POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 16:48:33] • Świnoujście

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak się okazuje, tunel od 2017 roku objęty jest tzw. tarczą antykorupcyjną. We wtorek, na biurko prezydenta wpłynął wniosek radnych SLD, którzy chcieli, aby CBA objęło tę inwestycję taką tarczą - Nie czekając na wniosek, 7 czerwca 2017 roku podjąłem decyzję żeby wystąpić do ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o objęcie tarczą antykorupcyjną tej inwestycji. Minister Błaszczak skierował ten wniosek do ministerstwa infrastruktury drogowej, a następnie trafił on do premier Szydło, która podjęła decyzje, że budowa ta posiada taką tarczę antykorupcyjną – mówi podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Janusz Żmurkiewicz.



Na myśl nasuwa się zatem proste pytanie, dlaczego prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz o tak ważnych decyzjach dotyczących najważniejszej inwestycji w historii Świnoujścia nie informuje na bieżąco mieszkańców Świnoujścia oraz radnych? Uchyla rąbek tajemnicy dopiero przy okazji wpłynięcia wniosku radnych SLD.

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Jak prezydent Żmurkiewicz argumentuje swoją decyzję?

- Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z osobami, które przyglądają się tej inwestycji i jestem spokojny, o to, że nie ma tutaj żadnych obaw. Mamy opiekę służb i o pewnych rzeczach nie powinno się informować, bo po co. Służby robią swoje – podsumował prezydent Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Czwartek [15.02.2018, 15:35:35] • [IP: 176.221.122.***]

A przede wszystkim ten dokument to jak na razie tylko prośba pana prezydenta, z którego nic więcej nie wynika.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:57:27] • [IP: 78.88.28.**]

Dlaczego radni o tym nic nie wiedzieli? Miasto Świnoujście to nie jest prywatny folwark osób sprawujących władzę. Wcale się nie dziwię SLD, że są czujni i kontrolują kogo trzeba. Ten pan na zdjęciu z tą kartką w ręku - śmieszne to. ... chyba się zdenerwował, że ktoś mu coś zarzucił. Przecież jest nieomylny! Dobre :)

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:28:07] • [IP: 176.221.122.***]

Prezydent występuje jako organ wykonawczy Miasta: przygotowuje wszelkie sprawy, o których STANOWI RADA MIASTA, w tym projekty uchwał a zwłaszcza projekt budżetu. Tak, rada składa się z przedstawicieli różnych opcji politycznych i tylko tak można patrzeć na ręce władzy. Ten dokument nie jest tajemnicą, nie jest własnością prezydenta, służy nam, wszystkim mieszkańcom naszego miasta. A skąd wiesz, że naszego prezydenta nie przekupiono własnie obietnicą ponownej prezydentury w zamian za. ... no właśnie taka sytuacja rodzi podejrzenia mieszkańców. I tylko tyle w tym niejasnym temacie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:35:48] • [IP: 164.127.0.**]

12:31 [IP: 176.221.122.***]- Ha, ha, ha, ha... dokument, który ma chronić przed korupcja, który dotyczy tylko najkosztowniejszych inwestycji, a więc jest pewnym przywilejem, ma być wg ciebie PRZEGŁOSOWANY? A gdyby np.ktoś przekupił radnych, by nie przegłosowali, ktoś, czyli zainteresowany kręceniem lodów? Tego typu zabezpieczenia antykorupcyjne nie powinny podlegać żadnym uznaniowym decyzjom.Takie zabezpieczenie jest jak wydech po wdechu, nie ośmieszaj się.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:32:20] • [IP: 178.238.253.**]

N o kochani teraz podobno parasol ochronny, od prawie świnoujścianina, wiec widzicie, zawsze trzeba być NA BAZIE I PO LINIJ!, czasami się zastanawiamy, jak to jest być takim GĘTKIM CZŁOWIEKIEM KTÓRY ZAWSZE SIĘ DOSTOSUJ!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:31:44] • [IP: 176.221.122.***]

No i tu wyraźnie widać, że nasz prezydent nie działa uczciwie. Taki dokument nie jest tajemnicą państwową a jego podpisanie powinno sie odbyć za zgodą i porozumieniem RADNYCH, naszych radnych miasta. Widać, że prezydent Żmurkiewicz stworzył własne imperium i jestem ciekawy kto jeszcze o tym dokumencie wiedział. Nie jest to tajemnicą jak widać i data podpisania tego dokumentu coś jednak sugeruje.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:20:49] • [IP: 94.254.246.**]

