POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.02.2018, 20:38:27] • Świnoujście

Elementy w gazoporcie trzymają się na „sznurkach”!

Elementy w gazoporcie trzymają się na „sznurkach”!

fot. Sławomir Ryfczyński

29 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych pasów. Czy kolejny orkan nie poradzi sobie z tak słabymi zabezpieczeniami?

Jeden z dwóch zbiorników, położony bliżej ulicy Ku Morzu - jak widać, na górze jest powyginana rura z ważnym zaworem, który wchodzi do zbiornika. Mocują go tymczasowe pasy. Od dnia awarii minęło 3,5 miesiąca. Przez ten czas na szczęście nie doszło do kolejnych uszkodzeń elementów gazoportu, ale i tak niepokojąca jest prowizorka obecnych zabezpieczeń. O tym, że sytuacja jest poważna świadczy fakt, że przed każdym rozładunkiem gazu ze statków, wzywana jest jednostka straży pożarnej. Obecność strażaków przeciąga się czasem kilkanaście godzin, "alarm" mija wraz z odpłynięciem gazowca. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, naprawa uszkodzonych elementów ma być przeprowadzona dopiero po wakacjach! Do tego czasu rura z zaworem trzyma się na pasach - czy to jest zgodne z przepisami o bezpieczeństwie? Nic nie wiadomo też o tym, czy zbiornik jest na bieżąco eksploatowany.

Elementy w gazoporcie trzymają się na „sznurkach”!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlaczego tak ważna w skali całego kraju inwestycja nie jest traktowana priorytetowo? Dlaczego z naprawą urządzeń związanych z gazem można tak długo zwlekać? Wciąż mamy żyć w atmosferze niepewności i kolejnych prowizorycznych rozwiązań? Jako mieszkańcy mamy przecież świadomość, ze żyjemy w strefie "zero", oznaczającej, że może się coś stać. Tymczasem jak dotąd nikt nie zadbał o instrukcję ewakuacji ani sygnał ostrzegawczy. Spadająca suwnica nie była dużym zagrożeniem, ale pokazała, że tylko krok może dzielić od tragedii.

Dlatego czekamy na informacje od rzecznika Tomasza Pietrasieńskiego, Eksperta GAZ-SYSTEM z Biura Komunikacji Korporacyjnej. Czy ten zbiornik jest eksploatowany?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 83

Gość • Środa [21.02.2018, 08:15:09] • [IP: 94.254.232.**]

Powinno to być nagłośnione na całą Polskę bo nieszczęście tuż tuż. Boję się chociaż nie mieszkam na Warszowie.

Gość nadzieja • Poniedziałek [19.02.2018, 20:30:28] • [IP: 178.238.252.***]

Mieszkancy Osiedla Warszow to nie specjalisci zeby po wejsciu do Rady , naprawiac usterki po sztormowej pogodzie w gazoporrcie , troche R O Z U M U . ..

Gość • Poniedziałek [19.02.2018, 09:29:46] • [IP: 188.146.168.**]

Te pasy przeżyją ten zbiornik. W Polsce prowizorka to sport narodowy.

Gość • Poniedziałek [19.02.2018, 08:18:19] • [IP: 62.69.253.*]

Pierwsze słyszę żeby ktoś z obecnej Rady Osiedla pchał się na stołek radnego. ?? Chyba że z poprzedniej rady, no to tak jest taka pani co się pcha na stołek, z emerytami działa. Ale ludzie jej na Warszowie nie chcieli w Radzie Osiedla.

Gość • Niedziela [18.02.2018, 11:46:45] • [IP: 95.160.158.**]

Zapomnieliscie kto budował tego bubla?Zapomnieliscie Jak Kopacz otwierała nie ukonczonego gazoportu ? Teraz szczekacie, że to Pisowski bubel.Pluj świni w oczy, mowi, że deszcz pada.A miliony do budżetu miło brać.

Gość • Niedziela [18.02.2018, 11:28:46] • [IP: 94.254.234.**]

167 JESTEŚ BYDLAK.

OSADA • Niedziela [18.02.2018, 11:22:17] • [IP: 93.94.190.***]

Mieszkańcy Warszowa tj. Ogólne Zebranie Mieszkańców, a także Zarząd Osiedla Warszów widzą w Panu Prezydencie wielkiego przyjaciela i orędownika spraw prawobrzeża. Proszę więc się nie wysilać i nie pisać prowokacyjnych słów. Nawet tak przy niedzieli, to nie jest dobrze widziane. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Milutkiego dnia życzę i serdecznie pozdrawiam wszystkich zatroskanych o nasze wspólne bezpieczeństwo. Ahoj :)

Gość • Niedziela [18.02.2018, 10:22:37] • [IP: 93.94.191.***]

Może Rada Osiedla Warszow zajmie się tym problemem chcą na dole wejść do rady miasta więc niech pokażą że im zależy na bezpieczeństwie mieszkańców a nie tylko zajmują się potajemnie jak prezydeta że stołka zdjąć

Gość • Niedziela [18.02.2018, 09:52:06] • [IP: 46.169.167.**]

"Śmiało zmieścisz się" - Jaki patronat taka instalacja

Gość • Niedziela [18.02.2018, 09:29:14] • [IP: 80.49.134.**]

A może ktoś roztropny zadzwoni pod widoczny na zdjęciu nr telefony i zgłosi usterkę będzie szybciej!!

