POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 22:05:57] • Świnoujście

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sezon jesienno - zimowy na ulicach naszego miasta przyniósł oryginalne ozdoby. Czyjaś artystyczna wizja postawiła na dekoracje o charakterze spożywczym, przebojem były włoskie jabłuszka pokutujące na wysepkach przy ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada. W końcu uległy pogodzie albo skusiły do spożycia, bo już ich nie ma. Drugim, charakterystycznym elementem estetyzacji ulic jest ozdobna kapusta, której nadmiar widoczny jest w centrum.

Niestety, w przeciwieństwie do jabłek, na nią raczej żaden konsument nie zwraca uwagi. Dlatego urocze na początku jesieni rośliny, osmagane spalinami, zwarzone mrozem i spłukane deszczem, teraz dogorywają np. na rondzie Róży Wiatrów. Wbrew pozorom, wcale nie są przez to mniej zauważalne, przyciągają wzrok i wywołują wrażenie zaniedbania.

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

"Zabierzcie w końcu tę zmarznięta ozdobną kapustę z Ronda Róży Wiatrów!"- krótko, ale zdecydowanie napisał do redakcji Czytelnik. Może czas już najwyższy na zmianę dekoracji?

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [15.03.2018, 15:47:59] • [IP: 95.129.224.**]

Do [IP: 109.243.226.*] - a, to ty jesteś ten GOŚĆ wiecznie niezadowolony, któremu wszystko przeszkadza. Jesteś chyba niedopieszczony - zgred, choć młody, ale nieprzystosowany do życia! Życie i zdobyte doświadczenie uczy właściwego spojrzenia na ludzi i ich otoczenie. Człeku, żyj i daj żyć innym! Nie marudź, bo zostaniesz w końcu sam, albo trafisz do wariatkowa! Poznaj trochę świata, nie tylko tego" za miedzą", to po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach nauczysz się tolerancji. Poznaj inne kultury i obyczaje, a nie kiś się w swoim ograniczonym światku, bo zaczniesz nienawidzić i siebie. Czas szybko płynie...

Gość • Czwartek [15.03.2018, 06:58:57] • [IP: 94.254.232.**]

Nie dekorować skwerów bo znam takich dwoje, chytrą babę i dziada co już czekają aby coś podprowadzić na swoją POSESJĘ

Gość • Środa [14.03.2018, 22:44:10] • [IP: 185.210.39.**]

Może umówmy się, że analfabeci tak, jak ten z godz.20:53:44 zanim zaczną stukać w klawiaturę wezmą do rąk słownik ortograficzny.Poziom umysłowy gościa, który "WYŻUCA"śmieci i wymyśla" SĘSACJE"dyskwalifikuje go jako uczestnika dyskusji.Tak więc, nie mądruj się kolego, bo główka puściuteńka!A kapusty mi też nie pasują, a GŁĄBY jeszcze bardziej...

Gość • Środa [14.03.2018, 22:00:22] • [IP: 164.127.204.***]

W miejscu publicznym na oczach mieszkańców tę całą kapustę za wszystkie kłamstwa powinien spożyć (zeżreć) nasz miejski Niedorzecznik.

Gość • Środa [14.03.2018, 20:53:44] • [IP: 31.0.125.**]

Kapusty ci niepasują zimą gdzie ziemia jest zmrożona i ciężko je wykopać ale śmieci domowe zamiast wyżucane do śmietnika to do parku w krzaki przy ul Krzywoustwgo nie co niewidzialne weź zakasaj rękawy do roboty a nie wymyślasz sęsacje

Gość • Środa [14.03.2018, 19:22:08] • [IP: 80.245.186.***]

Ul Matejki niedaleko Magistratu niszczenie kawałek chodnika i pasek zieleni brak zainteresowania policji i radnych wieś

Gość • Środa [14.03.2018, 17:20:28] • [IP: 178.238.253.***]

Zajebisty ten nowy bloczek przy samej rondzie (zdaje się że K Róży Wiatrów) :) Ponoć mieszkania w przystępnej cenie a chciałoby się tam zamieszkac

jodła • Środa [14.03.2018, 16:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

wszystko ma swój czas :)

Gość • Środa [14.03.2018, 15:15:00] • [IP: 157.25.45.***]

Wczoraj byłem u sąsiadów z Niemiec. Tam zieleń jest już dopracowana i dodatkowo widzialem jak sadzili jakieś bulwy.

Gość • Środa [14.03.2018, 14:49:42] • [IP: 188.146.39.***]

Czytelniku zamknij oczy i wal do domu.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:16:07] • [IP: 23.226.237.*]

Pani Basi i Panu Januszowi nawet jak coś pokazać palcem, to patrzą na palec.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:04:10] • [IP: 31.0.36.***]

Kapusta ozdobna jest bardzo ładna w sezonie i lubię jak się nią ozdabia przestrzeń publiczną. Teraz czekamy na cieplejsze dni i noce i nowe ukwiecenie wiosenne np. bratki czy primule, żonkile, hiacynty, szafirki, krokusy, tulipany. Jeszcze trochę czasu należy poczekać. A będzie pięknie.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:46:35] • [IP: 80.245.190.***]

