POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 15:42:40] • Świnoujście

Kierował samochodem, lekceważąc trzy sądowe zakazy

Kierował samochodem, lekceważąc trzy sądowe zakazy

fot. Organizator

O skrajnym lekceważeniu wymiaru sprawiedliwości można mówić w przypadku 26-letniego świnoujścianina, który kierował samochodem, mimo skazania go trzema wyrokami, w tym dwoma dożywotnimi, zakazującymi wsiadania za kółko. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

We wtorek przed godziną 13.00 policjantka Posterunku Policji Świnoujście-Warszów, patrolująca radiowozem wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei okolice dworca, zauważyła kierującego samochodem marki Opel 26-letniego świnoujścianina, który posiadał sądowe zakazy.

W trakcie kontroli szybko potwierdziło się, że wsiadając za kółko, mężczyzna złamał trzy sądowe wyroki, w tym dwa dożywotnie, kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

W związku z popełnionymi przestępstwami 26-latek został zatrzymany. Do świnoujskiego sądu wkrótce wpłynie akt oskarżenia.

Za naruszenie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Sobota [17.02.2018, 02:07:39] • [IP: 80.245.177.***]

Chodzi o to aby byla mozliwosc odstepstwa nawet od dozywotniego, jesli ktos normalnie wszystko dziala. W innym wypadku pozostaje wyjechac tylko zagranice gdyz zycie bez auta jest skomplikowane. Komenty nie adekwatne do tego gdyz nic nie pisze o alkoholu czy o czymkolwiek innym zlym, tylko, ze poprostu zatrzymano do kontroli jadacy pojazd. Nieznam czlowieka ale skoro taki zly to w obecnym systemie prawnym pozostalo wyjechac z kraju i po pol roku pobytu mozna zdawac prawo jazdy by tam moc jezdzic.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 22:05:17] • [IP: 176.221.123.**]

trzeba mu trzeci raz dozywotnio zakazac jezdzic moze teraz poskutkuje a jak nie to czwatry i piaty az do skutku. a co mial isc na piechote ? , no ludzie kochani... niech sobie jezdzi chlop jak potrafi...:)

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:45:11] • [IP: 94.254.134.***]

Posadzić.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:57:50] • [IP: 146.185.28.**]

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:50:40] • [IP: 80.245.177.***] leczyć na co? Wsadzać do puszki za co? Zabierać uprawnienia za co? Odbierać pensję, którzy nie widzą szansy poprawy? Jak nazwać wiarę w resocjalizację tego, co nie stosuje się do kolejnych wyroków sądowych, za to samo, " inteligencją"? Obawiam się, że twoje zalecenia, są pozbawione jakiejkolwiek merytorycznej argumentacji. Dodatkowo skutkują przekonaniem, że łamanie przepisów, jest akceptowalne i tym samym należy dalej przesuwać granicę oceny negatywnego postępowania. Kreujesz świat, w którym ma być podejście:" czemu karać, za kradzież pieniędzy, przecież zabrał je osobie, która je zarabia", " czemu karać za kolejne rozwalenie płotu po pijaku, skoro mógł rozjechać człowieka", itd. Tylko 'gratulować'.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:50:40] • [IP: 80.245.177.***]

leczyc bo chlopak wsiadl do samochodu i jechal normalnie? nigdzie nie pisze o niewiadomo czym tylko o tym ze jechal. to was trzeba leczyc albo wsadzic na kilka dni chociaz do puszki czy zabrac uprawnienia na miesiac. rok. moze piec. ciekawe jak to bedzie wam sie niejezdzic. dozywotnie bez mozliwosci odstepstwa to zadne rozwiazanie. dozywotnio odebrac pensje tym, ktorzy nie chca dawac szansy i nie maja pojecia o resocjalizacji tylko o dobijaniu dobitego. gratulowac" inteligencji".

