POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.05.2018, 14:32:04] • Świnoujście

Czy powinniśmy się obawiać?

Czy powinniśmy się obawiać?

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W dniu dzisiejszym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz spotkał się z pełniącą obowiązki Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu Joanną Dworakowską oraz Prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły Dorota Konkolewską.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli także Kierownik Higieny Portów i Żeglugi Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Maciej Bońkowski oraz Grażyna Surosz z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, Prezydent został poinformowany o procedurach, które zostały wszczęte w związku z przywiezieniem w dniu 20 maja br., do Izby Przyjęć szpitala, 40 letniego marynarza, obywatela Filipin.

Jak poinformowała Prezes Szpitala: stan pacjenta był krytyczny. Po reanimacji przewieziono go na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie powtórnie doszło do zatrzymania krążenia. Niestety resuscytacja krążeniowo oddechowa zakończyła się niepowodzeniem.

Z uwagi na fakt, iż pacjent był członkiem załogi statku, który przypłynął z Liberii, to jest strefy stanowiącej potencjalne zagrożenie epidemiologiczne, wszczęto wszystkie wskazane procedury sanitarno-epidemiologiczne celem zapobieżenia szerzenia się chorób zakaźnych. Jednocześnie szpital powiadomił o zaistniałym zdarzeniu Prokuraturę oraz Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego.

Decyzją Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu, do odwołania, wszyscy członkowie załogi statku zostali poddani kwarantannie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu wydał decyzje nakazująca sekcję zwłok, w związku z czym ciało zmarłego pacjenta zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie.

W dniu 21 maja drugi członek załogi, z objawami chorobowymi został przewieziony przez służby ratowniczo-medyczne z Nabrzeża Chemików w Porcie Świnoujściu do Szpitala Zakaźnego w Szczecinie. Podjęte działania miały na celu zminimalizowanie zagrożenia ewentualnego szerzenia się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych, do czasu uzyskania wyników sekcji zwłok, która potwierdzi lub go wykluczy.

W dniu dzisiejszym Główny Inspektor Sanitarny poinformował o fakcie wystąpienia u hospitalizowanego pacjenta malarii.

W stosunku do osób, które miały kontakt ze zmarłym, w tym załogi szpitala, zostały wszczęte odpowiednie procedury sanitarno epidemiologiczne oraz procedury poekspozycyjne.


Robert Karelus Rzecznik Prezydenta Świnoujścia / iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Piątek [25.05.2018, 10:58:52] • [IP: 109.241.63.**]

Zauważyliście coraz więcej martwych ptaków, wczoraj leżał jeden na chodniku. Tak, tak... karmiciele mew i gołębi zielonym chlebem i odpadami ze stołu! Zapraszacie wraz z ptactwem taką Ebolę i inne choroby. Karmcie dalej, one kupkę na chodnik zrobią, przyniesiecie ją do domu na butach!! A potem się zobaczy...

Gość • Piątek [25.05.2018, 07:31:45] • [IP: 178.235.176.***]

sami jesteście jak ta ebola. .

gpk • Czwartek [24.05.2018, 15:14:32] • [IP: 95.129.225.***]

Czy był tam lekarz ?!! Z tego co widzę nie !! To o czym oni rozmawiali ? Takie pogaduszki księgowych z inżynierami (+ armijny politruk) nic nie wniosą do sprawy, to jakiś bezsens totalny !!

Gość • Środa [23.05.2018, 17:02:04] • [IP: 109.173.159.**]

Zamiast na forach wylewać żale na fundusz zdrowia i ryzykowac pozwanie o znieslawienie, nalezy wytaczac Funduszowi sprawy o nieprzestrzeganie praw pacjenta, lekomyślnosc i niestarannosc w swiadczeniach zdrowotnych, niedbałe prowadzenie dokumentacji, pogubione wyniki badan itd. Moze sie uda wygrac, a jesli nawet nie, to lekarze zaczna sie wkurzac, ze musza sie wlóczyc po kancelariach. zamiast leczyc i szczepic nas na ebola i malarię. Wkurza się wreszcie na maxa i zaczna strajkowac w kwestii samorozwiazania sie Funduszu zamiast w kwestii płac dla absolwentów medycyny, którzy za pieniadze podatnika sie uczyli i z obowiazkowego podatku zdrowotnego podatnika sa wynagradzani. Kiedy 10 lat obowiązkowego odpracowania ufundowanych przez podatnika studiów ??

Gość • Środa [23.05.2018, 11:59:13] • [IP: 217.63.64.***]

NIECH POGADAJA DLA CZEGO NIE MA LEKARZY I CZEMU JEST TAM TAK BRUDNO !!

Gość • Środa [23.05.2018, 10:35:49] • [IP: 83.23.250.*]

Jezu ludzie... na malarie jest chory ten co wylądował w szpitalu. Tem co umarł nie wiadomo na co.

