POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2018, 18:24:06] • Świnoujście

Rzecznik Prezydenta, Robert Karelus w sprawie smogu nad naszym miastem: „Incydentalne przekroczenia nie są zatem niczym wyjątkowym”

Rzecznik Prezydenta, Robert Karelus w sprawie smogu nad naszym miastem: „Incydentalne przekroczenia nie są zatem niczym wyjątkowym”

fot. Sławomir Ryfczyński

Alarmujące obserwacje ostatnich dni sprawiły, że problem zanieczyszczenia powietrza w Świnoujściu zdominował uwagę Czytelników. Każdy widzi, że jest źle, wieczorami nie da się swobodnie oddychać, a przebywanie na świeżym powietrzu wywołuje duszności. Redakcja postanowiła zasięgnąć informacji w tej sprawie. Jaka jest odpowiedź Rzecznika Prezydenta?

"Za monitoring powietrza na terenie Gminy Miasto Świnoujście odpowiada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i to na podstawie komunikatów i pomiarów tej instytucji podejmujemy działania w zakresie przeciwdziałania występowaniu zanieczyszczeń powietrza. Tymczasem dane i wyniki prezentowanych przez media , pochodzą z pomiarów czujnika zainstalowanego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva. Program „Wiem czym oddycham” jest częścią działań skoncentrowanych na promocji i sprzedaży produktów Towarzystwa. W ramach programu Aviva dofinansuje wewnętrzne sensory monitorujące jakość powietrza w domu. Klienci zawierający nowe ubezpieczenia na życie otrzymają rabaty na ich zakup, a płacący wyższe składki otrzymają je bezpłatnie. Czy jest on legalizowany, czy jego wskazania są adekwatne? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć.

Na jakość powietrza, także w Świnoujściu, ma wpływ wiele czynników. Warunki lokalne, takie jak rodzaj zagospodarowania przestrzennego, wskaźniki emisji i warunki meteorologiczne określają wielkości emisji, natomiast charakter warstwy czynnej atmosfery i warunki meteorologiczne determinują warunki rozprzestrzeniania zanieczyszczeń. Generalnie obserwuje się w powietrzu wzrost stężeń substancji związanych ze spalaniem paliw wraz ze spadkiem temperatur. Podobnie w przypadku słabych wiatrów i wysokiego ciśnienia -sytuacji wyżowych zimą- obserwujemy wysokie stężenia zanieczyszczeń. Tak więc, mając na uwadze specyficzne warunki atmosferyczne panujące w regionie od kilku dni tj. bardzo wysokie ciśnienie i ujemne temperatury powietrza związane z przechodzeniem silnego frontu wyżowego, incydentalne przekroczenia nie są zatem niczym wyjątkowym, tym bardziej, że na terenie naszego miasta są wielokrotnie niższe niż w przypadku Szczecina czy innych miejscowości województwa.

Dla zapewnienia komfortu mieszkańcom i gościom miasta, Straż Miejska i Policja reaguje na każdy sygnał dotyczący podejrzenia spalania odpadów w piecach. W przypadku stwierdzenia w czasie kontroli przypadku popełnienia wykroczenia, a takich jest wiele, wszczynane jest postępowanie mandatowe. W tym roku otrzymało je już czterech właścicieli posesji. W dniu wczorajszym nie było jednak żadnego zgłoszenia.

