POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.02.2018, 22:05:03] • Świnoujście

Smog w samo południe. Zobacz film!

Smog w samo południe. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Smog nad różnymi rejonami naszego miasta staje się niemal codziennością. Mieszkańcy wciąż informują o zadymieniu, gryzących kłębach unoszących się z kominów, powtarzają się doniesienia z kilku punktów miasta. Tym razem Czytelnik alarmuje o zadymieniu okolic ulicy Gdyńskiej. Nagrał nawet film pokazujący, jak bardzo dymi się z jednego budynku.



- "Proszę zobaczyć na załączonym filmiku, jak strasznie kopci budynek na ulicy Gdyńskiej. Cała okolica, nawet przedszkole na Warszawskiej, jest w smogu a to filmik z dzisiaj 22 lutego z godziny 11.50. Już ręce opadają, że takie coś może mieć miejsce w samo południe i nikt nie interweniuje a przecież w przedszkolu są o tej porze dzieci. Może chociaż wrzucicie na stronę iswinoujscie.pl, żeby ten kto to robi się opamiętał a kopci tak w zasadzie codziennie." - pisze autor filmiku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Niedziela [25.02.2018, 19:29:46] • [IP: 92.42.118.**]

W całym mieście palą odpadami, nawet w centrum, w kamienicach gdzie mają piece, a co mówić gdzie stoją domy jedno czy kilkurodzinne opalane paliwem stałym. Ale tak już będzie do wyborów, bo ta ekipa jest od czego innego.

Gość • Niedziela [25.02.2018, 00:27:04] • [IP: 188.146.172.***]

To Gdyńska 22 nr nieparzyste, komin od strony ulicy, ale żeby tam... Prawdopodobnie to tylko rozpał, bo gdyby węgiel, to dym by był żółtawy. Wcześniej obstawiałem 21/2, ale tam z biedy wcale nie palą.

Gość • Sobota [24.02.2018, 08:43:46] • [IP: 176.221.122.***]

jakiś mistrz meble stare pali a wy że smog...

Gość • Sobota [24.02.2018, 08:38:53] • [IP: 94.254.238.**]

Mebelki na wysoki połysk, zużyte opony, olej, ropa, butelki plastikowe i szmaty, aha i jeszcze stare buty- a potem RAK PŁUC!

Gość • Sobota [24.02.2018, 08:25:50] • [IP: 94.254.238.**]

Wielkopolska-dumna nazwa, wielki smród i RAK GARDŁA! Piszę, ale NIKT nie reaguje. Nikt nie chce się tym zająć chociaż widać i czuć.

Gość • Piątek [23.02.2018, 23:30:46] • [IP: 176.221.113.**]

Straż pożarna powinna przez godzinę zalewać ten komin do czasu aż w oknach pojawi się woda i przerobić to mieszkanie na akwarium. Wtedy by mógł głupio się tłumaczyć, że ma mokre drewno i nie chce mu konar zapłonąć.

Gość • Piątek [23.02.2018, 21:49:55] • [IP: 94.254.225.**]

Na wódę mają kasę, ale na wymiane na piec gazowy to juz nie ! Motłoch to motloch...

AGENDA 21 • Piątek [23.02.2018, 21:02:46] • [IP: 80.245.178.***]

OJ TAM OJ TAM TROCHĘ PŁYTY MEBLOWEJ NA RUSZTA ZARZUCILI I JUŻ AFERA, A JAK NIEMIECKIE SAMOLOTY ODRZUTOWE PO NASZYM NIEBIE LATAJĄ TO NIKT NIE REAGUJE. A TOKSYNY Z NIEBA SIĘ SYPIĄ, SYPIA I SYPIĄ.

Gość • Piątek [23.02.2018, 20:49:38] • [IP: 109.243.180.***]

Za takie coś powinno się aresztować takiego palacza i do pudła, a nie jakieś śmieszne mandaty.

Gość • Piątek [23.02.2018, 20:38:34] • [IP: 176.221.123.***]

Jak samochody trują to wam nie przeszkadza?

Gość • Piątek [23.02.2018, 20:28:50] • [IP: 188.146.194.***]

w tym mieście panuje anarchia, a wybiera tę anarchię właśnie wielu takich którzy lubią wychodzić na" dymka". A wystarczyłaby uchwała dotycząca zatruwania powietrza która dałaby straży miejskiej czy pożarnej instrumenty do działania ale SLD- w tym Agatowska i obecny Putin Świnoujścia gardzą mieszkańcami.

Gość • Piątek [23.02.2018, 20:28:19] • [IP: 94.254.226.**]

Mogą was oskarżyć o plagiat, bo był już taki film. Tylko western z Garym Cooperem. Na pewno lepszy od tego bo grały w nim prawdziwe gwiazdy, a nie jakiś siwy dym.

