POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [26.05.2018, 21:57:28] • Świnoujście

Mężczyzna na niedozwolonym przejściu został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście

Mężczyzna na niedozwolonym przejściu został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście

fot. Andrzej Ryfczyński

Niedozwolone przejście, nadjeżdżający pociąg, chwila nieuwagi - w takich przypadkach liczą się sekundy. Niestety, mężczyzna, który przechodził w niedozwolonym miejscu rozjazdów stacji kolejowej Przytór, został potrącony przez jadący pociąg. Skład zatrzymał się około 300 metrów od miejsca wypadku, część pasażerów pieszo udała się do promu. Poszkodowanego pogotowie zabrało do szczecińskiego szpitala.

Pociąg jechał do Świnoujścia, kiedy minął stację Przytór, okazało się, że na niedozwolonym przejściu znajduje się mężczyzna. Rozpędzony skład nie zdążył wyhamować - potrącił mężczyznę i zatrzymał się dopiero 300 metrów dalej, na początku Warszowa. Ranny został odwieziony ambulansem do szpitala w Szczecinie.

Mężczyzna na niedozwolonym przejściu został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście

fot. Andrzej Ryfczyński

Cały skład został zatrzymany, przyjechali policjanci i służba kolei, a następnie technicy policyjni, którzy zaczęli zabezpieczać ślady. W tej sytuacji nie było mowy o szybkim zakończeniu podróży - część pasażerów zdecydowała się iść do promu pieszo. Pierwsi ruszyli turyści z Rzeszowa z dziećmi - ruszyli przez centrum Warszowa niosąc duże plecaki i parawany. Pozostałych podróżnych zabierały taksówki, prywatne samochody oraz autobus komunikacji miejskiej, który zmierzał już do zajezdni.

Mężczyzna na niedozwolonym przejściu został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście

fot. Andrzej Ryfczyński

Ten odcinek trasy to jedyna linia z trakcją elektryczną do przejazdów pomiędzy Przytorem a Świnoujściem.

Mężczyzna na niedozwolonym przejściu został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście

fot. Andrzej Ryfczyński

Na szczegółowe informacje o wypadku czekamy od policji.

Mężczyzna na niedozwolonym przejściu został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Tomek Handzlik • Czwartek [14.06.2018, 20:20:33] • [IP: 79.124.114.***]

Prosze wszystkich co go widzieli w czwartek 24 05 2018 na pkp o kontakt gdyz chce sie dowiedziec dlaczego go ochrona wyzucila z pkp przez to nie dojechal do domu[*]. Moj tel 500 545 442. Gosc IP:83.11.149.** ty duzo wiesz

Wszyscy Najmądrzejsi.. • Wtorek [29.05.2018, 09:52:38] • [IP: 94.212.132.**]

Ludzie dajcie że spokój! ile ludzi tyle wypowiedzi.. jedynie kto może wiedzieć coś na ten temat to maszynista.. bo nawet pasażer nie był w stanie zobaczyć czołówki... :/ mimo iż ułamek sekundy ale to on widział... bo to raz się czyta, słyszy bądź jest się świadkiem wypadku... nawet głupim samochodem/ motorem/ rowerem... jeśli szlabany nie działają bo awaria.. czasem człowiek myśli że zdąży a później czyta się że śmierć tragiczna bo zderzenie pociągu z autem itp... może myślał że zdąży przejść... bo to jeden z nas próbował tak robić... znałam tego człowieka... nie był zły. i to nie powód by takie brednie i swoje insynuacje pisać. bo tak na prawdę żadne z nas się nigdy prawy nie dowie. Nie nam oceniać a tym bardziej osądzać... Najszczersze kondolencje dla rodziny! [*]

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 16:10:05] • [IP: 83.11.86.***]

Domyslilam.sie z.profilu jego.brata gdzie umiescil informacje.ze nie zyje.

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 08:53:37] • [IP: 89.25.224.***]

A skond pani wie że to on

Gość • Niedziela [27.05.2018, 23:12:29] • [IP: 83.11.149.**]

To jest dziwne. Ten mezczyzna w czwartek kupil bilet.i w.czwartek mial wracac pociągiem.wieczornym(matejkiem) do katowic.(moze.myle miasto ale na K). FAKT.byl pod wplywem alkohoku przez.co ochroniarz go wyprosil...dziwne.to ze nie wrocil tego dnia do domu...m

Gość • Niedziela [27.05.2018, 22:30:47] • [IP: 89.25.224.***]

To był super człowiek

Dlaczego nas zostawiłes;( • Niedziela [27.05.2018, 21:16:09] • [IP: 46.134.98.***]

Nawet nie wiecie jaki to byl dobry człowiek a piszecie takie glupoty ze zal to czytac gowno wiecie a wypisujecie co wam do glowy przypadnie !!

