POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 15:43:09] • Świnoujście

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

fot. Organizator

Dotarło kolejnych 2,5 tysiąca kart uprawniających do zniżek w Aquaparku. Będą wydawane od 26 lutego 2018. Jest jednak jedna zmiana. Tak jak dotąd kartę mogą otrzymać mieszkańcy Świnoujścia. Ale będą wydawane osobom, które przyjdą na basen a nie jak dotąd, każdemu, kto się po nią zgłosi.

W chwili przyjścia należy złożyć w recepcji wypełniony formularz (dostępny na oficjalnej stronie miasta pod adresem http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/126/12386 oraz na stronie internetowej Aquaparku http://balticpark-aquapark.pl/ ). Po wyjściu z basenu można będzie pobrać ważna rok kartę i zapłacić za korzystanie z basenów już ze zniżką.

- Wiele osób pobrało kartę, ale nie korzysta z Aquaparku – wyjaśnia zmianę prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. - Tym samym blokują możliwość skorzystania ze zniżek na kartę innym mieszkańcom, którzy naprawdę chcą chodzić na baseny. Mam nadzieję, że takie zasady wydawania kart - wprowadzone zresztą z inicjatywy wielu mieszkańców, którzy zabiegali o to w urzędzie - rozwiążą ten problem i spotkają się z akceptacją świnoujścian.

Ale to nie wszystko. Dzięki przychylności władz firmy Zdrojowa Invest (właściciela Aguaparku) niepełnosprawni mieszkańcy Świnoujścia raz w tygodniu będą mogli przez 2 godziny bezpłatnie korzystać z basenów.

BIK UM Świnoujście

Fot. http://balticpark-aquapark.pl/


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 21:47:12] • [IP: 62.69.253.***]

Prawda jest taka że Zdrojowa idąc na układy z miastem strzeliła sobie w kolano jeżeli chodzi o wizerunek, trzeba było pomyśleć że idą wybory i miasto nieżle Zdrojową wyroluje...i wykorzysta.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:47:58] • [IP: 87.204.243.***]

Odnosząc się do kwestii molo zawsze komunikowaliśmy, że wsparcie publiczne jest warunkiem realizacji, bo to infrastruktura jak tunel, a nie komercyjna dochodowa inwestycja, a my jesteśmy prywatnym podmiotem nastawionym na zarabianie, więc racjonalnie trudno od nas tego oczekiwać. Przy okazji, jak budowaliśmy apartamenty Baltic Park Molo w komentarzach pisano, że nie wybudujemy. Jak zaczęliśmy realizować hotel, to komentowano, że aquapark nie wybudujemy. Tymczasem wszystko to stoi: i apartamenty i hotel, i aquapark, i promenada prowadząca na plażę. Molo z założenia ma ukoronować cały kompleks Baltic Park Molo, a jeszcze kompleksu nie ukończyliśmy.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:39:24] • [IP: 87.204.243.***]

Większość Mieszkańców docenia Karty zniżkowe do aquaparku i korzysta z obiektu wraz z najbliższymi. Przykro nam jednak, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem, a do tego wszystkiego oczekują za darmo. Kompleks wybudowaliśmy komercyjnie (grunt nabyliśmy o poprzedniego inwestora, który wycofał się z projektu), a Karty Mieszkańca udostępniliśmy po kosztach, to nasz ukłon w stronę miasta i mieszkańców. Zasady wydawania i korzystania ustalone zostały wspólnie z miastem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:59:54] • [IP: 93.94.185.***]

Byłam dzisiaj na basenie, pani powiedziała mi, że nic nie wie o tym że niepełnosprawni mogą wejść za darmo.Mam 1 grupę niepełnosprawności.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:23:39] • [IP: 95.129.228.**]

A jak będzie z opłatami za basen dla opiekunów osób niepełnosprawnych??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:55:03] • [IP: 77.112.124.**]

Dla inwalidów potrzebna jest inna forma opieki ratowników, czy tacy są?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:44:24] • [IP: 31.0.64.*]

No w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy! Tak powinno być od początku :) Chodzę do Aqua parku odkąd był tylko dostępny dla mieszkańców i nie mogę korzystać ze zniżek bo nie mam karty gdzyz wydawane były ludziom którzy schowali je do szuflady i maja je żeby mieć a nie korzystać. Karty były wydawane w takich godzinach ze większość ludzi jest wtedy w pracy i ja też a po próbie zwolnienia się na chwilkę z pracy zastala mnie tak ogromna kolejka ze nie było szans aby ja uzyskać. Teraz pójdę z dziećmi na basen jak co 2 tyg.i może w końcu uzyskam to co inni chomikuj w szufladach !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:16:33] • [IP: 5.184.227.***]

