POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [21.05.2018, 19:51:52] • Świnoujście

Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu!

Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu!

Statek przypłynął do Polski z Liberii. (fot. Sławomir Ryfczyński )

W niedzielę przed godziną 20.00 na jednym ze statków natychmiastowej pomocy potrzebował 40-letni Filipińczyk, który był pracownikiem. Jego stan był bardzo ciężki, po dwukrotnej reanimacji zmarł w szpitalu w Świnoujściu. Poszkodowanego przywieźli pracownicy ze statku czyli Norwegowie. Drugi pracownik załogi, został od razu przewieziony do szczecińskiego szpitala. Do akcji wkroczyła prokuratura.

Jak się dowiedzieli dziennikarze iswinoujscie.pl mężczyzna był przywieziony z dużym krwotokiem i zasłabnięciem. Najpierw pomogli mu pracownicy, którzy natychmiast ułożyli go na noszach. Pędem ruszyli na przeprawę promową. O 20.00 biały bus na norweskich rejestracjach płynął Bielikiem i udał się do szpitala w Świnoujściu. W akcji pomagali również Polacy, pilotując samochód z chorym mężczyzną, z którym przed szpitalem mieli bezpośrednią styczność.

Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu!

Statek przypłynął w czwartek.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Kiedy oba auta dotarły do szpitala, mężczyzna wbiegł na oddział krzycząc, że potrzebny jest lekarz i pielęgniarki oraz nosze. Podczas transportu Filipińczyk leżał na specjalnej desce opięty pasami. W momencie, gdy chciano go przewieźć na oddział, zaczął tracić czynności życiowe, więc podjęto decyzję o natychmiastowej reanimacji.

Jak udało się dowiedzieć, po reanimacji poszkodowany został przewieziony na OIOM, ale doszło do kolejnego zatrzymania krążenia. Resuscytacja zakończyła się niepowodzeniem, pacjent nie przeżył.

Ponadto Prezes Zarządu, Dorota Konkolewska poinformowała o innych okolicznościach związanych ze śmiercią mężczyzny.

- Zarząd Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w dniu 20.05.2018 r. w godzinach wieczornych został przywieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć tutejszego szpitala obywatel Filipin, lat 40. Stan pacjenta był krytyczny. Po reanimacji/ pacjenta przewieziono na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie powtórnie doszło do zatrzymania krążenia. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa niestety zakończyła się niepowodzeniem. Pacjent zmarł. Z uwagi na fakt, iż pacjent był członkiem
załogi statku, który przypłynął z Liberii tj. strefy stanowiącej potencjalne zagrożenie epidemiologiczne wszczęto wszystkie wskazane procedury sanitarno-epidemiologiczne celem zapobieżenia szerzenia się chorób zakaźnych. Procedury objęły również załogę szpitala i pomieszczenia, w których przebywał pacjent. Szpital powiadomił tutejszą Prokuraturę i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu o zaistniałym zdarzeniu. Zlecona sekcja zwłok wykaże przyczynę zgonu pacjenta - tłumaczy Prezes Zarządu Dorota Konkolewska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 77

Piotr K • Czwartek [24.05.2018, 16:35:52] • [IP: 88.156.206.**]

...Kto qrva pozwolil tej jednostce wplynac do portu. Dlaczego nie zastosowano natychmiastowej kwarantanny na redzie swinoujskiego portu?? Kapitan powinien dostac calkowity zakaz dowodzenia jednostkami plywajacymi poniewaz nie trzymal sie procedor ktore mowia, ze gdy wykryje sie chorobe na pokladzie statku to nalezy statek objac kwarantanna. Niezapominajmy, ze miasto Swinoujsci (ale nie pozostala czesc wyspy) to prawdziwe komarowo i dzieki dobremu BOGU mamy taka pogode jaka mamy z silnym wiatrem wiejacym z polnocy bo gdyby bylo cieplej i deszczowo to epidemia moglaby stac sie faktem...jak widac nie tylko choroby ale i debilizm nie zna granic...

zyga • Środa [23.05.2018, 07:51:04] • [IP: 92.241.192.***]

kapitana powiesic za jaja ebola to nie sraczka skad sie wzial tak natychmiast samochod na norweskich blachach przywiezli trupka do nas zeby pozbyc sie problemu na staku na rede wyciagnac na kwarantanne

Gość • Środa [23.05.2018, 07:20:59] • [IP: 188.146.38.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [23.05.2018, 01:26:14] • [IP: 95.129.226.***]

AZJA eXPRESS tylko nie w tą stronę

Gość • Wtorek [22.05.2018, 20:09:42] • [IP: 176.221.123.***]

A co z pracownikami portu, czy mieli styczność z chorymi na statku?