Wszyscy musimy dbać o jakość środowiska, dlatego dziękujemy tym osobom, które zgłaszają do Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Straży Miejskiej nieprawidłowości, w ogrzewaniu poszczególnych nieruchomości na terenie miasta .Te dwa wydziały będą kontrolować stan powietrza, zarówno w godzinach popołudniowych jak i nocnych. Na szczęście nie spotkaliśmy się z odmówieniem funkcjonariuszom Straży Miejskiej wejścia na posesje prywatne. Często okazuje się, że doniesienia są nieprawdziwe.Jesteśmy uzdrowiskiem i dlatego samorząd – mówiąc kolokwialnie - „dmucha na zimne” podejmując działania mające na celu walkę z zanieczyszczeniami powietrza.Nie tak dawno za pośrednictwem mediów została mieszkańcom miasta przedstawiona oferta WFOŚiGW dofinasowania zakupu i wymiany pieców opalanych węglem lub drewnem na piece gazowe lub elektryczne. W tym roku, w budżecie miasta zostały zagwarantowane środki na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła, polegającej na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym i wykonaniu ekologicznego systemu ogrzewania, takiego jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne lub wykorzystujące odnawialne źródło energii. Dotacja będzie udzielana w wysokości 50 % poniesionych kosztów kwalifikowanych. Pan Prezydent rozmawiał również z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej o doprowadzeniu do obszarów miasta, takich jak chociażby ulica Markiewicza, gdzie znajduje się największa liczba pieców starego typu, sieci grzewczej, do której będą mogli się przyłączyć właściciele zlokalizowanych tam nieruchomości. Jest to możliwe dzięki nowopowstałej w przedsiębiorstwie jednostki kotłowej o mocy 8 MW. Już wcześniej, dzięki środkom zewnętrznym, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zrealizowało inwestycję w ramach Projektu "Ograniczenie emisji pyłów przez modernizację instalacji odpylania dla dwóch kotłów WR 10-015 na terenie kotłowni PEC . Inwestycja ta pozwoliła obniżyć emisję pyłów poniżej 100 mg/Nm3 w warunkach normalnych w gazach suchych przy zawartości tlenu 6%, dzięki czemu kotły spełniają restrykcyjne wymagania dla pyłów, które obowiązują od 01.01.2016 roku, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 22 kwietnia 2011r. w sprawie standardów emisyjnych z instalacji i Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z dnia 24 listopada 2010 r., w sprawie emisji przemysłowych. Ważnym jest również zastąpienie komunikacji samochodowej alternatywną, stąd miejskie inwestycje w infrastrukturę sieci ścieżek rowerowych, plan wybudowania węzła przesiadkowego. Docelowo planowane jest również wyłączenie ruchu samochodowego w strefie A uzdrowiska. Wprowadzony został Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, który umożliwił komunikacji autobusowej podpisanie umowy na zakup ekologicznych autobusów. Także wprowadzenie bezpłatnej komunikacji autobusowej dla dzieci i młodzieży w znaczący sposób wpłynęło na ilość samochodów poruszających szczególnie w godzinach porannych na ulicach miasta. Przeprowadzono i prowadzi się inwestycje termomodernizacji, między innymi: szkoły Fundacji LOGOS przy ulicy Grunwaldzkiej, obiektu LO im Mieszka I. Wcześniej były to Szkoła Podstawowa nr 6, dawny budynek gimnazjum nr 2 (obecnie SP 6) oraz obecnej Szkoły Podstawowej nr 4. To milionowe inwestycje, na które udało się otrzymać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Duży nacisk na czystość powietrza kładą również Uzdrowisko, ośrodki, kompleksy wypoczynkowe, zarówno te już działające, jak i dopiero powstające. Przykładem jest chociażby firma Zdrojowa Invest, która realizuje kompleks wypoczynkowo-turystyczno-rekreacyjny Baltic Park Molo zgodnie z surowymi wytycznymi amerykańskiego certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED).Na pewno cieszą takie inicjatywy jak wprowadzenie na ulice, jako pierwszych w województwie, taksówek elektrycznych.

W tym roku do urzędu miasta ma szansę trafić pierwszy samochód z napędem elektrycznym. Mieszkańcy Świnoujścia ,którzy zakupią pojazd z napędem elektrycznym lub hybrydowym ,którego emisja CO2 nie przekracza 100g/km mogą skorzystać z zakupu rocznej karty abonamentowej obowiązującej w Strefach Płatnego Parkowania za kwotę 5 złotych. Dla porównania miesięczna karta abonamentowa dla samochodów z konwencjonalnym silnikiem kosztuje 450 złotych."

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Środa [14.02.2018, 23:55:12] • [IP: 83.14.65.***]

Czyli według pana Karalucha powietrze jest OK. Bo nie ma wniosku, bo nikt nie przyszedł, nikt się oficjalnie nie skarży. Nie ma sprawy, a że rzeczywistość jest inna niż papiery, to gorzej dla rzeczywistości. Pan Karaluch i inni panowie i panie z ratusza zatrudnili Szynkaruka na dyrka ŻŚ. Zgroza wielka z oczu jego patrzy. Tyle że nie ma na kogo wymienić. Wszystko to czerwona zaraza, albo zgnilizna

Gość • Środa [14.02.2018, 16:27:59] • [IP: 31.0.83.***]

A czy nie zauważyli Państwo zwiększenia liczby zgonów w czasie ostatniego smogu? Pewnie dałoby się połowy uniknąć. Ale śmierć mieszkańców nie jest dla prezydenta i jego rzecznika niczym wyjatkowym.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:51:09] • [IP: 178.238.249.***]

Bezczelne wynurzenia spasionego niedorzeczni ka Pana Prezydenta. Rachunki za to co on nazywa wodą sięgają zenitu wypłacalności większości mieszkańców.A ten urzędas mieszkający kontem w bibliotece bredzi jak potłuczony.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 14:47:55] • [IP: 109.243.180.***]

Bredzi niczym Urban-komuszy rzecznik rządu komunistów w stanie wojennym wprowadzonym nielegalnie przez WRON-ę pod dowództwem Jaruzela.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 14:32:49] • [IP: 37.47.138.***]

