POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.03.2018, 16:55:00] • Świnoujście

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

fot. Czytelnik

W raportach zawierających smogowe alerty regularnie powtarzają się nazwy aglomeracji na Górnym Śląsku, Krakowa i innych. Świnoujście pozostaje na tej mapie zagrożeń białą plamą. Jednak widok za oknami naszych czytelników niepokoi wielu mieszkańców. Szczególnie duże powody do obaw mają mieszkańcy osiedli w zachodniej części miasta. Prezentujemy fotografie czytelnika, który udokumentował jak wyglądają chłodne wieczory w piątek przy ulicy Markiewicza.

Wyż i chłód. Mroźne dni sprzyjają zwykle dobrej widoczności, klarownemu powietrzu. W takie dni chętnie korzystamy ze spacerów, głębiej oddychamy pełną piersią. Ale na taki widok wielu mieszkańców woli szczelnie zamknąć okna i myśli o instalacji filtrów.

Co prawda tak obciążone powietrze ma na fotografii pewien urok ale tylko na fotografii…

Jak widać walka ze smogiem to temat u nas wciąż aktualny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Poniedziałek [12.03.2018, 21:07:50] • [IP: 83.20.255.**]

jakie zdjecia? jest tylko jedno

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:59:44] • [IP: 93.227.18.*]

ZAPRASZAM W NIEDZIELNY WIECZÓR NA DZIAŁKI ROD" GRANICA". Domki na wielkopolskiej to przy tym pikuś.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 11:43:24] • [IP: 86.81.107.***]

no pech chciał że to mgła i dzielnica domków więc nie Pec co za idiota

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:50:44] • [IP: 178.238.253.**]

a ja sądzę że to mgła, ponieważ wiosna za pasem i czas na zmiany ciśnienia!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:24:20] • [IP: 176.221.122.***]

smogu nie widac na odleglosci trzech domow... to akurat mgła, a jest jeszcze różnica między smogiem (równomiernie zanieczyszczonym powietrzem), a czystym powietrzem wymieszanym ze śmierdzącym dymem z kilku kominów... oczywiscie nalezy zrobić porządek z idiotami, ale w paranoję nie ma co popadać, jak legalnie palę liście na działce jesienią, to pół zachodniego zadymione

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:04:39] • [IP: 176.221.122.**]

wy smogowcy teraz juz temperatury sa plusowe a ziemia przymarznieta to mgly powstaja , para sie tez unosi, a kto palil w piecu to dalej [pali i niech se pali jak mu zimno nic nie mam do tych ludzi, pala to co maja i ten wegiel oszukany z asfaltem co im sprzedaja ] TYM SIE ZAJMIJCIE

Gość • Niedziela [11.03.2018, 09:02:46] • [IP: 94.254.225.**]

Rycerska to najbardziej zakopcona dzielnica Świnoujscia

Gość • Niedziela [11.03.2018, 08:53:46] • [IP: 158.26.131.**]

Jaki smog?...Straz Miejska uwaza ze to mokrym drzewem pala!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 03:03:59] • [IP: 62.69.229.**]

Popieram wpis [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]. Ale Pec ma głęboko w 4 literach dotychczasowych mieszkańców. Interesuje się tylko nowymi budynkami. Na pytanie, kiedy można liczyć na podłączenie domów pomiędzy szpitalem a mariną, odpowiedzieli, że w perspektywie 25-30. To są jakieś kpiny! Mam nadzieję, że nowy prezydent postawi PEC do pionu.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 00:13:18] • [IP: 176.221.122.***]

Stosunkowo łatwo jest zauważyć, że taki widok mamy przy temperaturach ok. 0, 0 C. Wtedy" tylko się dogrzewają" paląc tym co jest pod ręką. I własnie tak to wygląda. Jak jest zimno faktycznie, nie ma problemu bo pracuje normalne ogrzewanie.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:18:31] • [IP: 178.238.246.**]

To prawda, jest okropnie, wszyscy tracimy zdrowie, także ci co zatruwają powietrze wraz ze swoimi dzieciakami. Nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek tych trucicieli, tylko solidne kary i zmiana polityki rządu może coś zmienić.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:08:14] • [IP: 178.238.247.***]

Fotomontaz !! smiedzi dalej !!

Gość • Sobota [10.03.2018, 22:15:17] • [IP: 81.190.127.***]

smog czy może smoke czy też fog?

Rozsądny • Sobota [10.03.2018, 21:51:35] • [IP: 92.42.117.***]

Ekologiczny Janusz smogu nie widzi, bo rządzi w uzdrowisku. Kupił przecież elektryczne auta i może wyrąbać tyle drzew ile chce.;-(

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:46:12] • [IP: 31.0.68.*]

Kołłątaja 6 gorzej jak na Slasku

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:29:37] • [IP: 92.42.114.***]

Ludzie czy wypisywanie taki głupot sprawia wam przyjemność. Póżniej cała Polska się śmieje że w Świnoujściu jacyś dziwni ludzie mieszkają, zastanówcie się.

Smog Vavelsky • Sobota [10.03.2018, 20:54:37] • [IP: 77.111.245.**]

''Jak wiać walka ze smogiem '' wiać do domu do kijowa

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]

Przejście na" piece gazowe" nie jest problemem ale rachunki za opalanie gazowe są porażające. Np. za styczeń - luty zapłaciłem ponad tysiąc pięćset PLN - to starczyłoby. .na drzewo na całą zimę. więc pomoc finansowa przy przejściu na gaz to jest pułapka. Podłączcie osiedla do miejskiej sieci ciepłowniczej a wsparcie przy zakupie pieców gazowych będzie niepotrzebne.

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:32:11] • [IP: 37.47.92.***]

i juz wiemy ktory balkonik...

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:45:08] • [IP: 31.0.84.**]

Zapraszam na Kołłątaja 6, cała ulica w dymie, nie mam jak przejść i czym oddychać

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:36:52] • [IP: 94.254.233.**]

Chciwość bez opamiętania! A ile kosztuje leczenie?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:33:33] • [IP: 23.226.237.*]

W Świnoujściu nie ma smogu. Nie używajcie słów, których nie znacie znaczenia.

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:13:08] • [IP: 176.221.123.**]

Wyciąć wszystkie drzewa na polskiej części Uznamu. Będzie wtedy czyste powietrze. Poranne mgły z wieczora ?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:01:20] • [IP: 95.40.108.**]

pala dziady od 150 lat wiec w czym problem nikt nie kaze wam tam mieszkac ludzie ogarnijcie sie swinoujscie to jedyne miasto w polsce

Gość • Sobota [10.03.2018, 18:50:54] • [IP: 178.238.247.**]

Jeżeli to nie jest smog to dlaczego smród jeśli że nawet przez zamknięte okna wdziera się do mieszkania i utrudnia oddychanie.(Okna oczywiście nowe)

Oglądasz 1-25 z 40
■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■