POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 09:49:01] • Świnoujście

Kolejny obrazek z cyklu „stan dróg na Posejdonie”

Kolejny obrazek z cyklu „stan dróg na Posejdonie”

fot. Czytelnik

Mieszkańcy chętnie dzielą się z naszą redakcją spostrzeżeniami, uwagami, propozycjami. Jako redakcja staramy się nagłaśniać i publikować wszystkie sprawy, które naszym Czytelnikom wydają się ważne i potrzebne. W ten sposób na bieżąco pokazujemy, co się dzieje w naszym mieście. Tym razem otrzymaliśmy informację o incydencie na ulicy Broniewskiego.

"Wczoraj, po godzinie 18:00 na ul.Broniewskiego jadący samochód osobowy pociągnął za sobą duży kawał betonowej kostki "trylinki" i zmusił kierującą kobietę do zatrzymania samochodu, a następnie do wezwania pomocy drogowej. Kobieta ta potem długo czekała na przyjazd pomocy drogowej, samochód ok.40-60 min. stał na środku jezdni. Wyrwę zaznaczono pachołkami drogowymi. Na forum iswinoujscie.pl o stanie dróg na osiedlu "Posejdon" pisało wielu internautów. Może nie mieszkają tu już wpływowi w sferach władzy ludzie i z tego wynika muzealny stan dróg w dzielnicy?".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Środa [14.03.2018, 08:43:03] • [IP: 212.86.34.***]

21:00- bo ulice na całym osiedlu są w takim stanie, że" już teraz, zaraz, w tej chwili" powinny być remontowane.

Gość x • Wtorek [13.03.2018, 21:00:38] • [IP: 92.42.116.***]

Nigdy wam nic nie pasuje, robią ulice w mieście, przyjdzie i na waszą kolej, ale najlepiej to psy wieszać bo juz teraz, zaraz, w tej chwili nie zabierają sie za waszą ulicę - echh szkoda nawet gadać.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 20:19:58] • [IP: 62.69.254.***]

Wyjaśniam wszystkim mieszkańcom Posejdonu, że dopóki będzie Prezydentem Zmurkiewicz i jego zastępczyni Michalska - nic nie zmieni się na tym osiedlu. Z tego co wiem, Radni z tego Osiedla i z pobliskiego wnosili interpelacje do Prezydenta o stan dróg na Posejdonie. Prezydent interpelacje zamiata pod dywan widocznie nas mieszkańców nie lubi. Niestety On rządzi. A więc czas na zmiany.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 19:55:16] • [IP: 188.146.165.**]

No a Jabłońska chce Big Bena.Co tam chodniki, co tam że za chwilę będziemy mieli problemy z wodą.Tej Pani trzeba POwiedzieć Do widzenia!!

Gość • Wtorek [13.03.2018, 18:17:51] • [IP: 176.221.123.**]

dobre czasy dla tej dzielnicy przeminęły

Gość • Wtorek [13.03.2018, 18:10:59] • [IP: 78.10.206.**]

Pan radny Szpytko jak dba o dzielnicę a wybory niedługo

Gość • Wtorek [13.03.2018, 17:09:09] • [IP: 178.235.181.***]

miasto traktuje posejdon od macoch niema dobrtch ulic a nie mowiac juz osklepie Urzednicy zapomnieli ze jstnieje taka dzielnica nie daleko granicy wstyd PANIE PREZYDENCIE niech pan pomysli o staszych mieszkancach tel dzielnicy

Gość • Wtorek [13.03.2018, 16:05:37] • [IP: 109.243.226.*]

12:48 - Ten wpis przypomniał mi wizytę kogoś z mojej rodziny z Posejdonu w magistracie, w Wydziale Inżynierii, jak przy okazji pojawił sie wątek zapadniętego chodnika na tym osiedlu (wskutek parkowania ciężkim pojazdem) - wtedy urzędniczka znaczaco powiedziała:" A tam mieszkańcy nawet sami wykładają kostkami chodniki przed swoimi domami...". Gdy o tym usłyszałem nagły szlag mnie trafił, dobrze, że nie usłyszałem tego cytatu z telewizora, bo bym czymś w ataku szału rzucił w stronę ekranu. Po raz pierwszy poczułem w sobie wzbierający we mnie terroryzm, ale na szczęście dzięki dobremu wychowaniu i temu, że podzielam zdanie Kanta, iż" niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie", więc wiem, że mój terroryzm skończy się najwyżej rzuceniem szyszką w tę z pychą chlapiącą ozorem urzędniczkę.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 15:12:13] • [IP: 62.69.253.*]

Mirulka pozdrowionka !