OSADA Rybacka • Niedziela [18.02.2018, 09:10:07] • [IP: 93.94.190.***]

Oczywiście, jak napiszę : Polska racja stanu na sznurkach ! to zabrzmi to bardzo niegrzecznie ?!

Gość • Niedziela [18.02.2018, 07:47:26] • [IP: 94.254.239.**]

194 SKĄD TAKICH IDIOTÓW SIĘ BIERZE JAK TY I TOBIE PODOBNYCH I TAKIEGO JAK PISARZ TEGO ARTYKUŁU . SZKODA WASZYCH MATEK , ZROBIŁY BY NA PEWNO TO O CO TAK MOCNO WALCZYCIE KOLEDZY TARGOWICZANIE Z PO I PZPR.

Gość • Niedziela [18.02.2018, 07:14:04] • [IP: 2.108.234.**]

Kiedyś dojdzie do nieszczęścia w tym mieście z powodu tego gazoportu... Ryzykowna budowla plus nieodpowiedzialni ludzie i nieszczęście gotowe

Gość • Sobota [17.02.2018, 21:34:53] • [IP: 89.0.194.***]

Ten caly pisowski cyrk ze swoimi malpami zrobi taki smrod w Polsce ze Swinoujski gazoport to bedzie maly pikus jak pierdolnie.

Gość • Sobota [17.02.2018, 21:19:05] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Sobota [17.02.2018, 18:56:32] • [IP: 80.245.189.***] co to jest BĄBA ? Poziom kultury równa się poziomowi intelektu.

Gość • Sobota [17.02.2018, 19:53:26] • [IP: 37.47.174.**]

Tacy mocni jesteście to możecie jeszcze zbojkotować ten śmieszny gazoport tylko trzeba jedności a nie jeden do drugiego jadem pluje.

Gość • Sobota [17.02.2018, 18:56:32] • [IP: 80.245.189.***]

WIDZĘ WYJŚCIE WYPROWADZIĆ SIĘ NA STARE LATA TRZEBA SPIERDOLILI SPRAWĘ WŁOSKIE BYDLAKI I INNE ŚMIECIE BUDUJĄCE TĄ BĄBĘ JUŻ KIEDYŚ PISAŁEM TAM NA WIEJSKIEJ MOGLIŚCIE SE WYBUDOWAĆ TO SZYBCIEJ WAS BY W POWIETRZE WYJEBAŁO 460 DARMOZJADÓW

Gość • Sobota [17.02.2018, 18:32:17] • [IP: 92.42.112.***]

To jest budowla wykonana pod przewodnictwem PO. Każdy to pluje na ten terminal LNG to pluje też na PO!

Gość • Sobota [17.02.2018, 17:23:33] • [IP: 2.108.234.**]

Przecież to skandal! Wg mnie sprawę powinno się nagłośnić zanim dojdzie do nieszczęścia!

Gość • Sobota [17.02.2018, 17:23:13] • [IP: 81.204.98.**]

Przerazajace...

Gość • Sobota [17.02.2018, 17:07:46] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Sobota [17.02.2018, 13:50:22] • [IP: 92.42.114.***] To tak we wszystko wierzysz co pokazuje TVpis ??

Gość • Sobota [17.02.2018, 16:49:46] • [IP: 188.47.53.***]

a czy Pan Redaktor móglby wysłać zapytanie wraz z tym zdjęciem do innych firm, znających się na gazownictwie, niż gaz-system, własciciel tej gazo-bomby? Tu chodzi o bezpieczeństwo i życie wszystkich mieszkańców, odpowiedż gaz-systemu może nie być obiektywna. Może należy zainteresować tym kogoś ponad gaz-system...

Gość • Sobota [17.02.2018, 16:44:11] • [IP: 31.0.85.**]

A po co w zbiorniku LNG rura od wody ? Bawicie mnie ogromnie :)

Gość • Sobota [17.02.2018, 16:32:44] • [IP: 178.238.246.**]

Dowiemy się jakie były nieprawidłowości dopiero wtedy jak wszystko wyleci w powietrze.

Gość • Sobota [17.02.2018, 14:27:30] • [IP: 77.111.246.*]

to nie jest rura od gazu tylko od wody - zeby to naprawic (pospawac) trzeba by oproznic i odpowietzyc zbiornik i instalacje wylaczylo by to gazoport z eksploatacji na miesiace i kosztowalo miliony - usterka jest zgloszona do nadzoru technicznego i ubezpieczyciela zgodnie z procedurami przewidzianymi prawem - w.w rura czynnik nie plynie od miesiecy - a zgodnie z zasadami i zaleceniami PST usterka zostanie usunieta podczas najbizszego planowanego remontu instalacji- komus bardzo zalezy na eskalowaniu atmosfery strachu co w swietle polskiego prawa jest karalne

Oglądasz 1-25 z 83
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■