POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.05.2018, 09:06:30] • Świnoujście

Czym zaskoczy nas nowa estetyka zieleni w Parku Zdrojowym?

Czym zaskoczy nas nowa estetyka zieleni w Parku Zdrojowym?

fot. iswinoujscie.pl

Wszyscy wielbiciele spacerów po Parku Zdrojowym każdej wiosny mogą podziwiać nową odsłonę tamtejszej zieleni. Kolorowe kompozycje kwiatowe cieszą oko, fontanny szemrzą, cieniste alejki zachęcają do relaksu. Nasza redakcja postanowiła dowiedzieć się, jakie kwiaty są sadzone w Parku Zdrojowym przy fontannach? Jakie wzory i jaka kwota jest na to przeznaczona?

"Aktualnie w Parku Zdrojowym sadzone są kwiaty- begonie i starce. W kwietnikach przy fontannach kwiaty i zieleń będą tworzyły kształty ryb, wiatraka i fal morskich. Prace prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania zieleni i małej architektury w Parku Zdrojowym. Umową z firmą opiewa na 1,6 mln złotych brutto za trzy lata. W cenie są pielęgnacja zieleni, w tym również drzew i krzewów, kupno kwiatów i zieleni oraz ich nasadzenia wiosenne, letnie i jesienne, a także dbałość o małą architekturę, place zabaw."- informuje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Sobota [19.05.2018, 07:59:36] • [IP: 94.254.225.**]

Cudowna jest zieleń w naszym mieście Brawo

Gość • Piątek [18.05.2018, 09:58:34] • [IP: 93.94.186.**]

Firma się nie wyrabia jeśli chodzi o porządki słabo.

Gość • Piątek [18.05.2018, 09:10:19] • [IP: 109.243.209.**]

20:55- Gdybyś czytał(a) uwaznie ten portal, to juz Karelus mówił, że sa przygotowane pieniądze na te częsć Parku.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 22:29:47] • [IP: 83.26.4.**]

BRAWO BRAWO. TAK TRZYMAĆ.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 21:47:48] • [IP: 37.47.181.***]

Co?? Jaka przelotówka przez park? Dość tego wyrąbywania! Już żadnej świętości nie ma w tym mieście. I przestańcie bezmyślnie kosiç tą trawę po damą glebę. Nie patrzą czy sich czy nie. Koszą i kwiaty łąkowe i tylko halasujà. Bierzcie przykład z Krakoea. Tam zostawiajà rabaty miejsjkie z nieskoszoną trawą i ekosystemem łakowym. Mają pièkne maki, chabry i kaczeńce. I dzieciaki wiedzą przynajmniej jak to wygląda.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 20:55:06] • [IP: 92.42.119.***]

Widzę Panią Małgosię tzn. będzie dobrze.A może by tak dla sprawiedliwości pokazano tzw park zdrojowy po drugiej stronie ulicy pomiędzy Chrobrego a Krzywoustego.Tu luksusy a tam hańba dla miasta.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 19:33:51] • [IP: 94.254.227.**]

Ile oni na to wydaja ?? Kryszys ponoć !! Moze lepiej bylo by ulice i chodniki naprawiac

Gość • Czwartek [17.05.2018, 17:25:46] • [IP: 37.47.187.**]

Tak te piękne buki z czerwonymi kropkami są do wycięcia. Ponoć prezio tam przelotowe przez park będzie budował ale po wyborach bo teraz wymiekl. I tak po naszym pięknym parku.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 15:32:48] • [IP: 176.221.123.*]

Dlaczego niema ławeczek na ul. Moniuszki bliżej plaży przy stadionie? Wracając z plaży można odpocząć. Jest chyba po JEDNEJ po obu stronach.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 15:21:24] • [IP: 95.129.226.***]

Ciekawe kiedy im ie skończą pomysły zaciągnięte z neta. Magistry.. ..

Gość • Czwartek [17.05.2018, 15:03:26] • [IP: 92.42.119.***]

W głebi parku, nierewitaizowanego, idąc w kierunku" Fosy"/"Czterech Wiatrów", jest aleja strych drzew. Niedawno drzewa te oznakowano czerwonymi punktami!! Czyżby do wycinki?!! Czy ktoś zna odpowiedż na to pytanie? Pzdr

Gość • Czwartek [17.05.2018, 14:39:46] • [IP: 88.156.206.***]

To prawda kompozycje kwiatowe cieszą oko kiedy tylko jestem w parku przysiadam na ławce, aby popatrzeć na te kwiaty, są pięknie. Brawo

Gość • Czwartek [17.05.2018, 14:35:53] • [IP: 178.238.253.***]

Ale tegoroczna prześliczna, nawet nie pamiętam ostatniego deszczu. Po prostu cud wiślany, cieszmy się taką pogodą!

