POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.02.2018, 15:05:45] • Świnoujście

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

fot. BIK UM Świnoujście

W centrum miasta na placu Wolności trwa montaż walentynkowych ozdób.

- Mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić, że ten centralny plac w naszym mieście, systematycznie zmienia swój wygląd, w zależności od pory roku i różnych świąt. Nie inaczej będzie w Walentynki – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

fot. BIK UM Świnoujście

Aranżację placu stanowić będą różnego rodzaju ozdoby w kształcie serca: 15 sztuk lizaków o średnicach 60, 45 i 30 cm, 20 sztuk girland na latarnie uliczne, wianki wykonane z gałązek wikliny lub derenia do ozdobienia wież kwiatowych oraz wstążki i serca do ozdoby drzew rosnących na placu.

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

fot. BIK UM Świnoujście

Wykonawcą jest świnoujska firma Patgardens. Koszt to 10,5 tysiąca złotych netto. Cena obejmuje wykonanie, montaż, usuwanie aktów wandalizmu, uzupełnianie elementów dekoracji i ich rozbiórkę. Ozdoby zostaną zamontowane w dniu 13 lutego, a ich demontaż nastąpi 19 lutego 2018.

Fot i tekst BIK UM Świnoujście


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Środa [14.02.2018, 06:02:29] • [IP: 176.221.123.**]

byłem widziałem pieniadze wyrzucone w błoto po co dekorować ten plac, te serduszka za czym niby mają przemawiać ? tak bez sensu zrobione wszystko jak cale te dekoracje świąteczne. muzeum rybołówstwa, fajnie, podoba mi sie. brać z nich przykład, a nie jakieś mało przemyślane rzeczy wprowadzać.dekoracje bożonarodzeniowe jako dekoracje nie są złe, leczwieszanie je pod zapalonymi lampami całkowicie tracą sens, rondo koło kościoła nic co piąte drzewo udekorowane, albo zrobic ładnie jedną ulice lub dwie w całości albo nie wieszać wogóle.wystarczy pomyśleć głową moi kochani dygnitarze.lepiej mają niektórzy ludzie balkony ładniej udekorowane niż wasze dziwcastwa. amen

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:23:54] • [IP: 94.254.228.**]

Nie samym żarciem i sraniem człowiek żyje, db powiedziane😂

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:09:09] • [IP: 164.127.122.***]

Merkantylne święto (czyli podszyte presją handlu, wietrzącego łatwy zarobek) wynika z wypierania polskiej kultury i z zamiany rodzimego obyczaju, tradycji na mentalność medialną. O wiele łatwiej wpływac na naród, jesli traci on swą kulturę, wtedy jego emocje i dążenia, sfera wyobraźni sa kierowane tam, gdzie wskazuje handel, lobby producentów (czego? różnych rzeczy - od plastikowych dziwadeł, kiczowatej taniochy, po modę, po antykoncepcję - Walentynki są elementem pewnej całości promowanej przez utrzymywane dzięki reklamodawcom media, dlatego należy je widzieć też na tle wpieranej nam mody, stylu życia - np. stylu skakania z kwiatka na kwiatek, " zabezpieczania się" antykoncepcją, tak zwanego luzu). Wiele osób całkiem niewinnie przyjmuje to" święto" pasujące do św. Walentego jak pięśc do nosa, ale wynika to niestety ze zbyt słabego działania polskiej kultury i religii, z głupoty szkół (pedagogów akceptujących tę modę).

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:04:45] • [IP: 2.108.234.**]

Nie przesadzacie z tym świętowaniem Walentynek?? Boże Narodzenie, Wielkanoc to zrozumiałe, ale Walentynki ??

Paradox • Wtorek [13.02.2018, 20:51:43] • [IP: 46.22.171.**]

KKK- Krajowy Komercyjny Kapitalizm [bez granic]

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:55:47] • [IP: 62.69.231.***]

Nie trzeba być zgredem i starym ramolem żeby umieć liczyć, odejmując cenę kilku metrów wstążki, którą obwiązano drzewa i gałązek wikliny takie serduszko kosztuje jakiś 500 zł, oczywiście, że nie samym żarciem człowiek żyje ale ozdoby za taką kasę to delikatnie mówiąc kretynizm a na powierzchni beton placu najzwyczajniej ginie, dzieciaki w przedszkolach lepsze dekoracje robią i dużo mniejszym nakłdem

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:41:27] • [IP: 213.238.106.***]

