POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 22:05:57] • Świnoujście

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sezon jesienno - zimowy na ulicach naszego miasta przyniósł oryginalne ozdoby. Czyjaś artystyczna wizja postawiła na dekoracje o charakterze spożywczym, przebojem były włoskie jabłuszka pokutujące na wysepkach przy ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada. W końcu uległy pogodzie albo skusiły do spożycia, bo już ich nie ma. Drugim, charakterystycznym elementem estetyzacji ulic jest ozdobna kapusta, której nadmiar widoczny jest w centrum.

Niestety, w przeciwieństwie do jabłek, na nią raczej żaden konsument nie zwraca uwagi. Dlatego urocze na początku jesieni rośliny, osmagane spalinami, zwarzone mrozem i spłukane deszczem, teraz dogorywają np. na rondzie Róży Wiatrów. Wbrew pozorom, wcale nie są przez to mniej zauważalne, przyciągają wzrok i wywołują wrażenie zaniedbania.

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

"Zabierzcie w końcu tę zmarznięta ozdobną kapustę z Ronda Róży Wiatrów!"- krótko, ale zdecydowanie napisał do redakcji Czytelnik. Może czas już najwyższy na zmianę dekoracji?

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [15.03.2018, 15:47:59] • [IP: 95.129.224.**]

Do [IP: 109.243.226.*] - a, to ty jesteś ten GOŚĆ wiecznie niezadowolony, któremu wszystko przeszkadza. Jesteś chyba niedopieszczony - zgred, choć młody, ale nieprzystosowany do życia! Życie i zdobyte doświadczenie uczy właściwego spojrzenia na ludzi i ich otoczenie. Człeku, żyj i daj żyć innym! Nie marudź, bo zostaniesz w końcu sam, albo trafisz do wariatkowa! Poznaj trochę świata, nie tylko tego" za miedzą", to po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach nauczysz się tolerancji. Poznaj inne kultury i obyczaje, a nie kiś się w swoim ograniczonym światku, bo zaczniesz nienawidzić i siebie. Czas szybko płynie...

Gość • Czwartek [15.03.2018, 06:58:57] • [IP: 94.254.232.**]

Nie dekorować skwerów bo znam takich dwoje, chytrą babę i dziada co już czekają aby coś podprowadzić na swoją POSESJĘ

Gość • Środa [14.03.2018, 22:44:10] • [IP: 185.210.39.**]

Może umówmy się, że analfabeci tak, jak ten z godz.20:53:44 zanim zaczną stukać w klawiaturę wezmą do rąk słownik ortograficzny.Poziom umysłowy gościa, który "WYŻUCA"śmieci i wymyśla" SĘSACJE"dyskwalifikuje go jako uczestnika dyskusji.Tak więc, nie mądruj się kolego, bo główka puściuteńka!A kapusty mi też nie pasują, a GŁĄBY jeszcze bardziej...

Gość • Środa [14.03.2018, 22:00:22] • [IP: 164.127.204.***]

W miejscu publicznym na oczach mieszkańców tę całą kapustę za wszystkie kłamstwa powinien spożyć (zeżreć) nasz miejski Niedorzecznik.

Gość • Środa [14.03.2018, 20:53:44] • [IP: 31.0.125.**]

Kapusty ci niepasują zimą gdzie ziemia jest zmrożona i ciężko je wykopać ale śmieci domowe zamiast wyżucane do śmietnika to do parku w krzaki przy ul Krzywoustwgo nie co niewidzialne weź zakasaj rękawy do roboty a nie wymyślasz sęsacje

Gość • Środa [14.03.2018, 19:22:08] • [IP: 80.245.186.***]

Ul Matejki niedaleko Magistratu niszczenie kawałek chodnika i pasek zieleni brak zainteresowania policji i radnych wieś

Gość • Środa [14.03.2018, 17:20:28] • [IP: 178.238.253.***]

Zajebisty ten nowy bloczek przy samej rondzie (zdaje się że K Róży Wiatrów) :) Ponoć mieszkania w przystępnej cenie a chciałoby się tam zamieszkac

jodła • Środa [14.03.2018, 16:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

wszystko ma swój czas :)

Gość • Środa [14.03.2018, 15:15:00] • [IP: 157.25.45.***]

Wczoraj byłem u sąsiadów z Niemiec. Tam zieleń jest już dopracowana i dodatkowo widzialem jak sadzili jakieś bulwy.

