POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.05.2018, 10:58:45] • Świnoujście

„Tak kiedyś było” - zabieramy Czytelników w sentymentalną podróż szlakiem czarno-białych fotografii

„Tak kiedyś było” - zabieramy Czytelników w sentymentalną podróż szlakiem czarno-białych fotografii

Strzelnica 1967 rok. (fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

"Tak kiedyś było" to cykliczny temat zdjęć ze zbiorów Andrzeja Ryfczyńskiego. Będziemy publikować fotki z takich miejsc i zdarzeń, które dzisiaj trudno odnaleźć.

Rolą naszych Czytelników będzie w komentarzach wskazać to miejsce i opisać jak to było, że się tak zmieniło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:52:03] • [IP: 94.254.229.***]

Mogliby zrobić normalna strzelnicę w Świnoujściu A tak to trzeba jeździć do Szczecina niby mamy takie rozwijające sie miasto

Gość • Niedziela [20.05.2018, 10:51:16] • [IP: 93.94.184.***]

Strzelałem tam nie raz i nie dwa zakładaliśmy się z kumplami o piwo :-) byłem w czołówce ale nie zawsze wygrywałem :-) miło wspominam tamten CZASSSSSS

j444 • Niedziela [20.05.2018, 00:45:02] • [IP: 176.221.123.**]

Do" Wal • Sobota [19.05.2018, 03:34:28] • [IP: 166.137.242.**]", ale nie napisałeś ile cię ta panienka skasowała. Strzelnica byłaby tańsza.

Gość • Sobota [19.05.2018, 23:17:48] • [IP: 80.245.178.**]

Do Gość • Piątek [18.05.2018, 13:51:57] • [IP: 95.129.224.***]. ... i należała do moich. ... nieważne. ... pamiętam że zawsze czynna była w sezonie prawie do rana lub późnego wieczoru. ... mnóstwo ludzi. ... zakładów i zabawy. Inne czasy. ... czasy które już nie wrócą, ale powspominać fajnie :).

Gość • Sobota [19.05.2018, 22:58:52] • [IP: 176.221.122.***]

Postrzelałbym ale gdzie? Przydałaby się taka strzelnica jak kiedyś, gdy chodziłem tam z ojcem jako dzieciak.

Gość • Sobota [19.05.2018, 14:54:14] • [IP: 46.76.208.***]

Pamiętam tą strzelnicę i to że mieli tam tak rozkalibrowane strzelby że choćbyś był mistrzem celności to nie szło tam trafić ! Ale dla nas młodych to też była jakaś zabawa ! Pięknie to wspominam !

Gość • Sobota [19.05.2018, 07:19:49] • [IP: 83.11.244.***]

dobry temat, milo powspominac i tak trzymac

Gość • Sobota [19.05.2018, 04:17:39] • [IP: 62.69.229.**]

W trochę późniejszym czasie, trochę na prawo od strzelnicy, była szachownica z dużymi pionkami.

Wal • Sobota [19.05.2018, 03:34:28] • [IP: 166.137.242.**]

A ja wyszedlem z Gryfii z panienka I ja puknalem za strzelnica...A wy srzelcy co trafiliscie...49 ha, ha.

Gość • Sobota [19.05.2018, 02:00:21] • [IP: 92.42.116.***]

Pisze ktoś głupio" Dziwny to narod, ktoremu strzalem w tyl glowy wybito 95% inteligencji, a on lubuje sie w strzelaniu. (...)" - bo normalny naród brzydziłby się strzelaniem, pozostał bezbronny i gotowy na następne straty, co? Nieco lewicowa logika.

Gość • Piątek [18.05.2018, 23:03:11] • [IP: 109.243.209.**]

14:24:02] • [IP: 31.0.66.**] masz na myśli kaczora Donalda?

Gość • Piątek [18.05.2018, 21:18:43] • [IP: 176.221.123.***]

Wtedy to była ulica Boh. Stalingradu obecnie Piłsudskiego, strzelnica koło śruby

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:40:02] • [IP: 92.42.114.***]

A pamiętacie wyścigi motocyklowe, a kolarskie kryterium uliczne, a pogrzeby w których uczestniczyło, , całe " Świnoujście.

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:05:26] • [IP: 207.244.75.**]

18:01:15 - Mam nadzieję, że administrator nie usunie linku: iswinoujscie.pl/artykuly/11244/. Ta strzelnica, to cienki pasek na górze pierwszego obrazku. Budynki od góry są od Wyspiańskiego.

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:59:12] • [IP: 93.94.191.*]

Witam a na przeciwko strzelnicy byl zakład fryzjerski :Dagmara i zaklad krawiecki a obok można bylo wykupić kartę wędkarską i kwiaciarnia itd. bylo super

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:53:01] • [IP: 95.166.56.***]

Cudowne czasy!! Aż żal że młodzi ludzie nie znają takiego życia. Pęd za kasą, za młodym wyglądem, za tym żeby mieć więcej i więcej... Cieszę się że dano mi możliwość przezywać dzieciństwo w latach 60-tych

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:27:59] • [IP: 87.58.166.**]

za komuny byla prawdziwa wolnosc.. nie takie zniewolenie jak teraz

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:01:15] • [IP: 94.254.238.*]

Do godziny 13.49, w której części budynku była ta strzelnica ruska? Bo jak pamiętam w 62 r to tam była tylko pralnia i to nie chemiczna tylko zwykła na śmierdzące coś tam a bywałem tam w środku wielokrotnie Pamiętam mnóstwo pary i walce do prasowania i to było w tej części od budynku, , koszar sztuki, ,

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:59:17] • [IP: 77.252.46.***]

Dziwny to narod, ktoremu strzalem w tyl glowy wybito 95% inteligencji, a on lubuje sie w strzelaniu. A moze to wlasnie dlatego...?

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:19:54] • [IP: 94.254.227.***]

Szczelało się, zakłady o wino szły, zawsze Ja piłem. 49, 50 pkt./5 strzałów brawo ja.

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:09:39] • [IP: 31.0.70.***]

Proponuję przypomnieć stary wodolot stojący niegdyś za muzeum. Dziś niewiele osób pamieta...

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:59:22] • [IP: 92.42.119.***]

... w okularach Bobo'G za nim Bogdan'O. .. Pzdr

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:36:54] • [IP: 92.42.118.***]

A może reaktywacja!

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:26:36] • [IP: 94.254.234.**]

Strzelnica Mojego ŚP Dziadka.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:18:45] • [IP: 94.254.227.*]

Cześć Baśka królowo betonu czy wiesz że Jaś fasola dostanie kopa za to że zabił klimat miasta, które nawet w czasach Balcerowicza było wesołe?

Oglądasz 1-25 z 71
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Serdecznie zapraszam Mieszkańców Świnoujścia na spotkanie wyborcze z kandydatami KKW SLD - Lewica RAZEM, które odbędzie się dzisiaj (wtorek) o godz. 16.30 na Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Domu Rybaka). W czasie spotkania przedstawimy założenia programowe naszego komitetu na nadchodzącą kadencję 2018 - 2023 oraz przypomnimy kandydatów startujących w tegorocznych wyborach samorządowych. Zapraszam! Joanna Monika Agatowska kandydatka na Prezydenta Miasta ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■