POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 20:07:02] • Świnoujście

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. iswinoujscie.pl

Cenne okazy cisów rosnące przy promenadzie, już nigdy nie zachwycą swoim pięknem żadnego przechodnia. Pomimo oznaczeń informujących o tym, że drzewa są cennymi okazami zieleni, w ruch poszły najpierw pieczątki a później piły. Dziennikarzom iswinoujscie.pl udało się dotrzeć do informacji, kto tak naprawdę zabiegał o wycięcie cisów.

Jak to się stało, że dziś nie ma po nich śladu? Cenne cisy, które znajdowały się przy ulicy Żeromskiego na wysokości ulicy Prusa zostały ścięte, wbrew temu, co kilka lat wcześniej zostało ujęte w planie zagospodarowania tego terenu! Kto pozwolił na takie zmiany i w jaki sposób mają się zatwierdzone przez radnych uchwały do "samowoli", której dowody widać na mapce i w rzeczywistości?

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. iswinoujscie.pl

Jak się okazuje, o zgodę na wycinkę cisów zwrócił się do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie sam Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta – Rafał Łysiak który działał z upoważnienia Prezydenta Miasta – Janusza Żmurkiewicza.

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy nie można było ocalić cisów? Niewiele osób wie, że Cis dostarcza pokarmu 24 gatunkom ptaków i 8 gatunkom ssaków w tym sarnom, wiewiórkom, zającom. Ciekawe, czy gdyby cis dawał pożywienie także urzędnikom, to trafiłby pod ostrze piły...

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Sławomir Ryfczyński

Cenne cisy zostały wyrznięte. Wiemy kto ma „żywicę” na rękach...

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Środa [25.04.2018, 15:21:08] • [IP: 92.42.117.***]

pan możejko mial racje ale nikt go nie chcial sluchac. wszyscy pukali sie w glowe. a mafia idzie po trupach do celu.kasssa kassa jak najwiecej kasssy sksyny czerwone

Gość • Wtorek [24.04.2018, 09:32:00] • [IP: 207.244.75.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 21:55:07] • [IP: 178.238.246.**]

Nie zagłosuje na tego prezydenta ta ekipa powinna odejść bo zniszczą nasza wyspę będzie beton zamiast drzew i przyrody beton już nie jest modny!

j444 • Poniedziałek [23.04.2018, 21:47:34] • [IP: 176.221.123.**]

Jeżeli stały na drodze rozbudowy promenady to postąpiono jak najbardziej słusznie.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 17:25:39] • [IP: 77.112.124.**]

W pismach do urzędników to palcem pokazują, że tak czy siak powinno być napisane, a tu wielki uczony naczelnik z upowaznienia" prezydęta" nawet terminy pomylone podał i wszystko gra !!

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:51:41] • [IP: 178.235.183.***]

Cis to trujace drzewo i takowe nalezy wyciac

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:29:39] • [IP: 94.254.226.*]

*! Oddajcie to miasto prawowitym wlascicelom czyli szwabom. Miasto przynajmniej wypieknieje. Czerwone szambo do Irkucka

Pecik • Poniedziałek [23.04.2018, 15:34:08] • [IP: 37.7.110.**]

Jak można wyciąć coś w okresie od 01.12.2017 do 28.02.2017 ??

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 14:44:28] • [IP: 62.69.203.***]

Niech teraz zaPłacą grubą kasę oczywiście Prezydent i Michalska, zwykłego człowieka to by zgnoili że nie wygrzebał by się z poaki a im przejdzie to na sucho, zniszczą wszystko niech już odejdą od tego koryta, czas najwyższy.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 14:35:22] • [IP: 153.19.105.**]

Wnioskował i co z tego? Każdy może złożyć wniosek. Winowajcą jest ten który ten wniosek zatwierdził. Jakiś urzedas że Szczecina, czekamy na podanie jego nazwiska.

pieniacz • Poniedziałek [23.04.2018, 14:31:01] • [IP: 178.238.247.***]

Żeby zrobić coś nowego trzeba usunąć stare!Stare cisy to było miejsce publicznego wc!Jaka zadyma, stare brzydkie krzaczyska zostaną zastąpione nowymi pięknymi nasadzeniami i ciekawym placem, polskim.Większość promenady jest stara i poniemiecka.W niektórych miejscach płytki ułożone były ze znakiem sfastyki!Czy takiej promenady chcecie zaciekli przeciwnicy i pieniacze?

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:44:51] • [IP: 188.146.46.**]

Łysiak to i łyso się na Promenadzie zrobiło.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:43:25] • [IP: 94.254.231.***]

Sld wkolko walkuje ten temat, niestety nic wam to nie pomoze ani ciagle przypominanie o urnach na szczescie ludzie maja rozumi zaglosuja zgodnie z rozsadkiem

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:40:41] • [IP: 176.221.123.*]

Prezydent i jego świta myśli że mieszkańcy to debile

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:36:27] • [IP: 83.23.189.***]

Jaki zabytkowy cis ??!! Kawał starego krzaka z rozciapierzonymi badylami,

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:31:23] • [IP: 92.42.113.***]

Ja myślę że preziowi trzeba podziękować i pogonić razem z tą małpą w czerwonym. Za dużo kolesiostwa. Jak znajomy krasnal stawia szałac to prezio nic nie robi a jak krasnal sprzeda szałas to dzwoni do prezia a ten wtedy łaskawie daje każdemu możliwość zakupu polanki pod szałas. Problem w tym że krasnal wie dużo wcześniej i ma czas się przygotować. Takich krasnali we wiosce jest kilku, a ich krasnalki razem z preziem wybierają te polanki i ustalają jaki duży szałas można zrobić. A ogłoszenie o tym fakcie najpierw wisi w szałasie prezia a w ostatniej chwili dobosz na netowej polance daje obwieszczenie. I tak rączki krasnali myją rączki prezia.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:22:19] • [IP: 95.91.233.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:10:40] • [IP: 77.253.157.***]

Sprawa do Prokuratora..A pamiętajcie kto niszczy nasze miasto przy urnach wyborczych.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:09:39] • [IP: 77.253.157.***]

Sprawa do Prokuratora..

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:35:03] • [IP: 95.40.128.***]

Wasz Prezydęt • Poniedziałek [23.04.2018, 10:09:22] • [IP: 5.172.255.***] Sam siebie zwiesz... bydłem, a od mieszkańców Świnoujścia się * /jasne ?

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:25:18] • [IP: 37.47.179.***]

Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:17:44] • [IP: 188.146.99.***]

Z tego co widac to konserwator wydał zgodę to poco on tam wogóle jest

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 12:16:16] • [IP: 46.76.25.*]

do Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 00:19:34] • [IP: 92.42.113.***] predzio ma córkę która jest z kasty więc nikt mu nic nie zrobi.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:51:56] • [IP: 93.94.186.***]

A na wycięcie kilku zdziczałych drzewek owocowych rosnących na terenie dzierżawionym od miasta zgody nie ma.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:46:57] • [IP: 82.174.234.**]

Nic nie napisal lysiak. to marionetka w rekach zmurkiwicza I michalskiej. zero wlasnego zdania. zero sprzeciwu. winowajcow wniosku jest dwoje ale on nie ma nic do powiedzenia

Oglądasz 1-25 z 79
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■