Gość • Środa [14.03.2018, 14:49:42] • [IP: 188.146.39.***]

Czytelniku zamknij oczy i wal do domu.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:16:07] • [IP: 23.226.237.*]

Pani Basi i Panu Januszowi nawet jak coś pokazać palcem, to patrzą na palec.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:04:10] • [IP: 31.0.36.***]

Kapusta ozdobna jest bardzo ładna w sezonie i lubię jak się nią ozdabia przestrzeń publiczną. Teraz czekamy na cieplejsze dni i noce i nowe ukwiecenie wiosenne np. bratki czy primule, żonkile, hiacynty, szafirki, krokusy, tulipany. Jeszcze trochę czasu należy poczekać. A będzie pięknie.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:46:35] • [IP: 80.245.190.***]

Odpowiadając czytelnikowi: Jak będę chciał i humor miał.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:42:43] • [IP: 80.50.129.***]

kapucha

Patola_z_Opola • Środa [14.03.2018, 11:36:28] • [IP: 94.254.145.**]

Jakby mnie ktoś przewiózł takim autem chociaż z plaży na prom, to bym wnukom opowiadał. To musi być jakiś uczciwy obywatel, bo mafię w takim aucie na pewno policja by zauważyła.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:13:12] • [IP: 77.88.191.**]

Nie przesadzajcie, jak na tę porę roku i że jakiś czas tu kapusta tkwi to wygląda tak jak powinna. Starsi ludzie, panowie i panie w starszym wieku też są przywiędniejsi i co ? Trzeba ich wyrzucić ? przyjdzie wiosna zrobi się.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:06:41] • [IP: 109.243.226.*]

10:49:58- skoro to była tylko sprawa 2-centymetrowego śniegu, to dlaczego Karelus kłamał w tej sprawie, pospiesznie przysyłając zdjęcia wyczyszczonej ścieżki, twierdząc, że czytelnik wprowadził redakcję w błąd, choc ów czytelnik robił te zdjęcia w środku dnia a ludzie na forum pisali, że faktycznie nie tylko tego dnia jechali przez breję? A co do lekceważenia sprawy kapusty - masz najwidoczniej standardy estetyczne z ery wielkiej płyty, z PRL. Wiesz... minęło już niemal 30 lat od tamtych słomianych czasów... Pora się przestawić na wyższy poziom...

Gość • Środa [14.03.2018, 10:56:48] • [IP: 109.243.226.*]

10:23:00 Współczuję ci, że oskarżeń o oszustwo wobec osoby publicznej nie bierzesz poważnie. Jeśli ktoś żartując, odsyła do pewnego wydarzenia mającego byc prawdziwym, mającego kompromitowac osobe publiczną (a taki jest mit o o.Rydzyku w sposób nieuczciwy nabywającego samochód), to odsyła nas jednak do sprawy poważnej. Mamy do czynienia z owczym pędem ludzi poszczutych przez komercyjne, głupie media, bo często widze głupkowate wpisy z aluzją do o.Rydzyka i tego bezdomnego, który bezdomnym nie był po wygraniu w totolotka, więc mógł w akcie darowizny ofiarować cos cennego.

Gość • Środa [14.03.2018, 10:49:58] • [IP: 95.129.224.**]

Drogi czytelniku:" taki mamy klimat!" Zaczekaj do końca mrozów, a będziesz cieszyć oko zajączkami, jajeczkami, baziami, bratkami i innymi kwiatkami... o ile w kwietniu nie będziemy lepić pisanek ze śniegu, boć" kwiecień-plecień wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata" Cierpliwości, a mrożona kapusta jakoś mi nie przeszkadza... A nie był to ten sam czytelnik, któremu ostatnio przeszkadzał dwu centymetrowy śnieg na ścieżce rowerowej do Ahlbeck, albo sprzęt budowlany na terenie rozbiórki domu? Niektórym wszystko przeszkadza. Widocznie nie mają własnych prawdziwych problemów. Szczęśliwi ludzie! A może wręcz odwrotnie? Może są chorzy i nie powinni opuszczać szpitala?

Gość • Środa [14.03.2018, 10:23:00] • [IP: 95.129.224.**]

09:46:32, człowieku troszkę dystansu i luzu, wspolczuje jak cale zycie bierzesz tak na poważnie. Proponuje sprostowanie wyslac do setek osob sprzedających swoje samochody w" internetach" z opisem sytuacji. Przeciez oni tez na pewno tak na poważnie z tymi bezdomnymi :)

Gość • Środa [14.03.2018, 10:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

zakaz sadzenia na rondach - rozpraszają uwagę nie mówiąc już o kosztach

Gość • Środa [14.03.2018, 10:04:00] • [IP: 158.26.131.**]

O0000...moj Rover sie zalapal!

Gość • Środa [14.03.2018, 10:01:03] • [IP: 158.26.131.**]

Odczepcie sie od mojego Rovera!

Gość • Środa [14.03.2018, 09:46:32] • [IP: 109.243.226.*]

8:44- pomyliłeś artykuły, tu o kapuście, a ty o samochodzie? Ale skoro znana mania - efekt manipulacji tu sie ponownie objawiła, więc nie strace okazji do wskazania informacji o rzekomym bezdomnym: trzeba wpisac w Google" O. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?" - Tu uzupełnienie połowy prawdy o tym wydarzeniu - o owym bezdomnym pisała G.Wyborcza juz w 2012 - przestał byc bezdomnym, wygrał w totolotka (głośna sprawa) i ofiarował fundacji o.Rydzyka samochody - tylko że TVN lubi podac pół prawdy ("bezdomny daje auta"), by miec całe kłamstwo i nim uderzyć.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:43:11] • [IP: 178.238.253.**]

A mnie się podoba, jest taka inna tak ART-FANTAZJA!

Oglądasz 1-25 z 56
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■