POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.03.2018, 15:13:12] • Świnoujście

Miasto zawiadomiło policję

Miasto zawiadomiło policję

fot. Andrzej Ryfczyński

Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska powiadomiła dziś policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy usuwaniu drzew na odcinku od ulicy Małachowskiego do Prusa.

- Chodzi o usunięcie większej ilości drzew i krzewów, niż miasto zleciło i na ile zezwalały decyzje odpowiednich organów. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – Według szacunku pracowników nadzorujących tę inwestycję wykonawca dodatkowo usunął zieleń z jeszcze około 500 metrów kwadratowych, na które nie miał zgody ani zlecenia.

O sprawie został poinformowany również Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

Jeszcze w tym tygodniu, na miejscu, ma być przeprowadzona wizja lokalna, a biegli mają oszacować wartość powstałej szkody w środowisku przyrodniczym.

- O sprawie będziemy informowali mieszkańców na bieżąco – dodaje Robert Karelus.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 155, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 155

Gość • Środa [21.03.2018, 23:05:07] • [IP: 94.254.227.**]

Michalska to zła kobieta jest

Gość • Środa [21.03.2018, 22:05:30] • [IP: 94.254.227.**]

Michalska pali glupa

Adam • Środa [21.03.2018, 22:03:20] • [IP: 94.254.227.**]

Michalska ty betonie podaj się do demisj

Gość • Środa [21.03.2018, 02:58:56] • [IP: 37.209.205.*]

Kkkkuuuuu jak to miasto wyglada moj syn zastanie tylko betony. Ale czego mozna sie spodziewac jak nasz urzad to tylko korubcja, przetargi ustawiane. marnowanie pieniedzy na gzdurne wystroje swiateczne wiecie ile miasto zaplacilo za wystroj przesadny na ostatnie swieta, wole nie mowic a dzieci jedza parowki i syf w przeczkolach i rodzice przynosza chusteczki Oj wstyd milony trwonicie

Gość • Niedziela [18.03.2018, 22:23:43] • [IP: 178.43.230.**]

akurat kolo tego miejsca jest mikroklimat, ale przecież miejscowi wiedza o tym...gratuluje dobicia naturalnego środowiska.

Gość • Niedziela [18.03.2018, 20:47:29] • [IP: 178.238.251.***]

Zacofany lud... Nie będzie miał gdzie srać, dlatego się tak burzą :)

Gość • Niedziela [18.03.2018, 14:18:48] • [IP: 178.235.176.***]

Dajcie już spokój z tą wycinką. Parę krzaków i rachityczne topole. Dobrze robimy tą promenadę. Coś się zmieni. Nasadzie się wartościowe drzewa i krzewy. Będzie ładnie, ludzie będą z tego korzystać. A dotychczas tylko krzaczory i biegający za potrzebą wczasowicze. Opozycja SLD chciałaby żeby była tylko trzcina i marina.

Gość • Niedziela [18.03.2018, 13:40:46] • [IP: 37.47.80.***]

Jak mówi chińskie przysłowie prędzej czarnoskóry będzie prezydentem chin niż czerwonoglowy prezydentem Świnoujścia

Gość • Niedziela [18.03.2018, 09:53:44] • [IP: 77.114.147.**]

Niedługo przez te budowe apartamentów zniknie calkowicie zieleń! !

Gość • Sobota [17.03.2018, 14:51:45] • [IP: 46.169.141.***]

NO COMMENT!! Mają mieszkańców w 4 literach. Tylko układy i układziki.

Gość • Sobota [17.03.2018, 13:39:49] • [IP: 95.129.228.**]

Pozostaną w tym mieście same apartamenty o powierzchni 25 M2. Dziadostwo i brak prawdziwego gospodarza Miasta. Najwyższy czas na gruntowne zmiany!!

Malinowska • Sobota [17.03.2018, 13:35:34] • [IP: 188.146.227.***]

DO OSOBY NN Gość • Sobota [17.03.2018, 10:42:02] • [IP: 109.241.63.**] - AKURAT JA ANI MOI PRZYJACIELE NIE JESTEŚMY EKOLOGAMI, TYLKO MIESZKAŃCAMI ŚWINOUJŚCIA, KTÓRYCH OD DAWNA JUŻ BOLI WYCINKA I BETONOWANIE. JESTEŚMY ZA ROZWOJEM I INWESTYCJAMI ALE ROBIONYMI Z GŁOWĄ I ROZSĄDKIEM. A ZA INFORMACJĘ DZIĘKUJĘ. POSTARAM SIĘ SPRAWDZIĆ CZY COŚ TAKIEGO ISTNIEJE I JEŚLI TAK, TO CZY WŁAŚCICIEL MA ZŁE INTENCJE CO DO MIASTA I PRZYRODY.

Gość • Sobota [17.03.2018, 13:11:30] • [IP: 77.45.26.***]

Władza dała przyzwolenie a teraz udawają zdziwionych.

Gość • Sobota [17.03.2018, 10:42:02] • [IP: 109.241.63.**]

Ekolodzy to samo zło! Miasto dostanie dodatkowe 500m pięknej promenady, a oni z bohaterów już robią przestępców. To nic fajnego spacerować po brudnych zatłuszczonych płytkach starej promenady, pełnej jarmarcznego hałasu, bud z lodami i szaszłykiem. W końcu ktoś zrobił jednym cięciem z tym porządek i przygotował miejsce pod nową wspaniałą inwestycję dla spacerowiczów i turystów, a nie dla zakupoholiczek. Tylko że ta promenada powinna iść aż do granicy, więc przestępstwem jest to, że nie wyznaczono dłuższej wycinki, by ta inwestycja miała turystyczny sens. Ktoś bezczelnie blokuje przestrzeń w kierunku granicy i warto się temu przyjrzeć, kto i w jakim celu, rezerwuje sobie te tereny dla swoich biznesowych celów, zamiast dla miasta i mieszkańców. No i kiedy w końcu wybudują dla mieszkańców ogromny parking w tej okolicy, bo takie działania miasta, by wszystko dla Niemców i pod hotele a nic dla mieszkańców, jest już karygodne. Tyle się mówi o parkingach nad morzem, a oni nic! Bo mamony w tym nie widzą!

