POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 21:57:18] • Świnoujście

Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie

Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę ratownicy medyczni udzielili pomocy mężczyźnie, który był w bardzo ciężkim stanie. Po reanimacji trafił do świnoujskiego szpitala.

Około godziny 21.00 przed blokiem przy Matejki 39c zatrzymały się dwie karetki. Po chwili dojechały dwa wozy strażackie. Okazało się, że w jednym z mieszkań przebywa mężczyzna, u którego nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Przeprowadzono resuscytację, po czym chory został przewieziony do szpitala. W przetransportowaniu mężczyzny do karetki zespołowi ratowników pomagali strażacy - mówiła Elżbieta Sochanowska rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Działkowicz • Wtorek [17.04.2018, 15:17:55] • [IP: 178.235.180.**]

Jeśli tu chodzi o CZ.G. to niestety nie żyje.Wieczny odpoczynek daj mu Panie.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:56:56] • [IP: 212.14.7.***]

Pewnie włączył do słuchania miejscowych trubadurów. Niedoszłego i niespełnionego kariery rapera Martina któremu bardziej brakuje mózgu niż talentu i charczy do tych swoich piosenek jak nie zru€#ana maciora, albo ten mały Tytusik Pobrzezany co wygląda jak ofiara pedofila, lub raczej ofiara losu i tak mu pupy żal ścisną że się całkiem zmarczyła i zapłakała. Od muzyka wpływa na ludzi stworzona przez ludzi chorych umysłowo.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:53:26] • [IP: 195.205.242.***]

Ten człowiek umarł w szpitalu. Więc nie wiem co uratowali.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:43:49] • [IP: 77.111.247.*]

dwie karetki rozumię tszecia byla zapsuta ale pozarna strarz w morde jerza ? dyma wyczuli ?hh

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:32:57] • [IP: 92.42.116.***]

Brzmi to rewelacyjnie, jak np.: klientowi sprzedano worek kartofli. Obsługiwało go dwóch sprzedawców i dodatkowo personel techniczny z zaplecza.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:49:55] • [IP: 92.42.112.***]

niedługo straż pożarną zaczną wzywać do wynoszenia starych mebli :(

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:22:59] • [IP: 176.221.123.***]

Chorzy Niemcy nie chcą do Swinoujsckiego Szpitala dzwonią po Niemiecką Karetkę Pogotowia

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:16:05] • [IP: 176.221.123.***]

w swinoujsciu raz Niemiec prosił aby Zadzwonic na Policję żeby przysłali Niemiecką Karetkę pogotowia bo jest chory Przyjechała niemiecka Policja i dwie karetki z Lekarzem i go zabrali do Niemiec Dobry Niemiec nie chciał do Świnoujskiego Szpitala

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:05:10] • [IP: 94.254.226.***]

"Znafcy" medycyny na posterunku hejtu 🤣

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:50:57] • [IP: 207.244.75.**]

Super, ale ja tutaj widzę niezły paradoks: Uratowali człowieka i przewieźli pacjenta do Świnoujskiego szpitala...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:47:06] • [IP: 37.248.164.***]

Bzdurny artykuł. Czlowieka nie udalo się uratować.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:03:39] • [IP: 195.205.242.***]

DWIE KARETKI? I TO DO POLAKA?! AŻ DZIWNE, BO ZAZWYCZAJ TO TAKĄ ILOŚĆ WYSYŁA SIĘ DO NIEMIASZKA ALBO ŻULA KONAJĄCEGO NA KACU...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:58:39] • [IP: 178.238.252.***]

No wlasnie !!co z tym transportem do niemiec??oczywiscie na kardiologie!!??

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:23:14] • [IP: 213.76.40.***]

"Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie" to teraz już takie czasy nastały za każdym razem będziemy się dziwić, że to co normalne kiedyś to teraz jest wyjątkowe!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:48:25] • [IP: 92.42.112.***]

Szybka akcja pogotowia to tak wyjątkowe wydarzenie, że zasługuje na newsa.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:03:57] • [IP: 62.69.252.***]

To pogotowie chyba od tego jest żeby ratować życie ale z tego co widać to chyba Żadko się im udaje skoro uważają to za taki sukces rozumiem żeby to ktoś z ulicy uratował

Gość • Wtorek [17.04.2018, 01:11:59] • [IP: 77.88.191.**]

Brawo ratownicy pogotowia!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 01:08:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość 22:11:00 Kogoś ściska że sąsiad nowe auto kupił. Co za dziadostwo.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:18:17] • [IP: 92.42.118.***]

zycze panu zdrowia. ..szczególnie ze trafil do do naszego szpitala . ...powodzenia chłopie!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:10:00] • [IP: 178.238.253.***]

No i na Iwszy rzut oka rzucająca się latarenka... ale dobre

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:11:34] • [IP: 93.94.189.*]

Życzę zdrowia. Na marginesie mam pytanie - jak tam z transportem transgranicznym ER do najbliższej kliniki kariochirurgicznej? Czy dotyczy on tylko naszych zachodnich sąsiadów? Aby dotrzeć do szczecińskiej kliniki to jest co najmniej 3 godziny do niemieckiej ok 50min. Nasze życie jest tańsze?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:11:00] • [IP: 37.47.178.***]

a na całej długości bloku samochody blokujące dojazd straży, karetek do klatek choć wolnych miejsc parkingowych było 😡 bo przecież dwa kroki bliżej do chałupy będzie mieć. A są tacy co, czy wolny parking jest czy nie to i tak oszołom pod klatką będzie stawiał

Oglądasz 1-22 z 22
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■