POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 22:15:39] • Europa

Ten plecak nie będzie obciążał twojego dziecka. Będzie go unosił! Zobacz film!

Ten plecak nie będzie obciążał twojego dziecka. Będzie go unosił! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kira Sukhoboichenko wymyśliła plecak z helem. Jest znacznie lżejszy od klasycznych. Swój pomysł zaprezentowała podczas Baltic Business Forum. Choć konferencja poświęcona była sprawom ekonomii i polityki to obecność tak wielu wpływowych osób postanowili wykorzystać także Kira oraz jej tato. Oboje zaangażowani są w akcję społeczną której celem jest wymuszenie takich działań władz oświatowych i dyrekcji szkół, które doprowadziłyby do zmniejszenia ciężaru dźwiganego co dzień do szkoły.



Według zaleceń ciężar na plecach dziecka w wieku szkolnym nie powinien przekraczać 10% wagi jego ciała. W rzeczywistości jednak dzieci dźwigają znacznie większe ciężary. Ten problem dotknął także Kirę, która wraz z rodzicami chce zawalczyć o zmianę tego stanu. Udało jej się już wygrać konkurs, w którym zaproponowała zaawansowany technologicznie sposób na zmniejszenie ciężaru plecaków. Posłuchajcie i pomóżcie dzielnej dziewczynce. Kira jest już aktywna także w internecie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [24.04.2018, 13:30:35] • [IP: 178.238.240.***]

sympatyczna dziewczyna, fajny pomysł !! popieram!

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 22:32:24] • [IP: 92.42.119.**]

WARTO POMYSLEC JAKA NAUKA BYLA W SZKOLACH 30 LAT TEMU, NOSILO SIE TORNISTRY DO SZKOLY W MLODSZYCH KLASACH.KLASY MIALY PO 30 UCZNIOW.TO CZEGO DZIECI MIALY SIE NAUCZYC TO SIE NAUCZYLY, LUDZIE POKONCZYLI SZKOLY, POSZLI DO PRACY----I NA GLUPKOW NIE WYUCZYLI SIE...DZIS SZKOLA RACZEJ NIE WYCHOWUJE A PRZECHOWUJE DZIECI, WYMUSZA I ROBI RACZEJ GLUPKOW Z RODZICOW, KTORZY OD WCZESNEJ KLASY PIERWSZEJ PO KILKA GODZIN DZIENNIE PRZESIADUJE Z DZIECKIEM PRZY LEKCJACH...PLECAK DO SZKOLY NOSZA RODZICE BO SZKODA DZIECIAKA JAK CHUDY BO POD CIEZAREM MOZNA NAPRAWDE NABAWIC SIE PRZEPUKLINY...ZMIENIL SIE SPOSOB KSZTALCENIA I PRZEKAZYWANIA WIEDZY.WYMAGANIA NAUCZYCIELI===CZASY SIE ZMIENILY, SZKOLA CHCE PLUSOWAC W GENIUSZACH A CI CO ZOSTAJA W TYLE---POWINNI OPANOWAC JEDYNIE TEMAT W STOPNIU INDYWIDUALNYM DLA SIEBIE.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 20:32:42] • [IP: 109.243.231.***]

Opanuj sie jeden z drugim, " czysty Polaku", nie dysz z nienawiścią do ludzi, skoro ich nie znasz, a tylko dlatego, że mają jakąs narodowość. Dziękuj Bogu, że tu nie ma prawdziwie dzikich hord państwa ISIS, agentów i emigrantów socjalnych zwanych dla niepoznaki uchodźcami.  W Europie istnieje raczej problem zderzenia kultur, w tym jednej (islamu) całkowicie nieprzepuszczalnej dla innych, więc odrzucającej ład w świecie zachodnim - a w przypadku Ukrainy nie ma czegos takiego.                   

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 19:08:06] • [IP: 37.47.46.***]

• Poniedziałek [23.04.2018, 08:39:16] • [IP: 79.188.190.**] Ty tez mozesz wyjecac bo wku...asz innych juz od dawna.

1392 • Poniedziałek [23.04.2018, 17:40:24] • [IP: 94.254.225.**]

Hahaha - hel w plecaku to dziecko bomba przez miesiąc potem hel ucieknie... no i oczywiście plecak lżejszy o 0.009 kg

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:35:49] • [IP: 31.0.43.**]

Piękna idea, popieram

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 15:44:53] • [IP: 83.23.245.***]

I po co te rasistowskie, ksenofobiczne komentarze? Jeżeli nie jesteś zainteresowany tematem to nie zabieraj głosu! Byłabym niezmiernie wdzięczna temu, kto odciążyłby plecy mojej wnuczki...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:31:45] • [IP: 84.58.75.**]

A potem sie dziwimy ze mamy dzieciaki na gazie...:)

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:07:49] • [IP: 77.115.117.***]

Brawo Kira! Gratuluję inicjatywy i pomysłu. Życzę wielu sukcesów w przyszłości.Jak pójdziesz tym tropem dalej będzie wspaniale.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:00:13] • [IP: 91.217.161.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:07:27] • [IP: 80.245.188.**]

wazne zeby tych ukraincow promowac jak niewiadomo kogo bo to takie nieogary ze pijani autami jezdza. trzeba ocieplic wyzierunek.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 09:58:22] • [IP: 37.47.175.**]

Pomysł poroniony można to sprawdzić w prosty sposób wziąć plecak z zawartością i położyć na wadze a następnie dowiązywać balony z helem i zobaczycie ile takich balonów trzeba by było aby zmniejszyła się waga plecaka. To pomysł utopia.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 08:39:16] • [IP: 79.188.190.**]

Ukraińcy niech jadą lepiej do siebie... bo zaczynają ludzi wkurw...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 08:10:19] • [IP: 176.221.123.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 07:43:15] • [IP: 176.221.123.***]

po mojemu żeby to funkcjonowało to plecak musiałby być wielkości CEPELINA.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 07:28:19] • [IP: 87.162.132.***]

Gdzie ten plecak?jakas prezentacja?🤣czy ukraińcy tylko robia sobie lans?!

Pazdzioch • Poniedziałek [23.04.2018, 05:36:15] • [IP: 83.20.250.*]

Głupota jakby latała...wiecej byśmy mieli mieszkańców w powietrzu niż mew

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 00:25:48] • [IP: 37.248.166.***]

A może ma pomysł dziewczynka a gość niżej zazdrości że sam na to nie wpadł moim skromnym zdaniem dobrze że ktoś pomyślał o tym ciężkim plecaku !! Codziennie patrzę na dzieci które chodzą do szkoły jak ciężarówki obladowane i wiem po swoim dziecku że to też męczy!! I krzywo obziazajak kręgosłup!!

Gość • Niedziela [22.04.2018, 23:02:12] • [IP: 92.42.112.***]

Niech oni u siebie nad Morzem Czarnym te wariackie pomysły promują. Ukraiński Baltic Business Forum głupotą przebił Tworki! Dlaczego żmur wspiera tą komuszą szopkę kolesi?

Oglądasz 1-19 z 19
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■