Gość • Wtorek [22.05.2018, 19:56:13] • [IP: 94.254.235.**]

Pare dni temu trzech filipinczykow szlo bema do corso, a taryfiarz z my taxi probowal ich namowic na przejazdzke, chyba mial szczescie bo wtedy nie wsiedli.Gorzej jak odwiedzali kluby nocne, co jest prawie pewne.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 19:35:11] • [IP: 80.245.186.***]

KIEDYS TAKI STATEK STAL NA REDZIE, PRZECHODZIL KWAR4ANTANNE, A DZISIAJ!!SZYBKO, SZYBKO!! I CO?

Zzzzzzzzzzzzz • Wtorek [22.05.2018, 19:07:24] • [IP: 95.41.78.***]

Jak Kwasniewski. Tez mial chorobe filipinska

speedy • Wtorek [22.05.2018, 18:51:35] • [IP: 77.20.250.***]

...Pędem ruszyli na przeprawę promową - żeby nas tak ratowali 🤨

Pazdzioch • Wtorek [22.05.2018, 17:25:37] • [IP: 83.20.250.*]

Mówili w radiu że malarię ma jeden i miał drugi

Gość • Wtorek [22.05.2018, 16:08:49] • [IP: 109.173.159.**]

Procedury opracował doktor Hałs, który zna, poza swoim rodzimym językiem angielskim, także hiszpański, niemiecki, portugalski, francuski, romski, hebrajski, chiński, japoński, jeden z języków mandaryńskich, a także język hindi ;)

Gość • Wtorek [22.05.2018, 15:40:39] • [IP: 89.64.4.***]

Żółta książeczka jest tylko na żółta febrę. 3/4 Świata opłynąłem i miałem co 10 lat tylko to. Teraz WHO zaleca na żółta febrę szczepienie raz w życiu. Niech sprawdzą Maritime Health Declaration, Last 10 Ports. Papiery z statkowego szpitalika. Kto na co chorował i jakie brał leki. W takich strefach marynarze mają codziennie mierzoną temperaturę przynajmniej na papierze;] Każdy ukrywa że ktoś choruje na statku bo Kapitan boi się konsekwencji z bióra a chory utraty pracy itd.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 15:03:49] • [IP: 217.149.114.***]

AIDS przy ebola to male dziecko :)

Gość • Wtorek [22.05.2018, 14:51:01] • [IP: 119.30.38.***]

To jest zwyczajny małpi wirus, zdechła małpa to ją spalić aby zaraza się nie roznosiła.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 14:06:21] • [IP: 176.221.113.***]

Są jakieś granice, ale żeby tak dopuścić człowieka w takim stanie na statek. Gdzie badania? Gdzie sprawdzenie WHO. Cięzka sprawa

Gość • Wtorek [22.05.2018, 13:56:58] • [IP: 89.64.4.***]

Tak bo łapka to się nazywa reprezentacja. Wiem bo sam wydaje reprezentacje jak w portach robią problemy. Albo sami chcą. Konczy sie na kartonie dla pilota a czasem w Afryce na 100 sztangach dla oficieli albo kasie. W jednym x wziął sobie fajki ok flaszke ok a potem sięgnął ręką do sejfu no i mu trza było przytrzasnąć. Rezultatem awantura, dwa dodatkowe holowniki na wyjściu ;] Obowiązkowa taksa 60zl z jednej korporacji. Jako Polak największe problemy aby wyjść z portu na miasto to miałem w polskich portach. A tu 2 chorych filipów lata i bryzga zakażona krwią po mieście. Gratuluje;] I tak to zatuszują. Oby nikt nie zachorował.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 13:40:48] • [IP: 14.49.9.***]

A jeśli Świnoujski komar ugryźć Filipa? I ten komar rozprzestrzenia wirusa?

