POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.02.2018, 21:33:08] • Świnoujście

Gaz - System przerywa milczenie. Są wyjaśnienia w sprawie zbiornika z gazem

Gaz - System przerywa milczenie. Są wyjaśnienia w sprawie zbiornika z gazem

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeden ze zbiorników z gazem, położony bliżej ulicy Ku Morzu, na który w październiku 2017 r. spadła suwnica, nie został wyłączony z eksploatacji. Jak się okazuje, nie było takiej konieczności. Z informacji przesłanej w odpowiedzi na pytania portalu, wynika również, że niezbędna naprawa uszkodzonych elementów instalacji, nastąpi wiosną. O czym jeszcze informuje rzecznik prasowy LNG?

- "Zbiornik jest cały czas w eksploatacji i ani przez chwilę nie został z niej wyłączony. Pozostaje on pod stałym nadzorem służb eksploatacyjnych Polskiego LNG, jak również pod stałym dozorem Transportowego Dozoru Technicznego. Uszkodzone podczas ubiegłorocznego zdarzenia elementy instalacji systemu opomiarowania zbiornika będą mogły być naprawione po sezonie zimowym. Obecnie przygotowywana jest technologia naprawy w uzgodnieniu z Transportowym Dozorem Technicznym. Uszkodzone elementy nie wpływają na obniżenie poziomu bezpieczeństwa eksploatacji zbiornika, gdyż system jego opomiarowania ma zdublowane (redundantne) układy, co pozwala w pełni kontrolować parametry jego pracy.

Gaz - System przerywa milczenie. Są wyjaśnienia w sprawie zbiornika z gazem

fot. Sławomir Ryfczyński

Widoczne na zdjęciach pomarańczowe taśmy to atestowane pasy montażowo-transportowe, którymi zabezpieczone zostały elementy instalacji do czasu usunięcia szkody.

Informujemy również, że element oznaczony przez Państwa na zdjęciu jako zakołkowany jest zamknięty oryginalnym zaworem odcinającym.

Priorytetem Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM jest bezpieczeństwo otoczenia i ludzi oraz instalacji, stosowne procedury eksploatacyjne oraz systemy zabezpieczeń zapewniające najwyższe standardy bezpieczeństwa." - informuje Mariusz Kozłowski Rzecznik Prasowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [08.03.2018, 09:31:01] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Wtorek [06.03.2018, 21:33:53] • [IP: 92.42.114.***] muł to ty masz w głowie, inżynierze po podstawówce

Gość • Wtorek [06.03.2018, 21:33:53] • [IP: 92.42.114.***]

to pomyslcie co bedzie jak zbudują tunel w mule, gdzie grunt nie jest stabilny, bo nikt nie bedzie mrozil gruntu jak bedzie tunel przeciekał i go zamkną, a promy będą sprzedane, bo to tez jest kasiora do wziecia

Nafciarz • Piątek [02.03.2018, 18:56:41] • [IP: 83.79.19.**]

Bardzo ciekawe wyjaśnienie... Naście lat budowałem podobne instalacje do gazu ziemnego i ropy naftowej dla PGNiG i zastanawiam się nad rzetelnością wyjaśnień rzecznika... Zbiorniki podlegają z reguły Urzędowi Dozoru Technicznego a Transportowemu Dozorowi Technicznemu tylko tzw. Urządzenia Nalewczo-Odbiorcze czyli np. urządzenia do odbioru gazu skroplonego ze statku. W mojej karierze każdy taki podobny wypadek wymuszał wyłączenie zbiornika z użytkowania. Nawet jeśli to były tylko tzw. podesty robocze do przemieszczania się pracowników dozoru. Ciekawy jestem jak to się ma do przepisów BHP obowiązujących na terenie gazoportu skoro widać takie uszkodzenia. Przepisy bezpieczeństwa w tym wypadku w PGNiG są naprawdę surowe ale Gaz Systemu chyba nie obowiązują. Świadczy to tylko o niekompetencji kierownictwa. Według mnie osprzęt zbiornika oraz podesty robocze zostały poważnie uszkodzone, a przyzwolenie na takie wątpliwe" zabezpieczenia" to ignorancja służb odp za funkcj zbiornika. Prawo energetyczne się kłania.