Gość • Środa [23.05.2018, 10:18:07] • [IP: 178.235.181.**]

to nie Malaria na pewno bo przy niej nie ma krwotoku wewnętrznego tylko przy Eboli

Gość • Środa [23.05.2018, 08:04:21] • [IP: 93.94.186.***]

Krwotok może być też spowodowany wirusem dengi.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 23:53:42] • [IP: 37.47.181.**]

Malaria to drgawki wysoka gorączka itd. U tego filipinczyka wystąpił silny krwotok czyli wiadomo co

Gość • Wtorek [22.05.2018, 23:51:16] • [IP: 37.47.181.**]

Krwotok to ebola nie kłamać ludzi

Gość • Wtorek [22.05.2018, 23:17:10] • [IP: 192.169.226.**]

Gdzie jest lekarz naczelny, gdzie pielęgniarka epidemiologiczna szpitala?? O ile pani Dworakowska jest doświadczonym, i z dużą wiedzą, pracownikiem Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego o tyle można mieć wątpliwości co do wiedzy ekonomistki, pani Konkolewskiej na temat zakażeń szpitalnych czy chorób zakaźnych.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 21:33:00] • [IP: 37.248.160.***]

Oprócz malarii w szpitalu są inne problemy. Nie tak powinno to wyglądać. Opinia o tej placówce jest tragiczna i czas zwrócić na to uwagę. Nie sztuką jest zakładać ludziom procesy za to, że niepochlebnie na forach wylewają oni swoje żale. Oprócz dyplomacji i umiejętności słuchania powinna nastąpić stanowcza reakcja ze strony Pani Prezes. Nie może być tak, że w szpitalu po 18 ustawiają się gigantyczne kolejki, podczas gdy lekarz na internie akurat siedzi w gabinecie i oglada telewizję.Jak to możliwe, że po południu starszego Pana z bólami brzucha przyjmuje ginekolog. Jest jeszcze wiele innych absurdalnych sytuacji. Pan kardilolog ma limit, a potem prywatnie przyjmuje pacjentów. Państwowy zakład pracy, państwowy sprzęt. Czysta kasa wpada do portfela i to bez żadnej kontroli. Żyć nie umierać. Myślę, że takie sceny to nic innego jak brak kontroli ze strony nadzorującej.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 21:00:21] • [IP: 78.10.206.*]

No i czy ten artykul odpowiada na zadane pytanie??

Gość • Wtorek [22.05.2018, 20:25:03] • [IP: 178.238.247.***]

Tak, bać powinnismy się paniki i robienia z igieł -wideł. I tyle w temacie.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 20:13:43] • [IP: 95.129.228.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [22.05.2018, 20:13:21] • [IP: 178.238.249.**]

Malaria.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 20:02:30] • [IP: 77.88.191.**]

Oglądałam Polsat News i już wszystko jasne. To jest malaria a nie jest ebola. Nic nam nie grozi bo nasze komary nie przenoszą tego wirusa..

Gość • Wtorek [22.05.2018, 19:37:13] • [IP: 80.245.186.**]

Statek powinien być niezwłocznie skierowany na redę na czas kwarantanny. A apropo zarazy w mieście to można zobaczyć jaki syf jest w biedronce na chrobrego. Podłoga nie myta chyba od paru tygodni i smród z braku wentylacji robią" dobrą reklamę"

Gość • Wtorek [22.05.2018, 19:22:55] • [IP: 92.42.113.***]

Przyszła skarbnik miasta zasiadła po prawicy wszechmogącego. Amen.

GOŚĆ • Wtorek [22.05.2018, 19:00:52] • [IP: 94.254.225.**]

Pani Joanno, Pozdrawiam ! Tak trzymać !

Gość • Wtorek [22.05.2018, 18:53:09] • [IP: 80.245.186.***]

PRZY TEJ OKAZJI MAMY PYTANIE-JAK MOZNA ZBADAC GRASUJACE BAKTERIE W KORYTARZU SZPITALA NA PARTERZE, GDZIE JEST GABINET CHIRURGA, POZ, ORTOPEDY, UROLOGA ITD.TAM NIE MA ZADNEGO OKNA, ZADNEGO WIETRZENIA, ZADNEJ DEZYNFEKCJI!!DLACZEGO ZAMKNIETE SA DRZWI, KTORYMI MOZNA WYJSC NIE PRZECHODZAC OBOK REJESTRACJI CZY IZBY PRZYJEC!!CZY KTOS O TYM MYSLI?NA TAK MALENSKIEJ PRZESTRZENI GROMADFZQA SIE LUDZIE CHORZY I CI, KTORZY POTRZEBUJA ROZNYCH PORAD.CZY KTOS WRESZCIE NAD ZAPANUJE?KIEDY WRESZCIE DOCZEKAMY SIE, BY SALOWI W INNZM OKRYCIU SPRZATALI, W INNYM PODAWALI POSILKI CHORYM!!I JESZCZE W INNYM POMAGALI ZWOZIC TRUPY!!TO JEST SKANDAL BY TYM SAMY SMIERDZACYM MOPEM MYC SALE CHORYCH, TOALETY I KORYTARZE!!KTO JEST SLEPY W TYM SZPITALU?!PANI DYREKTOR-CZY W KUCHNI GDZIE MYJE SIE NACZYNIA JEST WZPAZARKA BAKTERII?CZY SCIERKI GABKI NA KTORYCH SA MILIONY BAKTERII SA WYMIENIANE WIECZOREM??!!JEZELI NIE TO ZA CHWILE BEDZIEMY MIELI ODMIANE POLSKIEJU MALARII!GDZIE SANEPID!

Gość • Wtorek [22.05.2018, 18:20:02] • [IP: 77.111.247.**]

syf i malaria wszy scy wiedzo

Gość • Wtorek [22.05.2018, 17:54:07] • [IP: 83.3.210.***]

No i co? Wczoraj śmiertelny wirus a dziś tylko malaria. Lubicie nakręcać ludzi.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 17:49:44] • [IP: 83.23.250.*]

Dlaczego kłamiecie?? Pytam jeszcze raz - jakie środki zostały podjęte w stosunku do pracowników i ich rodzin??

Gość • Wtorek [22.05.2018, 17:25:20] • [IP: 95.129.228.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 32
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■