POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 15:43:27] • Świnoujście

Od września. Będzie więcej miejsc w miejskim żłobku

Od września. Będzie więcej miejsc w miejskim żłobku

fot. Organizator

612 tys. złotych dostało Miasto z rządowego programu Maluch + 2018. - To maksymalna kwota, jaką mogliśmy uzyskać. Pieniądze przeznaczymy na przygotowanie dodatkowych 30 miejsc w miejskim żłobku – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Na potrzeby najmłodszych zostaną zaadaptowane pomieszczenie w budynku Liceum Katolickiego im Królowej Jadwigi. Obiekt mieście się przy tej samej ulicy, co żłobek miejski, czyli przy ulicy Wyspiańskiego. Już w listopadzie prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę dzierżawy z proboszczem Parafii p.w. Chrystusa Króla, która jest właścicielem budynku. Rocznie z tytułu dzierżawy pomieszczeń oraz terenu na miejsca postojowe i plac zabaw miasto będzie płaciło jedynie 6 tys. złotych.

- Jeszcze raz chciałbym podziękować Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze, który nas bardzo wspierał w tej inicjatywie, proboszczowi Bogusławowi Gurgulowi, dziekanowi Piotrowi Superlakowi, a także mojemu zastępcy Pawłowi Sujce, który również przyczynił się do pozytywnego zakończenia rozmów w tej sprawie – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Dodatkowo pieniądze z programu Maluch + 2018 otrzymała również dyrekcja Żłobka Miejskiego „Kubuś Puchatek". Kwota 54 tys. złotych zostanie przeznaczona na doposażenie placówki.

To nie koniec dobrych wiadomości dla rodziców i najmłodszych świnoujścian. Od września dodatkowych 10 miejsc powstanie również w filii miejskiego żłobka na Warszowie. W tej chwili chodzi tam 22 dzieci, a od nowego roku szkolnego – 32. Tym samym, tylko w miejskim żłobku ilość miejsc wzrośnie z obecnie 150 do 190. Do tego dochodzą jeszcze placówki niepubliczne, do których przecież miasto również dopłaca, a które mogą przyjąć 52 dzieci. W sumie będą więc 242 miejsca.

- Obiecałem rodzicom, że zrobię wszystko, aby zwiększyć ilość miejsc w miejskim żłobku i słowa dotrzymuję. Podobnie, jak z miejscami w przedszkolach. Nową placówkę na 200 miejsc przy ulicy Bydgoskiej już buduje Firma Mirbud ze Skierniewic . Ma być gotowa za 1,5 roku – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

BIK UM Świnoujście

Fot. www.zlobekswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:40:32] • [IP: 31.0.40.***]

500 zl może nie jest tanio ale Mluch bardzo dobrze dopilnowany a kucharki wspaniale tam gotują. Jak za frogo to proponuję zorganizowac opiekę gdzie indziej.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:43:20] • [IP: 188.146.33.***]

Proszę na terenie miasta zalegalizować miękkie narkotyki, a na pewno przybędzie Panu więcej głosów wyborczych

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:44:43] • [IP: 37.47.151.***]

Panie w zlobku sa wspaniale oddane dziecia i wierne swojej pracy gr.1.3.4. super jestem pod wielkim wrazeniem dzieci uczeszczaly i bylo rewelacyjne.Pozdrawiam

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:25:07] • [IP: 93.94.186.**]

Pozdrawiamy Panie wychowawczynie z grupy" SŁONECZKA":)

Gość • Środa [14.02.2018, 20:59:43] • [IP: 95.129.225.**]

W obietnicach wyborczych pan prezydent jest miszczem ;) a co robił przez 16 lat?

Gość • Środa [14.02.2018, 20:17:57] • [IP: 37.47.161.***]

Szkoda tylko że za miesiąc pobytu dziecka w żłobku płacimy 530 zł coś niepojetego!!

Gość • Środa [14.02.2018, 18:40:27] • [IP: 78.88.29.***]

Nasz Świnoujski Żłobek to wspaniała placówka. Mój synek już tam nie uczęszcza ale ilekroć przechodzimy obok Żłobka to spoglądamy w jego stronę z wielką sympatią. Panie: Bogusia i Krysia już są na emeryturze ale są tam taż inne fajne opiekunki. Naprawdę super babki! Pozdrawiam wszystkie Panie i dziękuję za to, że są takie oddane maluszkom.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■