POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.04.2018, 16:17:26] • Świnoujście

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

27 koni żyło w skandalicznych warunkach w pseudohodowli. Wygłodzone, pozbawione opieki, trzymane pod gołym niebem, choć dla tej rasy to niewskazane, w końcu zainteresowały okolicznych mieszkańców. Interwencja była natychmiastowa, niestety nie zdążono ocalić konika alfy - zdechł z wycieńczenia. Jednak to nie koniec tragedii tych zwierząt. Dziś w nocy otrzymaliśmy informację o kolejnym martwym koniu.

W nocy otrzymaliśmy od mieszkańców Karsiboru wiadomości o tym, że padają następne konie. Nasz dziennikarz, będąc już na miejscu, dowiedział się, że zwierzęta wciąż są pozbawione fachowej opieki, co zważywszy na zły stan, przesądza o ich życiu.

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

Rzeczywiście, w nocy padł kolejny koń, który został niewłaściwie nakarmiony - długotrwałe wygłodzenie spowodowało, że po spożyciu nadmiernej ilości karmy, organizm zwierzęcia nie wytrzymał. Ile koni padnie jeszcze ofiarą okrutnej obojętności pseudohodowcy?

Nie udało się uratować kolejnego konia z Karsiboru

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 16:15:07] • [IP: 83.6.171.***]

o tak OTOP chroni ptaki nie konie

Gość • Niedziela [15.04.2018, 17:06:46] • [IP: 178.238.252.**]

dlaczego dla pieszych aki wąski paseczek

Gość • Sobota [14.04.2018, 17:27:48] • [IP: 83.11.157.**]

Okrutni ludzie... Nie macie wstydu ani godności... Tfu! Wasze pseudo hodowle...

Gość • Piątek [13.04.2018, 22:38:08] • [IP: 31.0.33.***]

"Brawo" OTOP ! Wstyd, że organizacja od" ochrony" zwierząt dopuściła się takiego zaniedbania. Mam nadzieję, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

Koniobijca • Piątek [13.04.2018, 16:28:24] • [IP: 92.42.117.***]

Na pierwszym zdjęciu widać w tle, za martwym koniem jedzenie w postaci siana. Jak ten koń mógł być głodny!?

GOSCIE • Piątek [13.04.2018, 12:45:45] • [IP: 89.182.79.***]

budowac...budowac...budowac...i zbierac kase...!! a reszta niech sobie radzi...DZIADOSTWO swinoujskie..!! i BETON !!

Gość • Piątek [13.04.2018, 10:44:46] • [IP: 62.69.241.**]

*. Padły bo ci co karmili g* dali ziarno gdy spanikowali. Tak czy inaczej opiekunowie je zabili.

AGENDA 21 • Piątek [13.04.2018, 09:57:56] • [IP: 5.172.235.***]

TO SKANDAL. NA KUPAINIE PEWNIE TO NORMALNE ZJAWISKO, ALE TU W POLSCE POWINNI ZANIECHAĆ TAKICH OKRUCIEŃSTW.

Gość • Piątek [13.04.2018, 09:53:55] • [IP: 83.11.178.***]

jak zawsze mieli pomóc, a zaczeli zabijać

Gość • Piątek [13.04.2018, 07:26:58] • [IP: 81.190.112.**]

To są koniki polskie, zwierzęta ekstremalnie wytrzymałe, trzeba wiele zaniedbac, żeby doprowadzić je do takiego stanu, chociaż to chyba nie żarcie było problemem, bo na zdjęciach widać pełno siana. Zgadzam się, że teraz zdychają bo ktoś niumiejetnie zmienił im dietę. Niby" miłośnicy zwierząt" ale to właśnie oni, przez swoje nieuctwo, ignirację i głupotę zabili właśnie dwa konie. Z głodu taki konik szybko nie zdechniemy, ale na skręt kiszek czy wzdęcie po podaniu warzyw albo owsa to już bardzo szybko. Nie wystarczy mieć wrażliwego serca, przede wszystkim trzeba mieć głowę, a w niej wiedzę i myśleć. Bez tego, zamiast pomagać, wrażliwi idioci właśnie zabili dwa konie.

Gość • Piątek [13.04.2018, 03:55:28] • [IP: 77.112.124.**]

Ziarna się nie daje, przede wszystkim picie, ta rasa spokojnie może być na zewnątrz w warunkach zimowych.

