POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 16:48:33] • Świnoujście

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak się okazuje, tunel od 2017 roku objęty jest tzw. tarczą antykorupcyjną. We wtorek, na biurko prezydenta wpłynął wniosek radnych SLD, którzy chcieli, aby CBA objęło tę inwestycję taką tarczą - Nie czekając na wniosek, 7 czerwca 2017 roku podjąłem decyzję żeby wystąpić do ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o objęcie tarczą antykorupcyjną tej inwestycji. Minister Błaszczak skierował ten wniosek do ministerstwa infrastruktury drogowej, a następnie trafił on do premier Szydło, która podjęła decyzje, że budowa ta posiada taką tarczę antykorupcyjną – mówi podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Janusz Żmurkiewicz.



Na myśl nasuwa się zatem proste pytanie, dlaczego prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz o tak ważnych decyzjach dotyczących najważniejszej inwestycji w historii Świnoujścia nie informuje na bieżąco mieszkańców Świnoujścia oraz radnych? Uchyla rąbek tajemnicy dopiero przy okazji wpłynięcia wniosku radnych SLD.

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Jak prezydent Żmurkiewicz argumentuje swoją decyzję?

- Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z osobami, które przyglądają się tej inwestycji i jestem spokojny, o to, że nie ma tutaj żadnych obaw. Mamy opiekę służb i o pewnych rzeczach nie powinno się informować, bo po co. Służby robią swoje – podsumował prezydent Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Czwartek [15.02.2018, 15:35:35] • [IP: 176.221.122.***]

A przede wszystkim ten dokument to jak na razie tylko prośba pana prezydenta, z którego nic więcej nie wynika.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:57:27] • [IP: 78.88.28.**]

Dlaczego radni o tym nic nie wiedzieli? Miasto Świnoujście to nie jest prywatny folwark osób sprawujących władzę. Wcale się nie dziwię SLD, że są czujni i kontrolują kogo trzeba. Ten pan na zdjęciu z tą kartką w ręku - śmieszne to. ... chyba się zdenerwował, że ktoś mu coś zarzucił. Przecież jest nieomylny! Dobre :)

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:28:07] • [IP: 176.221.122.***]

Prezydent występuje jako organ wykonawczy Miasta: przygotowuje wszelkie sprawy, o których STANOWI RADA MIASTA, w tym projekty uchwał a zwłaszcza projekt budżetu. Tak, rada składa się z przedstawicieli różnych opcji politycznych i tylko tak można patrzeć na ręce władzy. Ten dokument nie jest tajemnicą, nie jest własnością prezydenta, służy nam, wszystkim mieszkańcom naszego miasta. A skąd wiesz, że naszego prezydenta nie przekupiono własnie obietnicą ponownej prezydentury w zamian za. ... no właśnie taka sytuacja rodzi podejrzenia mieszkańców. I tylko tyle w tym niejasnym temacie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:35:48] • [IP: 164.127.0.**]

12:31 [IP: 176.221.122.***]- Ha, ha, ha, ha... dokument, który ma chronić przed korupcja, który dotyczy tylko najkosztowniejszych inwestycji, a więc jest pewnym przywilejem, ma być wg ciebie PRZEGŁOSOWANY? A gdyby np.ktoś przekupił radnych, by nie przegłosowali, ktoś, czyli zainteresowany kręceniem lodów? Tego typu zabezpieczenia antykorupcyjne nie powinny podlegać żadnym uznaniowym decyzjom.Takie zabezpieczenie jest jak wydech po wdechu, nie ośmieszaj się.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:32:20] • [IP: 178.238.253.**]

N o kochani teraz podobno parasol ochronny, od prawie świnoujścianina, wiec widzicie, zawsze trzeba być NA BAZIE I PO LINIJ!, czasami się zastanawiamy, jak to jest być takim GĘTKIM CZŁOWIEKIEM KTÓRY ZAWSZE SIĘ DOSTOSUJ!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:31:44] • [IP: 176.221.122.***]

No i tu wyraźnie widać, że nasz prezydent nie działa uczciwie. Taki dokument nie jest tajemnicą państwową a jego podpisanie powinno sie odbyć za zgodą i porozumieniem RADNYCH, naszych radnych miasta. Widać, że prezydent Żmurkiewicz stworzył własne imperium i jestem ciekawy kto jeszcze o tym dokumencie wiedział. Nie jest to tajemnicą jak widać i data podpisania tego dokumentu coś jednak sugeruje.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:20:49] • [IP: 94.254.246.**]