Dobrze się dzieje.Popieram dekoracje.Brawo.Nie samym żarciem, spaniem i sraniem człowiek żyje.Jakiś cel i trochę rozrywki trzeba mieć...!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:26:03] • [IP: 176.221.123.***]

Na wielkanoc wypuszczą żywą zające :)

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:23:34] • [IP: 92.42.114.**]

Zniewolony betonem Pl.Wolności.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:18:18] • [IP: 178.238.247.***]

Bardzo fajny pomysł, tylko faktycznie trochę za drogi

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:10:07] • [IP: 94.254.225.***]

Stare grzyby już zrzędzą zapomnieli jak sami byli młodzi, chociaż kto ich tam wie może już w dzieciństwie byli zgorzkniali :)

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:52:26] • [IP: 62.69.231.***]

to NIC kosztowało 10 tysi bez vatu? Żarty jakieś??

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:33:41] • [IP: 92.42.115.***]

Ludziska (zgrzybiali) nie wypisujcie głupot żadne pierdoły!! każdy był młody i trochę szaleństwa nikomu nie zaszkodzi--POPIERAM brawo!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:11:34] • [IP: 92.42.112.***]

Jakie" święto"?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:03:17] • [IP: 164.127.122.***]

17:49- One akurat swą głupotą wyczuwają, co jest prawdziwie dobre, i to atakuja, a rzeczy o pozornej wartości, jak walentynki, " święto" tak naprawdę gadżetowe, handlowe, tego nie tkną. Macierzyństwo? Godność kobiety? Patriotyzm? Reformy zgniłego sądownictwa? O, to to zaatakują. Mają DIABELSKI węch.

➰➰➰➰➰ • Wtorek [13.02.2018, 17:49:38] • [IP: 78.10.206.***]

Czy, będą również protestujące przeciwko wszystkiemu id10tki z KOD'u?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:29:24] • [IP: 79.223.174.**]

I komu te pierdoly potrzebne, ciekawe co nowego wymysla.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:18:10] • [IP: 77.112.124.**]

Można było zrobić jarmark z gadżetami za kilka złotych ręcznie robione zrobiłyby wystawę i były na prezenty dla innych, do tego fajna muzyka jakiś happening...

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:41:08] • [IP: 185.210.39.**]

Czyli brutto grubo ponad 12 tysięcy, za parę gów...ch serduszek. Boże, co za pomysły urzędasów!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:35:45] • [IP: 81.204.98.**]

Sympatycznie...ale powinni byc wczesniej...pare dni...

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:07:48] • [IP: 78.88.30.***]

Po co to? Po nic. 10000 zł na nic i jeszcze na ostatnią chwilę. Lepiej wydać te pieniądze na coś przydatnego.

𝗗𝗿𝗲𝘀𝘇x • Wtorek [13.02.2018, 15:56:31] • [IP: 78.10.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:40:42] • [IP: 93.94.191.**]

A po co to w ogóle robią tak na ostatnią chwilę?? Mogli zrobić tydzień wcześniej, żeby była atmosfera zbliżającego się święta.. a tak na 1 dzień to strata pieniędzy..spóźniony pomysł.. jak większość inicjatyw UM..

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:34:12] • [IP: 93.94.190.***]

Bogate miasto, na pierdoły wydawac pieniądze podatników. Po co to i komu potrzebne ??

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:33:33] • [IP: 164.127.122.***]

Jeszcze jedna narośl czysto marketingowa, jak Halloween - pseudoświęto" Walentynki". To typowe dla naszych czasów gonic za złudzeniami, za namiastką miłości, bo zakochanie jest jak silnik rakiety, zrzucany na pewnej wysokości, a niestety, nasze czasy to chęć pozostania na wygodnej wysokości latania z ciężkim kuprem silnika, który ma wynieść na orbitę, ale do stadium orbity mało kto dolatuje. To niby święto tak naprawdę jest jeszcze jedną sposobnością do utuczenia sie przez handel na gadżetach. Era gadżetów - tak się będzie nazywała ta epoka, w której czci sie własny smartfon, telewizję, komputer, żarcie - w dystansie do tego, co prawdziwe i trudne.Każda epoka ma swego diabła, kiedyś były to wmuszane tak zwane święta jak 22 lipca, 1 maja, 8 marca, a dziś - Święta Gadżetów: Halloween i Walentynki (i, cholera, znów ten 8 marca).

Oglądasz 1-25 z 27
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■