POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.02.2018, 08:28:13] • zachodniopomorskie

Prawo jazdy w Barlinku. Oficjalne otwarcie Oddziału Terenowego WORD

Motorower, samochód, a może motocykl? Nowy Oddział Terenowy WORD w Barlinku to udogodnienie dla mieszkańców tej miejscowości oraz okolic, którzy będą starali się o prawo jazdy. W oficjalnym otwarciu ośrodka, które odbędzie się w piątek 16 lutego br. weźmie udział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Siedziba ośrodka o łącznej powierzchni 460 m2 posiada salę wykładową, biuro obsługi interesantów, salę komputerową, pomieszczenie dla egzaminatorów oraz pomieszczenie socjalne. Na jego terenie znajduje się także plac manewrowy.

Obecnie w oddziale WORD w Barlinku przeprowadzane są egzaminy na prawo jazdy kategorii B i B1. Wkrótce będzie można tam uzyskać także uprawnienia w zakresie prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A.

Kursanci z północnego obszaru województwa zachodniopomorskiego mają obecnie do dyspozycji dwa Ośrodki Ruchu Drogowego – WORD w Szczecinie oraz ZORD w Koszalinie, z kolei z myślą o przyszłych kierowcach z południa utworzono Oddział Terenowy ZORD w Szczecinku oraz Oddział Terenowy WORD w Barlinku.

Oficjalne otwarcie
Oddziału Terenowego WORD w Barlinku
Piątek, 16 lutego 2018 r., godz. 12
Ul. Jeziorna 8
Barlinek

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■