POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.03.2018, 21:49:21] • Świnoujście

Budujcie ronda! Żeby było mniej takich tragedii jak nasza! -Apelują do władz miasta rodzice Oli, która zginęła w wyniku obrażeń jakie odniosła w wypadku na feralnym skrzyżowaniu

Budujcie ronda! Żeby było mniej takich tragedii jak nasza! -Apelują do władz miasta rodzice Oli, która zginęła w wyniku obrażeń jakie odniosła w wypadku na feralnym skrzyżowaniu

fot. Sławomir Ryfczyński

Powracamy do sprawy, który relacjonowaliśmy na łamach naszego portalu. Około godziny 23.00, kierująca białą Skodą 31 -letnia Aleksandra wymusiła pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic 11 listopada z Wojska Polskiego i Moniuszki. Po zderzeniu z jadącą Wojska Polskiego taksówką straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła bokiem auta w drzewo. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się jej już uratować. O córce, jej życiu i ostatnich godzinach przed wypadkiem, a także przemyśleniach po zdarzeniu mówiła nam mama Oli.

Rodzice dziękują wszystkim którzy pomogli i wspierali. Wypadek Oli przeciął rodzinne plany. Pracując na recepcji hotelu Ola odkładała na wspólne rodzinne wakacje, utrzymywała także kontakt z rodzeństwem. Choć los porozrzucał ich po Polsce, wspierali się i pomagali nawzajem. Ola do Świnoujścia przyjechała jakieś dwa miesiące temu.

Budujcie ronda! Żeby było mniej takich tragedii jak nasza! -Apelują do władz miasta rodzice Oli, która zginęła w wyniku obrażeń jakie odniosła w wypadku na feralnym skrzyżowaniu

fot. Archiwum rodzinne

Po wypadku mama dostała torebkę córki. Znalazła w niej paragon zakupów na stacji benzynowej Shell gdzie córka była kilka minut wcześniej.

-”Niedzielny wieczór to był czas kiedy zawsze dzwoniła do mnie”-mówi mama Oli. Ale tej niedzieli telefon milczał.

-”Trzymałam go przy sobie z nadzieją do późnej nocy. Rano gdy byłam już w pracy ktoś dzwonił kilkakrotnie. Nie mogłam odebrać. W końcu usłyszałam w słuchawce głos przyjaciółki Oli, To była ta najgorsza wiadomość”.

Dziś, gdy minął pierwszy szok, mama Oli zaczęła analizować jej ostatnie chwile. Stąd jej przekonanie i apel do władz.

-”Na tym skrzyżowaniu powinna być jakaś wysepka, rondo. Albo nie wyłączać sygnalizacji na noc. Jestem przekonana, że tej i podobnych tragedii można by uniknąć w tym miejscu. Ludzie nie musieliby ginąć.

Zróbcie coś z tym skrzyżowaniem - kończy błagalnie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 124, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 124

Gość • Środa [21.03.2018, 18:56:05] • [IP: 178.235.176.**]

Dlaczego jezeli tam jest niebezpiecznie, nie ma dobrze ustawionych znaków pionowych.Powinien byc tez znak stop, Ten znak drogi z pierwszenstwem przejazdu jest szczegolnie w nocy slabo widoczny, Nie jest to bardzo istotne kiedy dziala sygnalizacja. Jednak po wylaczeniu swiatel, chwila nieuwagi kierowcy i moze dojsc do nieszczescia.Poprawcie oznakowanie tego skrzyzowania I nie wylaczac sygnalizacji na niebezpiecznych skrzyzowaniach.Niech smierc tej dziewczyny spowpduje takie dzialania osob odpowiedzialnych, ze juz nikt tam nie zginie !.