Proszę nie dzwonić do STRAŻY MIEJSKIEJ bo tak brak reakcji, są bardzo zapracowani, dziś dyskutowali czym będą ugoszczeni na wieczorku z okazji tz. Śledzika organizowanego przez pracownicę S.M. w Stowarzyszeniu" ANNA" {prywatny folwark dla zauszników prezesowej}Uwag każda osoba przynosi swoje śledzie, herbatę w butelce i pajdę chleba oraz papier toaletowy morze się przydać po wrażeniach Była bym zapomniała PALENIE śmieci na działce też jest zakazane a ta baba całe lato i jesień paliła śmieci na swojej działce i w ten sposób wypłaszała sąsiadów z działek. A do tego klubu i tak nie chodzę mam dość obłudy chyba że zmieni się zarząd.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 13:54:25] • [IP: 176.221.122.***]

Nie czepiacie się sierżanciny. Siedzi sobie wygodnie w biblioteka apartment to nie wie co się w obsadzie dzieje.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 13:13:57] • [IP: 81.204.98.**]

Jestem rozczarowana . ..conajmniej takim komentarzem p.rzecznika...to jest lekcewazenie ludzi. ...!! Takie zaklinanie rzeczywistosci...nie posluzy przyszlym wyborom do wladz miasta...Po co klamac... i sie komromitowac, czy nie lepiej zajac sie tym profesjonalnie i uczciwie...komfort i dobro miasta to zdrowie Jego mieszkancow...

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 13:13:28] • [IP: 93.94.191.***]

Zróbcie coś z tymi ludźmi na Ognicy którzy palą tym co im wpadnie w rękę nie można z dzieckiem wyjść na spacer, masakra tyle się o tym mówi i nic nie robi.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 12:54:41] • [IP: 176.221.122.***]

Panie Karelus nie zapomnij Pan, że to Wy jesteście dla mieszkańców a nie na odwrót,

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 11:54:27] • [IP: 92.42.116.***]

Słowa Rzecznika:" Dla zapewnienia komfortu mieszkańcom i gościom miasta Straż Miejska i Policja reaguje na każdy sygnał dotyczący podejrzenia spalania odpadów w piecach". Ale kiedy już spalono to smród jest i gdzie ten KOMFORT? Tu trzeba czujników pomiarowych i natychmiastowego alarmu i reakcji, a nie czekać na doniesienie, że pan X wczoraj palił plastiki. Co za prymitywizm!!

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 11:20:31] • [IP: 77.253.137.***]

Nawet nie chce czytać tych bredni przez tego Pana, uważa chyba że nic się nie stało a stało się proszę Pana.A Pan nie nadaje się na to stanowisko.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 11:05:18] • [IP: 176.221.122.***]

[11.02.2018, 21:14:31] • [IP: 88.156.235.***] u nas NIE BĘDZIE żadnej stacji pomiarowej, dopóki bedą UM ci co są teraz, bo w jednej chwili nie mielibyśmy już statusu uzdrowiska, panie Karelus niedobrze mi się robi jak czytam te Pana wypociny, jest Pan śmieszny, smród w mieście każdego wieczora a Pan bredzi że to jest incydentalne

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 10:32:27] • [IP: 94.254.239.**]

Jak zobaczycie ludzi z nosami w kołnierzach to będzie to na przystanku na Wielkopolskiej.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 09:35:58] • [IP: 77.88.191.**]

Działania opisane przez Rzecznika są potrzebne ale to mało. Największym zaniechaniem miasta Świnoujście jest palenie węglem w ciepłowni miejskiej i jest bez znaczenia czy te działania mieszczą się w jakichś normach. Opowieści o ściganiu palących odpadami to typowa ściema, podstawowym problemem jest używanie węgla jako paliwa zarówno w PECu jak i w piecach mieszkańców i w tym zakresie miasto powinno dać przykład wymieniając piece w PECu na gazowe po czym edukować i zachęcać mieszkańców do zmiany paliwa na gazowe bądź elektryczne. Dziś komicznie wygląda UM, który ustami swojego Rzecznika poucza z jakich źródeł energii należy korzystać a sam pali węglem w PECu!! Od władz Uzdrowiska oczekujemy więcej.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 09:34:01] • [IP: 95.160.158.**]

„Incydentalne przekroczenia nie są zatem niczym wyjątkowym” ------ALE PAN JEST WYJĄTKOWY I WYJĄTKOWE SĄ PANA SŁOWA. ..PORAŻAJA ELEKTRYZUJĄ BUDZA AGRESJE AŻ CHCE SIĘ KRZYCZEĆ...DLACZEGO??. ... DLACZEGO??. ...PAN REPREZENTUJE MIASTO ŚWINOUJŚCIE !! WIEM PREZYDENT PANA WYBRAŁ...DLACZEGO?? TAK WIEM PAN MI NIE ODPOWIE!!. ..ALE WYBORCY PANU ODPOWIEDZĄ. ...NIE!!

