░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.04.2018, 16:48:10] • Świnoujście

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

fot. Edmund Papski

Straż pożarna w naszym mieście nie próżnuje. Bardzo często strażacy są wzywani do interwencji niezwiązanych z pożarem - ratują ptaki, zabezpieczają miejsca wypadku, udzielają pierwszej pomocy. Jak wyglądały ostatnie dni? Do jakich przypadków wzywano straż?

7 kwietnia o godzinie 13.40 strażacy musieli wejść do jednego z mieszkań przy ulicy Grunwaldzkiej 18. Było podejrzenie, że coś mogło się stać lokatorowi. Po wejściu, okazało się, że osoba nie żyje.

Tego samego dnia strażacy zabezpieczali również gałąź w Parku Zdrojowym - wiszący konar stwarzał zagrożenie. Trzeba było ogrodzić teren.

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

fot. Czytelnik

Ponadto, o godzinie 22.34 w garażu podziemnym bloku przy ulicy Chełmońskiego włączył się alarm Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że pod wpływem spalin włączyła się czujka. Do tego zgłoszenia przyjechały aż trzy jednostki straży pożarnej.

Z kolei 11 kwietnia strażacy pomagali w zniesieniu do karetki jednego z gości hotelu Interferie oraz pomogli osobie przy ulicy Witosa, która zasłabła w wannie.

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

fot. Sławomir Ryfczyński

Prócz tego paliła się sucha trawa przy ulicy Ogrodowej w Karsiborze około 1000 metrów kwadratowych oraz miał miejsce pożar na działkach przy ulicy Jaracza - paliły się opony.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Niedziela [15.04.2018, 12:09:50] • [IP: 176.221.123.***]

w maju mundurowi dostaną podwyzkę pensji

Gość • Sobota [14.04.2018, 23:49:17] • [IP: 5.172.234.***]

3 wyjazdy jednego dnia? Niech zapytają pogotowie ratunkowe ile razy na dzień wyjeżdżają to wasze określenie" nie próżnuje" nabierze nowego znaczenia. ...

Gość • Sobota [14.04.2018, 22:46:15] • [IP: 94.254.227.**]

Każda służba jest potrzebna. I każda ma inne zadanie.

Gość • Sobota [14.04.2018, 21:28:17] • [IP: 178.235.183.***]

Faktycznie strsznie dużo roboty. Policja każdego dnia ma kilkadziesiąt interwencji i nikt się tym tak nie podnieca

Gość • Sobota [14.04.2018, 18:35:32] • [IP: 83.21.62.*]

Wielkie brawa dla naszych Panów Strażaków.

Gość • Sobota [14.04.2018, 17:03:04] • [IP: 83.11.70.***]

Zlikwidować policjie zlikwidować straż zamknąć szpital Areszt zlikwidowali to i inne formacje też są nie potrzebne😆

Oglądasz 1-6 z 6
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■