Odpowiadając czytelnikowi: Jak będę chciał i humor miał.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:42:43] • [IP: 80.50.129.***]

kapucha

Patola_z_Opola • Środa [14.03.2018, 11:36:28] • [IP: 94.254.145.**]

Jakby mnie ktoś przewiózł takim autem chociaż z plaży na prom, to bym wnukom opowiadał. To musi być jakiś uczciwy obywatel, bo mafię w takim aucie na pewno policja by zauważyła.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:13:12] • [IP: 77.88.191.**]

Nie przesadzajcie, jak na tę porę roku i że jakiś czas tu kapusta tkwi to wygląda tak jak powinna. Starsi ludzie, panowie i panie w starszym wieku też są przywiędniejsi i co ? Trzeba ich wyrzucić ? przyjdzie wiosna zrobi się.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:06:41] • [IP: 109.243.226.*]

10:49:58- skoro to była tylko sprawa 2-centymetrowego śniegu, to dlaczego Karelus kłamał w tej sprawie, pospiesznie przysyłając zdjęcia wyczyszczonej ścieżki, twierdząc, że czytelnik wprowadził redakcję w błąd, choc ów czytelnik robił te zdjęcia w środku dnia a ludzie na forum pisali, że faktycznie nie tylko tego dnia jechali przez breję? A co do lekceważenia sprawy kapusty - masz najwidoczniej standardy estetyczne z ery wielkiej płyty, z PRL. Wiesz... minęło już niemal 30 lat od tamtych słomianych czasów... Pora się przestawić na wyższy poziom...

Gość • Środa [14.03.2018, 10:56:48] • [IP: 109.243.226.*]

10:23:00 Współczuję ci, że oskarżeń o oszustwo wobec osoby publicznej nie bierzesz poważnie. Jeśli ktoś żartując, odsyła do pewnego wydarzenia mającego byc prawdziwym, mającego kompromitowac osobe publiczną (a taki jest mit o o.Rydzyku w sposób nieuczciwy nabywającego samochód), to odsyła nas jednak do sprawy poważnej. Mamy do czynienia z owczym pędem ludzi poszczutych przez komercyjne, głupie media, bo często widze głupkowate wpisy z aluzją do o.Rydzyka i tego bezdomnego, który bezdomnym nie był po wygraniu w totolotka, więc mógł w akcie darowizny ofiarować cos cennego.

Gość • Środa [14.03.2018, 10:49:58] • [IP: 95.129.224.**]

Drogi czytelniku:" taki mamy klimat!" Zaczekaj do końca mrozów, a będziesz cieszyć oko zajączkami, jajeczkami, baziami, bratkami i innymi kwiatkami... o ile w kwietniu nie będziemy lepić pisanek ze śniegu, boć" kwiecień-plecień wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata" Cierpliwości, a mrożona kapusta jakoś mi nie przeszkadza... A nie był to ten sam czytelnik, któremu ostatnio przeszkadzał dwu centymetrowy śnieg na ścieżce rowerowej do Ahlbeck, albo sprzęt budowlany na terenie rozbiórki domu? Niektórym wszystko przeszkadza. Widocznie nie mają własnych prawdziwych problemów. Szczęśliwi ludzie! A może wręcz odwrotnie? Może są chorzy i nie powinni opuszczać szpitala?

Gość • Środa [14.03.2018, 10:23:00] • [IP: 95.129.224.**]

09:46:32, człowieku troszkę dystansu i luzu, wspolczuje jak cale zycie bierzesz tak na poważnie. Proponuje sprostowanie wyslac do setek osob sprzedających swoje samochody w" internetach" z opisem sytuacji. Przeciez oni tez na pewno tak na poważnie z tymi bezdomnymi :)

Gość • Środa [14.03.2018, 10:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

zakaz sadzenia na rondach - rozpraszają uwagę nie mówiąc już o kosztach

Gość • Środa [14.03.2018, 10:04:00] • [IP: 158.26.131.**]

O0000...moj Rover sie zalapal!

Gość • Środa [14.03.2018, 10:01:03] • [IP: 158.26.131.**]

Odczepcie sie od mojego Rovera!

Gość • Środa [14.03.2018, 09:46:32] • [IP: 109.243.226.*]

8:44- pomyliłeś artykuły, tu o kapuście, a ty o samochodzie? Ale skoro znana mania - efekt manipulacji tu sie ponownie objawiła, więc nie strace okazji do wskazania informacji o rzekomym bezdomnym: trzeba wpisac w Google" O. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?" - Tu uzupełnienie połowy prawdy o tym wydarzeniu - o owym bezdomnym pisała G.Wyborcza juz w 2012 - przestał byc bezdomnym, wygrał w totolotka (głośna sprawa) i ofiarował fundacji o.Rydzyka samochody - tylko że TVN lubi podac pół prawdy ("bezdomny daje auta"), by miec całe kłamstwo i nim uderzyć.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:43:11] • [IP: 178.238.253.**]

A mnie się podoba, jest taka inna tak ART-FANTAZJA!

Oglądasz 1-25 z 56
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 25 maja (piątek) o godz.17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15 na spotkanie autorskie z udziałem znakomitego Świnoujścianina – pisarza, dziennikarza, podróżnika – Jarosława Molendy. Spotkanie poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” – Mariola Żółtowska. Wstęp wolny! ■
■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■