Gość • Czwartek [17.05.2018, 13:51:29] • [IP: 83.8.118.*]

Tu sądzą A na reszcie parku trawa po kolana. A na starej części od Krzywoustego leży od 3 dni przewalone drzewo. Na jachtowej w trzmielinie chwasty, ze ciężko powiedziec czy to rabata. Wstyd dla kontrolujących.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 13:24:21] • [IP: 109.243.209.**]

12:46- Tak! to jest bardzo katolickie, ale pod jednym warunkiem: katolickie jest wtedy, gdy dotyczy zjawiska, zła, GRZECHU, a NIE OSOBY. Ideologia Marksa jest zbrodniczą ideologią (komunizmu nie można w RP głosić!). Kierowali sie nia tacy zbrodniarze jak Stalin (ok.50-70 mln ofiar), Mao tse tung (ok.5--70 mln ofiar), Lenin - miliony ofiar, rabunek państwowy, kolektywizacja, itd.), Pol Pot (w Kambodży, kilka mln ofiar z jego własnego narodu, w którego życie wprowadził komunizm, a kształcił sie na lewicowej Sorbonie), itd. Zatem: niezdolni do nienawidzenia grzechu sa na ogól ateiści i materialiści, bo w ich pojęciu nie ma kategorii zła absolutnego, a ewentualnie jest tylko zło relatywne, zależne od ludzkich ustaleń, czasowych orzeczeń. Oni nie moga nienawidzić grzechu, bo nie ma wg nich grzechu! I ja byłem w poście precyzyjny:" nienawidzę widma Marksa tłuczącego się za SLD" (i pochwaliłem pracę SLD)- a więc nie eSeLDeka, lecz" widma" -i to jest bardzo katolickie, bo katolicy winni być uczuleni na zło moralne!

Gość • Czwartek [17.05.2018, 13:13:52] • [IP: 31.1.200.***]

Na Warszowie bida z nędzą a tutaj pod wybory.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:46:24] • [IP: 80.245.184.***]

" Nienawidzę" - jakie to nasze. katolickie...

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:32:21] • [IP: 46.231.56.***]

czym ? NICZYM

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:32:17] • [IP: 93.94.184.**]

Zaskoczy nas cenami.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:17:28] • [IP: 80.245.184.***]

Mieszkam niedaleko parku i jestem w nim co dziennie. Część parku po rewitalizacji jest rzeczywiście piękna i zadbana. Szkoda tylko, że na alejkach po deszczu tworzą się kałuże a miała być taka nawierzchnia, która miała nie dopuścić do ich powstawania. Kolejny problem to wandale, którzy wyrywają niedawno postawione pojemniki na odpady, próbują niszczyć ławki, siadają na oparciach ławek trzymają zabłocone buty na miejscu do siedzenia. Niestety, jeszcze dużo wody upłynie nim kulturalne zachowanie będzie u nas powszechne.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 11:52:12] • [IP: 185.210.39.**]

A ile dziesiątek tysięcy to kosztowało nas podatnikow?

Gość • Czwartek [17.05.2018, 11:23:33] • [IP: 109.243.209.**]

Nienawidzę widma Marksa tłuczacego się po naszym mieście za SLD, ale jeśli coś się udało, to musze to pochwalić. Renowacja Parku Zdrojowego bardzo mi się podoba, jest to poczucie osiągnięcia wyższego standardu, gdy sie spaceruje tamtejszymi alejkami, włożono sporo pieniędzy w odnowienie tej wspaniałej zieleni i dróg. (Z drugiej strony, o paradoksie, lubię też te część Parku nieodnowioną, bliższą ul.Krzywoustego, może dlatego, że lekka bajorowatość kilku alejek kojarzy mi sie z dzieciństwem za PRL - a nieco dalej stąpało sie po tych samych płytkach chodnikowych na wyłożonej nimi alejce, bo nadal są tam te stare). W części odnowionej polecam aktualnie cudownie kwitnące wiśnie japońskie, bliżej tego stawiku z fontanną, koło Jachtowej.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 11:01:17] • [IP: 92.42.114.**]

Pewnie ceną :D