POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.05.2018, 17:53:01] • Świnoujście

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Edmund Papski

Mieszkańcy i turyści, którzy wybrali się na niedzielny spacer w okolice promenady, znaleźli się w dużym niebezpieczeństwie. Wszystko przez kierowcę zielonego renault, który w szaleńczym pędzie uciekał przed policją. Nie bacząc na przechodniów ani dzieci, zbieg mknął wąskimi ulicami dzielnicy nadmorskiej. Za nim podążali policjanci.

Po godzinie 13.00 rozpędzony samochód na kamieńskiej rejestracji wpadł w ulicę Żeromskiego. Tuż za nim jechał na sygnałach policyjny pościg, jednak uciekający kierowca ani myślał się zatrzymać. Mijając wielu spacerowiczów z dziećmi nie zwalniał, przez co stwarzał realne zagrożenie dla pieszych. Przy Alibi kierowca zielonego renault skręcił, minął hotel Trzy Wyspy i pomknął ulicą Uzdrowiskową. W pewnym momencie wjechał do lasu i jadąc dalej dotarł do restauracji Prochownia. Za nim wciąż podążała policja, jednak kierowca nie reagował na wezwania do zatrzymania się.

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kolejnym desperackim krokiem była próba wjechania do Parku Zdrojowego, ale tu szaleńcza jazda się skończyła - auto zaklinowało na skarpie między betonowymi słupkami.

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Edmund Papski

Ostatecznie droga ucieczki została odcięta, gdy od strony parku nadjechał jeden radiowóz, a tuż za zbiegiem zatrzymał się drugi. Policjanci ujęli kierowcę.

Na szczegółowe informacje o całym zdarzeniu czekamy od policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Sobota [19.05.2018, 17:01:04] • [IP: 95.129.226.***]

ja cię sune, chłopak do dentysty jechał bo miał termin i nie mugł się zatrzymać, a ten worek z białym proszkiem to kodeina na znieczulenie zęba bo nie karzdy musi ófać w to czym faszerują lekarze i sami w pierwszym leningradzie sobie kupóją leki znieczulające - błahaha

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:34:19] • [IP: 46.231.56.***]

sorki ale gdzie alibi a gdzie las ?

Gość • Wtorek [15.05.2018, 18:50:35] • [IP: 94.254.228.***]

Zajmijcie się tym czy wasze psy nie oszeczewają wam grobów waszych bliskich a nie sprawami które was nie dotyczą!

Gość • Wtorek [15.05.2018, 13:42:11] • [IP: 176.221.122.***]

Ej kolesie, pełni tolerancji dla takiego zachowania. Dobra, nikomu nic się nie stało. Czy skoro (na całe szczęście dla tego kolesia) nic się nie stało, to znaczy, że nie ma sprawy ? A może mu przyznać medal za to, że nie ma ofiar ?

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 23:01:17] • [IP: 92.42.118.**]

Zajmijcie się tym czy wasze psy nie oszeczewają wam grobów waszych bliskich a nie sprawami które was nie dotyczą!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 22:25:20] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 22:20:00] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 19:16:54] • [IP: 80.245.179.***]

Ale mógł zabić i ja mu życzę żeby siedział bardzo dłuuugo i gruuubo.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 16:54:18] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie naprawdę ? Szkoda mi was. Trąbicie ze to był zamach ze to ze tamto krytykujęcie wszystko i wszystkich wszystko wam się nie podoba! Spójrzcie w końcu w lustro i zacznijcie wytykac sobie błędy! Uciekał to uciekał a wam nic do tego krzywdy nikomu nie zrobił. Nie zabił nikogo wiec komentarze typu Morderca tez proszę o zatrzymanie dla siebie. Jak macie problem ze sobą to juz wasz problem. Szukacie sensacji nudzi wam się to może posprzątalibyście ulice, klatki podwórwa. Bądź zajęli się czymś innym a nie wiecznym krytykowaniem! A jemu życzę aby wyszedł jak najszybciej!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 16:30:37] • [IP: 94.254.230.***]

Ludzie co z wami...? Chyba już nie używacie mózgu! Uciekał to uciekał ale nikogo nie zabił wiec nie pisać że to morderca!! Te komentarze są żałosne jak całe te miasto!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 14:22:08] • [IP: 176.221.115.**]

Debil

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 13:03:28] • [IP: 83.19.187.***]

Jak można w komentarzach bronić łamanie prawa i narażanie postronnych osób na utratę zdrowia i życia? Chyba tylko osoby podobne kierowcy mogą tak pisać, bo normalny człowiek od razu wnioskowałby o karę śmierci dla takiego pirata.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 12:52:37] • [IP: 94.254.227.**]

Chyba sporo ludzi się tu sprowadziło z okolic Kamienia skoro tak każdego bronią z tą rejestracją.Jak na Markiewicza facet z rejestracja ZKA zaparkował na pol trawnika to tez wszyscy piali ze super zrobił.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 09:36:41] • [IP: 109.243.209.**]

23:10:43] • [IP: 94.254.231.** wpis kuriozalny - krytyka Policji, że stwarzała zagrożenie, ścigając uciekającego przestępcę! Kiedyś mówiło się" papier wszystko zniesie", dziś można:" forum (ekran) wszystko zniesie".

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 09:00:31] • [IP: 80.245.179.***]

We Francji byłby zastrzelony, dlaczego u nas nie likwiduje się takich terrorystów. Przecież on mógł pozabijać ludzi.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 08:20:00] • [IP: 77.252.46.***]

Masz matole pretensje, ze radiowoz podczas poscigu jechal NIEPRZEPISOWO? Serio?? Glupota ludzka nie przestanie zadziwiac nigdy!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 08:05:55] • [IP: 94.254.231.***]

Rybaki Juz dawno kryminalni powinni sie tam porozgladac

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 06:43:09] • [IP: 176.221.123.**]

jakis powod musial byc ucieczki /skoro uciekal

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 06:24:26] • [IP: 92.42.117.***]

pewnie bez prawka za to z procentami

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 05:46:06] • [IP: 62.69.253.**]

W Teksasie, powiesili by go jak koniokrada. I po sprawie

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:49:02] • [IP: 37.47.175.***]

A moze ktos by napisal, co bylo powodem ucieczki tego jegomoscia. Widzialem jak jechali za nim Wyspianskiego w strone Moniuszki i z Moniuszki typ pojechal w strone Dzielnicy Nadmorskiej. Policjanci, ktorzy jechali za nim, to myslalem, ze jada stare pierdoly. Po co gonic typa, jak i tak nie ucieknie, bo dokąd? Inicjowali niepotrzebne zagrozenie. Tymi uzywanymi niemieckim gabarynami na smoleq, to moga lansowac sie na wschodzie Ukrainy.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:45:35] • [IP: 178.235.179.***]

Jak ZKA to smieciarka powinna to gonić a nie policja

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:37:34] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 00:35:48] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem, niestety to prawda! Bardzo szybko uciekał i na nasze szczęście, że tak sie skończyło. Szkoda tylko autka!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 00:13:20] • [IP: 92.42.114.***]

To były czasy!! Nie było elektroniki - telefony, komórki czy komputery. Hitem było małe radyjko tranzystorowe. występowały najlepsze Polskie zespoły. Było dużo młodzieży. Wspaniałe koncerty FAMY. Bo teraz Świnoujście to miasto starszych ludzi. Parkowa i tańce do białego rana, które nikomu nie przeszkadzały. Cudowne lata 60 i 70.

Oglądasz 1-25 z 68
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■