Agatowska weszła na od razu na pierwszą minę na polu minowym 😂 Brawo za skuteczność 😂

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:42:43] • [IP: 94.254.134.***]

Prawidlowo.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:37:11] • [IP: 207.244.75.**]

Za późno. Łapówy już dawno podzielone i rozdane." Tarcza antykorupcyjna" też otrzymała swoją działkę.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:26:08] • [IP: 62.69.254.**]

O cayman why tu klepiecie, Sld z p. Agatowskà obudzili się z ręka w nocniku. Każdy trochę rozeznany powinien wiedzieć, że tego kalibru inwestycję muszà być zabezpieczone I o cayman tu informować. Jak nie ma czego pisać, to się szuka dziury w całym.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:19:07] • [IP: 94.254.232.**]

Teraz potrzebny jest jeszcze miecz excalibur którym będzie można odrąbać łapy, które biorą pod stołem. Z drugiej strony ciekawe jak taka tarcza działa w praktyce - bo to chyba jakiś dowcip. Zadzwonią do prezydenta - zapytają czy wziął w łapę - on odpowie że nie i jest OK. Znaczy że tarcza działa.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:05:52] • [IP: 178.238.253.**]

Panie zrób pan niespodziankę dawno oczekiwaną i odejdż na emeryturę, nawet wiec poparcia zrobimy!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:48:10] • [IP: 178.238.249.***]

Nareszcie skończy się wycieranie tej osoby po krzesłach w różnych studiach telewizyjnych na terenie miasta i próby zaistnienia w przestrzeni medialnej. Pani radna mamy pani dość NA DRZEWO.DO UCZCIWEJ PRACY a nie na afisz SIO.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:27:58] • [IP: 37.47.161.**]

Tak to jest jak Prezydent Żmurkiewicz nie ufa Radzie Miejskiej, a radna J.A.została wsadzona na" minę"przez swoich towarzyszy, mogła się zapoznać z tematem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:00:42] • [IP: 80.245.178.***]

Dobrze, że Agatowska wyciągnęła tą sprawę. Brawo Joasiu!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:54:41] • [IP: 80.245.191.***]

Brawo dla prezydenta dlatego tyle czasu jest nim bo widać profesjonalizm a niestety ze strony pani atakującej widać amatorszczyzne

INTRO • Czwartek [15.02.2018, 09:54:14] • [IP: 80.211.250.***]

Zasadniczo nie kopie się... Ale czy zbiera kto na pampersy dla radnej?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:52:51] • [IP: 178.238.249.**]

Czy prezydent ma to na piśmie, to niech to pismo pokaże a nie to że wystąpił.Liczy się pismo decyzja a nie pobożne życzenie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:43:57] • [IP: 77.112.124.**]

DLACZEGO RADNI I SPOŁECZEŃSTWO NIE SĄ INFORMOWANI O TAK WAŻNYCH SPRAWACH? ILE JESZCZE UKRYWA PRZED NAMI? BRAWO PANI AGATOWSKA!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:24] • [IP: 188.146.33.***]

Tarcza antykorupcyjna jest mechanizmem profilaktyki która ma zapobiegać przestępstwom. Czyżby prezydent ze swoją ekipą obawiał się, że za dużo weźmie w łapę ??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:08] • [IP: 83.23.193.**]

Bo nie !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:59:15] • [IP: 164.127.0.**]

Ten wpis uznaję za jeden z najlepszych, bo niespodziewany jak drybling Lewandowskiego: MISTRZUNIU • Czwartek [15.02.2018, 00:29:47] • [IP: 80.211.250.***] Oj TAM Oj TAM ! W Listopadzie Asiu zalatwimy Ci tarcze antykorupcyjna w OSiRze...

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:08:02] • [IP: 78.88.29.**]

rude to wredne, obecny prezydent to najlepszy gospodarz od wielu innych, a plują na niego bo nie dorastają mu do pięt, panie prezydencie szacunek dla pana!!a burki i tak będą szczekać przy budach!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:34:13] • [IP: 62.69.241.**]

A to że posadki w postaci zarządu ma już michalska i innych kilku przydupasów to też CBA wie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 04:09:30] • [IP: 89.74.216.***]

... sld strzeliło z kapiszona. niezły start kampanii wyborczej.

Oglądasz 1-25 z 85
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■