POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 22:15:39] • Europa

Ten plecak nie będzie obciążał twojego dziecka. Będzie go unosił! Zobacz film!

Ten plecak nie będzie obciążał twojego dziecka. Będzie go unosił! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kira Sukhoboichenko wymyśliła plecak z helem. Jest znacznie lżejszy od klasycznych. Swój pomysł zaprezentowała podczas Baltic Business Forum. Choć konferencja poświęcona była sprawom ekonomii i polityki to obecność tak wielu wpływowych osób postanowili wykorzystać także Kira oraz jej tato. Oboje zaangażowani są w akcję społeczną której celem jest wymuszenie takich działań władz oświatowych i dyrekcji szkół, które doprowadziłyby do zmniejszenia ciężaru dźwiganego co dzień do szkoły.



Według zaleceń ciężar na plecach dziecka w wieku szkolnym nie powinien przekraczać 10% wagi jego ciała. W rzeczywistości jednak dzieci dźwigają znacznie większe ciężary. Ten problem dotknął także Kirę, która wraz z rodzicami chce zawalczyć o zmianę tego stanu. Udało jej się już wygrać konkurs, w którym zaproponowała zaawansowany technologicznie sposób na zmniejszenie ciężaru plecaków. Posłuchajcie i pomóżcie dzielnej dziewczynce. Kira jest już aktywna także w internecie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [24.04.2018, 13:30:35] • [IP: 178.238.240.***]

sympatyczna dziewczyna, fajny pomysł !! popieram!

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 22:32:24] • [IP: 92.42.119.**]

WARTO POMYSLEC JAKA NAUKA BYLA W SZKOLACH 30 LAT TEMU, NOSILO SIE TORNISTRY DO SZKOLY W MLODSZYCH KLASACH.KLASY MIALY PO 30 UCZNIOW.TO CZEGO DZIECI MIALY SIE NAUCZYC TO SIE NAUCZYLY, LUDZIE POKONCZYLI SZKOLY, POSZLI DO PRACY----I NA GLUPKOW NIE WYUCZYLI SIE...DZIS SZKOLA RACZEJ NIE WYCHOWUJE A PRZECHOWUJE DZIECI, WYMUSZA I ROBI RACZEJ GLUPKOW Z RODZICOW, KTORZY OD WCZESNEJ KLASY PIERWSZEJ PO KILKA GODZIN DZIENNIE PRZESIADUJE Z DZIECKIEM PRZY LEKCJACH...PLECAK DO SZKOLY NOSZA RODZICE BO SZKODA DZIECIAKA JAK CHUDY BO POD CIEZAREM MOZNA NAPRAWDE NABAWIC SIE PRZEPUKLINY...ZMIENIL SIE SPOSOB KSZTALCENIA I PRZEKAZYWANIA WIEDZY.WYMAGANIA NAUCZYCIELI===CZASY SIE ZMIENILY, SZKOLA CHCE PLUSOWAC W GENIUSZACH A CI CO ZOSTAJA W TYLE---POWINNI OPANOWAC JEDYNIE TEMAT W STOPNIU INDYWIDUALNYM DLA SIEBIE.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 20:32:42] • [IP: 109.243.231.***]

Opanuj sie jeden z drugim, " czysty Polaku", nie dysz z nienawiścią do ludzi, skoro ich nie znasz, a tylko dlatego, że mają jakąs narodowość. Dziękuj Bogu, że tu nie ma prawdziwie dzikich hord państwa ISIS, agentów i emigrantów socjalnych zwanych dla niepoznaki uchodźcami.  W Europie istnieje raczej problem zderzenia kultur, w tym jednej (islamu) całkowicie nieprzepuszczalnej dla innych, więc odrzucającej ład w świecie zachodnim - a w przypadku Ukrainy nie ma czegos takiego.                   

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 19:08:06] • [IP: 37.47.46.***]

• Poniedziałek [23.04.2018, 08:39:16] • [IP: 79.188.190.**] Ty tez mozesz wyjecac bo wku...asz innych juz od dawna.

1392 • Poniedziałek [23.04.2018, 17:40:24] • [IP: 94.254.225.**]

Hahaha - hel w plecaku to dziecko bomba przez miesiąc potem hel ucieknie... no i oczywiście plecak lżejszy o 0.009 kg

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:35:49] • [IP: 31.0.43.**]

Piękna idea, popieram

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 15:44:53] • [IP: 83.23.245.***]

I po co te rasistowskie, ksenofobiczne komentarze? Jeżeli nie jesteś zainteresowany tematem to nie zabieraj głosu! Byłabym niezmiernie wdzięczna temu, kto odciążyłby plecy mojej wnuczki...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:31:45] • [IP: 84.58.75.**]

A potem sie dziwimy ze mamy dzieciaki na gazie...:)

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:07:49] • [IP: 77.115.117.***]

Brawo Kira! Gratuluję inicjatywy i pomysłu. Życzę wielu sukcesów w przyszłości.Jak pójdziesz tym tropem dalej będzie wspaniale.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:00:13] • [IP: 91.217.161.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:07:27] • [IP: 80.245.188.**]

wazne zeby tych ukraincow promowac jak niewiadomo kogo bo to takie nieogary ze pijani autami jezdza. trzeba ocieplic wyzierunek.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 09:58:22] • [IP: 37.47.175.**]

Pomysł poroniony można to sprawdzić w prosty sposób wziąć plecak z zawartością i położyć na wadze a następnie dowiązywać balony z helem i zobaczycie ile takich balonów trzeba by było aby zmniejszyła się waga plecaka. To pomysł utopia.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 08:39:16] • [IP: 79.188.190.**]

Ukraińcy niech jadą lepiej do siebie... bo zaczynają ludzi wkurw...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 08:10:19] • [IP: 176.221.123.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 07:43:15] • [IP: 176.221.123.***]

po mojemu żeby to funkcjonowało to plecak musiałby być wielkości CEPELINA.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 07:28:19] • [IP: 87.162.132.***]

Gdzie ten plecak?jakas prezentacja?🤣czy ukraińcy tylko robia sobie lans?!

Pazdzioch • Poniedziałek [23.04.2018, 05:36:15] • [IP: 83.20.250.*]

Głupota jakby latała...wiecej byśmy mieli mieszkańców w powietrzu niż mew

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 00:25:48] • [IP: 37.248.166.***]

A może ma pomysł dziewczynka a gość niżej zazdrości że sam na to nie wpadł moim skromnym zdaniem dobrze że ktoś pomyślał o tym ciężkim plecaku !! Codziennie patrzę na dzieci które chodzą do szkoły jak ciężarówki obladowane i wiem po swoim dziecku że to też męczy!! I krzywo obziazajak kręgosłup!!

Gość • Niedziela [22.04.2018, 23:02:12] • [IP: 92.42.112.***]

Niech oni u siebie nad Morzem Czarnym te wariackie pomysły promują. Ukraiński Baltic Business Forum głupotą przebił Tworki! Dlaczego żmur wspiera tą komuszą szopkę kolesi?

Oglądasz 1-19 z 19
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■