Gość • Piątek [23.02.2018, 13:35:51] • [IP: 62.20.148.**]

Syf w naszym miescie zalezy tylko i wylacznie od rzadzacym naszym bogatem miastem!!Mieszkanie spoldzielcze, kamienica po remoncie.Cztery rozne rozwiazania ogrzewawcze w budynku, gaz, wegel, kominki, pozwolono na wybor!(Obok w kamienicy podlonczono ogrzewanie centralne?!z miasta.)Czy ja mam odpowiadac za infrastrukture podziemna i naziemna w miescie, jak ja jako mieszkanka mam sie dokopc do sieci centralnego ogrzewania?absurd. Do Gosc IP:212.165.92***

fororak • Czwartek [22.02.2018, 19:03:31] • [IP: 46.169.253.**]

DO : Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:44:16] • [IP: 178.238.246.**]O tak, tak prawdy jest 100%, pasy są atestowane, patronem jest Kaczyński-a na wiosnę postawi się na dokładkę figurkę Najświętszej Panienki i to wszystko jest (REDUNDANTNE)tak że sam Lucyfer tych zabezpieczeń nie pokona...amen

Gość • Czwartek [22.02.2018, 16:27:56] • [IP: 212.165.92.***]

Czy większości mieszkańców Świnoujścia cierpi na jakąś nieznaną, nieuleczalną chorobę? Najbardziej chorzy są ci którzy nie mają o przesyle gazu zielonego pojęcia. Może tak przyjrzycie się szanowni państwo swoim domowym instalacjom gazowym, tam gdzie zamieszkujecie. Podejrzewam, że 99, 99% z was nie ma najmniejszego czujnika ulatniającego się gazu, nie mówiąc już o okresowych przeglądach i sprawdzaniu szczelności kuchenek czy pieców CO. Pokrzyczeliście sobie na temat smogu, brązowej wody, pieców kaflowych i innych, w większości zależnych od was samych, źródeł syfu w naszym mieście? Dobrze wam? Cieszycie się teraz? To dobrze, ja też się cieszę, że możecie się w końcu wykrzyczeć.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:09:03] • [IP: 37.249.139.***]

No to teraz wiemy już dlaczego ten gazoport ma takie a nie inne imię !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 11:34:02] • [IP: 62.20.148.**]

PRZERAZA TEN WIDAK!! JAK DLUGO JESZCZE BEDZIEMY BUDOWAC TANDETNIE, WIDAC TO WSZEDZIE, OD POLOZENIA CHODNIKA DO MILIONOWYCH INWESTYCJI.W TAKI SPOSOB BUDUJEMY LEPSZA POLSKE DLA NAS? STREFA NADMORSKA PIEKNIEJE, ALE TO NIE SWINOUJSCIE, SWINOUJSCIE TO MY KTORZY TU ZYJEMY CODZIENNIE, WDYCHAMY SMOG, PIJEMY BRAZOWA WODE, DLACZEGO?MIESZKAMY W ZAPLESNIALYCH MIESZKANICH, PALIMY WEGLEM, I CZYM SIE DA W PIECACH KAFLOWYCH, W CENTRUM MIASTA!?...JAK DLUGO JESZCZE? CZY KTOS JEST ODPOWIEDZIALY ZA ZYCIE MIESZKANCOW NASZEGO " SWINOUJSCIA?"

