POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.04.2018, 16:17:26] • Świnoujście

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

27 koni żyło w skandalicznych warunkach w pseudohodowli. Wygłodzone, pozbawione opieki, trzymane pod gołym niebem, choć dla tej rasy to niewskazane, w końcu zainteresowały okolicznych mieszkańców. Interwencja była natychmiastowa, niestety nie zdążono ocalić konika alfy - zdechł z wycieńczenia. Jednak to nie koniec tragedii tych zwierząt. Dziś w nocy otrzymaliśmy informację o kolejnym martwym koniu.

W nocy otrzymaliśmy od mieszkańców Karsiboru wiadomości o tym, że padają następne konie. Nasz dziennikarz, będąc już na miejscu, dowiedział się, że zwierzęta wciąż są pozbawione fachowej opieki, co zważywszy na zły stan, przesądza o ich życiu.

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

Rzeczywiście, w nocy padł kolejny koń, który został niewłaściwie nakarmiony - długotrwałe wygłodzenie spowodowało, że po spożyciu nadmiernej ilości karmy, organizm zwierzęcia nie wytrzymał. Ile koni padnie jeszcze ofiarą okrutnej obojętności pseudohodowcy?

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 16:15:07] • [IP: 83.6.171.***]

o tak OTOP chroni ptaki nie konie

Gość • Niedziela [15.04.2018, 17:06:46] • [IP: 178.238.252.**]

dlaczego dla pieszych aki wąski paseczek

Gość • Sobota [14.04.2018, 17:27:48] • [IP: 83.11.157.**]

Okrutni ludzie... Nie macie wstydu ani godności... Tfu! Wasze pseudo hodowle...

Gość • Piątek [13.04.2018, 22:38:08] • [IP: 31.0.33.***]

"Brawo" OTOP ! Wstyd, że organizacja od" ochrony" zwierząt dopuściła się takiego zaniedbania. Mam nadzieję, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

Koniobijca • Piątek [13.04.2018, 16:28:24] • [IP: 92.42.117.***]

Na pierwszym zdjęciu widać w tle, za martwym koniem jedzenie w postaci siana. Jak ten koń mógł być głodny!?

GOSCIE • Piątek [13.04.2018, 12:45:45] • [IP: 89.182.79.***]

budowac...budowac...budowac...i zbierac kase...!! a reszta niech sobie radzi...DZIADOSTWO swinoujskie..!! i BETON !!

Gość • Piątek [13.04.2018, 10:44:46] • [IP: 62.69.241.**]

*. Padły bo ci co karmili g* dali ziarno gdy spanikowali. Tak czy inaczej opiekunowie je zabili.

AGENDA 21 • Piątek [13.04.2018, 09:57:56] • [IP: 5.172.235.***]

TO SKANDAL. NA KUPAINIE PEWNIE TO NORMALNE ZJAWISKO, ALE TU W POLSCE POWINNI ZANIECHAĆ TAKICH OKRUCIEŃSTW.

Gość • Piątek [13.04.2018, 09:53:55] • [IP: 83.11.178.***]

jak zawsze mieli pomóc, a zaczeli zabijać

Gość • Piątek [13.04.2018, 07:26:58] • [IP: 81.190.112.**]

To są koniki polskie, zwierzęta ekstremalnie wytrzymałe, trzeba wiele zaniedbac, żeby doprowadzić je do takiego stanu, chociaż to chyba nie żarcie było problemem, bo na zdjęciach widać pełno siana. Zgadzam się, że teraz zdychają bo ktoś niumiejetnie zmienił im dietę. Niby" miłośnicy zwierząt" ale to właśnie oni, przez swoje nieuctwo, ignirację i głupotę zabili właśnie dwa konie. Z głodu taki konik szybko nie zdechniemy, ale na skręt kiszek czy wzdęcie po podaniu warzyw albo owsa to już bardzo szybko. Nie wystarczy mieć wrażliwego serca, przede wszystkim trzeba mieć głowę, a w niej wiedzę i myśleć. Bez tego, zamiast pomagać, wrażliwi idioci właśnie zabili dwa konie.

Gość • Piątek [13.04.2018, 03:55:28] • [IP: 77.112.124.**]

Ziarna się nie daje, przede wszystkim picie, ta rasa spokojnie może być na zewnątrz w warunkach zimowych.

