POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.05.2018, 17:58:46] • Świnoujście

Nie grozi nam śmiertelny wirus choć w obu przebadanych przypadkach stwierdzono malarię

Nie grozi nam śmiertelny wirus choć w obu przebadanych przypadkach stwierdzono malarię

fot. Andrzej Ryfczyński

Duże zaniepokojenie mieszkańców wywołała informacja o nagłej śmierci jednego z członków załogi statku handlowego który przypłynął do nas z filipińską załogą na pokładzie. Najgorsze przypuszczenia kazały brać pod uwagę obecność śmiertelnego wirusa, gdy po dwukrotnej reanimacji chory Filipińczyk zmarł w niedługim czasie od przywiezienia go do szpitala. Obawy mogły również wynikać z faktu, iż drugi Filipińczyk został w poniedziałek odwieziony do szczecińskiego szpitala. Dziś nasz dziennikarz uzyskał najnowsze informacje, które podaje Małgorzata Kapalan, Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych.

Prócz tego dowiedzieliśmy się, że dopiero wczoraj (wtorek) pobrano do badania krew od kilku innych osób mających kontakt z załogą tego statku.

Statek, na którym zdarzył się przypadek malarii wciąż cumuje przy Nabrzeżu Chemików, wczoraj jeszcze trwała kwarantanna, a jednostka była pilnowana przez Straż Graniczną.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 09:28:49] • [IP: 176.221.122.**]

"Wirus malarii"?. Na głowę komuś padło?. Malaria to choroba pasożytnicza!. Wywołują ją pasożyty z rodzaju" Plasmodium". Robi się coraz cieplej. Jeśli komary - widliszki, z zarodźcami w sobie, się u nas zalęgną to co?. Kolejna"Szczepionka" której na to nie ma?. Podobno malarię pewien pan skutecznie leczył z użyciem MMS czyli chlorynem sodu, stosowanym do odkażania wody. Oczywiście w odpowiedni sposób (po dodaniu np. soku z cytryny wydziela się dwutlenek chloru - silny utleniacz. I to jest ta" siła' która zabija zarodźce malarii.) Niestety, chyba był zbyt skuteczny. W końcu ONZ stawia na depopulację. Dlatego populację ludzi chce się min. regulować z pomocą szczepionek (to z oficjalnej wypowiedzi pewnego znanego wszystkim bogacza). W każdym razie specyfik okrzyknięto" silną trucizną". W nadmiarze i niewłaściwie stosowane może zaszkodzić wszystko. Nawet czysta woda. Kogo ciekawi historia walki, z malarią z użyciem tego środka, odsyłam do filmu:" Cudowny Suplement Mineralny MMS – Uganda 2012 [dokument]"

Gość • Piątek [25.05.2018, 14:28:16] • [IP: 94.254.228.**]

To na co nam badania robili może na wirusa grypy?

Gość • Piątek [25.05.2018, 14:26:02] • [IP: 94.254.228.**]

Skoro pacjent przed śmiercią miał krew pobraną i dwie godziny później były wyniki badań że nie ma malari to po co sekcja..Panie Sławku coś tu kręcą..

Gość • Piątek [25.05.2018, 14:23:16] • [IP: 92.42.113.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [25.05.2018, 14:14:05] • [IP: 178.238.251.***]

To malaria czy ebola- ebola czy malaria ?

Gość • Piątek [25.05.2018, 14:03:49] • [IP: 176.221.123.**]

Malaria nie jest zakażna, nie siejcie paniki.

Gość • Piątek [25.05.2018, 11:11:06] • [IP: 178.238.240.**]

Malaria jest wywoływana przez pierwotniaka a nie wirusa. ...

Gość • Piątek [25.05.2018, 11:10:19] • [IP: 78.10.206.**]

Dziwne że statek z tak chorymi załogantami wszedł do portu. Pierwszymi ludźmi, którzy witają statek na redzie są pilot i kontrola sanitarna. Ten statek nie powinien wejść do portu. Odprawa medyczna zawiodła albo kapitan zataił chorobę załogantów. Malaria to choroba powodowana przez pierwotniaka a nie wirusa. Nie powoduje krwotoków.Pływałem na statkach 40 lat.

Gość • Piątek [25.05.2018, 11:06:13] • [IP: 78.10.206.**]

Malarie powoduje pasożyt, pierwotniak a nie wirus, idioci. W Polsce jest NIEULECZALNA.

Gość • Piątek [25.05.2018, 10:34:48] • [IP: 178.235.182.***]

Kłamią żadna malaria piszą tak żeby paniki nie było w mieście wiadomo że krwotok jest tylko przy EBOLI

Gość • Piątek [25.05.2018, 08:51:07] • [IP: 176.221.123.***]

Przyjeżdża do mnie szwagierka z Afryki i jest chora na malarie (bierze leki na malarie - tej choroby już nie wyleczy do końca życia). Będę musiał ją wyje... wyrzucić z domu, niech idzie wypoczywać do Sanepidu.

Gość • Piątek [25.05.2018, 08:30:58] • [IP: 94.254.226.***]

Czwartek [24.05.2018, 20:29:16] • [IP: 37.47.176.., - poczytaj co oznacza słowo alkoholik. Alkoholizm to choroba. Jestem alkoholikiem i nie pije od lat. Nie muszę się kurowac w szpitalu. Wstyd. Przez tachich jak ty ludzie boją się leczyć.