Gość • Środa [21.03.2018, 02:51:00] • [IP: 37.209.205.*]

Bardzo niebezpieczne skrzyzowanie, slabo oznakowane tragedia Staram sie je omijac wole pojechac przez osiedle platan nawet jak jade do intermarche Pozatym wylaczanie swiatej na noc to jakis zart co ubedzie z kasy miasta a moze kolejny radny jest na dorobku. kpina ile juz bylo wypadkow z tego powodu.

Gość • Wtorek [20.03.2018, 20:05:51] • [IP: 178.238.246.***]

Baba za kierownicą wymusza pierwszeństwo na skrzyżowaniu. I tak winna jest taksówka. Chyba braku mózgu.

Gość • Wtorek [20.03.2018, 17:50:26] • [IP: 94.254.228.***]

Czemu ja tej kobiety nie poznałem. Jest piękna kobieta. Bardzo ładna była. Taka kobieta to cud malina

Gość • Wtorek [20.03.2018, 15:14:39] • [IP: 37.47.175.***]

100km/h w terenie zabudowanym, dobrze że nikogo z przechodniów nie zabiła.

Gość • Wtorek [20.03.2018, 13:06:33] • [IP: 78.40.65.***]

tak to jest jak sie nie poszlo na szkolenie z Hanem Solo i nie wie sie jak uzywac HIPERNAPED

Gość • Wtorek [20.03.2018, 10:02:20] • [IP: 87.151.239.***]

Dwa miesiące to można zapomnieć jakie przepisy obowiązują na tym skrzyżowaniu, pewnie miała przerwę i wyskoczyła do najbliżej stacji benzynowej, chciała zdążyć do pracy ale niestety zapomniała spojżeć na znaki, nie nam oceniać. Oczywiście ona spowodowała wypadek ale jakie były przyczyny tego nie wiemy.

Gość • Wtorek [20.03.2018, 09:56:17] • [IP: 109.241.63.**]

Gdyby tam były ronda na całej 11 Listopada, jak to było w planach architektonicznych, które to ronda SLD bezczelnie zlikwidowały za Adranowskiego - dając też złą czerwoną kostkę pod ścieżkę rowerową, nienadającą się dla rowerzystów którym teraz wypadają tam plomby, a to tylko po to, by móc" spłacać" się za konserwacje świateł i przeprojektowanie ulicy na gorszą - oczywiście dla komunistycznych swojaków, to by ta dziewczyna nadal żyła. Tam gdzie są ronda, nie da się jechać szybko. Za to w takim już Szczecin Dąbiu, namalowano na skrzyżowaniu białą farbą koło na środku skrzyżowania - tak się teraz robi ronda jak nie ma pieniędzy, panowie radni, i tak się powszechnie robiło w Londynie 10 lat temu. A tu, wiocha, Lechicka to nadal kocie łby i Afryka, Kościuszki to porażka projektanta, deptaki i" tłumienie ruchu", wycinki drzew - szkoda gadać, tylko prokuratora wołać, albo dyplomy za takie projekty odbierać!

Gość • Wtorek [20.03.2018, 07:28:36] • [IP: 95.40.72.***]

a tyle z niej pociechy mielismy z kolrga wieczorami

Gość • Wtorek [20.03.2018, 07:24:25] • [IP: 10.0.2.***]

Ale o co chodzi? Wymusiła, prędkość nie była dostosowana, więc do kogo pretensje? Gdyby myślała o rodzicach to jeździłaby jak pan Bóg przykazał. Smutne, ale prawdziwe. Zawsze pamiętajmy, że do kogoś musimy dojechać, a lepiej dojechać minutę później niż nigdy.

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 23:29:42] • [IP: 92.42.114.***]

Oj ! Oj taka wspaniała mądra i skończyła jak skończyła. Pokazała jaka mądra i zostawiła w tragicznym smutku rodziców i rodzinę. Przepisów trzeba przestrzegać. Szkoda ze tak szybko odeszła.

