POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.02.2018, 22:56:47] • Świnoujście

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami. Coś do ukrycia czy lekceważenie?

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka dni temu na łamach portalu publikowaliśmy artykuł ukazujący, w jaki sposób zostały zabezpieczone uszkodzone przez orkan elementy zbiornika z gazem. Wygięta rura i pasy mocujące sprawiają wrażenie tymczasowości i prowizorki. Nie do końca wiadomo, czy zbiornik jest w pełni sprawny, czy w ogóle jest eksploatowany. Artykuł wzbudził duże zainteresowanie Czytelników, świadczy to nie tylko o ich ciekawości, ale również o słusznych obawach. Dlaczego my, mieszkańcy nie jesteśmy informowani o tak ważnych sprawach, jak funkcjonowanie czy plany usunięcia uszkodzeń gazoportu? Przed opublikowaniem piątkowego artykułu, redakcja iswinoujscie zadała pytania władzom LNG. Zwracając się do Tomasza Pietrasieńskiego, Eksperta GAZ-SYSTEM z Biura Komunikacji Korporacyjnej, chcieliśmy się dowiedzieć, czy ten zbiornik jest eksploatowany?

Niestety, od kilku dni czekamy na odpowiedź. Minęło wystarczająco dużo czasu na sformułowanie prostego komunikatu, który wyjaśniłby i rozwiał wątpliwości związane z naszym bezpieczeństwem.

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tymczasem najwyraźniej władze LNG lekceważą mieszkańców miasta, na terenie którego powstała ważna w skali ogólnopolskiej inwestycja.

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Milczenie rzecznika, eksperta, przedstawiciela GAZ-SYSTEMU można przyjąć za przejaw marginalizacji mieszkańców Świnoujścia.

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlaczego nie należy nam się odpowiedź na proste pytanie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Środa [21.02.2018, 17:06:57] • [IP: 94.254.236.**]

ALE SIĘ MARTWIĄ OBŁUDNICY . BYDLUNY WASZA ERA MINEŁA .

Gość • Środa [21.02.2018, 15:33:50] • [IP: 77.180.154.***]

Spokojnie, wszystko trzyma sie do pierwszego wybuchu, pozniej beda ekspertyzy podobne jak w katastrofie smolenskiej, ktore po 10 latach i tak niczego nie stwierdza !!

Gość • Środa [21.02.2018, 13:38:47] • [IP: 190.148.78.***]

ludzie o co chodzi kasa wzieta wszystkorozliczone wlosi juz zapomnieli gdy nowy Edward Gierek otworzy z towarzyszem Zmurkiem teraz otwieramy tunel i biegamy po betonie na nowej promenadzie zdrowei kasy nar zawsze z partia!!

Gość • Środa [21.02.2018, 12:57:25] • [IP: 93.94.190.**]

IP 31 0 45 Jeśli mieszkańcy zwracają się z prośbą o wyjaśnienie danej sytuacji to Rzecznik nie ma prawa ignorować mieszkańców.Jego obowiązkiem jest uspokoić mieszkańców.Jak zależało im na budowie gazoportu to potrafili oczy mydlić-a teraz jak strusie głowy w piasek.Jeśli mieszkańcy nie mają-"pojęcia czym jest ta rura...nie mają pojęcia o terminalu"To nie znaczy Gościu że to głupki-nie każdy musi posiadać wiedzę w danej dziedzinie.Pójdziesz do lekarza też liczysz na to że zasięgniesz wiedzy na temat tego co Ci dolegaJakby podchodzić do sytuacji tak jak Ty proponujesz wyprowadzkę ludzi ze Świnoujścia"zawsze lepiej gdy jest mniej głupich ludzi"To wszyscy by musieli opuścić to miasto, łącznie z Tobą-nie jesteś alfą i omegą wszystko wiedzącym w każdej dziedzinie.Mieszkańcy czekają na odpowiedż niepokojącej sytuacji w GAZ-SYSTEMIE

Gość • Środa [21.02.2018, 12:09:08] • [IP: 88.79.100.**]

do : Gość • Środa [21.02.2018, 10:03:13] • [IP: 31.0.45.***], bez względu na twoja znajomośc tematu, widać ze nie rozumiesz o co chodzi w tym artykule. A chodzi o to że operator tegoz systemu gazu, nie informuje mieszkańców o stanie faktycznym. I tu jest problem, bo mieszkańcy nie muszą znac sie na tej technologii, ale maja prawo obawiać sie o siebie i swoich bliskich widząc prowizorkę. Wystarczyło by aby Gaz-system, wydał oświadczenie za pośrednictwem tegoz portalu i było by git. A nie miec mieszkańców w tylnej czesci otworu dup-nego. Ot cała filozofia, trollu co innym ubliża i doradza wyjażd ze świnoujscia, puknij sie w ten gazowo mądry łeb.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:03:13] • [IP: 31.0.45.***]

Ja na miejscu rzecznika gaz systemu tez ignorowalbym idioty ktory nie umie odroznica pasów od sznurka. Wszystkim tym ktorzy tak komentuja - widze ze swinoujscie jest pelne specjalistow w zakresie eksploatacji terminalow gazowych. Nie macie pojecie czym jest ta rura, dlaczego tak i nie macie pojecia o terminalu. Wiec mozecie laskawie wyjechac z swinoujscia jak ktos ponizej napisal bo zawsze lepiej gdy jest mniej glupich ludzi. Smieje sie za kazdym razem czytajac komenty do tego tematu bo swiadcza tylko o kompletnym braku wiedzy...ale jak to polaczki : nie znam sie to sie wypowiem prawda?

Gość • Środa [21.02.2018, 09:01:04] • [IP: 88.79.100.**]

wykopać ta beczkę gazu ze swinoujuścia, skoro w dup.ie maja mieszkańców to pokażmy im środkowy palec i kierunek PALMA.A cóz takiego dało to gówno naszemu miastu ?!?

Gość • Środa [21.02.2018, 08:58:02] • [IP: 217.153.7.***]

Do telewizji zapodać i nagłośnić sprawę.

Gość • Środa [21.02.2018, 08:55:34] • [IP: 178.238.246.**]

Czy w tym bałaganie nie ma jakiegoś urzędu który by się tym wszystkim zajął ?

Gość • Środa [21.02.2018, 08:18:18] • [IP: 188.47.28.***]

Panie redaktorze!! do Ministerstwa pisać z prośbą o przyjrzenie się sprawie!! nie pozwolić dać się olewać, kręcić aferę, dopóki wszelkie nasze wątpliwości nie zostaną rozwiane!!

Gość • Środa [21.02.2018, 07:45:38] • [IP: 83.23.255.***]

Fajnie, nie ma co !

Gość • Środa [21.02.2018, 07:07:14] • [IP: 62.69.203.**]

Co tam będą jakimś wyjaśniać :D

Gość • Środa [21.02.2018, 06:17:20] • [IP: 37.47.17.***]

To jest jeden wielki bubel.jakos to bedzie ale w wypadku gazoortu moze byc roznie a rzecznik ma mieszkancow wiadomo gdzie tak jak cala reszta urzedasow. Prosba do mieszkancow szczegolnie warszowa niepozwolcie na kontenery jestem z wami i uwazam ze czas zaczac dzialac my niechcemy kolejnego bubla

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:53:49] • [IP: 176.221.113.**]

Śpimy na bombie. Trzeba sprzedawac mieszkanie i stad uciekac!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:28:49] • [IP: 188.146.34.***]

przecież nie będą spawać albo używać palników jak tam wszędzie jest zakaz używania ognia. Wszystko co mogą zrobić to zabezpieczyć mechanicznie.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■