POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.04.2018, 16:17:26] • Świnoujście

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

27 koni żyło w skandalicznych warunkach w pseudohodowli. Wygłodzone, pozbawione opieki, trzymane pod gołym niebem, choć dla tej rasy to niewskazane, w końcu zainteresowały okolicznych mieszkańców. Interwencja była natychmiastowa, niestety nie zdążono ocalić konika alfy - zdechł z wycieńczenia. Jednak to nie koniec tragedii tych zwierząt. Dziś w nocy otrzymaliśmy informację o kolejnym martwym koniu.

W nocy otrzymaliśmy od mieszkańców Karsiboru wiadomości o tym, że padają następne konie. Nasz dziennikarz, będąc już na miejscu, dowiedział się, że zwierzęta wciąż są pozbawione fachowej opieki, co zważywszy na zły stan, przesądza o ich życiu.

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

Rzeczywiście, w nocy padł kolejny koń, który został niewłaściwie nakarmiony - długotrwałe wygłodzenie spowodowało, że po spożyciu nadmiernej ilości karmy, organizm zwierzęcia nie wytrzymał. Ile koni padnie jeszcze ofiarą okrutnej obojętności pseudohodowcy?

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 16:15:07] • [IP: 83.6.171.***]

o tak OTOP chroni ptaki nie konie

Gość • Niedziela [15.04.2018, 17:06:46] • [IP: 178.238.252.**]

dlaczego dla pieszych aki wąski paseczek

Gość • Sobota [14.04.2018, 17:27:48] • [IP: 83.11.157.**]

Okrutni ludzie... Nie macie wstydu ani godności... Tfu! Wasze pseudo hodowle...

Gość • Piątek [13.04.2018, 22:38:08] • [IP: 31.0.33.***]

"Brawo" OTOP ! Wstyd, że organizacja od" ochrony" zwierząt dopuściła się takiego zaniedbania. Mam nadzieję, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

Koniobijca • Piątek [13.04.2018, 16:28:24] • [IP: 92.42.117.***]

Na pierwszym zdjęciu widać w tle, za martwym koniem jedzenie w postaci siana. Jak ten koń mógł być głodny!?

GOSCIE • Piątek [13.04.2018, 12:45:45] • [IP: 89.182.79.***]

budowac...budowac...budowac...i zbierac kase...!! a reszta niech sobie radzi...DZIADOSTWO swinoujskie..!! i BETON !!

Gość • Piątek [13.04.2018, 10:44:46] • [IP: 62.69.241.**]

*. Padły bo ci co karmili g* dali ziarno gdy spanikowali. Tak czy inaczej opiekunowie je zabili.

AGENDA 21 • Piątek [13.04.2018, 09:57:56] • [IP: 5.172.235.***]

TO SKANDAL. NA KUPAINIE PEWNIE TO NORMALNE ZJAWISKO, ALE TU W POLSCE POWINNI ZANIECHAĆ TAKICH OKRUCIEŃSTW.

Gość • Piątek [13.04.2018, 09:53:55] • [IP: 83.11.178.***]

jak zawsze mieli pomóc, a zaczeli zabijać

Gość • Piątek [13.04.2018, 07:26:58] • [IP: 81.190.112.**]

To są koniki polskie, zwierzęta ekstremalnie wytrzymałe, trzeba wiele zaniedbac, żeby doprowadzić je do takiego stanu, chociaż to chyba nie żarcie było problemem, bo na zdjęciach widać pełno siana. Zgadzam się, że teraz zdychają bo ktoś niumiejetnie zmienił im dietę. Niby" miłośnicy zwierząt" ale to właśnie oni, przez swoje nieuctwo, ignirację i głupotę zabili właśnie dwa konie. Z głodu taki konik szybko nie zdechniemy, ale na skręt kiszek czy wzdęcie po podaniu warzyw albo owsa to już bardzo szybko. Nie wystarczy mieć wrażliwego serca, przede wszystkim trzeba mieć głowę, a w niej wiedzę i myśleć. Bez tego, zamiast pomagać, wrażliwi idioci właśnie zabili dwa konie.

Gość • Piątek [13.04.2018, 03:55:28] • [IP: 77.112.124.**]

Ziarna się nie daje, przede wszystkim picie, ta rasa spokojnie może być na zewnątrz w warunkach zimowych.

