POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.03.2018, 16:55:00] • Świnoujście

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

fot. Czytelnik

W raportach zawierających smogowe alerty regularnie powtarzają się nazwy aglomeracji na Górnym Śląsku, Krakowa i innych. Świnoujście pozostaje na tej mapie zagrożeń białą plamą. Jednak widok za oknami naszych czytelników niepokoi wielu mieszkańców. Szczególnie duże powody do obaw mają mieszkańcy osiedli w zachodniej części miasta. Prezentujemy fotografie czytelnika, który udokumentował jak wyglądają chłodne wieczory w piątek przy ulicy Markiewicza.

Wyż i chłód. Mroźne dni sprzyjają zwykle dobrej widoczności, klarownemu powietrzu. W takie dni chętnie korzystamy ze spacerów, głębiej oddychamy pełną piersią. Ale na taki widok wielu mieszkańców woli szczelnie zamknąć okna i myśli o instalacji filtrów.

Co prawda tak obciążone powietrze ma na fotografii pewien urok ale tylko na fotografii…

Jak widać walka ze smogiem to temat u nas wciąż aktualny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Poniedziałek [12.03.2018, 21:07:50] • [IP: 83.20.255.**]

jakie zdjecia? jest tylko jedno

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:59:44] • [IP: 93.227.18.*]

ZAPRASZAM W NIEDZIELNY WIECZÓR NA DZIAŁKI ROD" GRANICA". Domki na wielkopolskiej to przy tym pikuś.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 11:43:24] • [IP: 86.81.107.***]

no pech chciał że to mgła i dzielnica domków więc nie Pec co za idiota

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:50:44] • [IP: 178.238.253.**]

a ja sądzę że to mgła, ponieważ wiosna za pasem i czas na zmiany ciśnienia!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:24:20] • [IP: 176.221.122.***]

smogu nie widac na odleglosci trzech domow... to akurat mgła, a jest jeszcze różnica między smogiem (równomiernie zanieczyszczonym powietrzem), a czystym powietrzem wymieszanym ze śmierdzącym dymem z kilku kominów... oczywiscie nalezy zrobić porządek z idiotami, ale w paranoję nie ma co popadać, jak legalnie palę liście na działce jesienią, to pół zachodniego zadymione

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:04:39] • [IP: 176.221.122.**]

wy smogowcy teraz juz temperatury sa plusowe a ziemia przymarznieta to mgly powstaja , para sie tez unosi, a kto palil w piecu to dalej [pali i niech se pali jak mu zimno nic nie mam do tych ludzi, pala to co maja i ten wegiel oszukany z asfaltem co im sprzedaja ] TYM SIE ZAJMIJCIE

Gość • Niedziela [11.03.2018, 09:02:46] • [IP: 94.254.225.**]

Rycerska to najbardziej zakopcona dzielnica Świnoujscia

Gość • Niedziela [11.03.2018, 08:53:46] • [IP: 158.26.131.**]

Jaki smog?...Straz Miejska uwaza ze to mokrym drzewem pala!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 03:03:59] • [IP: 62.69.229.**]

Popieram wpis [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]. Ale Pec ma głęboko w 4 literach dotychczasowych mieszkańców. Interesuje się tylko nowymi budynkami. Na pytanie, kiedy można liczyć na podłączenie domów pomiędzy szpitalem a mariną, odpowiedzieli, że w perspektywie 25-30. To są jakieś kpiny! Mam nadzieję, że nowy prezydent postawi PEC do pionu.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 00:13:18] • [IP: 176.221.122.***]

Stosunkowo łatwo jest zauważyć, że taki widok mamy przy temperaturach ok. 0, 0 C. Wtedy" tylko się dogrzewają" paląc tym co jest pod ręką. I własnie tak to wygląda. Jak jest zimno faktycznie, nie ma problemu bo pracuje normalne ogrzewanie.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:18:31] • [IP: 178.238.246.**]

To prawda, jest okropnie, wszyscy tracimy zdrowie, także ci co zatruwają powietrze wraz ze swoimi dzieciakami. Nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek tych trucicieli, tylko solidne kary i zmiana polityki rządu może coś zmienić.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:08:14] • [IP: 178.238.247.***]

Fotomontaz !! smiedzi dalej !!

Gość • Sobota [10.03.2018, 22:15:17] • [IP: 81.190.127.***]

smog czy może smoke czy też fog?

Rozsądny • Sobota [10.03.2018, 21:51:35] • [IP: 92.42.117.***]

Ekologiczny Janusz smogu nie widzi, bo rządzi w uzdrowisku. Kupił przecież elektryczne auta i może wyrąbać tyle drzew ile chce.;-(

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:46:12] • [IP: 31.0.68.*]

Kołłątaja 6 gorzej jak na Slasku

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:29:37] • [IP: 92.42.114.***]

Ludzie czy wypisywanie taki głupot sprawia wam przyjemność. Póżniej cała Polska się śmieje że w Świnoujściu jacyś dziwni ludzie mieszkają, zastanówcie się.

Smog Vavelsky • Sobota [10.03.2018, 20:54:37] • [IP: 77.111.245.**]

''Jak wiać walka ze smogiem '' wiać do domu do kijowa

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]

Przejście na" piece gazowe" nie jest problemem ale rachunki za opalanie gazowe są porażające. Np. za styczeń - luty zapłaciłem ponad tysiąc pięćset PLN - to starczyłoby. .na drzewo na całą zimę. więc pomoc finansowa przy przejściu na gaz to jest pułapka. Podłączcie osiedla do miejskiej sieci ciepłowniczej a wsparcie przy zakupie pieców gazowych będzie niepotrzebne.

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:32:11] • [IP: 37.47.92.***]

i juz wiemy ktory balkonik...

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:45:08] • [IP: 31.0.84.**]

Zapraszam na Kołłątaja 6, cała ulica w dymie, nie mam jak przejść i czym oddychać

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:36:52] • [IP: 94.254.233.**]

Chciwość bez opamiętania! A ile kosztuje leczenie?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:33:33] • [IP: 23.226.237.*]

W Świnoujściu nie ma smogu. Nie używajcie słów, których nie znacie znaczenia.

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:13:08] • [IP: 176.221.123.**]

Wyciąć wszystkie drzewa na polskiej części Uznamu. Będzie wtedy czyste powietrze. Poranne mgły z wieczora ?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:01:20] • [IP: 95.40.108.**]

pala dziady od 150 lat wiec w czym problem nikt nie kaze wam tam mieszkac ludzie ogarnijcie sie swinoujscie to jedyne miasto w polsce

Gość • Sobota [10.03.2018, 18:50:54] • [IP: 178.238.247.**]

Jeżeli to nie jest smog to dlaczego smród jeśli że nawet przez zamknięte okna wdziera się do mieszkania i utrudnia oddychanie.(Okna oczywiście nowe)

Oglądasz 1-25 z 40
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■