POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.02.2018, 21:33:08] • Świnoujście

Gaz - System przerywa milczenie. Są wyjaśnienia w sprawie zbiornika z gazem

Gaz - System przerywa milczenie. Są wyjaśnienia w sprawie zbiornika z gazem

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeden ze zbiorników z gazem, położony bliżej ulicy Ku Morzu, na który w październiku 2017 r. spadła suwnica, nie został wyłączony z eksploatacji. Jak się okazuje, nie było takiej konieczności. Z informacji przesłanej w odpowiedzi na pytania portalu, wynika również, że niezbędna naprawa uszkodzonych elementów instalacji, nastąpi wiosną. O czym jeszcze informuje rzecznik prasowy LNG?

- "Zbiornik jest cały czas w eksploatacji i ani przez chwilę nie został z niej wyłączony. Pozostaje on pod stałym nadzorem służb eksploatacyjnych Polskiego LNG, jak również pod stałym dozorem Transportowego Dozoru Technicznego. Uszkodzone podczas ubiegłorocznego zdarzenia elementy instalacji systemu opomiarowania zbiornika będą mogły być naprawione po sezonie zimowym. Obecnie przygotowywana jest technologia naprawy w uzgodnieniu z Transportowym Dozorem Technicznym. Uszkodzone elementy nie wpływają na obniżenie poziomu bezpieczeństwa eksploatacji zbiornika, gdyż system jego opomiarowania ma zdublowane (redundantne) układy, co pozwala w pełni kontrolować parametry jego pracy.

Gaz - System przerywa milczenie. Są wyjaśnienia w sprawie zbiornika z gazem

fot. Sławomir Ryfczyński

Widoczne na zdjęciach pomarańczowe taśmy to atestowane pasy montażowo-transportowe, którymi zabezpieczone zostały elementy instalacji do czasu usunięcia szkody.

Informujemy również, że element oznaczony przez Państwa na zdjęciu jako zakołkowany jest zamknięty oryginalnym zaworem odcinającym.

Priorytetem Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM jest bezpieczeństwo otoczenia i ludzi oraz instalacji, stosowne procedury eksploatacyjne oraz systemy zabezpieczeń zapewniające najwyższe standardy bezpieczeństwa." - informuje Mariusz Kozłowski Rzecznik Prasowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [08.03.2018, 09:31:01] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Wtorek [06.03.2018, 21:33:53] • [IP: 92.42.114.***] muł to ty masz w głowie, inżynierze po podstawówce

Gość • Wtorek [06.03.2018, 21:33:53] • [IP: 92.42.114.***]

to pomyslcie co bedzie jak zbudują tunel w mule, gdzie grunt nie jest stabilny, bo nikt nie bedzie mrozil gruntu jak bedzie tunel przeciekał i go zamkną, a promy będą sprzedane, bo to tez jest kasiora do wziecia

Nafciarz • Piątek [02.03.2018, 18:56:41] • [IP: 83.79.19.**]

Bardzo ciekawe wyjaśnienie... Naście lat budowałem podobne instalacje do gazu ziemnego i ropy naftowej dla PGNiG i zastanawiam się nad rzetelnością wyjaśnień rzecznika... Zbiorniki podlegają z reguły Urzędowi Dozoru Technicznego a Transportowemu Dozorowi Technicznemu tylko tzw. Urządzenia Nalewczo-Odbiorcze czyli np. urządzenia do odbioru gazu skroplonego ze statku. W mojej karierze każdy taki podobny wypadek wymuszał wyłączenie zbiornika z użytkowania. Nawet jeśli to były tylko tzw. podesty robocze do przemieszczania się pracowników dozoru. Ciekawy jestem jak to się ma do przepisów BHP obowiązujących na terenie gazoportu skoro widać takie uszkodzenia. Przepisy bezpieczeństwa w tym wypadku w PGNiG są naprawdę surowe ale Gaz Systemu chyba nie obowiązują. Świadczy to tylko o niekompetencji kierownictwa. Według mnie osprzęt zbiornika oraz podesty robocze zostały poważnie uszkodzone, a przyzwolenie na takie wątpliwe" zabezpieczenia" to ignorancja służb odp za funkcj zbiornika. Prawo energetyczne się kłania.