Gość • Piątek [23.02.2018, 20:19:44] • [IP: 188.146.45.***]

wszystkim którzy mówią że jest ok życzę na płuckach zwierzątka chodzącego do tyłu :)

Gość • Piątek [23.02.2018, 18:49:15] • [IP: 80.245.188.***]

Żadne narzekania nie zmienią faktu, że żyjemy w mieście uzdrowiskowym, w którym (w zależności od kierunku wiatru) każdy malkontent może znaleźć niezadymiony rejon

Gość • Piątek [23.02.2018, 17:52:46] • [IP: 83.23.255.***]

Mieszkam przy ul. Sikorskiego. Od lat, szczególnie przy dobrej pogodzie ale cyrkulacji powietrza od strony ul.Krzywoustego - ani rano, ani - szczególnie wieczorem - nie mozna uchylić okien, gdyż do mieszkania / nie tylko mojego/ po prostu" wali" smród palonego - chyba jednak - węgla. Prywatne dochodzenie /spacer pod prąd owego" uzdrowiskowego" powietrza/ doprowadzilo mnie do jednorodzinnego domu stojącego po przeciwnej stronie tzw."Glinianki". Srodek miasta, obok dwa przedszkola, pod ścianą domu sieć ciepłownicza i gazowa. I co? A nic! I co mi zrobicie ? Wąchajcie nadal i oddychajcie ożywczym, uzdrowiskowym powietrzem!

GOŚCIU • Piątek [23.02.2018, 17:40:51] • [IP: 92.40.249.***]

SZYBY POWIBIJAĆ PO NOCY ZEBY NIKT NIE WIDZIAŁ, BO INACZEJ CHOŁOTY SIE NIE NAUCZY. ZAPŁACI ZA SZKLARZA PARE RAZY TO PTRZESTANIE DYMIĆ

Gość • Piątek [23.02.2018, 17:31:25] • [IP: 80.245.189.***]

WYMIANA PIECOW jest WSPOMAGANA FINANSOWO PRZEZ MIASTO- tylko trzeba doczytać informacji i zająć się swoją sprawą a nie truć sąsiadów

Gość • Piątek [23.02.2018, 17:28:45] • [IP: 80.245.189.***]

dlaczego straż pożarna nie robi kontroli?? zapłaciliby mandat i dali nakaz zamknięcia pieca to może by się opamiętali. zapraszamy na gdyńską, to trochę do budżetu wpłynie mandatów.

Gość • Piątek [23.02.2018, 17:14:11] • [IP: 77.115.113.**]

Ludzie ! Nauczcie się wreszcie palić ! Opał sypie się po rozpaleniu TYLKO na przód pieca aby żar z tyłu pieca wam spalił ten nowy wsad i wtedy nie ma żadnego dymu ! Sam to wypraktykowałem ! To wcale nie jest takie trudne !

Gość • Piątek [23.02.2018, 17:06:47] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Czwartek [22.02.2018, 22:41:36] • [IP: 80.245.179.***] I to jest idioto twoje wytłumaczenie na istniejący problem? To tak samo jak mówią" diesel ma kopcić"! Puknij się w głowę.

Gość • Piątek [23.02.2018, 16:59:57] • [IP: 176.221.113.**]

Wzywać trzeba straż pożarną i niech burakowi wleją kilka ton wody przez komin. To chamstwo aby tak zatruwać innych! Dlaczego nie karzą za takie wykroczenia?

Gość • Piątek [23.02.2018, 16:30:19] • [IP: 188.146.34.***]

szłam dzisiaj tamtędy po południu dwa razy i też dymi się 5x bardziej niż u innych ale w tym mieście nie ma gospodarza.

Gość • Piątek [23.02.2018, 16:23:32] • [IP: 83.11.90.***]

gdyby paliły się tam śmieci typu plastik, guma, szmaty itp dym byłby ciemny, czarny wręcz. a ten dym który widzimy to zapewne kartony lub zwyczajnie mokre drewno... no ok karton też śmieć ale rozpalić czymś trzeba. WŚCIBSKI CZYTELNIKU, TAK DO ciebie :W TYŁEK MA BYĆ CIEPŁO I CHU... STECZKA. Wstydź się buraczany ignorancie z blokowiska...

Gość • Piątek [23.02.2018, 16:01:42] • [IP: 213.76.43.***]

[IP: 188.146.192.***] - dobrze że nie jesteś moim sąsiadem, skąd u ciebie takie ormowskie nawyki!!. A może publiczne kamieniowanie wprowadzisz!!

Gość • Piątek [23.02.2018, 15:47:15] • [IP: 188.146.69.***]

Mandat za złe nieprawidłowe spalanie. Najwięcej dymi paliwo najwyższej jakości, które będzie spalane w małej ilości tlenu. Mandat, za mandatem, aż się nauczy palić. Nie ma rady. To jedyna skuteczna nauka.

Oglądasz 1-25 z 82
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■