POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [31.05.2018, 14:37:29] • Świnoujście

W tym roku przy Uzdrowiskowej powstaje publiczna toaleta

W tym roku przy Uzdrowiskowej powstaje publiczna toaleta

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeszcze w tym roku ma powstać długo wyczekiwana przez mieszkańców, jak i turystów toaleta publiczna przy ulicy Uzdrowiskowej. Wykonawca inwestycji nie tylko wybuduje owej toalety, ale także wykona przejście na plażę oraz przebudowę tzw. patelni. Prace rozpoczęły się na początku maja br.

- Budowa toalety jest częścią większej inwestycji, która oprócz wspomnianej toalety obejmuje również budowę przejścia na plażę oraz przebudowę końcowego odcina ulicy Uzdrowiskowej, tzw. patelni – mówi Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [09.11.2018, 14:49:09] • [IP: 5.173.152.***]

A papiór do wytarcia dadzo czy ino kciukiem?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 14:07:14] • [IP: 89.64.52.***]

Do. ... 253, ja tam widziałem też od jasnego skur...a mrówek.Czy mrówki też powinni powybijać?

Gośćpawel • Poniedziałek [18.06.2018, 18:55:54] • [IP: 94.254.225.***]

Swinoujscie ludzie od 57 lat lataja w kosmos a na promenadzie bedzie 4 kibel szok

Gość • Poniedziałek [04.06.2018, 22:13:57] • [IP: 37.47.136.***]

A kiedy przynedzie laweczek nad morzem, na promenadzie na bialych wydmach sprawa PILNA

Gość • Piątek [01.06.2018, 20:45:19] • [IP: 89.1.97.**]

Sensacja na skale Europeiska, powstaje toaleta publiczna o to dzieki pisowi pewnie. Pierwszym klozetowym powinien byc Maciarewicz.

Gość • Piątek [01.06.2018, 11:33:47] • [IP: 31.1.164.**]

A kto poświęci - Biskup, czy Arcybiskup ? a może nawet i purpurat się pofatyguje ? Oj, Ludzie... 2018 rok... a tu wielka nowość- kibelek publiczny :-)))

Gość • Piątek [01.06.2018, 09:13:07] • [IP: 109.241.63.**]

To jedno z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można znaleźć miejsce na auto. Przebudowa Patelni za to wygląda na jakieś nieporozumienie-bo w zamian za miejsca parkingowe tam gdzie one powinny być, czyli przy Henryku, wykonawca rzeźbi je przy Patelni. Teraz widać jeszcze, że rzeźbi je w miejscu objazdu, czyli zmieni się to zupełnie- ciekawe czy na lepsze. Czy rzecznika miasta nie stać już na wysiłek pokazania nam mieszkańców planów tej przebudowy? Potem miasto zrobi jak zwykle, parking płatny bo cwany koleś musi na nim lody kręcić-tak jak zrobili latem z darmowego parkingu na Moniuszki przy stadionie. Miasto po raz kolejny wykaże, że ma potrzeby mieszkańców z autami zupełnie w tyle, tak jak zarząd działek, który postanowił po krytyce, na śmietniki zająć już nie jedno miejsce parkingowe ale trzy na naszym parkingu, bo ich trawnik jest zbyt cenny na to. Na zarzut, że przy wejściu zrobili Bangladesz śmietnikowy, stawiają płotek na kubły, zabierając nam kolejne miejsca postojowe. Wstyd nam za taki zarząd!!

Gość • Piątek [01.06.2018, 00:19:27] • [IP: 37.47.180.***]

Cenik" wc" siku 1zl kupa 2 zl

fororak 🐲 • Czwartek [31.05.2018, 23:18:27] • [IP: 5.174.56.***]

DO : Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:58:40] • [IP: 46.169.70.**]>>>No i tu się mylisz!Aby był apel smoleński to musiała by tu być brzoza, ale na ulicy Uzdrowiskowej jej nie uświadczysz...A na poświęcenie toalety musi wyrazić zgodę sam Biskup Terlikowski...amen

Jaś Śmietana • Czwartek [31.05.2018, 23:12:03] • [IP: 37.47.172.***]

To jest kibel na skalę naszych możliwości! Co my robimy tym kiblem?? Tym kiblem my otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie, mówimy, to je nasze, przez nas wykonane! I to nie jest nasze ostanie słowo!

:) • Czwartek [31.05.2018, 23:06:41] • [IP: 37.47.172.***]

Czy Jego Fluorescencja Nasz Jaśnie Wielmożny Pan Prezydent będzie uroczyście przecinał wstęgę?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:58:40] • [IP: 46.169.70.**]

A czy otwarcie tej toalety będzie uroczyste ? Bo przecięcie wstęgi to już rutyna ! Ale bez poświęcenia tego obiektu wodą święconą przez księdza będzie nie ważne ! Acha ! No i apel smoleński to już pewny !

Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:10:54] • [IP: 80.245.189.***]

KOSMICZNE OSIĄGNIĘCIE miasta jak na koniec drugiej dekady XXI wieku - a może to XVI wiek, bo polowania na czarownice (nie pisowskie) są na porządku dziennym?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 19:06:52] • [IP: 77.255.117.***]

Nareszcie będzie tam toaleta. Ale - bo też jest jakieś" ale" - powinna być czynna już od czerwca tego roku, a najpóźniej od lipca. Poza tym w sezonie powinna być czynna co najmniej jeszcze pół godziny po zachodzie słońca (a najlepiej jeśli będzie automatyczna to całą dobę). A ponadto jeśli chcemy mieć czyste wydmy, to powinna być bezpłatna (utrzymywana z opłaty lokalnej pobieranej od turystów). Dopiero wtedy spełni swoje zadanie. No i mam nadzieję że uroczyste przecięcie wstęgi będzie miało miejsce przed sezonem, a nie jak zwykle we wrześniu - ale to chyba moje malkontenctwo. Bo jednak zależy mi trochę na Świnoujściu.

Gość • Czwartek [31.05.2018, 19:01:31] • [IP: 37.47.133.***]

Nie to chyba Defekt czy jakiś tam.

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:43:15] • [IP: 92.42.113.**]

Czy wykonawcą jest konsorcjum z Włocławka, które dziwnym trafem wygrało już wszystkie przetargi?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:39:24] • [IP: 95.90.249.***]

I skończy się parkowanie za darmo:(

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:22:04] • [IP: 95.129.226.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [31.05.2018, 17:05:01] • [IP: 188.146.102.**]

Kubeł za pół dużej bańki. Gratki

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:17:07] • [IP: 87.118.92.**]

Niebywałe!

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:12:45] • [IP: 83.7.179.**]

Czy ktoś wie, czy toaleta będzie płatna czy bezpłatna jak to jest w przypadku toalet w parku?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:08:03] • [IP: 178.238.253.***]

Bardzo dobrze jeszcze dodatkowo poodkomarzać tamte miejsce bo od cholery komarów

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:49:16] • [IP: 37.47.134.***]

nic nie napisali, że będzie działać :D

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:43:14] • [IP: 188.146.38.***]

W końcu

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:13:45] • [IP: 79.140.194.**]

Mam nadzieje, ze widoczne plyty chodnikowe znikna z tego miejsca !!

Oglądasz 1-25 z 26
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■