░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.03.2018, 15:13:12] • Świnoujście

Miasto zawiadomiło policję

Miasto zawiadomiło policję

fot. Andrzej Ryfczyński

Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska powiadomiła dziś policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy usuwaniu drzew na odcinku od ulicy Małachowskiego do Prusa.

- Chodzi o usunięcie większej ilości drzew i krzewów, niż miasto zleciło i na ile zezwalały decyzje odpowiednich organów. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – Według szacunku pracowników nadzorujących tę inwestycję wykonawca dodatkowo usunął zieleń z jeszcze około 500 metrów kwadratowych, na które nie miał zgody ani zlecenia.

O sprawie został poinformowany również Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

Jeszcze w tym tygodniu, na miejscu, ma być przeprowadzona wizja lokalna, a biegli mają oszacować wartość powstałej szkody w środowisku przyrodniczym.

- O sprawie będziemy informowali mieszkańców na bieżąco – dodaje Robert Karelus.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 155, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 155

Gość • Środa [21.03.2018, 23:05:07] • [IP: 94.254.227.**]

Michalska to zła kobieta jest

Gość • Środa [21.03.2018, 22:05:30] • [IP: 94.254.227.**]

Michalska pali glupa

Adam • Środa [21.03.2018, 22:03:20] • [IP: 94.254.227.**]

Michalska ty betonie podaj się do demisj

Gość • Środa [21.03.2018, 02:58:56] • [IP: 37.209.205.*]

Kkkkuuuuu jak to miasto wyglada moj syn zastanie tylko betony. Ale czego mozna sie spodziewac jak nasz urzad to tylko korubcja, przetargi ustawiane. marnowanie pieniedzy na gzdurne wystroje swiateczne wiecie ile miasto zaplacilo za wystroj przesadny na ostatnie swieta, wole nie mowic a dzieci jedza parowki i syf w przeczkolach i rodzice przynosza chusteczki Oj wstyd milony trwonicie

Gość • Niedziela [18.03.2018, 22:23:43] • [IP: 178.43.230.**]

akurat kolo tego miejsca jest mikroklimat, ale przecież miejscowi wiedza o tym...gratuluje dobicia naturalnego środowiska.

Gość • Niedziela [18.03.2018, 20:47:29] • [IP: 178.238.251.***]

Zacofany lud... Nie będzie miał gdzie srać, dlatego się tak burzą :)

Gość • Niedziela [18.03.2018, 14:18:48] • [IP: 178.235.176.***]

Dajcie już spokój z tą wycinką. Parę krzaków i rachityczne topole. Dobrze robimy tą promenadę. Coś się zmieni. Nasadzie się wartościowe drzewa i krzewy. Będzie ładnie, ludzie będą z tego korzystać. A dotychczas tylko krzaczory i biegający za potrzebą wczasowicze. Opozycja SLD chciałaby żeby była tylko trzcina i marina.

Gość • Niedziela [18.03.2018, 13:40:46] • [IP: 37.47.80.***]

Jak mówi chińskie przysłowie prędzej czarnoskóry będzie prezydentem chin niż czerwonoglowy prezydentem Świnoujścia

Gość • Niedziela [18.03.2018, 09:53:44] • [IP: 77.114.147.**]

Niedługo przez te budowe apartamentów zniknie calkowicie zieleń! !

Gość • Sobota [17.03.2018, 14:51:45] • [IP: 46.169.141.***]

NO COMMENT!! Mają mieszkańców w 4 literach. Tylko układy i układziki.

Gość • Sobota [17.03.2018, 13:39:49] • [IP: 95.129.228.**]

Pozostaną w tym mieście same apartamenty o powierzchni 25 M2. Dziadostwo i brak prawdziwego gospodarza Miasta. Najwyższy czas na gruntowne zmiany!!

Malinowska • Sobota [17.03.2018, 13:35:34] • [IP: 188.146.227.***]

DO OSOBY NN Gość • Sobota [17.03.2018, 10:42:02] • [IP: 109.241.63.**] - AKURAT JA ANI MOI PRZYJACIELE NIE JESTEŚMY EKOLOGAMI, TYLKO MIESZKAŃCAMI ŚWINOUJŚCIA, KTÓRYCH OD DAWNA JUŻ BOLI WYCINKA I BETONOWANIE. JESTEŚMY ZA ROZWOJEM I INWESTYCJAMI ALE ROBIONYMI Z GŁOWĄ I ROZSĄDKIEM. A ZA INFORMACJĘ DZIĘKUJĘ. POSTARAM SIĘ SPRAWDZIĆ CZY COŚ TAKIEGO ISTNIEJE I JEŚLI TAK, TO CZY WŁAŚCICIEL MA ZŁE INTENCJE CO DO MIASTA I PRZYRODY.

Gość • Sobota [17.03.2018, 13:11:30] • [IP: 77.45.26.***]

Władza dała przyzwolenie a teraz udawają zdziwionych.

Gość • Sobota [17.03.2018, 10:42:02] • [IP: 109.241.63.**]

Ekolodzy to samo zło! Miasto dostanie dodatkowe 500m pięknej promenady, a oni z bohaterów już robią przestępców. To nic fajnego spacerować po brudnych zatłuszczonych płytkach starej promenady, pełnej jarmarcznego hałasu, bud z lodami i szaszłykiem. W końcu ktoś zrobił jednym cięciem z tym porządek i przygotował miejsce pod nową wspaniałą inwestycję dla spacerowiczów i turystów, a nie dla zakupoholiczek. Tylko że ta promenada powinna iść aż do granicy, więc przestępstwem jest to, że nie wyznaczono dłuższej wycinki, by ta inwestycja miała turystyczny sens. Ktoś bezczelnie blokuje przestrzeń w kierunku granicy i warto się temu przyjrzeć, kto i w jakim celu, rezerwuje sobie te tereny dla swoich biznesowych celów, zamiast dla miasta i mieszkańców. No i kiedy w końcu wybudują dla mieszkańców ogromny parking w tej okolicy, bo takie działania miasta, by wszystko dla Niemców i pod hotele a nic dla mieszkańców, jest już karygodne. Tyle się mówi o parkingach nad morzem, a oni nic! Bo mamony w tym nie widzą!