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 09:30:07] • [IP: 93.94.190.**]

Wiecie czego nie ma w tym wypracowaniu Karelusa? Odpowiedzi na pytanie, dlaczego służby tolerują znanych wszystkim trucicieli, o których zresztą ja czytam na tym forum od chyba 2 lat. Sama lektura juz moim zdaniem wystarczy, ale nie wystarczy tym ludziom służb, którzy tylko czekają na doniesienia od mieszkańców. Oprócz polegania na donosach (zresztą, uprawnionych, nie krytykuje ich) trzeba jeszcze wykazać sie własna inicjatywą - podjechać pod wskazane na forum adresy, popatrzeć na dymy, zapytac ludzi - naprawdę, nie jest wygodne dla mieszkańców dzwonienie, przedstawianie się i mówienie o przestępczej działalności ich najbliższych sąsiadów, bo z nimi oni zostana na wiele lat, a służby maja szczęśliwa sytuację - działaja od zewnątrz, nie sa narażone na zemstę.

NOWA WŁADZA!!!!!! • Poniedziałek [12.02.2018, 09:27:35] • [IP: 95.160.158.**]

Umywać RĘCE OD PROBLEMU TO ON POTRAFI W GRANICACH PRAWA. ... CO ZROBI MIASTO Z PROBLEMEM - WSZYSTKO W NORMIE... INCYDENTALNE PRZEKROCZENIA I TO NIE PROBLEM... TO CO JEST PROBLEMEM?? KREUJĄ WŁASNĄ RZECZYWISTOŚĆ I NA POTRZEBY NACIĄGAJA MARGINALIZUJĄ BY NIE ROZWIĄZYWAZ PROBLEMÓW--- A TAK TWORZY SIĘ BAŁAGAN----ZAMIATAN IE POD DYWAN!!BRAVO..

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 09:25:33] • [IP: 178.238.246.**]

Tak jak bym słyszał Jerzego Urbana. Niebawem Pan Karelus zakomunikuje nam, że dym z kominów ma właściwości lecznicze ! Czas na nową, bardziej odpowiedzialną ekipę, mamy szansę ich zmienić !

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 03:34:56] • [IP: 62.69.229.**]

A dlaczego miasto nie dąży do podłączenia do ciepłowni miejskiej już istniejących domów? W czym one są gorsze od nowo powstających? No właśnie sposobem ogrzewania.

Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 00:19:36] • [IP: 31.0.42.**]

Zanieczyszczenia na terenie Świnoujścia" są wielokrotnie niższe niż w przypadku Szczecina czy innych miejscowości województwa" - i co z tego, skoro Szczecin czy inne miasta nie są uzdrowiskami? Jeśli mamy się z kimś porównywać, to weźmy pod uwagę inne uzdrowiska. Założę się, że wypadniemy bardzo źle. A problem zanieczyszczonego powietrza, to nie kwestia kilku feralnych dni, tylko całego okresu jesienno zimowego, a często i całego roku, bo jak wiemy, niektórzy potrafią kopcić nawet latem. Jeśli chodzi o firmę Aviva, to przekazała nam to, co dla wielu mądrych i wykształconych ludzi było jasne już od dawna, a mianowicie, że żyjemy w bardzo zanieczyszczonym środowisku. Zresztą każdy dbający o swoje zdrowie człowiek, wyczuwa nosem, gardłem i płucami, problem trującego smrodu.

Gość • Niedziela [11.02.2018, 23:12:54] • [IP: 176.221.123.***]

Ten incydent jak go zwiecie na os.zachosnim to codziennosc.tylko zalezy od.wiatru i cisnienia.wiec po co sie oszukiwac??!!

Gość • Niedziela [11.02.2018, 22:59:52] • [IP: 178.238.251.***]

Nawet nie chce się tego komentować, mdli mnie.

Gość • Niedziela [11.02.2018, 22:48:16] • [IP: 92.42.118.**]

Standard GOST wsio charaszo !

Gość • Niedziela [11.02.2018, 22:33:26] • [IP: 92.42.114.***]

Świnoujście miasto ludzi wiecznie nie zadowolonych i ciągle narzekających. Czy jest coś w Świnoujściu co nikomu nie przeszkadza.

Gość • Niedziela [11.02.2018, 22:16:12] • [IP: 80.245.189.***]

niszczenie zieleni nic innego. winny się tłumaczy, kasa, kasa, kasa

Oglądasz 1-25 z 59
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■