Gość • Piątek [23.02.2018, 13:35:51] • [IP: 62.20.148.**]

Syf w naszym miescie zalezy tylko i wylacznie od rzadzacym naszym bogatem miastem!!Mieszkanie spoldzielcze, kamienica po remoncie.Cztery rozne rozwiazania ogrzewawcze w budynku, gaz, wegel, kominki, pozwolono na wybor!(Obok w kamienicy podlonczono ogrzewanie centralne?!z miasta.)Czy ja mam odpowiadac za infrastrukture podziemna i naziemna w miescie, jak ja jako mieszkanka mam sie dokopc do sieci centralnego ogrzewania?absurd. Do Gosc IP:212.165.92***

fororak • Czwartek [22.02.2018, 19:03:31] • [IP: 46.169.253.**]

DO : Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:44:16] • [IP: 178.238.246.**]O tak, tak prawdy jest 100%, pasy są atestowane, patronem jest Kaczyński-a na wiosnę postawi się na dokładkę figurkę Najświętszej Panienki i to wszystko jest (REDUNDANTNE)tak że sam Lucyfer tych zabezpieczeń nie pokona...amen

Gość • Czwartek [22.02.2018, 16:27:56] • [IP: 212.165.92.***]

Czy większości mieszkańców Świnoujścia cierpi na jakąś nieznaną, nieuleczalną chorobę? Najbardziej chorzy są ci którzy nie mają o przesyle gazu zielonego pojęcia. Może tak przyjrzycie się szanowni państwo swoim domowym instalacjom gazowym, tam gdzie zamieszkujecie. Podejrzewam, że 99, 99% z was nie ma najmniejszego czujnika ulatniającego się gazu, nie mówiąc już o okresowych przeglądach i sprawdzaniu szczelności kuchenek czy pieców CO. Pokrzyczeliście sobie na temat smogu, brązowej wody, pieców kaflowych i innych, w większości zależnych od was samych, źródeł syfu w naszym mieście? Dobrze wam? Cieszycie się teraz? To dobrze, ja też się cieszę, że możecie się w końcu wykrzyczeć.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:09:03] • [IP: 37.249.139.***]

No to teraz wiemy już dlaczego ten gazoport ma takie a nie inne imię !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 11:34:02] • [IP: 62.20.148.**]

PRZERAZA TEN WIDAK!! JAK DLUGO JESZCZE BEDZIEMY BUDOWAC TANDETNIE, WIDAC TO WSZEDZIE, OD POLOZENIA CHODNIKA DO MILIONOWYCH INWESTYCJI.W TAKI SPOSOB BUDUJEMY LEPSZA POLSKE DLA NAS? STREFA NADMORSKA PIEKNIEJE, ALE TO NIE SWINOUJSCIE, SWINOUJSCIE TO MY KTORZY TU ZYJEMY CODZIENNIE, WDYCHAMY SMOG, PIJEMY BRAZOWA WODE, DLACZEGO?MIESZKAMY W ZAPLESNIALYCH MIESZKANICH, PALIMY WEGLEM, I CZYM SIE DA W PIECACH KAFLOWYCH, W CENTRUM MIASTA!?...JAK DLUGO JESZCZE? CZY KTOS JEST ODPOWIEDZIALY ZA ZYCIE MIESZKANCOW NASZEGO " SWINOUJSCIA?"

