░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.03.2018, 16:55:00] • Świnoujście

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

fot. Czytelnik

W raportach zawierających smogowe alerty regularnie powtarzają się nazwy aglomeracji na Górnym Śląsku, Krakowa i innych. Świnoujście pozostaje na tej mapie zagrożeń białą plamą. Jednak widok za oknami naszych czytelników niepokoi wielu mieszkańców. Szczególnie duże powody do obaw mają mieszkańcy osiedli w zachodniej części miasta. Prezentujemy fotografie czytelnika, który udokumentował jak wyglądają chłodne wieczory w piątek przy ulicy Markiewicza.

Wyż i chłód. Mroźne dni sprzyjają zwykle dobrej widoczności, klarownemu powietrzu. W takie dni chętnie korzystamy ze spacerów, głębiej oddychamy pełną piersią. Ale na taki widok wielu mieszkańców woli szczelnie zamknąć okna i myśli o instalacji filtrów.

Co prawda tak obciążone powietrze ma na fotografii pewien urok ale tylko na fotografii…

Jak widać walka ze smogiem to temat u nas wciąż aktualny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Poniedziałek [12.03.2018, 21:07:50] • [IP: 83.20.255.**]

jakie zdjecia? jest tylko jedno

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:59:44] • [IP: 93.227.18.*]

ZAPRASZAM W NIEDZIELNY WIECZÓR NA DZIAŁKI ROD" GRANICA". Domki na wielkopolskiej to przy tym pikuś.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 11:43:24] • [IP: 86.81.107.***]

no pech chciał że to mgła i dzielnica domków więc nie Pec co za idiota

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:50:44] • [IP: 178.238.253.**]

a ja sądzę że to mgła, ponieważ wiosna za pasem i czas na zmiany ciśnienia!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:24:20] • [IP: 176.221.122.***]

smogu nie widac na odleglosci trzech domow... to akurat mgła, a jest jeszcze różnica między smogiem (równomiernie zanieczyszczonym powietrzem), a czystym powietrzem wymieszanym ze śmierdzącym dymem z kilku kominów... oczywiscie nalezy zrobić porządek z idiotami, ale w paranoję nie ma co popadać, jak legalnie palę liście na działce jesienią, to pół zachodniego zadymione

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:04:39] • [IP: 176.221.122.**]

wy smogowcy teraz juz temperatury sa plusowe a ziemia przymarznieta to mgly powstaja , para sie tez unosi, a kto palil w piecu to dalej [pali i niech se pali jak mu zimno nic nie mam do tych ludzi, pala to co maja i ten wegiel oszukany z asfaltem co im sprzedaja ] TYM SIE ZAJMIJCIE

Gość • Niedziela [11.03.2018, 09:02:46] • [IP: 94.254.225.**]

Rycerska to najbardziej zakopcona dzielnica Świnoujscia

Gość • Niedziela [11.03.2018, 08:53:46] • [IP: 158.26.131.**]

Jaki smog?...Straz Miejska uwaza ze to mokrym drzewem pala!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 03:03:59] • [IP: 62.69.229.**]

Popieram wpis [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]. Ale Pec ma głęboko w 4 literach dotychczasowych mieszkańców. Interesuje się tylko nowymi budynkami. Na pytanie, kiedy można liczyć na podłączenie domów pomiędzy szpitalem a mariną, odpowiedzieli, że w perspektywie 25-30. To są jakieś kpiny! Mam nadzieję, że nowy prezydent postawi PEC do pionu.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 00:13:18] • [IP: 176.221.122.***]

Stosunkowo łatwo jest zauważyć, że taki widok mamy przy temperaturach ok. 0, 0 C. Wtedy" tylko się dogrzewają" paląc tym co jest pod ręką. I własnie tak to wygląda. Jak jest zimno faktycznie, nie ma problemu bo pracuje normalne ogrzewanie.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:18:31] • [IP: 178.238.246.**]

To prawda, jest okropnie, wszyscy tracimy zdrowie, także ci co zatruwają powietrze wraz ze swoimi dzieciakami. Nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek tych trucicieli, tylko solidne kary i zmiana polityki rządu może coś zmienić.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:08:14] • [IP: 178.238.247.***]

Fotomontaz !! smiedzi dalej !!

Gość • Sobota [10.03.2018, 22:15:17] • [IP: 81.190.127.***]

smog czy może smoke czy też fog?

Rozsądny • Sobota [10.03.2018, 21:51:35] • [IP: 92.42.117.***]

Ekologiczny Janusz smogu nie widzi, bo rządzi w uzdrowisku. Kupił przecież elektryczne auta i może wyrąbać tyle drzew ile chce.;-(

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:46:12] • [IP: 31.0.68.*]

Kołłątaja 6 gorzej jak na Slasku

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:29:37] • [IP: 92.42.114.***]

Ludzie czy wypisywanie taki głupot sprawia wam przyjemność. Póżniej cała Polska się śmieje że w Świnoujściu jacyś dziwni ludzie mieszkają, zastanówcie się.

Smog Vavelsky • Sobota [10.03.2018, 20:54:37] • [IP: 77.111.245.**]

''Jak wiać walka ze smogiem '' wiać do domu do kijowa

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]

Przejście na" piece gazowe" nie jest problemem ale rachunki za opalanie gazowe są porażające. Np. za styczeń - luty zapłaciłem ponad tysiąc pięćset PLN - to starczyłoby. .na drzewo na całą zimę. więc pomoc finansowa przy przejściu na gaz to jest pułapka. Podłączcie osiedla do miejskiej sieci ciepłowniczej a wsparcie przy zakupie pieców gazowych będzie niepotrzebne.

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:32:11] • [IP: 37.47.92.***]

i juz wiemy ktory balkonik...

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:45:08] • [IP: 31.0.84.**]

Zapraszam na Kołłątaja 6, cała ulica w dymie, nie mam jak przejść i czym oddychać

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:36:52] • [IP: 94.254.233.**]

Chciwość bez opamiętania! A ile kosztuje leczenie?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:33:33] • [IP: 23.226.237.*]

W Świnoujściu nie ma smogu. Nie używajcie słów, których nie znacie znaczenia.

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:13:08] • [IP: 176.221.123.**]

Wyciąć wszystkie drzewa na polskiej części Uznamu. Będzie wtedy czyste powietrze. Poranne mgły z wieczora ?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:01:20] • [IP: 95.40.108.**]

pala dziady od 150 lat wiec w czym problem nikt nie kaze wam tam mieszkac ludzie ogarnijcie sie swinoujscie to jedyne miasto w polsce

Gość • Sobota [10.03.2018, 18:50:54] • [IP: 178.238.247.**]

Jeżeli to nie jest smog to dlaczego smród jeśli że nawet przez zamknięte okna wdziera się do mieszkania i utrudnia oddychanie.(Okna oczywiście nowe)

Oglądasz 1-25 z 40
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■