Gość • Piątek [13.04.2018, 00:06:42] • [IP: 92.42.118.*]

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! :(((

Gość • Piątek [13.04.2018, 00:05:42] • [IP: 188.146.37.**]

Brawo" obrońcy zwierząt"! Właśnie wykończyliście dwa konie przez waszą głupotę i niewiedzę. Trzeba było poczekać na pomoc fachowców a nie samemu brać się za" pomaganie". Konie trzeba było najpierw przewieźć w miejsce, gdzie będą miały stałą opiekę weterynarza, podać im kroplówki z glukozą i witaminy. A wy daliście im owsa, dostały kolki i padły. Brawo! Konie nie padły z wycieńczenia czy wyglodzenia. Pierwszy koń był w najlepszej kondycji!

Gość • Czwartek [12.04.2018, 23:29:39] • [IP: 188.146.32.***]

Te konie zamknięte za kolczastym drutem i elektrycznym pastuchem nie mogły wyjść na wolność. Bez wody i jedzenia /sporadycznie podawane/ nie miały szans na normalne życie. Gdyby puszczono je na wolność, to na wyspie Karsibór żyły by jak w raju. Ale były i są w obozie koncentracyjnym stworzonym przez człowieka. SKANDAL ponie Żmurkiewicz. To na pana terenie tak się dzieje od dawna!!

Gość • Czwartek [12.04.2018, 22:01:25] • [IP: 81.190.112.**]

Dziwne, koniki polskie spokojnie przeżywają największe mrozy bez żadnej stajni, nie wymagają specjalnej paszy, jak koza mogą żreć byle co, a siana pełno widać na zdjęciach. Co tam się stało? Czy może to jakaś zakaźna choroba?

Gość • Czwartek [12.04.2018, 21:11:54] • [IP: 87.162.137.***]

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:59:25] • [IP: 87.78.226.***]gosciu jesteś WIELKI cala prawda o Kargulach.a teraz ich potomkach co tak szczyca sie tym ze sa z miasta tylko jakiego?🤣bo raczej nie rodowity swinujścianin.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 20:37:40] • [IP: 95.40.204.**]

Oto Polska własnie. ..

Gość • Czwartek [12.04.2018, 20:21:23] • [IP: 80.245.189.***]

Właściciel zapomniał spuścić hieny żeby posprzataly padline

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:59:25] • [IP: 87.78.226.***]

Bo to motloch zabugowski mieszka w Karsiborzu i Swinoujsciu, wiec gdzie u takich ma byc czlowieczenstwo i kultura? Najgorsze ze potomstwo tych starych zabugowcow jest tak samo z kultura i cywilizacja na bakier. Tak zwane dzieci osadnikow.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:41:53] • [IP: 94.254.225.**]

Proszę pamiętać że końmi przez ponad rok zajmował się zastępca przewodniczącego zarządu, a nie radni czy przewodniczący. Może on wyjaśni dlaczego tak się stało?

Gośćy • Czwartek [12.04.2018, 19:35:24] • [IP: 79.186.188.**]

Tak jak „koniarz „ pisał konie już maja się lepiej są pod opieka weterynaryjna, teraz trzeba czekac by na sianku i wodzie dochodziły do siebie. Od trzech dni maja dostęp do wody i siana szkoda tylko ze odeszły dwa koniki. Niestety nie padły najsłabsze osobniki tylko najsilniejsze ze względu na to ze to właśnie one najwiecej zjadły wysypane zboże ze względu na zajmowana pozycje w stadzie. Padok na którym były jest długi i wąski, koniki gromadziły się na jego końcu gdzie złożone były wygnite baloty siana, nie można obwiniać mieszkańców Karsiborza bo często z drogi nie bylo widać stada . To właśnie mieszkańcy zareagowali, dali im siano i wode.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:12:57] • [IP: 80.245.191.***]

No to zasłynie nasze miasto znowu. ..

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:11:29] • [IP: 80.245.191.***]

I nikt nic nie widział i nie słyszał?

Gość • Czwartek [12.04.2018, 18:58:13] • [IP: 80.245.189.***]

masakra, sprawa do prokuratury, stowarzyszenia które z założenia ma chronić przyrodę dopuszcza do takiego cierpienia zwierząt

Gość • Czwartek [12.04.2018, 18:57:54] • [IP: 37.47.131.**]

wczesniej nikt nie widzial?

Oglądasz 1-25 z 42
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■