Agatowska weszła na od razu na pierwszą minę na polu minowym 😂 Brawo za skuteczność 😂

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:42:43] • [IP: 94.254.134.***]

Prawidlowo.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:37:11] • [IP: 207.244.75.**]

Za późno. Łapówy już dawno podzielone i rozdane." Tarcza antykorupcyjna" też otrzymała swoją działkę.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:26:08] • [IP: 62.69.254.**]

O cayman why tu klepiecie, Sld z p. Agatowskà obudzili się z ręka w nocniku. Każdy trochę rozeznany powinien wiedzieć, że tego kalibru inwestycję muszà być zabezpieczone I o cayman tu informować. Jak nie ma czego pisać, to się szuka dziury w całym.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:19:07] • [IP: 94.254.232.**]

Teraz potrzebny jest jeszcze miecz excalibur którym będzie można odrąbać łapy, które biorą pod stołem. Z drugiej strony ciekawe jak taka tarcza działa w praktyce - bo to chyba jakiś dowcip. Zadzwonią do prezydenta - zapytają czy wziął w łapę - on odpowie że nie i jest OK. Znaczy że tarcza działa.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:05:52] • [IP: 178.238.253.**]

Panie zrób pan niespodziankę dawno oczekiwaną i odejdż na emeryturę, nawet wiec poparcia zrobimy!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:48:10] • [IP: 178.238.249.***]

Nareszcie skończy się wycieranie tej osoby po krzesłach w różnych studiach telewizyjnych na terenie miasta i próby zaistnienia w przestrzeni medialnej. Pani radna mamy pani dość NA DRZEWO.DO UCZCIWEJ PRACY a nie na afisz SIO.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:27:58] • [IP: 37.47.161.**]

Tak to jest jak Prezydent Żmurkiewicz nie ufa Radzie Miejskiej, a radna J.A.została wsadzona na" minę"przez swoich towarzyszy, mogła się zapoznać z tematem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:00:42] • [IP: 80.245.178.***]

Dobrze, że Agatowska wyciągnęła tą sprawę. Brawo Joasiu!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:54:41] • [IP: 80.245.191.***]

Brawo dla prezydenta dlatego tyle czasu jest nim bo widać profesjonalizm a niestety ze strony pani atakującej widać amatorszczyzne

INTRO • Czwartek [15.02.2018, 09:54:14] • [IP: 80.211.250.***]

Zasadniczo nie kopie się... Ale czy zbiera kto na pampersy dla radnej?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:52:51] • [IP: 178.238.249.**]

Czy prezydent ma to na piśmie, to niech to pismo pokaże a nie to że wystąpił.Liczy się pismo decyzja a nie pobożne życzenie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:43:57] • [IP: 77.112.124.**]

DLACZEGO RADNI I SPOŁECZEŃSTWO NIE SĄ INFORMOWANI O TAK WAŻNYCH SPRAWACH? ILE JESZCZE UKRYWA PRZED NAMI? BRAWO PANI AGATOWSKA!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:24] • [IP: 188.146.33.***]

Tarcza antykorupcyjna jest mechanizmem profilaktyki która ma zapobiegać przestępstwom. Czyżby prezydent ze swoją ekipą obawiał się, że za dużo weźmie w łapę ??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:08] • [IP: 83.23.193.**]

Bo nie !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:59:15] • [IP: 164.127.0.**]

Ten wpis uznaję za jeden z najlepszych, bo niespodziewany jak drybling Lewandowskiego: MISTRZUNIU • Czwartek [15.02.2018, 00:29:47] • [IP: 80.211.250.***] Oj TAM Oj TAM ! W Listopadzie Asiu zalatwimy Ci tarcze antykorupcyjna w OSiRze...

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:08:02] • [IP: 78.88.29.**]

rude to wredne, obecny prezydent to najlepszy gospodarz od wielu innych, a plują na niego bo nie dorastają mu do pięt, panie prezydencie szacunek dla pana!!a burki i tak będą szczekać przy budach!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:34:13] • [IP: 62.69.241.**]

A to że posadki w postaci zarządu ma już michalska i innych kilku przydupasów to też CBA wie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 04:09:30] • [IP: 89.74.216.***]

... sld strzeliło z kapiszona. niezły start kampanii wyborczej.

Oglądasz 1-25 z 85
■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■