POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.04.2018, 18:05:49] • Świnoujście

Zbliża się Światowy Dzień akordeonu - z tej okazji spotkały się dwie orkiestry. Zobacz film!

Zbliża się Światowy Dzień akordeonu - z tej okazji spotkały się dwie orkiestry. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

21 kwietnia 2018 o godz. 16:00 w sali teatralnej MDK odbył się koncert polsko-niemieckiej Orkiestry Akordeonowej pod hasłem „Światowy Dzień Akordeonu”. Koncert poprzedziły całodniowe Warsztaty, na których uczniowie ćwiczyli program. „Światowy Dzień Akordeonu” przypada 10 maja i obchodzony jest na pamiątkę zarejestrowania akordeonu jako nowo powstałego instrumentu w urzędzie patentowym w Wiedniu w roku 1829 przez Cyryla Demiana. W repertuarze sobotniego koncertu znalazły się polskie melodie ludowe, muzyka niemiecka, irlandzka, a także kompozycja Boba Dylana. Wystąpili również soliści i duet Naklicki-Holz.W orkiestrze zasiadły dzieci i młodzież ze szkół muzycznych w Wolgaście, Stralsundzie oraz z czterech polskich szkół muzycznych: w Świnoujściu, Goleniowie, Myśliborzu i Gorzowie Wielkopolskiml, Uczniów przygotowali nauczycieli: Cathleen Holz, Andrea Neye, Lydia Künitz, Roman Rydz, Krzysztof Naklicki. Orkiestrą dyrygował i zapowiadał Krzysztof Naklicki.

Zbliża się Światowy Dzień akordeonu - z tej okazji spotkały się dwie orkiestry. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zbliża się Światowy Dzień akordeonu - z tej okazji spotkały się dwie orkiestry. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zbliża się Światowy Dzień akordeonu - z tej okazji spotkały się dwie orkiestry. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

dzony • Wtorek [24.04.2018, 23:03:37] • [IP: 62.69.241.***]

a ja myślałem że zebrała się jedna orkiestra

Gość • Wtorek [24.04.2018, 11:54:11] • [IP: 77.88.191.***]

Mistrzowski wykonanie polki, brawo...

Gość • Wtorek [24.04.2018, 05:07:19] • [IP: 81.169.77.**]

wspaniale dzieciaki, wspanialy instrument, to wspanialy koncert

Gość • Poniedziałek [23.04.2018, 23:03:46] • [IP: 80.245.189.***]

super! pozdrowienia dla Pana Krzysztofa!!

Tango • Poniedziałek [23.04.2018, 19:42:18] • [IP: 62.69.241.**]

"Akordeon w domu - harmonia w rodzinie!" ...a tak bardziej poważnie: wspaniałe, magiczne brzmienie. Fajnie, że tak wielu gra na akordeonie. Czekamy na jakąś możliwość usłyszenia akordeonów poza salami koncertowymi.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■