tym pała za platformy to mieliśmy kurort a nie dzielnice przemyslowa

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:19:55] • [IP: 92.42.117.***]

Straż miejska powinna badać kto i gdzie i czym pali w piecu.

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:10:04] • [IP: 78.10.206.***]

Brawo dla jednego przytomnego! SMOG to nie tylko smieci!! 99% to zly sposob palenia paliwem stalym!! Zmiencie ten przekaz. Na sto osob jedna umie palic w piecu, reszta kopci, spala nieefektywnie, nieekonomicznie i produkuje dym i wypuszcza cieplo w komin. Tymczasem da sie to ograniczyc, ale trzeba miec bata nad soba. Dopoki mozna sasiadowi bezkarnie puscic atomowego grzyba w okno, nikomu sie nie chce.

Gość • Piątek [09.02.2018, 12:02:29] • [IP: 178.238.253.**]

Bo urzędnicy nie są od tego żeby zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom tylko od wycinania, betonowania i balowania, kto by się przejmował, że port robi co chce, że kotłownia w centrum miasta, że prywatnie palą wszystko włącznie z plastykiem, wiec jak ma być?

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:39:10] • [IP: 77.88.191.**]

Niech straż miejska pojeździ po mieście, niech kontroluje.Chodzi o nasze zdrowie!

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:22:33] • [IP: 95.160.158.**]

Póki ceny gazu będą pochłaniać 50 % marnej pensji nie mówiąc o emeryturze, ludzie będą palić w piecach bo nie mają z czego płacić takich rachunków.

Gość • Piątek [09.02.2018, 11:06:06] • [IP: 176.221.123.***]

wieczorami na matejki 40 od strony 11 listopada nie mozna okna otworzyc bo tak capi z domkow

Oglądasz 1-25 z 72
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■