POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.03.2018, 16:55:00] • Świnoujście

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

Świnoujście bez smogu?! Spójrzcie na te zdjęcia!

fot. Czytelnik

W raportach zawierających smogowe alerty regularnie powtarzają się nazwy aglomeracji na Górnym Śląsku, Krakowa i innych. Świnoujście pozostaje na tej mapie zagrożeń białą plamą. Jednak widok za oknami naszych czytelników niepokoi wielu mieszkańców. Szczególnie duże powody do obaw mają mieszkańcy osiedli w zachodniej części miasta. Prezentujemy fotografie czytelnika, który udokumentował jak wyglądają chłodne wieczory w piątek przy ulicy Markiewicza.

Wyż i chłód. Mroźne dni sprzyjają zwykle dobrej widoczności, klarownemu powietrzu. W takie dni chętnie korzystamy ze spacerów, głębiej oddychamy pełną piersią. Ale na taki widok wielu mieszkańców woli szczelnie zamknąć okna i myśli o instalacji filtrów.

Co prawda tak obciążone powietrze ma na fotografii pewien urok ale tylko na fotografii…

Jak widać walka ze smogiem to temat u nas wciąż aktualny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Poniedziałek [12.03.2018, 21:07:50] • [IP: 83.20.255.**]

jakie zdjecia? jest tylko jedno

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:59:44] • [IP: 93.227.18.*]

ZAPRASZAM W NIEDZIELNY WIECZÓR NA DZIAŁKI ROD" GRANICA". Domki na wielkopolskiej to przy tym pikuś.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 11:43:24] • [IP: 86.81.107.***]

no pech chciał że to mgła i dzielnica domków więc nie Pec co za idiota

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:50:44] • [IP: 178.238.253.**]

a ja sądzę że to mgła, ponieważ wiosna za pasem i czas na zmiany ciśnienia!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:24:20] • [IP: 176.221.122.***]

smogu nie widac na odleglosci trzech domow... to akurat mgła, a jest jeszcze różnica między smogiem (równomiernie zanieczyszczonym powietrzem), a czystym powietrzem wymieszanym ze śmierdzącym dymem z kilku kominów... oczywiscie nalezy zrobić porządek z idiotami, ale w paranoję nie ma co popadać, jak legalnie palę liście na działce jesienią, to pół zachodniego zadymione

Gość • Niedziela [11.03.2018, 10:04:39] • [IP: 176.221.122.**]

wy smogowcy teraz juz temperatury sa plusowe a ziemia przymarznieta to mgly powstaja , para sie tez unosi, a kto palil w piecu to dalej [pali i niech se pali jak mu zimno nic nie mam do tych ludzi, pala to co maja i ten wegiel oszukany z asfaltem co im sprzedaja ] TYM SIE ZAJMIJCIE

Gość • Niedziela [11.03.2018, 09:02:46] • [IP: 94.254.225.**]

Rycerska to najbardziej zakopcona dzielnica Świnoujscia

Gość • Niedziela [11.03.2018, 08:53:46] • [IP: 158.26.131.**]

Jaki smog?...Straz Miejska uwaza ze to mokrym drzewem pala!

Gość • Niedziela [11.03.2018, 03:03:59] • [IP: 62.69.229.**]

Popieram wpis [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]. Ale Pec ma głęboko w 4 literach dotychczasowych mieszkańców. Interesuje się tylko nowymi budynkami. Na pytanie, kiedy można liczyć na podłączenie domów pomiędzy szpitalem a mariną, odpowiedzieli, że w perspektywie 25-30. To są jakieś kpiny! Mam nadzieję, że nowy prezydent postawi PEC do pionu.

Gość • Niedziela [11.03.2018, 00:13:18] • [IP: 176.221.122.***]

Stosunkowo łatwo jest zauważyć, że taki widok mamy przy temperaturach ok. 0, 0 C. Wtedy" tylko się dogrzewają" paląc tym co jest pod ręką. I własnie tak to wygląda. Jak jest zimno faktycznie, nie ma problemu bo pracuje normalne ogrzewanie.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:18:31] • [IP: 178.238.246.**]

To prawda, jest okropnie, wszyscy tracimy zdrowie, także ci co zatruwają powietrze wraz ze swoimi dzieciakami. Nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek tych trucicieli, tylko solidne kary i zmiana polityki rządu może coś zmienić.

