POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.02.2018, 22:56:47] • Świnoujście

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami. Coś do ukrycia czy lekceważenie?

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka dni temu na łamach portalu publikowaliśmy artykuł ukazujący, w jaki sposób zostały zabezpieczone uszkodzone przez orkan elementy zbiornika z gazem. Wygięta rura i pasy mocujące sprawiają wrażenie tymczasowości i prowizorki. Nie do końca wiadomo, czy zbiornik jest w pełni sprawny, czy w ogóle jest eksploatowany. Artykuł wzbudził duże zainteresowanie Czytelników, świadczy to nie tylko o ich ciekawości, ale również o słusznych obawach. Dlaczego my, mieszkańcy nie jesteśmy informowani o tak ważnych sprawach, jak funkcjonowanie czy plany usunięcia uszkodzeń gazoportu? Przed opublikowaniem piątkowego artykułu, redakcja iswinoujscie zadała pytania władzom LNG. Zwracając się do Tomasza Pietrasieńskiego, Eksperta GAZ-SYSTEM z Biura Komunikacji Korporacyjnej, chcieliśmy się dowiedzieć, czy ten zbiornik jest eksploatowany?

Niestety, od kilku dni czekamy na odpowiedź. Minęło wystarczająco dużo czasu na sformułowanie prostego komunikatu, który wyjaśniłby i rozwiał wątpliwości związane z naszym bezpieczeństwem.

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tymczasem najwyraźniej władze LNG lekceważą mieszkańców miasta, na terenie którego powstała ważna w skali ogólnopolskiej inwestycja.

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Milczenie rzecznika, eksperta, przedstawiciela GAZ-SYSTEMU można przyjąć za przejaw marginalizacji mieszkańców Świnoujścia.

GAZ- SYSTEM nie spieszy się z wyjaśnieniami.  Coś do ukrycia czy lekceważenie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlaczego nie należy nam się odpowiedź na proste pytanie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Środa [21.02.2018, 17:06:57] • [IP: 94.254.236.**]

ALE SIĘ MARTWIĄ OBŁUDNICY . BYDLUNY WASZA ERA MINEŁA .

Gość • Środa [21.02.2018, 15:33:50] • [IP: 77.180.154.***]

Spokojnie, wszystko trzyma sie do pierwszego wybuchu, pozniej beda ekspertyzy podobne jak w katastrofie smolenskiej, ktore po 10 latach i tak niczego nie stwierdza !!

Gość • Środa [21.02.2018, 13:38:47] • [IP: 190.148.78.***]

ludzie o co chodzi kasa wzieta wszystkorozliczone wlosi juz zapomnieli gdy nowy Edward Gierek otworzy z towarzyszem Zmurkiem teraz otwieramy tunel i biegamy po betonie na nowej promenadzie zdrowei kasy nar zawsze z partia!!

Gość • Środa [21.02.2018, 12:57:25] • [IP: 93.94.190.**]

IP 31 0 45 Jeśli mieszkańcy zwracają się z prośbą o wyjaśnienie danej sytuacji to Rzecznik nie ma prawa ignorować mieszkańców.Jego obowiązkiem jest uspokoić mieszkańców.Jak zależało im na budowie gazoportu to potrafili oczy mydlić-a teraz jak strusie głowy w piasek.Jeśli mieszkańcy nie mają-"pojęcia czym jest ta rura...nie mają pojęcia o terminalu"To nie znaczy Gościu że to głupki-nie każdy musi posiadać wiedzę w danej dziedzinie.Pójdziesz do lekarza też liczysz na to że zasięgniesz wiedzy na temat tego co Ci dolegaJakby podchodzić do sytuacji tak jak Ty proponujesz wyprowadzkę ludzi ze Świnoujścia"zawsze lepiej gdy jest mniej głupich ludzi"To wszyscy by musieli opuścić to miasto, łącznie z Tobą-nie jesteś alfą i omegą wszystko wiedzącym w każdej dziedzinie.Mieszkańcy czekają na odpowiedż niepokojącej sytuacji w GAZ-SYSTEMIE