Gość • Piątek [25.05.2018, 08:18:26] • [IP: 92.42.116.***]

choroba filipińska

Gość • Piątek [25.05.2018, 05:41:54] • [IP: 188.146.103.**]

Pilnowana załoga ? Od dwóch dni jakieś filipińskie ancymony krecą się po mieście i przeprawiają się bielikami z jednej stromy na drugą !!

Gość • Czwartek [24.05.2018, 23:44:34] • [IP: 178.235.178.***]

Czy w tej sprawie nie powinien wypowiedzieć się pracownik sanepidu!?? Z żółtej książeczki można było wyczytać, czy marynarz był szczepiony i na co. Myślę, że sanepid portowy w Świnoujściu sprawdza załogi statków przypływających z tropiku.

Gość • Czwartek [24.05.2018, 23:13:23] • [IP: 94.254.232.**]

To po co pisaliście że jest śmiertelny wirus?

Gość • Czwartek [24.05.2018, 22:49:03] • [IP: 95.129.224.**]

Last port buchanan Libera chyba ze marinetrafić kłamie i ktoś ma last port of call

Lord Admiralicji • Czwartek [24.05.2018, 22:42:21] • [IP: 80.245.178.***]

LOOL. MY TU NIEZŁY BURDEL MAMY. PODATKI PŁACIMY DZIESIĄTKI SŁUŻB UTRZYMUJEMY, A TU SIĘ OKAZUJE, ŻE KOMARY Z MALARIĄ SĄ PRZEMYCANE I NIKT NIC NIE ROBI. DŻUMĘ PRZYWLEKĄ, ALBO INNĄ CHOLERĘ I TEŻ BĘDĄ STRUSIA WYCINAĆ, ŻE NIBY CO, NIBY JAK ?

Gość • Czwartek [24.05.2018, 22:15:29] • [IP: 92.42.114.**]

Ahhh ta doza niepewności i ryzyka :)

Pazdzioch • Czwartek [24.05.2018, 21:49:27] • [IP: 83.20.250.*]

Malaria?a czemu kolejnych 3marynarzy umarło? Zatajaja żeby paniki nie było, ebola Jak nic

Gość • Czwartek [24.05.2018, 21:39:31] • [IP: 94.254.239.**]

Tak dla wiedzy, malaria występuje powszechnie w krajach tropikalnych choć zanotowano już zaskarżenia w Europie, jednym z nosicieli zarodników malarii jest komar widliszek który występuje powszechnie w Polsce Nas chroni tylko klimat a zwłaszcza zimą która nie pozwala na pełny rozwój nosicieli malarii ale klimat nam się ociepla i w miejscach dużego nasilenia komarów może dojść do zakażeń malarią w Polsce. Wystarczy że jeden Komar nosiciel zarodników malarii będzie w takim miejscu zimował że temperatura pozwoli na pełny cykl rozwojowy pierwotniaka powodującego malarię

Zmurkiewicz won..... • Czwartek [24.05.2018, 21:34:44] • [IP: 88.156.206.**]

Co to za pierdoly?? Z faceta lala sie krew jak z kranu. Takich objawow niema w przypadku malarii za to wprzypadku EBOLItak. Wszyscy lekarzaktorzy czytaja te brednie w pozycji Freda Flingstona lezac na brzuchu placza ze smiechu...przeciez ktos tu ma nas za kompletnych idiotow. KLAMSTWO NIE POPLACA...EBOLA NIE JEST CHOROBA PRZENOSZONA PRZEZ KOMARY ZA TO MALARIA TAK. Wybrano brednie o malarii bo lepiej brzmi niz Ebola za to nie wzieto pod uwage, ze ludzie w tym miescie umiejaczytac i kozystac z internetu- Jesli to malaria to czy piekny mr Zmurkiewicz nie powinien NAWET sam, osobiscie biegac po swinoujskich zaroslach z pompka z chemikaliami i odkomarzac ?? Mr Big...President. ... it`s time to work...

Gość • Czwartek [24.05.2018, 21:32:03] • [IP: 164.127.66.***]

A gdyby tak groziła nam staruszka ? A to przecież mogła być wasza matka akurat ! Albo jakby tak groziła nam procesja ?

Gość • Czwartek [24.05.2018, 21:16:47] • [IP: 80.245.186.***]

POLSKI MARYNARZ PLYNAC W REJSY MUSI MIEC KSIAZECZKE SZCZEPIEN I JEST KONTROLOWANY W KAZDYM PORCIE!!DLACZEWGO U NAS WPUSZCZA SIE STATEK Z TROPIKU I PRZEDSTAWICIEL SANEPIDU NIE SPRAWDZAL DOKUMENTOW NA REDZIE??!!DLACZEGO ZAPRZESTALISCIE BADANIA NASZEGO BEZPIECZENSTWA?!

Gość • Czwartek [24.05.2018, 20:29:16] • [IP: 37.47.176.**]

Świnoujski szpital jest tylko z nazwy.takie tam miejsce jak np.alkoholik chce się podkurować, wykąpać i zjeść.Jeśli zdąży się coś zwane chorobą to tylko szczecin

Oglądasz 1-25 z 32
■ W ramach bardzo wielu imprez Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging, VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię (najwyższą nad Bałtykiem – 311 schodów). Zapisy od 15.00, start od 16.00 (każdy zawodnik startuje kolejno pojedynczo, po wystrzale armatnim). Do zdobycia liczne nagrody, upominki i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń w Świnoujściu ■
■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■