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:49:48] • [IP: 80.245.188.***]

Koniecznie napiszcie, jak został ukarany !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:46:14] • [IP: 188.146.33.***]

Gość ma dwa dożywotnie zakazy. Po co był wydawany ten drugi. Nie taniej było go odstrzelić ?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:54:29] • [IP: 46.77.211.***]

Sasquatch :D

Gość • Czwartek [15.02.2018, 06:36:06] • [IP: 176.221.123.**]

ale o co wam chodzi w USA mozna dostac wyrok 180 lat plus dwa dozywocia mamy helowen z ameryki ? to i mamy wyroki z ameryki amen

Gość • Czwartek [15.02.2018, 02:08:49] • [IP: 84.208.132.***]

Nawet jeśli dostanie maksymalny wymiar kary, w co wątpię, czy zmieni to podejście tego socjopaty do prawa i społeczeństwa? Z pewnością nie. Przy najbliższej okazji znowu wsiądzie za kierownicę i jeśli zostanie sprowokowany do ucieczki, doprowadzi do prawdziwej tragedii. Bo co ma do stracenia... Moim zdaniem należałoby go nie karać więzieniem, a leczyć. Leczyć w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym do skutku. Choćby i do końca życia.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 01:32:19] • [IP: 31.0.80.***]

Mistrzostwo świata q...a! Są momenty kiedy myśle że faktycznie sędziów powinno się wyp...! Dać zakaz * który ma zakaz? To tylko w Polsce!

Gość • Środa [14.02.2018, 21:44:01] • [IP: 80.212.139.***]

Suseł

Gość • Środa [14.02.2018, 20:54:21] • [IP: 94.254.227.***]

PATOLOGICZNYCH RECYDYWISTÓW powinno sie izolować lub UTYLIZOWAC !!

Gość • Środa [14.02.2018, 20:21:26] • [IP: 92.42.114.***]

dajcie spokój chłopakowi, za zabicie samochodem kilku ludzi dają do trzech lat za zabicie jednego. W tym przypadku to kolejny raz sprawiedliwość się zesra ze śmiechu. Dostanie pstryczka w nos, lub pociągnięcie za ucho w najgorszym wypadku klapsa. W tym przypadku to tych trzech sędziów powinien przebadać specjalista, bo tacy sędziowie to jest największe zagrożenie dla społeczeństwa. Szkoda że nie podano nazwisk ty niby sprawiedliwych uczciwych ludzi w togach bez wyobrażni Są to ciekawe nietykalne osobniki że aż wstyd.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:43:35] • [IP: 62.69.253.**]

Posadzić go a nie straszyć, straszenie nie pomaga dla takich debi...

Gość • Środa [14.02.2018, 18:39:49] • [IP: 31.0.43.***]

Jeszcze kilka zakazów dostanie, może przy okazji kogoś przejedzie i dopiero sędziowie się obudzą. A może to synalek kogoś ważnego albo gość lrzy forsie?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:17:04] • [IP: 94.254.234.**]

Jeśli to Marcin to dam mu medal 😂😂😂

Gość • Środa [14.02.2018, 17:56:15] • [IP: 62.69.203.***]

Kolekcjoner dożywotnich zakazów ha ha.Nie osłabiajcie mnie.Bezwzględnie do puchy.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:39:17] • [IP: 198.58.105.***]

Jak nazwać sędziego, który daje dożywotni zakaz gościowi z dożywotnim zakazem?

Gość • Środa [14.02.2018, 17:38:26] • [IP: 93.94.190.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [14.02.2018, 17:31:00] • [IP: 149.202.98.***]

Chyba pora wprowadzić obowiązkowe testy na inteligencję. Dla sędziów.

nadzwyczajna kasta • Środa [14.02.2018, 17:27:38] • [IP: 62.69.251.***]

Nigdzie nie siedzi, dostał czwarty zakaz.

Gość • Środa [14.02.2018, 16:29:46] • [IP: 78.88.30.**]

A gdzie teraz siedzi i czeka na wyrok?

Gość • Środa [14.02.2018, 16:12:34] • [IP: 79.186.202.***]

M.S. ??

Oglądasz 1-24 z 24
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■