Gość • Środa [21.02.2018, 12:09:08] • [IP: 88.79.100.**]

do : Gość • Środa [21.02.2018, 10:03:13] • [IP: 31.0.45.***], bez względu na twoja znajomośc tematu, widać ze nie rozumiesz o co chodzi w tym artykule. A chodzi o to że operator tegoz systemu gazu, nie informuje mieszkańców o stanie faktycznym. I tu jest problem, bo mieszkańcy nie muszą znac sie na tej technologii, ale maja prawo obawiać sie o siebie i swoich bliskich widząc prowizorkę. Wystarczyło by aby Gaz-system, wydał oświadczenie za pośrednictwem tegoz portalu i było by git. A nie miec mieszkańców w tylnej czesci otworu dup-nego. Ot cała filozofia, trollu co innym ubliża i doradza wyjażd ze świnoujscia, puknij sie w ten gazowo mądry łeb.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:03:13] • [IP: 31.0.45.***]

Ja na miejscu rzecznika gaz systemu tez ignorowalbym idioty ktory nie umie odroznica pasów od sznurka. Wszystkim tym ktorzy tak komentuja - widze ze swinoujscie jest pelne specjalistow w zakresie eksploatacji terminalow gazowych. Nie macie pojecie czym jest ta rura, dlaczego tak i nie macie pojecia o terminalu. Wiec mozecie laskawie wyjechac z swinoujscia jak ktos ponizej napisal bo zawsze lepiej gdy jest mniej glupich ludzi. Smieje sie za kazdym razem czytajac komenty do tego tematu bo swiadcza tylko o kompletnym braku wiedzy...ale jak to polaczki : nie znam sie to sie wypowiem prawda?

Gość • Środa [21.02.2018, 09:01:04] • [IP: 88.79.100.**]

wykopać ta beczkę gazu ze swinoujuścia, skoro w dup.ie maja mieszkańców to pokażmy im środkowy palec i kierunek PALMA.A cóz takiego dało to gówno naszemu miastu ?!?

Gość • Środa [21.02.2018, 08:58:02] • [IP: 217.153.7.***]

Do telewizji zapodać i nagłośnić sprawę.

Gość • Środa [21.02.2018, 08:55:34] • [IP: 178.238.246.**]

Czy w tym bałaganie nie ma jakiegoś urzędu który by się tym wszystkim zajął ?

Gość • Środa [21.02.2018, 08:18:18] • [IP: 188.47.28.***]

Panie redaktorze!! do Ministerstwa pisać z prośbą o przyjrzenie się sprawie!! nie pozwolić dać się olewać, kręcić aferę, dopóki wszelkie nasze wątpliwości nie zostaną rozwiane!!

Gość • Środa [21.02.2018, 07:45:38] • [IP: 83.23.255.***]

Fajnie, nie ma co !

Gość • Środa [21.02.2018, 07:07:14] • [IP: 62.69.203.**]

Co tam będą jakimś wyjaśniać :D

Gość • Środa [21.02.2018, 06:17:20] • [IP: 37.47.17.***]

To jest jeden wielki bubel.jakos to bedzie ale w wypadku gazoortu moze byc roznie a rzecznik ma mieszkancow wiadomo gdzie tak jak cala reszta urzedasow. Prosba do mieszkancow szczegolnie warszowa niepozwolcie na kontenery jestem z wami i uwazam ze czas zaczac dzialac my niechcemy kolejnego bubla

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:53:49] • [IP: 176.221.113.**]

Śpimy na bombie. Trzeba sprzedawac mieszkanie i stad uciekac!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:28:49] • [IP: 188.146.34.***]

przecież nie będą spawać albo używać palników jak tam wszędzie jest zakaz używania ognia. Wszystko co mogą zrobić to zabezpieczyć mechanicznie.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■