Gość • Piątek [13.04.2018, 00:06:42] • [IP: 92.42.118.*]

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! :(((

Gość • Piątek [13.04.2018, 00:05:42] • [IP: 188.146.37.**]

Brawo" obrońcy zwierząt"! Właśnie wykończyliście dwa konie przez waszą głupotę i niewiedzę. Trzeba było poczekać na pomoc fachowców a nie samemu brać się za" pomaganie". Konie trzeba było najpierw przewieźć w miejsce, gdzie będą miały stałą opiekę weterynarza, podać im kroplówki z glukozą i witaminy. A wy daliście im owsa, dostały kolki i padły. Brawo! Konie nie padły z wycieńczenia czy wyglodzenia. Pierwszy koń był w najlepszej kondycji!

Gość • Czwartek [12.04.2018, 23:29:39] • [IP: 188.146.32.***]

Te konie zamknięte za kolczastym drutem i elektrycznym pastuchem nie mogły wyjść na wolność. Bez wody i jedzenia /sporadycznie podawane/ nie miały szans na normalne życie. Gdyby puszczono je na wolność, to na wyspie Karsibór żyły by jak w raju. Ale były i są w obozie koncentracyjnym stworzonym przez człowieka. SKANDAL ponie Żmurkiewicz. To na pana terenie tak się dzieje od dawna!!

Gość • Czwartek [12.04.2018, 22:01:25] • [IP: 81.190.112.**]

Dziwne, koniki polskie spokojnie przeżywają największe mrozy bez żadnej stajni, nie wymagają specjalnej paszy, jak koza mogą żreć byle co, a siana pełno widać na zdjęciach. Co tam się stało? Czy może to jakaś zakaźna choroba?

Gość • Czwartek [12.04.2018, 21:11:54] • [IP: 87.162.137.***]

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:59:25] • [IP: 87.78.226.***]gosciu jesteś WIELKI cala prawda o Kargulach.a teraz ich potomkach co tak szczyca sie tym ze sa z miasta tylko jakiego?🤣bo raczej nie rodowity swinujścianin.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 20:37:40] • [IP: 95.40.204.**]

Oto Polska własnie. ..

Gość • Czwartek [12.04.2018, 20:21:23] • [IP: 80.245.189.***]

Właściciel zapomniał spuścić hieny żeby posprzataly padline

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:59:25] • [IP: 87.78.226.***]

Bo to motloch zabugowski mieszka w Karsiborzu i Swinoujsciu, wiec gdzie u takich ma byc czlowieczenstwo i kultura? Najgorsze ze potomstwo tych starych zabugowcow jest tak samo z kultura i cywilizacja na bakier. Tak zwane dzieci osadnikow.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:41:53] • [IP: 94.254.225.**]

Proszę pamiętać że końmi przez ponad rok zajmował się zastępca przewodniczącego zarządu, a nie radni czy przewodniczący. Może on wyjaśni dlaczego tak się stało?

Gośćy • Czwartek [12.04.2018, 19:35:24] • [IP: 79.186.188.**]

Tak jak „koniarz „ pisał konie już maja się lepiej są pod opieka weterynaryjna, teraz trzeba czekac by na sianku i wodzie dochodziły do siebie. Od trzech dni maja dostęp do wody i siana szkoda tylko ze odeszły dwa koniki. Niestety nie padły najsłabsze osobniki tylko najsilniejsze ze względu na to ze to właśnie one najwiecej zjadły wysypane zboże ze względu na zajmowana pozycje w stadzie. Padok na którym były jest długi i wąski, koniki gromadziły się na jego końcu gdzie złożone były wygnite baloty siana, nie można obwiniać mieszkańców Karsiborza bo często z drogi nie bylo widać stada . To właśnie mieszkańcy zareagowali, dali im siano i wode.

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:12:57] • [IP: 80.245.191.***]

No to zasłynie nasze miasto znowu. ..

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:11:29] • [IP: 80.245.191.***]

I nikt nic nie widział i nie słyszał?

Gość • Czwartek [12.04.2018, 18:58:13] • [IP: 80.245.189.***]

masakra, sprawa do prokuratury, stowarzyszenia które z założenia ma chronić przyrodę dopuszcza do takiego cierpienia zwierząt

Gość • Czwartek [12.04.2018, 18:57:54] • [IP: 37.47.131.**]

wczesniej nikt nie widzial?

Oglądasz 1-25 z 42
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■