Gość • Piątek [13.04.2018, 00:06:42] • [IP: 92.42.118.*]

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! :(((

Gość • Piątek [13.04.2018, 00:05:42] • [IP: 188.146.37.**]

Brawo" obrońcy zwierząt"! Właśnie wykończyliście dwa konie przez waszą głupotę i niewiedzę. Trzeba było poczekać na pomoc fachowców a nie samemu brać się za" pomaganie". Konie trzeba było najpierw przewieźć w miejsce, gdzie będą miały stałą opiekę weterynarza, podać im kroplówki z glukozą i witaminy. A wy daliście im owsa, dostały kolki i padły. Brawo! Konie nie padły z wycieńczenia czy wyglodzenia. Pierwszy koń był w najlepszej kondycji!

Gość • Czwartek [12.04.2018, 23:29:39] • [IP: 188.146.32.***]

Te konie zamknięte za kolczastym drutem i elektrycznym pastuchem nie mogły wyjść na wolność. Bez wody i jedzenia /sporadycznie podawane/ nie miały szans na normalne życie. Gdyby puszczono je na wolność, to na wyspie Karsibór żyły by jak w raju. Ale były i są w obozie koncentracyjnym stworzonym przez człowieka. SKANDAL ponie Żmurkiewicz. To na pana terenie tak się dzieje od dawna!!

Gość • Czwartek [12.04.2018, 22:01:25] • [IP: 81.190.112.**]

Dziwne, koniki polskie spokojnie przeżywają największe mrozy bez żadnej stajni, nie wymagają specjalnej paszy, jak koza mogą żreć byle co, a siana pełno widać na zdjęciach. Co tam się stało? Czy może to jakaś zakaźna choroba?

Gość • Czwartek [12.04.2018, 21:11:54] • [IP: 87.162.137.***]

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:59:25] • [IP: 87.78.226.***]gosciu jesteś WIELKI cala prawda o Kargulach.a teraz ich potomkach co tak szczyca sie tym ze sa z miasta tylko jakiego?🤣bo raczej nie rodowity swinujścianin.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 20:37:40] • [IP: 95.40.204.**]

Oto Polska własnie. ..

Gość • Czwartek [12.04.2018, 20:21:23] • [IP: 80.245.189.***]

Właściciel zapomniał spuścić hieny żeby posprzataly padline

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:59:25] • [IP: 87.78.226.***]

Bo to motloch zabugowski mieszka w Karsiborzu i Swinoujsciu, wiec gdzie u takich ma byc czlowieczenstwo i kultura? Najgorsze ze potomstwo tych starych zabugowcow jest tak samo z kultura i cywilizacja na bakier. Tak zwane dzieci osadnikow.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:41:53] • [IP: 94.254.225.**]

Proszę pamiętać że końmi przez ponad rok zajmował się zastępca przewodniczącego zarządu, a nie radni czy przewodniczący. Może on wyjaśni dlaczego tak się stało?

Gośćy • Czwartek [12.04.2018, 19:35:24] • [IP: 79.186.188.**]

Tak jak „koniarz „ pisał konie już maja się lepiej są pod opieka weterynaryjna, teraz trzeba czekac by na sianku i wodzie dochodziły do siebie. Od trzech dni maja dostęp do wody i siana szkoda tylko ze odeszły dwa koniki. Niestety nie padły najsłabsze osobniki tylko najsilniejsze ze względu na to ze to właśnie one najwiecej zjadły wysypane zboże ze względu na zajmowana pozycje w stadzie. Padok na którym były jest długi i wąski, koniki gromadziły się na jego końcu gdzie złożone były wygnite baloty siana, nie można obwiniać mieszkańców Karsiborza bo często z drogi nie bylo widać stada . To właśnie mieszkańcy zareagowali, dali im siano i wode.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:12:57] • [IP: 80.245.191.***]

No to zasłynie nasze miasto znowu. ..

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:11:29] • [IP: 80.245.191.***]

I nikt nic nie widział i nie słyszał?

Gość • Czwartek [12.04.2018, 18:58:13] • [IP: 80.245.189.***]

masakra, sprawa do prokuratury, stowarzyszenia które z założenia ma chronić przyrodę dopuszcza do takiego cierpienia zwierząt

Gość • Czwartek [12.04.2018, 18:57:54] • [IP: 37.47.131.**]

wczesniej nikt nie widzial?

Oglądasz 1-25 z 42
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■