POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.04.2018, 16:48:10] • Świnoujście

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

fot. Edmund Papski

Straż pożarna w naszym mieście nie próżnuje. Bardzo często strażacy są wzywani do interwencji niezwiązanych z pożarem - ratują ptaki, zabezpieczają miejsca wypadku, udzielają pierwszej pomocy. Jak wyglądały ostatnie dni? Do jakich przypadków wzywano straż?

7 kwietnia o godzinie 13.40 strażacy musieli wejść do jednego z mieszkań przy ulicy Grunwaldzkiej 18. Było podejrzenie, że coś mogło się stać lokatorowi. Po wejściu, okazało się, że osoba nie żyje.

Tego samego dnia strażacy zabezpieczali również gałąź w Parku Zdrojowym - wiszący konar stwarzał zagrożenie. Trzeba było ogrodzić teren.

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

fot. Czytelnik

Ponadto, o godzinie 22.34 w garażu podziemnym bloku przy ulicy Chełmońskiego włączył się alarm Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że pod wpływem spalin włączyła się czujka. Do tego zgłoszenia przyjechały aż trzy jednostki straży pożarnej.

Z kolei 11 kwietnia strażacy pomagali w zniesieniu do karetki jednego z gości hotelu Interferie oraz pomogli osobie przy ulicy Witosa, która zasłabła w wannie.

Zasłabnięcie, pożar traw, wiszący konar - do jakich przypadków wzywano ostatnio strażaków?

fot. Sławomir Ryfczyński

Prócz tego paliła się sucha trawa przy ulicy Ogrodowej w Karsiborze około 1000 metrów kwadratowych oraz miał miejsce pożar na działkach przy ulicy Jaracza - paliły się opony.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Niedziela [15.04.2018, 12:09:50] • [IP: 176.221.123.***]

w maju mundurowi dostaną podwyzkę pensji

Gość • Sobota [14.04.2018, 23:49:17] • [IP: 5.172.234.***]

3 wyjazdy jednego dnia? Niech zapytają pogotowie ratunkowe ile razy na dzień wyjeżdżają to wasze określenie" nie próżnuje" nabierze nowego znaczenia. ...

Gość • Sobota [14.04.2018, 22:46:15] • [IP: 94.254.227.**]

Każda służba jest potrzebna. I każda ma inne zadanie.

Gość • Sobota [14.04.2018, 21:28:17] • [IP: 178.235.183.***]

Faktycznie strsznie dużo roboty. Policja każdego dnia ma kilkadziesiąt interwencji i nikt się tym tak nie podnieca

Gość • Sobota [14.04.2018, 18:35:32] • [IP: 83.21.62.*]

Wielkie brawa dla naszych Panów Strażaków.

Gość • Sobota [14.04.2018, 17:03:04] • [IP: 83.11.70.***]

Zlikwidować policjie zlikwidować straż zamknąć szpital Areszt zlikwidowali to i inne formacje też są nie potrzebne😆

Oglądasz 1-6 z 6
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■