░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 21:36:51] • Świnoujście

Fałszywy alarm w Kauflandzie, płonąca trawa - niedziela naszych strażaków

Fałszywy alarm w Kauflandzie, płonąca trawa - niedziela naszych strażaków

fot. Czytelnik

Dla pracowników Państwowej Straży Pożarnej tydzień pracy trwa 7 dni. Nawet niedziele, wolne od pewnego czasu dla handlowców, dla strażaków oznaczają ciągłą gotowość. Jak minęła im niedziela 15 kwietnia?

O godzinie 16.35 w Kauflandzie włączył się czujnik przeciwpożarowy, co było równoznaczne z natychmiastową interwencją straży pożarnej. Po przybyciu do sklepu, nieczynnego w niedzielę, strażacy nie stwierdzili żadnego zagrożenia. Sprawdzili całą powierzchnię sklepową, jednak nie zauważyli nic niebezpiecznego. Straż pożarna nie ma żadnych informacji, kto i dlaczego uruchomił czujnik.

Następne wezwanie dotyczyło pożaru. Od godziny 19.54 do 20.53 strażacy gasili trawę przy ulicy Wyspowej. Spłonęło jej około 100 metrów kwadratowych.

Kolejne wezwanie odebrali strażacy o godzinie 21.11. W jednym z mieszkań bloku przy ulicy Matejki 39c znajdowała się osoba, którą należało przetransportować do karetki. Strażacy pomogli zespołowi ratowników medycznych przenieść chorego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [17.04.2018, 19:36:28] • [IP: 164.127.204.***]

Strażak ma do przepracowania osiem dyżurów 24-godzinnych w miesiącu, a pozostałe 22 lub 23 dni odpoczywa po pracy.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:55:27] • [IP: 92.42.112.***]

"Dla pracowników Państwowej Straży Pożarnej tydzień pracy trwa 7 dni." Dla przecitnego Kowalskiego mającego na utrzymaniu rodzinę nawet 14 dni jak pracuje na 2 etaty i jeszcze wykonuje prace dorywcze, tak, że nie wiem skąd stwierdzenie iż tydzień ma 7 dni... może coś wicej na ten temat, bo dalej nie rozumiem skąd redaktor doszedł do takiego wniosku?

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:10:31] • [IP: 176.221.123.***]

Patrole Strazy Pozarnej działają dzień i noc i Emerytura Mundurowa się należy

Oglądasz 1-3 z 3
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■