░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 20:07:02] • Świnoujście

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. iswinoujscie.pl

Cenne okazy cisów rosnące przy promenadzie, już nigdy nie zachwycą swoim pięknem żadnego przechodnia. Pomimo oznaczeń informujących o tym, że drzewa są cennymi okazami zieleni, w ruch poszły najpierw pieczątki a później piły. Dziennikarzom iswinoujscie.pl udało się dotrzeć do informacji, kto tak naprawdę zabiegał o wycięcie cisów.

Jak to się stało, że dziś nie ma po nich śladu? Cenne cisy, które znajdowały się przy ulicy Żeromskiego na wysokości ulicy Prusa zostały ścięte, wbrew temu, co kilka lat wcześniej zostało ujęte w planie zagospodarowania tego terenu! Kto pozwolił na takie zmiany i w jaki sposób mają się zatwierdzone przez radnych uchwały do "samowoli", której dowody widać na mapce i w rzeczywistości?

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. iswinoujscie.pl

Jak się okazuje, o zgodę na wycinkę cisów zwrócił się do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie sam Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta – Rafał Łysiak który działał z upoważnienia Prezydenta Miasta – Janusza Żmurkiewicza.

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy nie można było ocalić cisów? Niewiele osób wie, że Cis dostarcza pokarmu 24 gatunkom ptaków i 8 gatunkom ssaków w tym sarnom, wiewiórkom, zającom. Ciekawe, czy gdyby cis dawał pożywienie także urzędnikom, to trafiłby pod ostrze piły...

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Sławomir Ryfczyński

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Środa [25.04.2018, 15:21:08] • [IP: 92.42.117.***]

pan możejko mial racje ale nikt go nie chcial sluchac. wszyscy pukali sie w glowe. a mafia idzie po trupach do celu.kasssa kassa jak najwiecej kasssy sksyny czerwone

Gość • Wtorek [24.04.2018, 09:32:00] • [IP: 207.244.75.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 21:55:07] • [IP: 178.238.246.**]

Nie zagłosuje na tego prezydenta ta ekipa powinna odejść bo zniszczą nasza wyspę będzie beton zamiast drzew i przyrody beton już nie jest modny!

j444 • Poniedziałek [23.04.2018, 21:47:34] • [IP: 176.221.123.**]

Jeżeli stały na drodze rozbudowy promenady to postąpiono jak najbardziej słusznie.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 17:25:39] • [IP: 77.112.124.**]

W pismach do urzędników to palcem pokazują, że tak czy siak powinno być napisane, a tu wielki uczony naczelnik z upowaznienia" prezydęta" nawet terminy pomylone podał i wszystko gra !!

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:51:41] • [IP: 178.235.183.***]

Cis to trujace drzewo i takowe nalezy wyciac

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:29:39] • [IP: 94.254.226.*]

*! Oddajcie to miasto prawowitym wlascicelom czyli szwabom. Miasto przynajmniej wypieknieje. Czerwone szambo do Irkucka

Pecik • Poniedziałek [23.04.2018, 15:34:08] • [IP: 37.7.110.**]

Jak można wyciąć coś w okresie od 01.12.2017 do 28.02.2017 ??

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 14:44:28] • [IP: 62.69.203.***]

Niech teraz zaPłacą grubą kasę oczywiście Prezydent i Michalska, zwykłego człowieka to by zgnoili że nie wygrzebał by się z poaki a im przejdzie to na sucho, zniszczą wszystko niech już odejdą od tego koryta, czas najwyższy.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 14:35:22] • [IP: 153.19.105.**]

Wnioskował i co z tego? Każdy może złożyć wniosek. Winowajcą jest ten który ten wniosek zatwierdził. Jakiś urzedas że Szczecina, czekamy na podanie jego nazwiska.

pieniacz • Poniedziałek [23.04.2018, 14:31:01] • [IP: 178.238.247.***]

Żeby zrobić coś nowego trzeba usunąć stare!Stare cisy to było miejsce publicznego wc!Jaka zadyma, stare brzydkie krzaczyska zostaną zastąpione nowymi pięknymi nasadzeniami i ciekawym placem, polskim.Większość promenady jest stara i poniemiecka.W niektórych miejscach płytki ułożone były ze znakiem sfastyki!Czy takiej promenady chcecie zaciekli przeciwnicy i pieniacze?

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:44:51] • [IP: 188.146.46.**]

Łysiak to i łyso się na Promenadzie zrobiło.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:43:25] • [IP: 94.254.231.***]

Sld wkolko walkuje ten temat, niestety nic wam to nie pomoze ani ciagle przypominanie o urnach na szczescie ludzie maja rozumi zaglosuja zgodnie z rozsadkiem

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:40:41] • [IP: 176.221.123.*]

Prezydent i jego świta myśli że mieszkańcy to debile

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:36:27] • [IP: 83.23.189.***]

Jaki zabytkowy cis ??!! Kawał starego krzaka z rozciapierzonymi badylami,

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:31:23] • [IP: 92.42.113.***]

Ja myślę że preziowi trzeba podziękować i pogonić razem z tą małpą w czerwonym. Za dużo kolesiostwa. Jak znajomy krasnal stawia szałac to prezio nic nie robi a jak krasnal sprzeda szałas to dzwoni do prezia a ten wtedy łaskawie daje każdemu możliwość zakupu polanki pod szałas. Problem w tym że krasnal wie dużo wcześniej i ma czas się przygotować. Takich krasnali we wiosce jest kilku, a ich krasnalki razem z preziem wybierają te polanki i ustalają jaki duży szałas można zrobić. A ogłoszenie o tym fakcie najpierw wisi w szałasie prezia a w ostatniej chwili dobosz na netowej polance daje obwieszczenie. I tak rączki krasnali myją rączki prezia.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:22:19] • [IP: 95.91.233.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:10:40] • [IP: 77.253.157.***]

Sprawa do Prokuratora..A pamiętajcie kto niszczy nasze miasto przy urnach wyborczych.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:09:39] • [IP: 77.253.157.***]

Sprawa do Prokuratora..

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:35:03] • [IP: 95.40.128.***]

Wasz Prezydęt • Poniedziałek [23.04.2018, 10:09:22] • [IP: 5.172.255.***] Sam siebie zwiesz... bydłem, a od mieszkańców Świnoujścia się * /jasne ?

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:25:18] • [IP: 37.47.179.***]

Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:17:44] • [IP: 188.146.99.***]

Z tego co widac to konserwator wydał zgodę to poco on tam wogóle jest

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:16:16] • [IP: 46.76.25.*]

do Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 00:19:34] • [IP: 92.42.113.***] predzio ma córkę która jest z kasty więc nikt mu nic nie zrobi.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:51:56] • [IP: 93.94.186.***]

A na wycięcie kilku zdziczałych drzewek owocowych rosnących na terenie dzierżawionym od miasta zgody nie ma.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:46:57] • [IP: 82.174.234.**]

Nic nie napisal lysiak. to marionetka w rekach zmurkiwicza I michalskiej. zero wlasnego zdania. zero sprzeciwu. winowajcow wniosku jest dwoje ale on nie ma nic do powiedzenia

Oglądasz 1-25 z 79
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■