POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.05.2018, 23:20:10] • Świnoujście

Bywalec Świnoujścia: Kilka spostrzeżeń dla włodarzy tego miasta

Bywalec Świnoujścia: Kilka spostrzeżeń dla włodarzy tego miasta

fot. Andrzej Ryfczyński

Osoby spoza naszego miasta niejednokrotnie czują się z nim związane na tyle, by powracać co jakiś czas. Bywa i tak, że mimo dzielących odległości, śledzą informacje i wydarzenia związane ze Świnoujściem. Do naszej redakcji piszą Czytelnicy z innych miast, którzy chcą podzielić się spostrzeżeniami, uwagami, zabrać głos w jakiejś ważnej dla mieszkańców sprawie. Tym razem otrzymaliśmy list od pani Adeli, która za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce podzielić się refleksjami. Do kogo są one skierowane?

"Jestem częstym bywalcem Świnoujścia (jeszcze) i za każdym razem po przyjeździe dostaję szoku. Oto kilka moich spostrzeżeń dla włodarzy tego miasta. Zlikwidujcie wreszcie ten parking na ul. Uzdrowiskowej bo sama wycinka drzew nic nie pomoże. Tiry z przyczepami, betoniarki, auta ,dorożki to krajobraz tej ulicy. Betoniarki i ciężarówki nie przestrzegają szybkości, auta parkują jak chcą. Ruszcie głowami bo nawet jak wszystko wytniecie to i tak trasa rowerowa będzie niebezpieczna. Samochody wjeżdżają na drogę rowerową aby ominąć inne samochody. Może warto pomyśleć o ulicy Sienkiewicza tam jest pusto i nikomu nic nie zagraża, a do promenady nie tak daleko. Wczorajszy wypadek ( piszę jako świadek) to szybka jazda kierowcy tira i wina aut zaparkowanych niedbale. Drzewa nie zawiniły i wystarczyło je uformować.

Te wyścigi samochodowe i motocyklowe po Uzdrowiskowej, może tym się zainteresujecie? Niedługo trzeba będzie tę ulicę przemianować z Uzdrowiskowej na Aleja Smogowa". - Czy mieszkańcy naszego miasta mają podobne zdanie?

- Pan Prezydent zaprasza Czytelnika, aby bezpośrednio podzielił się z nim jego spostrzeżeniami - odpowiada rzecznik prezydenta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Sobota [19.05.2018, 19:25:46] • [IP: 80.245.191.***]

ŚWIAT SIĘ ZMIENIA . ..tylko więcej parkingów i załatwić przejazd ciężkich samochodów aby mogły jezdzić przez Niemcy, bo zakorkują nas.

Gość V • Sobota [19.05.2018, 10:33:05] • [IP: 62.69.241.***]

Mili Państwo. Nikt tu nie sieje fermentu. Bomby betonowe i wszech ogromna dezorganizacja miasta wisi w powietrzu. To właśnie p.Żmurkiewicz ze swoimi poplecznikami, przygotowują nam Terminal Kontenerowy i Tunel. Zobaczycie i przekonacie się drodzy mieszkańcy jak to będzie, gdy w naszym mieście pojawi się tysiące tirów i aut osobowych. Już teraz współczuję prawobrzeżanom i lewobrzeżanom z części blokowisk ul. Krzywej, Grunwaldzkiej. To oni w szczególności odczują ten napór turystów, Niemców i spalin. Warszów zaś - do odstrzelenia Getto. Z biegiem lat utracimy turystów tak jak tracimy charakter miasta!

Gość • Piątek [18.05.2018, 23:14:25] • [IP: 178.235.180.***]

• Piątek [18.05.2018, 20:13:10] • [IP: 83.23.251 uf jednego mniej..

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:13:10] • [IP: 83.23.251.*]

Co roku od 10 lat jeżdziłem do Świnoujścia ale w tym roku nie będę i nie wiem kiedy wrócę do przepraw promowych się przyzwyczaiłem nie przeszkadzały mi już ale nie mogę już znieść mieszkańców którzy z roku na rok stają się coraz gorsi nadęci wredni do wszystkiego się czepiają

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:46:53] • [IP: 37.47.160.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:40:26] • [IP: 178.235.177.***]

Droga pani moze czas zajac sie wlaanym zasciankiem nie podoba sie sa inne miasta do odwiedzenia a nie przyjezdxaja i sie rzadza to brzydko to nie ladnie a to tak a to inaczej mamy dosc swoich malkontentow przyjezdnych nam nie potrzeba

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:55:08] • [IP: 37.8.215.***]

zachwycamy się Italią, Grecją, Hiszpanią, gdzie na ulicy nie obowiązują, żadne przepisy, każdy parkuje jak chce, brud na każdym kroku, żebraków masa ale, , , nam to nie przeszkadza i chcemy tam wracać. W Polsce nasz punkt widzenia się zmienia i wszystko nam przeszkadza, nawet budowa mieszkań, bo przecież my już mamy a inni nas nie obchodzi..

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:41:14] • [IP: 92.42.116.***]

(...)"Najwięksi truciciele Świnoujścia to: statki, okęty, promy na kanale" - fakt, trują, ale największymi trucicielami są mieszkancy palący w piecach. O rząd wielkości.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:39:56] • [IP: 92.42.116.***]

Wypoczynkowo jest dobrze, żeby tylko miejscowi nie przeszkadzali w rozwoju. No i wywalić przesiedleńców wraz z tym ormiańskim prezydentem. Oni nie rozumieją architektury ani nie mają we krwi konieczności utrzymania miasta. Myślę głównie o ulicach tak złych, jak na Ukrainie.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:39:43] • [IP: 178.238.253.**]

Najpiękniejszy kawałek mojej Wyspy od ponad 50 lat, przyjechałam za takim jednym przystojniakiem i nigdy nie załowałam, bo to był mój jedyny, niestety odszedł na wieczną wartę!