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:43:25] • [IP: 178.238.253.**]

W naszym mieście wszystko działa odwrotnie jak w samolocie, wiecie co mnie dziś zastanowiło, jak zobaczyłam, czerwone opuchnięte ręce jednego z pracowników i panie Ukrainki na stoisku mięsnym z lokami do ramion, ciekawe czy mają owe książeczki zdrowia, popatrzyłam i nie kupiłam marketu, CZY W MIEŚCIE JESZCZE JEST SANEPID I DZIAŁA COŚ TAKIEGO JAK KSIĄŻECZKI ZDROWIA, BEZ KTÓRYŚ KIEDYŚ NIE WOLNO BYŁO WEJŚĆ NA ZAPLECZE SKLEPU, CO TAM TA INWESTYCJA, SZMAL WYRZUCONY W BŁOTO I TYLE, ALE TU W MARKETACH CHODZI O NASZE ZDROWIE, GRONKOWCE, I INNE RÓŻNE MINI MĘDY!

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:35:40] • [IP: 31.183.160.**]

Dziękuję za to zdjęcie. Tak właśnie wygląda to Państwo Pisowskie. Jeden eksperyment myślowy. Suwnica spadła i się" oczko odkleiło temu misiu"

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:34:30] • [IP: 178.238.253.**]

Co na to Naimski, który zapewniał że wszytko będzie cacy, na wiek wieków nawet jak budowali Włosi, kit odwalili, za niebotyczny szmal i tyle !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:33:50] • [IP: 95.160.156.**]

Skoro zbiornik ma redundantne układy to możemy spać spokojnie.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 10:17:21] • [IP: 37.47.203.***]

Zasilanie redundantne jest to zapewnienie drugiego niezależnego (alternatywnego, równoległego) zasilania (niewrażliwego na warunki zewnętrzne, w tym wyładowania atmosferyczne oraz zaniki napięcia) urządzeniom, które ze względu na pełnioną funkcję muszą pracować bez przerwy.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:58:55] • [IP: 85.8.75.***]

Bla bla bla. Czy któryś z jakichkolwiek niedorzeczników kiedykolwiek przyznał, że zrobili lub robią kaszanę??

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:44:16] • [IP: 178.238.246.**]

Sporo czasu zajęło im wyjaśnienie tej prowizorki. Ciekawe ile jest w tym prawdy.

troll • Czwartek [22.02.2018, 09:37:31] • [IP: 46.46.207.**]

Ciekawe czy ten, , niedorzecznik, , ma atest na opowiadanie pierdoł. .

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:23:39] • [IP: 178.238.251.***]

Mnie przeraża taka świadomość.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 09:05:57] • [IP: 37.47.174.*]

Po dziękujcie władzom Miasta i firmie GAZ-SYSTEM za wybudowanie w naszym mieście bomby gazowej, bo inaczej tej inwestycji nie można nazwać, zero pożytku dla mieszkańców z tej inwestycji, a dlaczego nie możemy mieć taniego GAZU, chociaż o 50%, zniknął by problem smogu, i tym miech się zajmą RADNIMIASTA.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 08:56:10] • [IP: 46.215.234.***]

Słowa, słowa, słowa. Jak to p...nie, to one nie wystarczą !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 08:07:48] • [IP: 62.69.253.*]

Przerywa milczenie, ale co?? W artykule nie jest napisane co spowodowało awarię i dlaczego nie zarządzili ewakuacji ludzi? A straż miała cynk żeby się ewakuować...Teraz Polska !

Gość • Czwartek [22.02.2018, 07:08:27] • [IP: 77.113.9.***]

Ale wygrywa i tak: (redundantne)

Gość • Czwartek [22.02.2018, 05:56:55] • [IP: 188.146.171.**]

Atestowane pasy... Do sztalowania ładunków :)

Gość • Czwartek [22.02.2018, 01:14:32] • [IP: 84.208.132.***]

Biorąc pod uwagę kto jest patronem tego obiektu, to teraz wygląda to naprawdę autentycznie...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 01:09:35] • [IP: 84.208.132.***]

Przepraszam, można ognia?

Gość • Środa [21.02.2018, 23:39:39] • [IP: 80.245.189.***]

A na co mają atesty te taśmy ??

Oglądasz 1-25 z 29
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■