Gość • Wtorek [13.03.2018, 13:44:55] • [IP: 108.27.57.**]

Posejdon ksywa zlodziejowo

Gość • Wtorek [13.03.2018, 13:27:00] • [IP: 88.156.234.***]

Urzednicy POWINNI SIE WSTYDZIC ze w miescie uzrowiskowym gdzie przyjezdza tylu odwiedzajacych jest takie osiedle zapomniane przez urzednikow (PRZYPOMNA SOBIE PRZED WYBORAMI)gdzie remonow NIE BYLO NIGDY. Ci ktorzy tu przyjezdzaja w odwiedziny i widza osiedle" POSEJDON"mowia przeciez te drogi sa jak za PRLu.Kiedys sama slyszlam jak szli wczasowicze ta wybrukowana kostka pohutnicza i mowili do siebie cyt."To jak droga w sredniowieczu"To dla mieszkajacych tutaj NIE JEST ZABAWNE!!Nie mamy rowniez sklepu!Mielismy jeden to najpierw zmienili w jakies chinskie akcesoria dla osiedla niepotrzebne a teraz straszy i swieci pustka!TRZEBA ISC DO WYBOROW i NAPRAWIC TO!!

Gość • Wtorek [13.03.2018, 13:12:58] • [IP: 176.221.123.**]

Ile czasu bedzie jeszcze trwac budowa ktorej nie ma przed granica.Wezcie ten znak bo przeszkadza i postawcie sobie w urzedzie miasta.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 13:10:07] • [IP: 176.221.123.**]

pieknie oznakowane

Gość • Wtorek [13.03.2018, 12:48:06] • [IP: 185.210.39.**]

Tam biedni nie mieszkają. Zrzuciliby się i wylali nowy asfalt

Gość • Wtorek [13.03.2018, 12:41:46] • [IP: 93.94.184.**]

Nasz włodarz z wice teraz są zajęci kampanią wyborczą i swoim lansem, gdzie am im w głowie takie pierdoły.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 12:21:32] • [IP: 92.42.118.***]

Komuna ma sie swietnie, a bydło juz przyzwyczajone do stanu tych zasyfialych ulic i chodnikow. Jeszcze zapraszacie gosci z zagranicy. Moze to dla nich egzotyka?? Taka mongolia na skrawku wyspy. Milego jezdzenia i chodzenia w tym syfie.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 12:14:31] • [IP: 94.254.227.**]

Wiekszosc ulic i chodnikow w tej wiosce nadaje sie tylko do zaorania. Komuszek zmurek muchomorek nie zrobil nic. Jak remont ulicy to za miliony z dotacja oczywiscie. Czy przez ostatnie 10 lat nie mozna bylo zrobic tego taniej? Czy Ulice na ktore nie ma milionow nie mozna bylo wyremontowac? Wymienic nawierzchnie na calej ulicy mozna zrobic w ciagu jednej nocy. Chodnikow przez 10-20-30 lat tez nie mozna bylo wyrownac. Tanim kosztem!! Wystarczy wyrownac i polozyc te same plyty. Za trudne?? Tyle lat!! Wstyd i hanba.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 12:05:18] • [IP: 109.243.226.*]

10:55- Ale jest tez inne znaczenie. Słownik języka polskiego PWN podaje oprócz tego, co podałes tez oznaczone" 1." znaczenie: «nieprzyjemne wydarzenie». A" Wiktionary" tak definiuje słowo" incydent":" nagłe, krótkotrwałe, nieoczekiwane, zwykle nieprzyjemne w skutkach wydarzenie". Tak więc tytuł jest własciwy, to był incydent,

Gość • Wtorek [13.03.2018, 12:00:18] • [IP: 95.129.225.***]

Żaden czynny towarzysz nie mieszka już na Posejdonie więc ulice przypominają trzeci świat.

Gość • Wtorek [13.03.2018, 10:55:49] • [IP: 93.94.190.***]

Incydent -, , wydarzenie mało istotne, marginalne, błahostka"

Gość • Wtorek [13.03.2018, 10:48:02] • [IP: 188.146.162.**]

Pani Agatowska juz z 10 lat mija jak pani obiecała drogę na Siemiradzkiego. pozdrawiam

Gość • Wtorek [13.03.2018, 10:30:29] • [IP: 78.10.119.**]

Kto jest za wyodrębnieniem Posejdonu z miasta? 1. Ja

Gość • Wtorek [13.03.2018, 10:03:11] • [IP: 31.0.32.***]

Chcieliście Żmurkiewicza to macie takie drogi

Gość • Wtorek [13.03.2018, 09:52:11] • [IP: 178.238.253.**]

To własnie tam na Posejdonie powinniście mysleć zanim wrzucicie kartkę to urny, bo zawsze tak będziecie mieli!

Oglądasz 1-24 z 24
■ W związku z kolejnym znalezieniem niewybuchu z okresu II Wojny Światowej i jego neutralizacją, odcinek akwenu Szczecin-Świnoujście zostanie zamknięty. Kapitanat Portu Szczecin przesłał Komunikat Kapitana Portu dotyczący zamknięcia akwenu oraz wstrzymania ruchu statków wchodzących i wychodzących do/z portu Szczecin w dniu 27 stycznia 2020 r. Kapitan Portu Szczecin informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) w godzinach od 08.00 do 11.00 w Porcie Szczecin w rejonie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie na 60.89 km toru wodnego Świnoujście — Szczecin, odległość od osi toru 61,58 m na zachód (pozycja geograficzna F53028 2.878 N X-014036 6.227 E) odbędzie się neutralizacja przedmiotu niebezpiecznego z okresu II wojny światowej przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■