Gość • Wtorek [22.05.2018, 13:33:35] • [IP: 46.134.11.***]

Yvona • Wtorek [22.05.2018, 10:45:37] Każdy marynarz ma tzw." Żółtą Książeczkę Szczepień" i w zależności w jakim rejonie świata pływa i jakie jest tam zagrożenie zarażeniem musi się zaszczepić. Jakakolwiek kontrola PSC w portach świata nie dopuściła by aby marynarz bez szczepień przebywał na statku.Niestety nie na każdy wirus jest szczepionka. Gość • Wtorek [22.05.2018, 11:14:49] Jest określone pewne minimum ilości załogi na statku. Zwykle jest jej więcej. Po prostu ktoś inny z załogi zastąpi tych dwóch w czasie manewrów.

ETC • Wtorek [22.05.2018, 13:23:58] • [IP: 83.11.153.***]

W Liberii istnieje zagrożenie przed którym ostrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych tj. epidemia gorączki krwotocznej Ebola. Ponadto występuje tam znaczne zagrożenia zarażenia głównie malarią różnego typu, cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, żółtaczką A i B, AIDS i wieloma chorobami tropikalnymi.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 13:18:34] • [IP: 83.11.153.***]

Ciekawe co to jest" Oddział Intensywnej Opieki Medycznej"? W W Po pierwsze W SZPITALU NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK OIOM /Odział Intensywnej Opieki Medycznej/ jest Oddział Intensywnej Terapii /OIT/. Jakie procedury wdrożono? Pacjent trafił na Izbę przyjęć na parterze, przejechał obok osób czekających na RTG, pojechał ogólnodostępną windą na piętro na którym znajduje się OIT (Oddział Intensywnej Terapii), na korytarzu minął czekających tam pacjentów i dopiero wjechał na oddział. Redakcja powinna zapytać w imieniu mieszkańców jakie procedury obowiązują w takim przypadku w szpitalu i jakie konkretne działania wdrożono wobec pracowników i pacjentów przebywających w tym czasie w pobliżu Filipińczyka oraz osób które mogły mieć styczność z wyżej wymienionymi.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 12:33:05] • [IP: 83.23.250.*]

procedury objęły pracownikow szpitala?? proszę podać te procedury, jak zabezpieczyliście pracowników? Każdy z nich wrocil do domu i mial kontakt z rodziną? Pytam jeszcze raz -jakie procedury? jakie bezpieczenstwo zapewniliscie pracownikom? Niech redakcja zapyta..

Gość • Wtorek [22.05.2018, 12:31:34] • [IP: 93.94.184.***]

powinni tam niektórych wytruc na tych chemikach bo tam jedna sitwa i pseudo związkowcy z pinokio na czele

gpk • Wtorek [22.05.2018, 12:28:29] • [IP: 217.153.7.***]

Nikt żadnych łapówek nie bierze !! Za to ręczę ! Pisząc w ten sposób o Innych wystawiasz Sobie opinię, żyjesz w świecie w którym licznik ci się zatrzymał w poprzedniej epoce ! Cóż, może jest to dla ciebie szczęściem ? Ujawnia sie Takich coraz więcej, to jakiś dramat ! Doskonale do tej wypowiedzi pasuje rozgardiasz i brak procedur w Porcie !!

Gość • Wtorek [22.05.2018, 12:11:46] • [IP: 93.94.190.***]

11:12- Twoja matka ciebie tuczyła? Bo mnie nie.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 11:58:20] • [IP: 93.94.190.***]

Czytam i czytam i nie widzę dowodu na to, że zaatakował wirus - raczej na to, że otwarto sezon ogórkowy. Po drugie - przypomniałem sobie, jakie to było oburzenie, gdy padło z ust znanego polityka, że sprowadzanie na żywioł emigrantów socjalnych zwanych uchodźcami grozi zagrożeniem epidemiologicznym. Ironiczne cytowanie tego polityka było na porządku dziennym - ale to polowanie z nagonką ominęło pytanie do Sanepidu, a by to potwierdził. My nie znamy szczepień tych cudzoziemców islamskich, nie mówiąc o ich prawdziwych nazwiskach - więc musiało istnieć zagrożenie epidemiologiczne. Tym bardziej, że i tu, w przypadku Liberii, istnieje pewne zagrożenie, inna klasyfikacja sanitarna.

Oglądasz 1-25 z 77
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■