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:15:31] • [IP: 92.42.112.**]

Wprowadźmy zakaz ruchu pokazami w całym mieście! Gratuluję spostrzeżeń. Chyba ta pani na wsi mieszka i raczej nie powinna się stamtąd ruszać. W takim razie turyści powinni zostawiać swoje auta przed Karsiborami, wtedy natężenie ruchu będzie mniejsze :P

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:51:24] • [IP: 92.42.119.***]

"Piękne miejsce na Ziemi - Świnoujście!" Jak wszędzie indziej" rozwój i tolerancja" ściera się z" bezczynnością i tradycją". Ci którzy z komuny wyszli" goli ale wesoli" ścierają się z tymi którzy" kręcą lody i wk...ją się na niudaczników". Miasto portowe udające kurort. Apartamentowy kurort odcinający się od leninradów i blokowisk. W tym 30% beneficjentów transgranicznego kursu EUR/PLN. Nieustające zmiany Protektorów: CCCP/UE/NATO/US. Za tym wycelowane w nas pociski nuklearne - raz tych, raz tamtych - ale ciągle w nas. Bądż mądry. Jak tu żyć? Jak tu rządzić Panie Prezydencie? Co nas może łączyć - CZYSTE POWIETRZE! Najwięksi truciciele Świnoujścia to: statki, okęty, promy na kanale / port / samochody które wciskają się w każde wolne miejsce na naszych wyspach. Rada Miasta, po to ją wybieramy, aby nas chroniła przed tymi zagrożeniami. Aby także rozliczała Prezydenta i jego administarcję za każde wycięte drzewo które oczyści powietrze z teg, czego wiatr nie wydmucha od nas do sąsiada.

Dolnoślązak • Piątek [18.05.2018, 16:26:04] • [IP: 94.254.234.**]

Pilnie połączyć Zdrojową z Jachtową i problem zniknie, inaczej Chrobrego do kapitalnego remontu. Na uzdrowiskowej w stronę wiatraka będą dalsze budowy, i dobrze.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:57:33] • [IP: 178.238.252.***]

Emigracji to sie doczekaja ci co nie dadza rady tutaj zyc!!ceny jak z kosmosu!!ale jakosc jak z z 3 swiata, porzekajcie i zobaczycie ze ludzie beda z tego miasta zmuszeni uciekac jak zdaza przed smiercia

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:24:31] • [IP: 178.238.252.***]

Otworzcie nowy Szpital !!z nowymi lekarzami bo w tym swinoujsciu nie ma szpitala, trzeba jezdzic do innych miast.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:20:00] • [IP: 178.8.107.**]

Moje piękne miasto Świnoujście i częś nadmorstka i kuracjusze Niemieccy i inni są mile widziani dobrze się z nimi czuję. Pozdrawiam,

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:19:16] • [IP: 93.94.184.**]

Zgadzam się z tą panią całkowicie dodałbym jeszcze jazda rowerów samochodów (parkowanie samochodów) na promenadzie i jeszcze do tego motorynki różnej maści manewrują między spacerowiczami

Gość • Piątek [18.05.2018, 13:16:21] • [IP: 92.42.119.**]

do Gość • Piątek [18.05.2018, 09:41:02] • [IP: 83.11.150.***] wszyscy to widzimy, tylko prezydent i jego świta NIE

Gość • Piątek [18.05.2018, 13:00:57] • [IP: 31.0.80.***]

 [18.05.2018, 06:32:39] • [IP: 87.78.226.***] po pierwsze poziom twojego komentarza wskazuje, że pochodzisz z wiochy zabitej deskami, gdzie Internet no najnowsze osiągnięcie sołtysa. Ja mogę napisać kolaborat odnośnie zachować przyjezdnych typu Adela i ty... mają nasze zwyczaje, nasze przepisy i naszych mieszkańców gdzieś, bo szanowne" panstwo" przyjechało, czeresniaki typu" place wymagam"...

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:18:30] • [IP: 10.194.114.***]

A jak mają dowozić materiały pod nowo budowane apartamenty Lewandowskiego? Zresztą na Sienkiewicza też zaraz rusza budowa.

Gość • Piątek [18.05.2018, 11:22:12] • [IP: 207.244.75.**]

Tak jest, bo Świnoujski motłoch głosuje na jakiegoś partyjnego przybłędę przywiezionego na wyspę w teczce, któremu nie zależy na dobru miasta...

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:38:52] • [IP: 89.74.216.***]

Drodzy Mieszkańcy. To że goście piszą, co ich denerwuje, to nie na złość Wam, ale ze złości. Kuracjusze, turyści odwiedzający od dekad piękne Ście, mający dystans, doskonale widzą wszelkie ułomności. Zamiast ich zniechęcać do kolejnych odwiedzin postarajcie się wczytać i zrozumieć uwagi.

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:37:38] • [IP: 178.238.240.**]

Pan prezydent zaprasza, hehe, chyba tylko przed wyborami bo normalnie to ma głęboko

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:23:37] • [IP: 178.235.179.*]

Dlaczego ta pani nie napisała z jakiego jest miasta. Moglibyśmy zobaczyć co dzieje się w jej mieście. Ciekawe jakby wyglądało to porównanie.

Gość • Piątek [18.05.2018, 09:56:56] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Piątek [18.05.2018, 09:24:09] • [IP: 80.245.179.***] A TY CO KARELUS OSOBISCIE?Miasto ladne?gdzie?dziwny gust masz...

Oglądasz 1-25 z 52
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■