von sydof • Niedziela [27.05.2018, 19:46:39] • [IP: 46.215.30.***]

DO : JA • Niedziela [27.05.2018, 17:06:00] • [IP: 166.216.157.**] >>>A tak na poważnie, to ta pani blondynka przyjechała na wczasy do naszego grodu i na 99% to by nawet nie zechciała ciebie osikać moczem nie mówiąc już o twojej zbędnej opiece nad nią...😜

Gość to byl moj brat • Niedziela [27.05.2018, 18:49:23] • [IP: 46.134.98.***]

Zastanowcie sie co wy piszecie bo dla rodziny to niejest mile co wypisujecie!! Byl to nieszczesliwy wypadek walczono o jego zycie 4 godz ale nie dal rady. I

Gość • Niedziela [27.05.2018, 18:40:32] • [IP: 188.146.202.***]

PKP Intercity podstawiło autobus miejski. Ludzie nie chcieli czekać więc jechali taksówkami

maxx • Niedziela [27.05.2018, 17:26:28] • [IP: 178.238.249.**]

, , z parawanami''. Czyli parawaning zjeżdża już do miasta (:. Zakazać tego chyba nikt nie potrafi.

JA • Niedziela [27.05.2018, 17:06:00] • [IP: 166.216.157.**]

Co to za laska? Ta blondyna Na zdjeciu...To jej Chlop walnol w pociag? Jak jest w szpitalu to moge sie pania zaopiekowac.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 16:54:39] • [IP: 89.107.155.**]

Do Gość • Niedziela [27.05.2018, 15:49:22] • [IP: 188.146.160.**], ja tam byłem i żadne oznakowanie do mnie nie mówiło

Gość • Niedziela [27.05.2018, 15:49:22] • [IP: 188.146.160.**]

Po tej ścieżce rowerowej może jechać rower i chodzić pieszy tak mówi oznakowanie po całej szerokości

Gość • Niedziela [27.05.2018, 15:15:44] • [IP: 178.5.26.**]

Idąc z dziećmi po ścieszce rowerowej jak widać na zdjęciu to nie dozwolone (następny wypadek) pozdrawiam

Gość • Niedziela [27.05.2018, 14:07:52] • [IP: 110.54.69.***]

widac ze gosciu chcial odleciec na torach. to nie wypadek, nie ma szans żeby nie zauwazyc pociagu na tak prostym odcinku przy b.dobrej widocznosci.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 13:52:01] • [IP: 83.11.230.***]

Czy to nie czasem.ten mężczyzna którego poszukiwano??

Gość • Niedziela [27.05.2018, 13:23:22] • [IP: 88.156.232.***]

prawo powinno pozwalać na dalszą jazdę pociągu zaraz po odnotowaniu przypadku przez policję. Tak uziemiony pociąg jest na kilka godzin do przyjazdu prokuratora. Najgorsze, że często maszynista jest potem ciągany po urzędach i musi się tłumaczyć bo jest w tej sprawie z automatu podejrzany tak jakby jechał samochodem osobowym. Pociąg to nie auto i nie zatrzymuje się w kilka metrów. Ktoś powinien w końcu zmienić te nieżyciowe przepisy by nie karać maszynistów procedurami za to na co wpływu praktycznie nie mają.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 11:15:16] • [IP: 178.238.251.***]

R.I.P. Kondolencje dla rodziny. ... szkoda człowieka. ..

Gość • Niedziela [27.05.2018, 11:10:06] • [IP: 23.226.237.*]

08:54:25 - Kulaj gile, bo powiem Proboszczowi, żeby nagadał na Ciebie z ambony i będzie wstyd na całą wiochę. 😁 😂

Gość • Niedziela [27.05.2018, 10:58:34] • [IP: 77.188.32.*]

Technicy sprawdzają jakie są uszkodzenia lokomotywy po zderzeniu z człowiekiem przechodzącym przez tory w niedozwolonym miejscu, oj jedna oś wydaje się że jest skrzywiona.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 10:24:43] • [IP: 77.253.144.***]

Oto cała Polaka, a gdzie autobusy podstawione dla pasażerów, koszt winien pokryć przewoźnik.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 09:59:09] • [IP: 5.172.233.**]

Panie redaktorze nie ma niedozwolonych przejść tylko osoby nieuprawnione znajdują się w miejscu niedozwolonym.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 09:52:34] • [IP: 94.254.161.**]

Ale on nieprzechodzil on był koło torów zmarł w szpitalu ratowali to 4godziny to jest mój wujek on po prostu chciał zobaczyć morze a na powrót już nie miał

Gość • Niedziela [27.05.2018, 09:49:24] • [IP: 178.238.252.**]

IP: 77.252.46.**Myśl, co piszesz!

Oglądasz 1-25 z 43
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■