Malinowska • Sobota [17.03.2018, 10:20:31] • [IP: 188.146.165.***]

PISMO Z INFORMACJĄ O WYCINCE DRZEW W NASZYM MIEŚCIE - ŚWINOUJŚCIU, O NASZYCH PODEJRZENIACH WZGLĘDEM URZĘDNIKÓW I PREZYDENTA MIASTA ORAZ O GIGANTYCZNYCH ZANIEDBANIACH JAKICH SIĘ DOPUSZCZONO ZOSTAŁO WYSŁANE PRZEZE MNIE, W DNIU WCZORAJSZYM - 16.03.2018 - DO MINISTERSTWA ŚRODOWISKA W WARSZAWIE. PODPISAŁAM SIĘ POD NIM JA ORAZ 5 MOICH PRZYJACIÓŁ PRAWNIKÓW. OPISALIŚMY WSZYSTKO BARDZO PRECYZYJNIE I SZCZEGÓŁOWO, POPARLIŚMY ZDJĘCIAMI ORAZ DOKUMENTACJĄ, KTÓRĄ UDAŁO NAM SIĘ ZDOBYĆ. POSTARAM SIĘ W PRZYSZŁYM TYGODNIU WYWIESIĆ TO PISMO GDZIEŚ W MIEJSCU PUBLICZNYM, ABY KAŻDY MÓGŁ SIĘ ZAPOZNAĆ. BĘDĘ INFORMOWAŁA JEŚLI NADEJDZIE ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM! NIE - DLA KARCZOWANIA ŚWINOUJŚCIA!!

Gośćawer • Sobota [17.03.2018, 09:56:06] • [IP: 80.245.189.***]

A ile ona wydała złych karygodnych decyzji, zabetonowali razem z prezesem miasto, no cóż może czas ich rozliczyć.

Gość • Sobota [17.03.2018, 01:22:42] • [IP: 178.235.176.**]

SLD jak zwykle tylko zamieszanie. A jak chcieli zrobić inwestycję ? za czym głosowali na radzie ? a późniejsze tłumaczenie radnego SLD że on się nie znał. to za czym głosował ? toż to dyskwalifikacja. zdarzyło się firmie wyciąć więcej drzew i krzaków - nie raz zdarzają się takie pomyłki. wycinka zlecona firmie zewnętrznej, nadzór drugiej firmie zewnętrznej, jest jeszcze inwestor. A co morze prezydent miał stać i trzymać za rękę faceta z piłą ? niech ta opozycja puknie się w głowę. SLD to w następnych wyborach może startować na obsługę budki z lodami na nowej promenadzie.

Gość • Piątek [16.03.2018, 22:34:39] • [IP: 83.254.232.***]

Gdyby prezio i jego z-cy mieli chociaż szczyptę honoru podaliby się do dymisji.Ale przykład idzie z góry.Morawiecki musiał niektórych ministrów odrąbywać od foteli, więc i nasi miasteczkowi włodarze sami się nie odspawają.Dobrze że jesienią są wybory to ich odkleimy.Każdy byle nie oni.

Gość • Piątek [16.03.2018, 21:12:46] • [IP: 78.10.206.***]

Teraz się wystraszyli nasz Prezydent i jego Zastępcy. Trzeba władzy patrzeć na ręce. Brawo Pani Agatowska!

FRAU • Piątek [16.03.2018, 18:50:44] • [IP: 77.65.83.***]

nikt omyłkowo nie wycina takiej ilości drzew. Mozna sie pomylic o 5 metrow ale nie o 500. Lasu brak -jest teren pod inwestycje - cos trzeba z tym placam zrobic...hmmm hotel czy apartamentowiec oto jest pytanie ?

Gość • Piątek [16.03.2018, 17:51:17] • [IP: 94.254.166.***]

Ja także zgłosiłem tę sprawę do Uwagi w TVN. Najśmieszniejsze, że miasto zgłosiło tę sprawę na Policję zaraz po nagłośnieniu przez przez mieszkańców i kiedy sprawę wzięły różne media, oczywiście ich sledztwo nie jest na rękę naszym urzędnikom bo wyjda brudy i kłamstwa.

Gość • Piątek [16.03.2018, 15:36:15] • [IP: 80.245.189.***]

a chcą wyciąć jeszcze więcej

Gość • Piątek [16.03.2018, 15:34:18] • [IP: 80.245.189.***]

kto nadzorował wycinkę?? dobrze że nie rozpędzili się i calych wydm nie wycieli w pień, oj zza biurka nie chciało się wyjść, chyba przerasta kogoś praca związana z zielenią, tylko dekorować place to jeszcze umiecie

emigrantka • Piątek [16.03.2018, 15:00:19] • [IP: 89.182.99.***]

nie przypomina to miasta uzdrowiskowego...dziadostwo..!! prezydent nie ma pojecia o gospodarowaniu i zarzadzaniu jakim kolwiek miastem,. ..., chyba ze jest to jego miasto...

Gość • Piątek [16.03.2018, 14:42:32] • [IP: 80.245.189.***]

Malinowska • Piątek [16.03.2018, 13:46:29] • [IP: 188.146.171.***]Jaki sukces??kilkuminutowe info o slosznej wycince.

Oglądasz 1-25 z 155
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■