POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.03.2018, 11:16:13] • Świnoujście

Ponad półtora tysiąca sztuk amunicji przeciwlotniczej skrywała ziemia, na której powstanie apartamentowiec

Ponad półtora tysiąca sztuk amunicji przeciwlotniczej skrywała ziemia, na której powstanie apartamentowiec

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Ziemia kryje mnóstwo śladów przeszłości. Chociaż od ostatniej wojny upłynęło kilkadziesiąt lat, wciąż odkrywane są jej pozostałości - amunicja, niewypały, niewybuchy. Na terenie Świnoujścia również co jakiś czas dochodzi do takich odkryć. Tym razem saperzy musieli się zmierzyć z dużą ilością amunicji przeciwlotniczej, odkrytej podczas prac ziemnych przy ulicy Uzdrowiskowej. Do wydobycia i zabezpieczenia około 1650 sztuk amunicji przyjechali saperzy 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa.

Przy ulicy Uzdrowiskowej w Świnoujściu, na placu przygotowywanym pod budowę apartamentowców odkryto skład amunicji przeciwlotniczej.

Ponad półtora tysiąca sztuk amunicji przeciwlotniczej skrywała ziemia, na której powstanie apartamentowiec

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

8 marca saperzy przeprowadzili akcję wydobycia przedmiotów niebezpiecznych, podczas której zabezpieczyli około 1650 sztuk amunicji kalibru 20 mm.

Ponad półtora tysiąca sztuk amunicji przeciwlotniczej skrywała ziemia, na której powstanie apartamentowiec

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Podjęte przez saperów materiały wybuchowe zostały zabezpieczone w kontenerowym magazynie materiałów wybuchowych w Dziwnowie, w najbliższym czasie zostaną zdetonowane na jednym z poligonów lądowych.

Ponad półtora tysiąca sztuk amunicji przeciwlotniczej skrywała ziemia, na której powstanie apartamentowiec

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Tego typu zgłoszenia nie są niczym nowym dla Patrolu Saperskiego. Saperzy 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa wielokrotnie prowadzili akcje oczyszczania terenu lub neutralizacji niewybuchów, pozostałości z czasów II wojny światowej, znajdowanych podczas prac budowlanych lub hydrotechnicznych w regionie.

Ponad półtora tysiąca sztuk amunicji przeciwlotniczej skrywała ziemia, na której powstanie apartamentowiec

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

8. Flotylli Obrony Wybrzeża


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [13.03.2018, 23:16:13] • [IP: 62.69.252.**]

Pod budowę ul.11 Listopada przyjechał piach z takimi właśnie pociskami. Zanim przybyli saperzy, jako dzieciaki, niezłą ich część już wykopaliśmy

Gość • Poniedziałek [12.03.2018, 09:19:14] • [IP: 94.254.227.**]

Saperzy powinni sprawdzac te tereny przed rozpoczęciem prac maszynami, wiadomo ze w pasie przy plaży leżą jeszcze tony tego zelastwa.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 12:15:55] • [IP: 80.245.189.***]

Większość amunicji pozostałej po wojnie zakopali Rosjanie jak zajmowali te treny zaraz po wojnie, mieli oczyścić z pozostałości wojennych, więc oczyścili działa i wyposażenie wywieźli a amunicja? zakopana jak najgłębiej, zawsze miałem obawy aby tam chodzić tak jak moi koledzy, wielu tam zostało rozerwanych przez wrzucone pociski do ognisk niektórzy mają pamiątki na ciele po tych zabawach, rodzice przestrzegali nas przed takimi zabawami mam to zakodowane. Mieszkam tu od 1958, ludzie byli inni nie ubliżali sobie jak w w chwili obecnej czujący się bezkarnie w sieci, co miałeś powiedzieć to mówiłeś w oczy jak byłeś pewny siebie, czasami kończyło się obiciem za niewłaściwe słowa

Gość • Niedziela [11.03.2018, 11:52:42] • [IP: 80.245.179.***]

Po co co niektórzy te swoje buziaczki otwieracie i się pultacie ?! - miasto powinno się rozwijać a nie obsrane krzaczory i meneli mamy oglądać. WIĘC DARUJCIE SOBIE TE USZCZYPLIWOŚCI , DROGA NA WSCHÓD I NA ZACHÓD WOLNA

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:18:49] • [IP: 176.221.122.**]

ZA lebka tez tam znajdowalem tak zwane flaki tak mysmy nazywali rozne pociski, wkladalismy je do ognia i nastepowal wybuch, taka zabawa w wojne , w latach 60 bylo modne, OCZYSZCZA TEREN WYBUDUJA DOMY I BEDZIE OK, A TYM CO ZA KRZAKAMI OBSTAJA TO NIECH WIEDZA ZE TAM BYLY BUNKRY I DZIALKA PRZECIW LOTNICZE ORAZ DO OSTRZALU NA BALTYK DUZY KALIBER WIC BUZIE W KUBEL BO NIE WIEDZA W NIEKTORYCH JEST WIELKA

Gość • Niedziela [11.03.2018, 04:53:51] • [IP: 164.127.204.***]

A za całą akcję obciążyć szkopów jako winnych, bo to oni wywołali IIwojnę światową.

dzony • Sobota [10.03.2018, 22:50:41] • [IP: 62.69.241.***]

Gość • Sobota [10.03.2018, 11:48:36] • [IP: 62.69.241.**] nie podoba mi się" rozwój" miasta, a w Bieszczady się nie przeniosę bo nie ma tam morza i jedynej Takiej plaży nad Bałtykiem, elo

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:28:49] • [IP: 178.238.247.**]

Sa inne bomby !!ja bym nie kopal >bedzie bum!!