Miasto miało rozliczać się z hotelem co miesiąc a ludziom wydać odpowiednie zaswiadczenie imię nazwisko i zdjecie kazdemu do okazania przy zakupie biletu i wtedy zniszka wyszło by ile naprawdę osob korzysta a nie jeden dostał poto aby kolejną dyskietke nosić w portfelu trochę ta opcja przez miasto nie przemyślana a pieniądze za karty ktoś zgarnął i tak jak wczesniej ktoś napisał znów z naszych podatków i pytanie też kiedy to słynne molo będzie bo hotel działać będzie drugi sezon a prac jakoś na plaży nie widać może miasto następnym razem sprzedając teren postawi warunek najpierw molo potem hotel no ale opcja też taka że molo zagraża budowie portu kontenerowego a to przecież rozwój kraju jest ważny a nie miasta wypoczynkowo uzdrowiskowego choć patrząc na gazoport i to co dzieje się w porcie przeładunkowym nie mówiąc o hotelach to uzdrowiskiem byliśmy ale kiedyś nie teraz jak wyjeżdżało się to pachniało morzem i lasami a teraz to szkoda czasu na opisl

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:22:09] • [IP: 217.231.7.***]

To wszystko jest czysta subwencja firmy Zdrojowa Inwest przez nasze miasto.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:07:02] • [IP: 178.238.251.**]

Komu służy taki stronniczy artykuł nikt nikogo łaski nie robi z tym basen w końcu to z naszych podatków miasto zapłaciło za te karty i teraz zmusza się nas do cotygodniowego chodzenia na basen bo darmowe karty, figie za te karty zapłacił podatnik i nikt nikomu nie powiem nic wspominać moje pieniądze i moje prawo, a przypominam że Zdrojowa Bałtyc obiecała molo i jak to się ma do reszty

Gość • Środa [14.02.2018, 22:35:22] • [IP: 178.238.247.***]

Czemu tak zimo tam jest ?? woda zimna, jacuzzi zimne, chcelsy chodzic ale mega zimno bylismy raz i nie pójdziemy za zimno !!

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:15] • [IP: 77.88.191.**]

Karty rabatowej należy wydawać tylko klientom w krawatach. A tak na poważnie, to czego oni oczekiwali? Że ludzie będą co weekend chodzić na ten basen? Ja poczekam aż będzie ciepło. W zimę sami niech sobie chodzą.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:02:41] • [IP: 46.134.182.**]

Czy na basenach Aquaparku są osoby przeszkolone do pomocy dla osób niepełnosprawnych, bo są różne stopnie niepełnosprawności, taka pomoc nie polega tylko na zwróceniu osobie [niepełnosprawnej]protezy piersiowej którą pani pływaczka zgubiła w wodzie bo miała nie odpowiedni strój bikini, a tak chciała szpanować biustem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:46:47] • [IP: 92.42.114.***]

Korzystający z pływalni miejskiej to ludzie trzeciej kategorii i tym zniżka nie przysługuje. Nie ma to jak naganiać ludzi prywaciarzowi. Tak trzymać urzędasy.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:06:01] • [IP: 92.42.118.**]

Trzeba było tak od razu zrobić bo teraz to nie do końca jest ok Dla inwalidów bezpłatne wejście brawo!! Bardzo dobry pomysł.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:48:34] • [IP: 176.221.123.***]

Do 80.245.183.*** Wypowiedziala sie klasa wyzsza :) Tatus z Mamusia ulatwili zyciowy start czy moze zawod" syn"," corka" ? Szanuj ludzi bo zycie zmienne jest. Pozdrawiam Pani/e mgr.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:36:37] • [IP: 176.221.123.***]

Ooo. Znalazł się ''ą'', ''ę'' ekstraklasy. G..no wiesz o obrotach firmy. Nawet nie wiesz kto Twoją konkubinę obraca.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:35:18] • [IP: 80.245.189.***]

Jak Radisson wróci na ziemię z cennikiem... to i zniżki niepotrzebne będą a ludzie będą przychodzić ! a tak mimo zniżek -pusto :-)))

Gość • Środa [14.02.2018, 18:27:12] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***] Skad ty jestes buraku wiejski?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:23:24] • [IP: 178.238.251.***]

Rychło w czas. A kiedy oddacie pieniądze tym co kupili karty?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:18:09] • [IP: 92.42.116.***]

17:17:31 -Radisson dokładnie to robi, broni się przed mieszkańcami wysokimi cenami za wstęp. Póki co świeci pustkami.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:56:22] • [IP: 95.40.107.**]

Zimno, część dysz, jedna zjeżdżalnia i czytnik czasu nie działały.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***]

Jak się zwali plebs z wykształceniem podstawowym, rodziny budowlańców, proletariat i klasa robotnicza to odstraszą swoim wyglądem i prymitywnym wyrazem twarzy wszystkich gości komercyjnych. Wpuszczenie tego elementu tam gwarantuje wyraźne obniżenie obrotów tej firmy. Radisson Blue, ratuj się przed prostackim elementem!

Gość • Środa [14.02.2018, 16:51:28] • [IP: 79.186.115.***]

a tak na poważnie - ile miasto wyda na ten Aquapark? I jakie inwestycje dla mieszkańców można by było za tą kasę zrobić?

Gość • Środa [14.02.2018, 16:48:47] • [IP: 176.221.122.***]

Czy rozwiąże problem, nie wiem ale na pewno ograniczy.Trzeba próbować.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 21.05.2018 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych.■
■ Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć w Świnoujściu. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu! ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną za Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy. Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu ■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■