░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 19:55:33] • Świnoujście

Pluskwy opanowały budynek przy Modrzejewskiej 20

Pluskwy opanowały budynek przy Modrzejewskiej 20

fot. Andrzej Ryfczyński

Do redakcji iswinoujscie,pl napisał przerażony mieszkaniec Warszowa, który za pośrednictwem portalu chce nagłośnić problem insektów obecnych w budynku socjalnym przy ulicy Modrzejewskiej 20. Sam odczuł niewygodne sąsiedztwo - pluskwa ze stojącego przed nim mężczyzny przeszła na niego!

"Zostałem zmuszony poruszyć problem pluskiew, które się zadomowiły na Modrzejewskiej 20, a więc codziennością jest, że pluskwy sobie chodzą po ścianach. Ludzie mieszkający tam przenoszą je na ubraniach - jakiś mężczyzna z w/w adresu stał koło mnie w sklepie, a po wyjściu znalazłem na kurtce pluskwę!!! Zdecydowałem się iść zobaczyć i to co zobaczyłem mnie zmroziło pluskwy biegają po ścianach a obok bawią się małe dzieci. Przebywają tam i przesiadują panie z opieki i ZGM-u, ale nikt z tym nic nie robi. Przez takie coś każdy może mieć je w domu. Apeluję do naszego ZGM-u : zamiast brać pieniądze za nic, weźcie się za robotę i z tym coś zróbcie. Ja nie mam zamiaru mieć pluskiew, mam małe dzieci." - opisuje oburzony Czytelnik.

Problem higieny, insektów i stanu czystości opisywanego budynku poruszany był już niejednokrotnie.

Sekretariat ZGM zapoznał się z treścią i przekazują tę wiadomość do Dyrekcji w celu niezwłocznego załatwienia tej sprawy.

W odpowiedzi na pytanie skierowane do ZGM-u czytamy m.in.

"Pomimo przeprowadzonego zabiegu na częściach wspólnych nieruchomości mieszkańcy ww. budynku, w dalszym ciągu zgłaszają problem występowania insektów w zajmowanych lokalach socjalnych. W związku z tym, obecnie prowadzone są działania zmierzające do przeprowadzenia kompleksowej likwidacji insektów. Ze względu na szeroki aspekt tego zadania, tj. dużą liczbę osób (około 300 lokatorów), konieczność opuszczenia lokali na czas przeprowadzania zabiegu, zapewnienie bezpieczeństwa oraz rozwiązania logistyczne, jego realizacja zaplanowana jest na okres wiosenny. W oparciu o zebrane podczas dialogu technicznego informacje, w najbliższym czasie wyłoniony zostanie wykonawca usługi gwarantujący bezpieczeństwo, jakość i skuteczność wykonywanych zabiegów. O podejmowanych czynnościach powiadamiany jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu.

-Nadmieniam jednocześnie, że powodem pojawiania się insektów w budynku jest gromadzenie przez mieszkańców przedmiotów i mebli niewiadomego pochodzenia. Zgodnie z opinią firm specjalistycznych są one źródłem ich bytowania i wylęgu. Za rozprzestrzenianie odpowiadają zatem użytkownicy lokali. Niejednokrotnie niektórzy z nich byli wzywani przez Wynajmującego do utrzymywania lokali we właściwym stanie higieniczno-sanitarnym, w tym również do przeprowadzenia dezynsekcji we własnym zakresie. Wobec osób, które zaniedbują swoje obowiązki podejmowane są działania przewidziane prawem."

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Czwartek [15.03.2018, 01:41:50] • [IP: 92.42.114.***]

pluskwa to przyjaciel brudasów

2 pietro • Czwartek [15.03.2018, 00:47:08] • [IP: 176.221.123.**]

Nasz blok tez byl opanowany caly w pluskwach i dalismy rade bo wywalczylismy w ZGM o FIRME ROBAK. ...Bylo ciezko ale dostalismy GO i zrobil totalna czystke. .. nie chce pisac jaki to blok bo znowu sie zacznie. ... Pozdrawiam Robaka. ..

Gość • Środa [14.03.2018, 16:43:14] • [IP: 178.238.251.**]

narkomaja pluskwo

Gość • Środa [14.03.2018, 13:32:42] • [IP: 62.69.203.***]

ZGM jak zwykle wszyscy winni , to niech sami męczą się.jak naznosili dziadostwa . ZGM ma wszystko gdzieś, wiem co piszę bo już tyle złego od nich dostałam, powiem tylko, ze moim marzeniem jest żeby tę instytiucję jak najszybciej zlikwidować, bo najlepiej im idzie podwyższanie, za czynsz i obiecanki przez 10 lat i nic więcej w tym są nalepsi razem z p.Sójką.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:40:40] • [IP: 79.160.66.**]

A tzn wszyscy na podsluchu. I jeszcze chcieli panu do kurtki przylepic i tez go podsluchiwac.Niewiarygodna historia.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:37:29] • [IP: 109.243.226.*]

Poprzednio pluskwy opanowały okres w Polsce 2007-15 r., gdy w naszym kraju było najwięcej pluskiew w UE, to znaczy podsłuchów. To są oficjalne dane.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:14:06] • [IP: 62.69.203.**]

Przez tych ludzi warszow zrobił się nie wytrzymania.Najgorzej ze ta patologia zadaje się i miesza z normalnymi mieszkancami

Gość • Środa [14.03.2018, 11:42:15] • [IP: 80.50.129.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [14.03.2018, 11:23:15] • [IP: 31.2.63.**]

jakie pluskwy?co ich podsluchuja?