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:28:20] • [IP: 62.69.253.**]

Woda dla miasta - jest?? nie ma?? jednak jest potrzeba weryfikacji chamskiej sprzedaży gruntów pod zabudowę !! ktoś się " hapie" na koniec??

odyseusz • Sobota [10.03.2018, 19:06:55] • [IP: 88.156.206.**]

tam lezy jeszcze tysiace sztuk a moze nawet wiecej starej amunicji...ale ona juz nie jest niebezpieczna...

Gość • Sobota [10.03.2018, 17:49:10] • [IP: 176.221.122.**]

betonowa wyspa, gdzie pieniadze sa za las

Gość • Sobota [10.03.2018, 17:23:20] • [IP: 77.114.202.***]

Ale fajnie ! To będą baaaardzo wybuchowe apartamentowce !

Gość • Sobota [10.03.2018, 16:40:20] • [IP: 178.238.252.**]

betonowa wyspa

Gość • Sobota [10.03.2018, 15:37:37] • [IP: 109.243.226.*]

13:58:24 - Taaaaak... nawet jak im sie wysypywało z samochodu, to żołnierz dał mi potrzymać 20 takich pocisków na promie, na czas gdy on je upcha obcasem. Mów do mnie jeszcze.

Gość • Sobota [10.03.2018, 15:13:43] • [IP: 82.102.21.***]

Żołnierze, uważajcie na siebie. Oglądając prezentowane zdjęcia, jestem przerażona. Brak mi słów.

Gość • Sobota [10.03.2018, 15:00:20] • [IP: 94.254.239.**]

A te naboje od zenitowek to niemieckie, ruskie czy innego kraju? Obciążyć domniemanych właścicieli kosztami tak samo obciążyć kosztami usunięcie gazów bojowych z dna polskiej strefy ekonomicznej na Bałtyku a jest tego od groma i zaczyna się uwalniać.

Gość • Sobota [10.03.2018, 14:55:28] • [IP: 83.233.111.***]

czy one jeszcze dzialaja az strach pomyslec. ... czy jeszcze moga wybuchnac...pomimo ze zardzewiale napiszcie

fororak 🐲 • Sobota [10.03.2018, 14:42:51] • [IP: 77.112.228.***]

ŁOŁ! Odkryto skarby dziadka Adolka-kopać jeszcze głębiej, tam powinien być bunkier w którym chował się Hitler...A te skarby oddać Niemcom i niechaj zapłacą za całą akcję neutralizacji tego poniemieckiego łajna...Można też każdemu niemiaszkowi przybywającemu do Świnoujścia dawać jedną sztukę za 5 ojro w podzięce za odwiedzenie naszego grodu, jako symbol ich pogromu przez aliantów...amen

Gość • Sobota [10.03.2018, 13:58:24] • [IP: 37.47.138.***]

A kto to wywiozl z wyspy ? Oczywiscie prom Karsibor niezgodnie z przepisami, zamiast jakiegos okretu mw

Gość • Sobota [10.03.2018, 13:28:05] • [IP: 178.238.252.**]

Podziw SZACUN WIELKI TYM OSOBOM CO TO WYKONUJĄ. A w Kraju powstaŁym po WOJNIE TAKICH RZECZ NIEMA. ALE się ciesze że POLACY nareszcie mówią co powinni powiedzieć już DAWNO. A MORZE PODRZUCIĆ TROCH TYCH NIE WYPAŁÓW ITD...

Gość • Sobota [10.03.2018, 13:24:40] • [IP: 109.243.226.*]

12:08...94.18 - jądro Ziemi.

Gość • Sobota [10.03.2018, 12:27:13] • [IP: 109.243.226.*]

11:48 Miasto może sie rozwijać inaczej, a nie za pomocą wielkich betonowych klocków odbijających od stylu miasta, przynajmniej od tego uzdrowiskowego stylu. Co innego pasuje do Warszawy, co innego do Świnoujścia, miasta UZDROWISKOWEGO, a więc mającego działać tez swoim klimatem architektonicznym - a tak działało tymi charakterystycznymi domami z wieżyczkami czy z ciekawą siatką okien.

Gość • Sobota [10.03.2018, 12:08:54] • [IP: 98.94.18.***]

Ciekawe co jeszcze ziemia kryje?

Gość • Sobota [10.03.2018, 11:48:36] • [IP: 62.69.241.**]

Jak komuś nie podoba sie rozwój miasta to może sie przenieść na wioskę albo w Bieszczady