Gość • Sobota [10.03.2018, 23:08:14] • [IP: 178.238.247.***]

Fotomontaz !! smiedzi dalej !!

Gość • Sobota [10.03.2018, 22:15:17] • [IP: 81.190.127.***]

smog czy może smoke czy też fog?

Rozsądny • Sobota [10.03.2018, 21:51:35] • [IP: 92.42.117.***]

Ekologiczny Janusz smogu nie widzi, bo rządzi w uzdrowisku. Kupił przecież elektryczne auta i może wyrąbać tyle drzew ile chce.;-(

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:46:12] • [IP: 31.0.68.*]

Kołłątaja 6 gorzej jak na Slasku

Gość • Sobota [10.03.2018, 21:29:37] • [IP: 92.42.114.***]

Ludzie czy wypisywanie taki głupot sprawia wam przyjemność. Póżniej cała Polska się śmieje że w Świnoujściu jacyś dziwni ludzie mieszkają, zastanówcie się.

Smog Vavelsky • Sobota [10.03.2018, 20:54:37] • [IP: 77.111.245.**]

''Jak wiać walka ze smogiem '' wiać do domu do kijowa

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:38:28] • [IP: 5.172.255.*]

Przejście na" piece gazowe" nie jest problemem ale rachunki za opalanie gazowe są porażające. Np. za styczeń - luty zapłaciłem ponad tysiąc pięćset PLN - to starczyłoby. .na drzewo na całą zimę. więc pomoc finansowa przy przejściu na gaz to jest pułapka. Podłączcie osiedla do miejskiej sieci ciepłowniczej a wsparcie przy zakupie pieców gazowych będzie niepotrzebne.

Gość • Sobota [10.03.2018, 20:32:11] • [IP: 37.47.92.***]

i juz wiemy ktory balkonik...

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:45:08] • [IP: 31.0.84.**]

Zapraszam na Kołłątaja 6, cała ulica w dymie, nie mam jak przejść i czym oddychać

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:36:52] • [IP: 94.254.233.**]

Chciwość bez opamiętania! A ile kosztuje leczenie?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:33:33] • [IP: 23.226.237.*]

W Świnoujściu nie ma smogu. Nie używajcie słów, których nie znacie znaczenia.

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:13:08] • [IP: 176.221.123.**]

Wyciąć wszystkie drzewa na polskiej części Uznamu. Będzie wtedy czyste powietrze. Poranne mgły z wieczora ?

Gość • Sobota [10.03.2018, 19:01:20] • [IP: 95.40.108.**]

pala dziady od 150 lat wiec w czym problem nikt nie kaze wam tam mieszkac ludzie ogarnijcie sie swinoujscie to jedyne miasto w polsce

Gość • Sobota [10.03.2018, 18:50:54] • [IP: 178.238.247.**]

Jeżeli to nie jest smog to dlaczego smród jeśli że nawet przez zamknięte okna wdziera się do mieszkania i utrudnia oddychanie.(Okna oczywiście nowe)

Oglądasz 1-25 z 40
■ Autoagresja w szkole. Temat, którego nie można bagatelizować Nowoczesne technologie to nowe możliwości, ale i wcześniej nieznane problemy wychowawcze. Internetowa gra lub aplikacja, które zachęcają młodzież do samookaleczeń, a nawet samobójstwa, to nie scenariusz filmu, ale niestety rzeczywistość. Jak przeciwdziałać autoagresji? Jak pomóc uczniom? Jakiego wsparcia potrzebują nauczyciele? Temat konferencji „Problem autoagresji w szkole" to odpowiedź na pytania zachodniopomorskich nauczycieli i pedagogów, którzy otwarcie mówią, że potrzebują merytorycznego wsparcia w rozpoznawaniu jej symptomów. Kadra pedagogiczna poszukuje też metod, które pomogą uczniom, przejawiającym oznaki zachowań autodestrukcyjnych. Z tego powodu 27 września 2018 r. w Szczecinie odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom. Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, Czwartek | 27 września 2018 r., godz. 12.00–16.30 ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■