Gość • Środa [14.03.2018, 09:47:21] • [IP: 178.238.253.**]

A to są takie gady nie do usunięcia, pamiętam po wojnie zastaliśmy je w na pół spalonym domu, trzeba było wszystko spalić, dom po remoncie utylizować wapnem, to był horror, bomba atomowa ich nie zmoże, one przeżyją, zapewne teraz są odpowiednie sodki to ich utylizacji!

Gość • Środa [14.03.2018, 09:42:12] • [IP: 176.221.123.**]

Modrzejewskiej i Krzywą, budynki zasiedlane przez ZGM należy zgłosić do programu telewizji ogólnopolskiej zajmującej się aferami. Na Krzywej miały być budynki mieszkalne, czyli zupełnie inne niż wybudowano pod okiem Nadzoru Budowlanego. Modrzejewskiej to wylęgarnia różnych zaraz.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:38:03] • [IP: 23.226.237.*]

Tylko ogniem można się pozbyć tego syfu. Psikać chemią, to mogą sobie na d*.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:12:07] • [IP: 83.36.254.***]

Z tyrady" Czytelnika" wynika, że panie z ZGMu powinny myć pijaczków pod pachami i sprzątać im mieszkania? Wiara w boską moc urzędników to odmiana choroby psychicznej, powszechnej wśród anonimowych" Czytelników" tego portaliku.

Gość • Środa [14.03.2018, 08:46:37] • [IP: 94.254.225.**]

Nie traktujcie ludzi jednakowo sa tam normalni ludziei!! Pluskwy sa nawet na Matejki a co do inspekcji robili tylko raz i to korytarze tylko bylo sglaszane chodzili i patrzyli pokoje i zrobila sie cisza maja to gdzies i za co czlowiek placi..ZGM nawet nie ma zeby naprawic wrzutniki na kapiel tylko zyskuja pieniądze mozna im zglaszac a oni to olewaja!!

Gość • Środa [14.03.2018, 08:42:58] • [IP: 31.0.71.***]

Do ip 83.23.242*** masz całkowitą rację. Chyba mieszkasz nie daleko i widzisz jak jest naprawdę.

Gość • Środa [14.03.2018, 08:41:16] • [IP: 31.0.71.***]

Tam nie ma normalnych ludzi, wierzcie mi. Jażdy ma jakieś skrzywienue mózgu. Jak nie leje członków rodziny to pije albo hazarduje. Jak jest spokojny ti znowu o psa nie dba, nie wyprowadza lub jest brudasem i aspiłeczny.

Gość • Środa [14.03.2018, 08:12:06] • [IP: 83.23.255.**]

dlatego nie kupuję pieczywa w Lewiatanie-sam byłem swiadkiem jak pewna dama z 20 czarnymi łapami grzebała w bułeczkach- ot taka finezyjna smakoszka- a pozniej sprawdzała przez dotyk każdy chlebek -- OKROPNOŚĆ..

Gość • Środa [14.03.2018, 07:59:33] • [IP: 31.0.123.***]

Tylko do TVN przedstawic sytuacje bo nikt z tym nic nie robi a starsi ludzie ktorzy tam mieszkali latami zaslługują na cisze i spokuj a nie na smrod brod i robactwo

Gość • Środa [14.03.2018, 07:39:55] • [IP: 178.238.252.**]

Tylko dzieci żal, że urodziły się w takim środowisku...pomóc, można na chwilę...zaraz będą inne robale.

Gość • Środa [14.03.2018, 03:35:09] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Leszek Miller • Wtorek [13.03.2018, 23:22:32] • [IP: 31.0.38.***]

Jak pluskwy to znaczy że sld nadal werbuje przed wyborami. Tylko oni mogą rozwiązać ten problem przy użyciu spirytusu i barykad z zużytych ręczników.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 23:14:46] • [IP: 83.23.242.***]

Podłożyć tam bombę i nic więcej, powinny zeżreć te robale to dziadostwo.Mieszkańcy Warszowa mają tej patoli dosyć, smród w sklepach, wszy w szkole, piękne widoki pod sklepami, libacje za 500 lus, ci ludzie wstydu nie mają!!Może mieszkają tam ze trzy normalne rodziny ale reszta to porażka, nikt tam bez winy nie wylądował i niech tapla się w swoim gównie ale niech nie roznoszą epidemii po okolicy bo sami sobie takie gniazdko uwili.A pluskwy i inne powinni zanieść do urzędu miasta może się wtedy ktoś ocknie. Wywalić z dala od ludzi na bunkry skoro nie umieją funkcjonować między normalnymi ludźmi.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 22:47:19] • [IP: 94.254.227.***]

Znowu wrzucacie wszystkich do jednego worka osobiście znam wiele osób z Modrzejewskiej 20 są to normalni ludzie pracujący czyści zadbani nie można więc mówić że mieszka tam sama patola

Gość • Wtorek [13.03.2018, 22:30:24] • [IP: 94.254.229.**]

Wyburzyc te Getto i po kłopocie

Gość • Wtorek [13.03.2018, 22:26:22] • [IP: 217.96.3.***]

Nie ma paragrafu na takich? A ci co syfia powinni mieszkac w barakach w lesie a nie tam gdzie ludzie chca normalnie zyc. A nie daja mieszkania elementowi.

Oglądasz 1-25 z 40
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■