POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 20:07:02] • Świnoujście

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. iswinoujscie.pl

Cenne okazy cisów rosnące przy promenadzie, już nigdy nie zachwycą swoim pięknem żadnego przechodnia. Pomimo oznaczeń informujących o tym, że drzewa są cennymi okazami zieleni, w ruch poszły najpierw pieczątki a później piły. Dziennikarzom iswinoujscie.pl udało się dotrzeć do informacji, kto tak naprawdę zabiegał o wycięcie cisów.

Jak to się stało, że dziś nie ma po nich śladu? Cenne cisy, które znajdowały się przy ulicy Żeromskiego na wysokości ulicy Prusa zostały ścięte, wbrew temu, co kilka lat wcześniej zostało ujęte w planie zagospodarowania tego terenu! Kto pozwolił na takie zmiany i w jaki sposób mają się zatwierdzone przez radnych uchwały do "samowoli", której dowody widać na mapce i w rzeczywistości?

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. iswinoujscie.pl

Jak się okazuje, o zgodę na wycinkę cisów zwrócił się do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie sam Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta – Rafał Łysiak który działał z upoważnienia Prezydenta Miasta – Janusza Żmurkiewicza.

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy nie można było ocalić cisów? Niewiele osób wie, że Cis dostarcza pokarmu 24 gatunkom ptaków i 8 gatunkom ssaków w tym sarnom, wiewiórkom, zającom. Ciekawe, czy gdyby cis dawał pożywienie także urzędnikom, to trafiłby pod ostrze piły...

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Sławomir Ryfczyński

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Środa [25.04.2018, 15:21:08] • [IP: 92.42.117.***]

pan możejko mial racje ale nikt go nie chcial sluchac. wszyscy pukali sie w glowe. a mafia idzie po trupach do celu.kasssa kassa jak najwiecej kasssy sksyny czerwone

Gość • Wtorek [24.04.2018, 09:32:00] • [IP: 207.244.75.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 21:55:07] • [IP: 178.238.246.**]

Nie zagłosuje na tego prezydenta ta ekipa powinna odejść bo zniszczą nasza wyspę będzie beton zamiast drzew i przyrody beton już nie jest modny!

j444 • Poniedziałek [23.04.2018, 21:47:34] • [IP: 176.221.123.**]

Jeżeli stały na drodze rozbudowy promenady to postąpiono jak najbardziej słusznie.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 17:25:39] • [IP: 77.112.124.**]

W pismach do urzędników to palcem pokazują, że tak czy siak powinno być napisane, a tu wielki uczony naczelnik z upowaznienia" prezydęta" nawet terminy pomylone podał i wszystko gra !!

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:51:41] • [IP: 178.235.183.***]

Cis to trujace drzewo i takowe nalezy wyciac

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:29:39] • [IP: 94.254.226.*]

*! Oddajcie to miasto prawowitym wlascicelom czyli szwabom. Miasto przynajmniej wypieknieje. Czerwone szambo do Irkucka

Pecik • Poniedziałek [23.04.2018, 15:34:08] • [IP: 37.7.110.**]

Jak można wyciąć coś w okresie od 01.12.2017 do 28.02.2017 ??

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 14:44:28] • [IP: 62.69.203.***]

Niech teraz zaPłacą grubą kasę oczywiście Prezydent i Michalska, zwykłego człowieka to by zgnoili że nie wygrzebał by się z poaki a im przejdzie to na sucho, zniszczą wszystko niech już odejdą od tego koryta, czas najwyższy.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 14:35:22] • [IP: 153.19.105.**]

Wnioskował i co z tego? Każdy może złożyć wniosek. Winowajcą jest ten który ten wniosek zatwierdził. Jakiś urzedas że Szczecina, czekamy na podanie jego nazwiska.

pieniacz • Poniedziałek [23.04.2018, 14:31:01] • [IP: 178.238.247.***]

Żeby zrobić coś nowego trzeba usunąć stare!Stare cisy to było miejsce publicznego wc!Jaka zadyma, stare brzydkie krzaczyska zostaną zastąpione nowymi pięknymi nasadzeniami i ciekawym placem, polskim.Większość promenady jest stara i poniemiecka.W niektórych miejscach płytki ułożone były ze znakiem sfastyki!Czy takiej promenady chcecie zaciekli przeciwnicy i pieniacze?

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:44:51] • [IP: 188.146.46.**]

Łysiak to i łyso się na Promenadzie zrobiło.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:43:25] • [IP: 94.254.231.***]

Sld wkolko walkuje ten temat, niestety nic wam to nie pomoze ani ciagle przypominanie o urnach na szczescie ludzie maja rozumi zaglosuja zgodnie z rozsadkiem

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:40:41] • [IP: 176.221.123.*]

Prezydent i jego świta myśli że mieszkańcy to debile

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:36:27] • [IP: 83.23.189.***]

Jaki zabytkowy cis ??!! Kawał starego krzaka z rozciapierzonymi badylami,

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:31:23] • [IP: 92.42.113.***]

Ja myślę że preziowi trzeba podziękować i pogonić razem z tą małpą w czerwonym. Za dużo kolesiostwa. Jak znajomy krasnal stawia szałac to prezio nic nie robi a jak krasnal sprzeda szałas to dzwoni do prezia a ten wtedy łaskawie daje każdemu możliwość zakupu polanki pod szałas. Problem w tym że krasnal wie dużo wcześniej i ma czas się przygotować. Takich krasnali we wiosce jest kilku, a ich krasnalki razem z preziem wybierają te polanki i ustalają jaki duży szałas można zrobić. A ogłoszenie o tym fakcie najpierw wisi w szałasie prezia a w ostatniej chwili dobosz na netowej polance daje obwieszczenie. I tak rączki krasnali myją rączki prezia.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:22:19] • [IP: 95.91.233.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:10:40] • [IP: 77.253.157.***]

Sprawa do Prokuratora..A pamiętajcie kto niszczy nasze miasto przy urnach wyborczych.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:09:39] • [IP: 77.253.157.***]

Sprawa do Prokuratora..

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:35:03] • [IP: 95.40.128.***]

Wasz Prezydęt • Poniedziałek [23.04.2018, 10:09:22] • [IP: 5.172.255.***] Sam siebie zwiesz... bydłem, a od mieszkańców Świnoujścia się * /jasne ?

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:25:18] • [IP: 37.47.179.***]

Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:17:44] • [IP: 188.146.99.***]

Z tego co widac to konserwator wydał zgodę to poco on tam wogóle jest

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:16:16] • [IP: 46.76.25.*]

do Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 00:19:34] • [IP: 92.42.113.***] predzio ma córkę która jest z kasty więc nikt mu nic nie zrobi.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:51:56] • [IP: 93.94.186.***]

A na wycięcie kilku zdziczałych drzewek owocowych rosnących na terenie dzierżawionym od miasta zgody nie ma.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:46:57] • [IP: 82.174.234.**]

Nic nie napisal lysiak. to marionetka w rekach zmurkiwicza I michalskiej. zero wlasnego zdania. zero sprzeciwu. winowajcow wniosku jest dwoje ale on nie ma nic do powiedzenia

Oglądasz 1-25 z 79
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■