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 22:11:29] • [IP: 178.235.176.***]

Ok.2 miesiące temu, późny wieczór.Maly parking przy ulicy Sienkiewicza tuz obok Moniuszki.Przy białej Skodzie kombi krząta sie szczupła kobieta.Robila drobny porządek w samochodzie.Pare drobiazgów, które miała do wyrzucenia zaniosla kilkanaście może więcej metrów, do kosza na śmieci.Nie wyrzucila gdzies w krzaki albo nie pozostawila na chodniku jak robi to wielu parkujących Pomyślałem ze porzadna, na poziomie osoba.Pozniej zobaczyłem ze auto ma numery chyba lubelskie.Pomyślałem ze do Świnoujścia przyjeżdżają tez dobrze wychowani wczasowicze i kuracjusze.Kiedy z 10 dni temu idąc Sienkiewicza w stronę Moniuszki na tym małym parkingu stala Skoda combi na lubelskich numerach.Przypomnialem sobie tamta sytuacje.Wiec to nie byla jednak wczasowiczka czy kuracjiszka.To byla nasza mieszkanka choc przybyla z innej miejscowości.To byla pani Ola, mloda, ladna.dobrze wychowana i madra kobieta.A pospiech-może nie chciała niepokoić brakiem telefonu mamy

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 18:58:36] • [IP: 178.235.182.**]

Ze zdjęcia wygląda na inteligentną kobietę. Kurcze wielka szkoda, że popełniła fatalny błąd tragiczny w skutkach. Ładna, młoda... olbrzymi żal. Bardzo, ale to bardzo współczuję rodzicom.

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 17:47:22] • [IP: 77.114.81.**]

Wyrazy współczucia dla rodziców.Pokój jej duszy

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 17:44:32] • [IP: 37.248.48.***]

A PASY MIAŁA ZAPIĘTE ? - chyba nie...

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 16:30:58] • [IP: 37.47.174.***]

Budujcie ronda bo nie umiała jeździć i wymusiła ? Coś tu nie gra... Szkoda dziewczyny ale jak się nie zna przepisów i się zapierdziela po mieście które zna się 2 miesiące to tak się to kończy... Apel Matki odrzucamy!

Ja • Poniedziałek [19.03.2018, 16:20:09] • [IP: 80.245.187.***]

Szkoda dziewczyny, no ale niestety tak to jest jak sie jeździ szybciej niż powinno, a zwłaszcza po mieście. Niebezpieczeństwa czychają wszędzie, no i trzeba ich po prostu unikać.

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 16:03:16] • [IP: 94.254.237.**]

Nie budowac ronda !! Tylko patrzec na znaki !! i nie przekraczac dwukrotnie predkosci !! Myslec !! wina tylko i wyłacznie jej..

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 16:03:02] • [IP: 5.172.255.***]

Nie ma większej tragedii od śmierci dziecka. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziców Aleksandry : (

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 15:37:00] • [IP: 78.40.65.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 15:28:14] • [IP: 176.221.123.***]

swiatla cala dobe !! a hamstwo i wymuszenia taksowkarzy to jest juz tez stary temat !! szkoda dziewczyny, wspolczucie dla rodzicow !

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 15:23:18] • [IP: 188.146.138.***]

Ronda sronda tak * to i rondo by jej nie pomogło dobrze że nikt z przechodniów nie zginął!!

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 15:01:59] • [IP: 80.245.178.***]

Ból rodziców niewyobrażalny, szczere kondolencje. Nie zmienia to niestety faktu, że skrzyżowanie jest bezpieczne pod warunkiem, że przestrzega się PRD. Widoczność dobra, oznakowanie też właściwe, a na rondach też zdarzają się wypadki i wymuszenia pierwszeństwa. Rondo ma za zadanie nie tyle zwiększyć bezpieczeństwo co usprawnić płynność ruchu.

Gość • Poniedziałek [19.03.2018, 14:50:37] • [IP: 83.3.210.***]

Zrobić rondo!