░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.05.2018, 09:45:27] • Świnoujście

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

fot. Organizator

W dniu 08.05.2018r. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza zorganizowała kolejną edycję Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III. Konkurs miał na celu wdrażanie idei stosowania poprawnej polszczyzny, a także wykorzystania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych podczas pisania ze słuchu oraz wykonywania zadań w teście. Udział w konkursie sprzyjał integracji uczniów klas III szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Uczestniczyło w nim 15 uczniów ze świnoujskich szkół: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP 9, STSG.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły p. Agnieszka Adamczyk. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i testu. W skład jury weszły nauczycielki szkół biorących udział w konkursie. Oczekiwanie na wyniki umilił uczestnikom występ słowno-taneczny pt. „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, uczęszczających do świetlicy.

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

fot. Organizator

Uczestnicy biorący udział w XI edycji Konkursu Ortograficznego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tytuł „Międzyszkolnego Mistrza Ortografii klas III w roku 2018” uzyskała uczennica Gabriela Salamonik ze Szkoły Podstawowej nr 6, zdobywając główną nagrodę - tablet.
Gratulujemy uczestnikom dużej wiedzy, sprawności ortograficznej i dziękujemy za udział w konkursie.

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

fot. Organizator

Organizatorzy ZSP4


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Wtorek [15.05.2018, 18:58:05] • [IP: 176.221.123.**]

Gratulacje Gabrysiu " trzymaj tak dalej" pozdrowienia od młodszych koleżanek i kolegów. Krasnale p-le 5

Gość • Sobota [12.05.2018, 21:50:30] • [IP: 95.129.229.***]

Nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie, to nie znaczy nauczyciele uczący te dzieci...! Proszę czytać ze zrozumieniem... Super pomysł. Gratulacje dla zwyciężczyni ze Szkoły Podstawowej nr 6 !!

Gość • Sobota [12.05.2018, 11:49:57] • [IP: 178.235.181.***]

Komisja...chyba żart. Nauczyciele którzy uczą te dzieci zasiadają w jury. Śmiechu warte.

Gość • Sobota [12.05.2018, 10:05:50] • [IP: 95.40.67.***]

Super. Fajny pomysł, by od zawsze uczyć szacunku do ojczystego języka, tym bardziej, że jest taki bogaty. Niektórzy świetnie się słowem bawią grając np. w scrabble, do czego z radością zachęcam wszystkich :-)

Gość • Piątek [11.05.2018, 20:00:35] • [IP: 176.221.122.***]

Jeżeli w skład komisji wchodzą nauczyciele tych dzieci, to raczej obiektywne wyniki nie będą...

Gość • Piątek [11.05.2018, 15:08:27] • [IP: 46.59.8.***]

Uczniowie klas III to chyba lekka przesada-Miodek posługuje się poprawną Polszczyzną nikt inny a to jeszcze dzieci widać komusza propaganda nadal obowiązuje i szkoła to nie szkoła a obóz który ma na celu wbicie w głowę a nie naukę ale nauczyciele to tępe pierwotniaki i już przestałem się dziwić

Oglądasz 1-6 z 6
■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■