░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 22:15:39] • Europa

Ten plecak nie będzie obciążał twojego dziecka. Będzie go unosił! Zobacz film!

Ten plecak nie będzie obciążał twojego dziecka. Będzie go unosił! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kira Sukhoboichenko wymyśliła plecak z helem. Jest znacznie lżejszy od klasycznych. Swój pomysł zaprezentowała podczas Baltic Business Forum. Choć konferencja poświęcona była sprawom ekonomii i polityki to obecność tak wielu wpływowych osób postanowili wykorzystać także Kira oraz jej tato. Oboje zaangażowani są w akcję społeczną której celem jest wymuszenie takich działań władz oświatowych i dyrekcji szkół, które doprowadziłyby do zmniejszenia ciężaru dźwiganego co dzień do szkoły.



Według zaleceń ciężar na plecach dziecka w wieku szkolnym nie powinien przekraczać 10% wagi jego ciała. W rzeczywistości jednak dzieci dźwigają znacznie większe ciężary. Ten problem dotknął także Kirę, która wraz z rodzicami chce zawalczyć o zmianę tego stanu. Udało jej się już wygrać konkurs, w którym zaproponowała zaawansowany technologicznie sposób na zmniejszenie ciężaru plecaków. Posłuchajcie i pomóżcie dzielnej dziewczynce. Kira jest już aktywna także w internecie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [24.04.2018, 13:30:35] • [IP: 178.238.240.***]

sympatyczna dziewczyna, fajny pomysł !! popieram!

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 22:32:24] • [IP: 92.42.119.**]

WARTO POMYSLEC JAKA NAUKA BYLA W SZKOLACH 30 LAT TEMU, NOSILO SIE TORNISTRY DO SZKOLY W MLODSZYCH KLASACH.KLASY MIALY PO 30 UCZNIOW.TO CZEGO DZIECI MIALY SIE NAUCZYC TO SIE NAUCZYLY, LUDZIE POKONCZYLI SZKOLY, POSZLI DO PRACY----I NA GLUPKOW NIE WYUCZYLI SIE...DZIS SZKOLA RACZEJ NIE WYCHOWUJE A PRZECHOWUJE DZIECI, WYMUSZA I ROBI RACZEJ GLUPKOW Z RODZICOW, KTORZY OD WCZESNEJ KLASY PIERWSZEJ PO KILKA GODZIN DZIENNIE PRZESIADUJE Z DZIECKIEM PRZY LEKCJACH...PLECAK DO SZKOLY NOSZA RODZICE BO SZKODA DZIECIAKA JAK CHUDY BO POD CIEZAREM MOZNA NAPRAWDE NABAWIC SIE PRZEPUKLINY...ZMIENIL SIE SPOSOB KSZTALCENIA I PRZEKAZYWANIA WIEDZY.WYMAGANIA NAUCZYCIELI===CZASY SIE ZMIENILY, SZKOLA CHCE PLUSOWAC W GENIUSZACH A CI CO ZOSTAJA W TYLE---POWINNI OPANOWAC JEDYNIE TEMAT W STOPNIU INDYWIDUALNYM DLA SIEBIE.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 20:32:42] • [IP: 109.243.231.***]

Opanuj sie jeden z drugim, " czysty Polaku", nie dysz z nienawiścią do ludzi, skoro ich nie znasz, a tylko dlatego, że mają jakąs narodowość. Dziękuj Bogu, że tu nie ma prawdziwie dzikich hord państwa ISIS, agentów i emigrantów socjalnych zwanych dla niepoznaki uchodźcami.  W Europie istnieje raczej problem zderzenia kultur, w tym jednej (islamu) całkowicie nieprzepuszczalnej dla innych, więc odrzucającej ład w świecie zachodnim - a w przypadku Ukrainy nie ma czegos takiego.                   

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 19:08:06] • [IP: 37.47.46.***]

• Poniedziałek [23.04.2018, 08:39:16] • [IP: 79.188.190.**] Ty tez mozesz wyjecac bo wku...asz innych juz od dawna.

1392 • Poniedziałek [23.04.2018, 17:40:24] • [IP: 94.254.225.**]

Hahaha - hel w plecaku to dziecko bomba przez miesiąc potem hel ucieknie... no i oczywiście plecak lżejszy o 0.009 kg

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 16:35:49] • [IP: 31.0.43.**]

Piękna idea, popieram

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 15:44:53] • [IP: 83.23.245.***]

I po co te rasistowskie, ksenofobiczne komentarze? Jeżeli nie jesteś zainteresowany tematem to nie zabieraj głosu! Byłabym niezmiernie wdzięczna temu, kto odciążyłby plecy mojej wnuczki...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:31:45] • [IP: 84.58.75.**]

A potem sie dziwimy ze mamy dzieciaki na gazie...:)

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:07:49] • [IP: 77.115.117.***]

Brawo Kira! Gratuluję inicjatywy i pomysłu. Życzę wielu sukcesów w przyszłości.Jak pójdziesz tym tropem dalej będzie wspaniale.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 13:00:13] • [IP: 91.217.161.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 10:07:27] • [IP: 80.245.188.**]

wazne zeby tych ukraincow promowac jak niewiadomo kogo bo to takie nieogary ze pijani autami jezdza. trzeba ocieplic wyzierunek.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 09:58:22] • [IP: 37.47.175.**]

Pomysł poroniony można to sprawdzić w prosty sposób wziąć plecak z zawartością i położyć na wadze a następnie dowiązywać balony z helem i zobaczycie ile takich balonów trzeba by było aby zmniejszyła się waga plecaka. To pomysł utopia.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 08:39:16] • [IP: 79.188.190.**]

Ukraińcy niech jadą lepiej do siebie... bo zaczynają ludzi wkurw...

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 08:10:19] • [IP: 176.221.123.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 07:43:15] • [IP: 176.221.123.***]

po mojemu żeby to funkcjonowało to plecak musiałby być wielkości CEPELINA.

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 07:28:19] • [IP: 87.162.132.***]

Gdzie ten plecak?jakas prezentacja?🤣czy ukraińcy tylko robia sobie lans?!

Pazdzioch • Poniedziałek [23.04.2018, 05:36:15] • [IP: 83.20.250.*]

Głupota jakby latała...wiecej byśmy mieli mieszkańców w powietrzu niż mew

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 00:25:48] • [IP: 37.248.166.***]

A może ma pomysł dziewczynka a gość niżej zazdrości że sam na to nie wpadł moim skromnym zdaniem dobrze że ktoś pomyślał o tym ciężkim plecaku !! Codziennie patrzę na dzieci które chodzą do szkoły jak ciężarówki obladowane i wiem po swoim dziecku że to też męczy!! I krzywo obziazajak kręgosłup!!

Gość • Niedziela [22.04.2018, 23:02:12] • [IP: 92.42.112.***]

Niech oni u siebie nad Morzem Czarnym te wariackie pomysły promują. Ukraiński Baltic Business Forum głupotą przebił Tworki! Dlaczego żmur wspiera tą komuszą szopkę kolesi?

Oglądasz 1-19 z 19
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■