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:43:25] • [IP: 178.238.253.**]

W naszym mieście wszystko działa odwrotnie jak w samolocie, wiecie co mnie dziś zastanowiło, jak zobaczyłam, czerwone opuchnięte ręce jednego z pracowników i panie Ukrainki na stoisku mięsnym z lokami do ramion, ciekawe czy mają owe książeczki zdrowia, popatrzyłam i nie kupiłam marketu, CZY W MIEŚCIE JESZCZE JEST SANEPID I DZIAŁA COŚ TAKIEGO JAK KSIĄŻECZKI ZDROWIA, BEZ KTÓRYŚ KIEDYŚ NIE WOLNO BYŁO WEJŚĆ NA ZAPLECZE SKLEPU, CO TAM TA INWESTYCJA, SZMAL WYRZUCONY W BŁOTO I TYLE, ALE TU W MARKETACH CHODZI O NASZE ZDROWIE, GRONKOWCE, I INNE RÓŻNE MINI MĘDY!

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:35:40] • [IP: 31.183.160.**]

Dziękuję za to zdjęcie. Tak właśnie wygląda to Państwo Pisowskie. Jeden eksperyment myślowy. Suwnica spadła i się" oczko odkleiło temu misiu"

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:34:30] • [IP: 178.238.253.**]

Co na to Naimski, który zapewniał że wszytko będzie cacy, na wiek wieków nawet jak budowali Włosi, kit odwalili, za niebotyczny szmal i tyle !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:33:50] • [IP: 95.160.156.**]

Skoro zbiornik ma redundantne układy to możemy spać spokojnie.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:17:21] • [IP: 37.47.203.***]

Zasilanie redundantne jest to zapewnienie drugiego niezależnego (alternatywnego, równoległego) zasilania (niewrażliwego na warunki zewnętrzne, w tym wyładowania atmosferyczne oraz zaniki napięcia) urządzeniom, które ze względu na pełnioną funkcję muszą pracować bez przerwy.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:58:55] • [IP: 85.8.75.***]

Bla bla bla. Czy któryś z jakichkolwiek niedorzeczników kiedykolwiek przyznał, że zrobili lub robią kaszanę??

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:44:16] • [IP: 178.238.246.**]

Sporo czasu zajęło im wyjaśnienie tej prowizorki. Ciekawe ile jest w tym prawdy.

troll • Czwartek [22.02.2018, 09:37:31] • [IP: 46.46.207.**]

Ciekawe czy ten, , niedorzecznik, , ma atest na opowiadanie pierdoł. .

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:23:39] • [IP: 178.238.251.***]

Mnie przeraża taka świadomość.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:05:57] • [IP: 37.47.174.*]

Po dziękujcie władzom Miasta i firmie GAZ-SYSTEM za wybudowanie w naszym mieście bomby gazowej, bo inaczej tej inwestycji nie można nazwać, zero pożytku dla mieszkańców z tej inwestycji, a dlaczego nie możemy mieć taniego GAZU, chociaż o 50%, zniknął by problem smogu, i tym miech się zajmą RADNIMIASTA.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 08:56:10] • [IP: 46.215.234.***]

Słowa, słowa, słowa. Jak to p...nie, to one nie wystarczą !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 08:07:48] • [IP: 62.69.253.*]

Przerywa milczenie, ale co?? W artykule nie jest napisane co spowodowało awarię i dlaczego nie zarządzili ewakuacji ludzi? A straż miała cynk żeby się ewakuować...Teraz Polska !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 07:08:27] • [IP: 77.113.9.***]

Ale wygrywa i tak: (redundantne)

Gość • Czwartek [22.02.2018, 05:56:55] • [IP: 188.146.171.**]

Atestowane pasy... Do sztalowania ładunków :)

Gość • Czwartek [22.02.2018, 01:14:32] • [IP: 84.208.132.***]

Biorąc pod uwagę kto jest patronem tego obiektu, to teraz wygląda to naprawdę autentycznie...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 01:09:35] • [IP: 84.208.132.***]

Przepraszam, można ognia?

Gość • Środa [21.02.2018, 23:39:39] • [IP: 80.245.189.***]

A na co mają atesty te taśmy ??

Oglądasz 1-25 z 29
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■