Malinowska • Sobota [17.03.2018, 10:20:31] • [IP: 188.146.165.***]

PISMO Z INFORMACJĄ O WYCINCE DRZEW W NASZYM MIEŚCIE - ŚWINOUJŚCIU, O NASZYCH PODEJRZENIACH WZGLĘDEM URZĘDNIKÓW I PREZYDENTA MIASTA ORAZ O GIGANTYCZNYCH ZANIEDBANIACH JAKICH SIĘ DOPUSZCZONO ZOSTAŁO WYSŁANE PRZEZE MNIE, W DNIU WCZORAJSZYM - 16.03.2018 - DO MINISTERSTWA ŚRODOWISKA W WARSZAWIE. PODPISAŁAM SIĘ POD NIM JA ORAZ 5 MOICH PRZYJACIÓŁ PRAWNIKÓW. OPISALIŚMY WSZYSTKO BARDZO PRECYZYJNIE I SZCZEGÓŁOWO, POPARLIŚMY ZDJĘCIAMI ORAZ DOKUMENTACJĄ, KTÓRĄ UDAŁO NAM SIĘ ZDOBYĆ. POSTARAM SIĘ W PRZYSZŁYM TYGODNIU WYWIESIĆ TO PISMO GDZIEŚ W MIEJSCU PUBLICZNYM, ABY KAŻDY MÓGŁ SIĘ ZAPOZNAĆ. BĘDĘ INFORMOWAŁA JEŚLI NADEJDZIE ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM! NIE - DLA KARCZOWANIA ŚWINOUJŚCIA!!

Gośćawer • Sobota [17.03.2018, 09:56:06] • [IP: 80.245.189.***]

A ile ona wydała złych karygodnych decyzji, zabetonowali razem z prezesem miasto, no cóż może czas ich rozliczyć.

Gość • Sobota [17.03.2018, 01:22:42] • [IP: 178.235.176.**]

SLD jak zwykle tylko zamieszanie. A jak chcieli zrobić inwestycję ? za czym głosowali na radzie ? a późniejsze tłumaczenie radnego SLD że on się nie znał. to za czym głosował ? toż to dyskwalifikacja. zdarzyło się firmie wyciąć więcej drzew i krzaków - nie raz zdarzają się takie pomyłki. wycinka zlecona firmie zewnętrznej, nadzór drugiej firmie zewnętrznej, jest jeszcze inwestor. A co morze prezydent miał stać i trzymać za rękę faceta z piłą ? niech ta opozycja puknie się w głowę. SLD to w następnych wyborach może startować na obsługę budki z lodami na nowej promenadzie.

Gość • Piątek [16.03.2018, 22:34:39] • [IP: 83.254.232.***]

Gdyby prezio i jego z-cy mieli chociaż szczyptę honoru podaliby się do dymisji.Ale przykład idzie z góry.Morawiecki musiał niektórych ministrów odrąbywać od foteli, więc i nasi miasteczkowi włodarze sami się nie odspawają.Dobrze że jesienią są wybory to ich odkleimy.Każdy byle nie oni.

Gość • Piątek [16.03.2018, 21:12:46] • [IP: 78.10.206.***]

Teraz się wystraszyli nasz Prezydent i jego Zastępcy. Trzeba władzy patrzeć na ręce. Brawo Pani Agatowska!

FRAU • Piątek [16.03.2018, 18:50:44] • [IP: 77.65.83.***]

nikt omyłkowo nie wycina takiej ilości drzew. Mozna sie pomylic o 5 metrow ale nie o 500. Lasu brak -jest teren pod inwestycje - cos trzeba z tym placam zrobic...hmmm hotel czy apartamentowiec oto jest pytanie ?

Gość • Piątek [16.03.2018, 17:51:17] • [IP: 94.254.166.***]

Ja także zgłosiłem tę sprawę do Uwagi w TVN. Najśmieszniejsze, że miasto zgłosiło tę sprawę na Policję zaraz po nagłośnieniu przez przez mieszkańców i kiedy sprawę wzięły różne media, oczywiście ich sledztwo nie jest na rękę naszym urzędnikom bo wyjda brudy i kłamstwa.

Gość • Piątek [16.03.2018, 15:36:15] • [IP: 80.245.189.***]

a chcą wyciąć jeszcze więcej

Gość • Piątek [16.03.2018, 15:34:18] • [IP: 80.245.189.***]

kto nadzorował wycinkę?? dobrze że nie rozpędzili się i calych wydm nie wycieli w pień, oj zza biurka nie chciało się wyjść, chyba przerasta kogoś praca związana z zielenią, tylko dekorować place to jeszcze umiecie

emigrantka • Piątek [16.03.2018, 15:00:19] • [IP: 89.182.99.***]

nie przypomina to miasta uzdrowiskowego...dziadostwo..!! prezydent nie ma pojecia o gospodarowaniu i zarzadzaniu jakim kolwiek miastem,. ..., chyba ze jest to jego miasto...

Gość • Piątek [16.03.2018, 14:42:32] • [IP: 80.245.189.***]

Malinowska • Piątek [16.03.2018, 13:46:29] • [IP: 188.146.171.***]Jaki sukces??kilkuminutowe info o slosznej wycince.

Oglądasz 1-25 z 155
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■