POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [31.05.2018, 14:37:29] • Świnoujście

W tym roku przy Uzdrowiskowej powstaje publiczna toaleta

W tym roku przy Uzdrowiskowej powstaje publiczna toaleta

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeszcze w tym roku ma powstać długo wyczekiwana przez mieszkańców, jak i turystów toaleta publiczna przy ulicy Uzdrowiskowej. Wykonawca inwestycji nie tylko wybuduje owej toalety, ale także wykona przejście na plażę oraz przebudowę tzw. patelni. Prace rozpoczęły się na początku maja br.

- Budowa toalety jest częścią większej inwestycji, która oprócz wspomnianej toalety obejmuje również budowę przejścia na plażę oraz przebudowę końcowego odcina ulicy Uzdrowiskowej, tzw. patelni – mówi Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 14:07:14] • [IP: 89.64.52.***]

Do. ... 253, ja tam widziałem też od jasnego skur...a mrówek.Czy mrówki też powinni powybijać?

Gośćpawel • Poniedziałek [18.06.2018, 18:55:54] • [IP: 94.254.225.***]

Swinoujscie ludzie od 57 lat lataja w kosmos a na promenadzie bedzie 4 kibel szok

Gość • Poniedziałek [04.06.2018, 22:13:57] • [IP: 37.47.136.***]

A kiedy przynedzie laweczek nad morzem, na promenadzie na bialych wydmach sprawa PILNA

Gość • Piątek [01.06.2018, 20:45:19] • [IP: 89.1.97.**]

Sensacja na skale Europeiska, powstaje toaleta publiczna o to dzieki pisowi pewnie. Pierwszym klozetowym powinien byc Maciarewicz.

Gość • Piątek [01.06.2018, 11:33:47] • [IP: 31.1.164.**]

A kto poświęci - Biskup, czy Arcybiskup ? a może nawet i purpurat się pofatyguje ? Oj, Ludzie... 2018 rok... a tu wielka nowość- kibelek publiczny :-)))

Gość • Piątek [01.06.2018, 09:13:07] • [IP: 109.241.63.**]

To jedno z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można znaleźć miejsce na auto. Przebudowa Patelni za to wygląda na jakieś nieporozumienie-bo w zamian za miejsca parkingowe tam gdzie one powinny być, czyli przy Henryku, wykonawca rzeźbi je przy Patelni. Teraz widać jeszcze, że rzeźbi je w miejscu objazdu, czyli zmieni się to zupełnie- ciekawe czy na lepsze. Czy rzecznika miasta nie stać już na wysiłek pokazania nam mieszkańców planów tej przebudowy? Potem miasto zrobi jak zwykle, parking płatny bo cwany koleś musi na nim lody kręcić-tak jak zrobili latem z darmowego parkingu na Moniuszki przy stadionie. Miasto po raz kolejny wykaże, że ma potrzeby mieszkańców z autami zupełnie w tyle, tak jak zarząd działek, który postanowił po krytyce, na śmietniki zająć już nie jedno miejsce parkingowe ale trzy na naszym parkingu, bo ich trawnik jest zbyt cenny na to. Na zarzut, że przy wejściu zrobili Bangladesz śmietnikowy, stawiają płotek na kubły, zabierając nam kolejne miejsca postojowe. Wstyd nam za taki zarząd!!

Gość • Piątek [01.06.2018, 00:19:27] • [IP: 37.47.180.***]

Cenik" wc" siku 1zl kupa 2 zl

fororak 🐲 • Czwartek [31.05.2018, 23:18:27] • [IP: 5.174.56.***]

DO : Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:58:40] • [IP: 46.169.70.**]>>>No i tu się mylisz!Aby był apel smoleński to musiała by tu być brzoza, ale na ulicy Uzdrowiskowej jej nie uświadczysz...A na poświęcenie toalety musi wyrazić zgodę sam Biskup Terlikowski...amen

Jaś Śmietana • Czwartek [31.05.2018, 23:12:03] • [IP: 37.47.172.***]

To jest kibel na skalę naszych możliwości! Co my robimy tym kiblem?? Tym kiblem my otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie, mówimy, to je nasze, przez nas wykonane! I to nie jest nasze ostanie słowo!

:) • Czwartek [31.05.2018, 23:06:41] • [IP: 37.47.172.***]

Czy Jego Fluorescencja Nasz Jaśnie Wielmożny Pan Prezydent będzie uroczyście przecinał wstęgę?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:58:40] • [IP: 46.169.70.**]

A czy otwarcie tej toalety będzie uroczyste ? Bo przecięcie wstęgi to już rutyna ! Ale bez poświęcenia tego obiektu wodą święconą przez księdza będzie nie ważne ! Acha ! No i apel smoleński to już pewny !

Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:10:54] • [IP: 80.245.189.***]

KOSMICZNE OSIĄGNIĘCIE miasta jak na koniec drugiej dekady XXI wieku - a może to XVI wiek, bo polowania na czarownice (nie pisowskie) są na porządku dziennym?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 19:06:52] • [IP: 77.255.117.***]

Nareszcie będzie tam toaleta. Ale - bo też jest jakieś" ale" - powinna być czynna już od czerwca tego roku, a najpóźniej od lipca. Poza tym w sezonie powinna być czynna co najmniej jeszcze pół godziny po zachodzie słońca (a najlepiej jeśli będzie automatyczna to całą dobę). A ponadto jeśli chcemy mieć czyste wydmy, to powinna być bezpłatna (utrzymywana z opłaty lokalnej pobieranej od turystów). Dopiero wtedy spełni swoje zadanie. No i mam nadzieję że uroczyste przecięcie wstęgi będzie miało miejsce przed sezonem, a nie jak zwykle we wrześniu - ale to chyba moje malkontenctwo. Bo jednak zależy mi trochę na Świnoujściu.

Gość • Czwartek [31.05.2018, 19:01:31] • [IP: 37.47.133.***]

Nie to chyba Defekt czy jakiś tam.

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:43:15] • [IP: 92.42.113.**]

Czy wykonawcą jest konsorcjum z Włocławka, które dziwnym trafem wygrało już wszystkie przetargi?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:39:24] • [IP: 95.90.249.***]

I skończy się parkowanie za darmo:(

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:22:04] • [IP: 95.129.226.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [31.05.2018, 17:05:01] • [IP: 188.146.102.**]

Kubeł za pół dużej bańki. Gratki

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:17:07] • [IP: 87.118.92.**]

Niebywałe!

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:12:45] • [IP: 83.7.179.**]

Czy ktoś wie, czy toaleta będzie płatna czy bezpłatna jak to jest w przypadku toalet w parku?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:08:03] • [IP: 178.238.253.***]

Bardzo dobrze jeszcze dodatkowo poodkomarzać tamte miejsce bo od cholery komarów

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:49:16] • [IP: 37.47.134.***]

nic nie napisali, że będzie działać :D

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:43:14] • [IP: 188.146.38.***]

W końcu

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:13:45] • [IP: 79.140.194.**]

Mam nadzieje, ze widoczne plyty chodnikowe znikna z tego miejsca !!

Gość • Czwartek [31.05.2018, 14:45:26] • [IP: 5.174.174.***]

Super ! Ale to będzie toaleta - taka chyba jak te dwa kontenery widoczne na zdjęciu ! Oby to nie były te kontenery !

Oglądasz 1-25 z 25
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■