POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.06.2018, 15:24:10] • Świnoujście

22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

fot. Policja

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonała się podróżująca w Świnoujściu bmw mieszkanka Wolina. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 22-letnia amatorka szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj po popołudniu policjanci świnoujskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów przy ulicy Karsiborskiej w miejscu, gdzie kilka miesięcy temu doszło do śmiertelnego wypadku. W pewnym momencie zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki BMW. Pomiar laserowym miernikiem wskazał prędkość pojazdu 114 km/h, a tym samym przekroczenie dopuszczalnej obowiązującej w tym miejscu prędkości o 64 km/h. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej osobie kierującej osobówką.
Za kierownicą pędzącego bmw siedziała 22-letnia mieszkanka Wolina, na którą, w związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych. Kobietę spotkała jeszcze jedna dolegliwość - na najbliższe trzy miesiące zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

Jeżeli pomimo zakazu w tym okresie kierowca zostanie zatrzymany do kontroli podczas kierowania pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji, dlatego w całym kraju funkcjonariusze wyjątkowo surowo traktują tych, którzy łamią przepisy dotyczące jej limitu. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Piątek [08.06.2018, 14:37:16] • [IP: 31.1.182.***]

Ale ta dziewczynka wcale nie przesadziła ! Ja już tam jechałem ok.200-210 i dzięki temu zdążyłem na trzy promy wcześniej - to był rekord świata !

Gość • Piątek [08.06.2018, 08:00:39] • [IP: 92.42.112.***]

Baby nie powinny jeździć samochodami!! Jedzie taka damulka nie patrzy co się dzieje dookoła telefon przy gębie i przejeżdża przez pasy nawet nie zwalniając!! Nie przepuszczają na pasach, nie zwracają uwagi na znaki jak jest ograniczenie do 20km na wewnętrznej drodze to zapierdala 50km, wrócisz uwagę to pustak powie" To nie możliwe to nie ja" !!

Gość • Czwartek [07.06.2018, 13:47:05] • [IP: 193.22.252.***]

Polska mentalność w komentarzach. :) jestem super i jeżdżę aż się kurz unosi. Połowa takich osób za kierownicą tylko myśli, że jest dobrym kierowcą...

fororak 🐲 • Czwartek [07.06.2018, 13:38:11] • [IP: 5.60.9.***]

Co to za prędkość 114/h, bo gdyby jechała szybciej to by jej nie złapali...A u ruskich jest tak na autostradzie: Stoi dwóch milicjanierów, zatrzymują kierowcę i mówią za bystro wy jechali...No jak za bystro jak u was nie ma radaru! Jeden do drugiego mówi :Nu skaży ty Kola kak on jechał-Kola mówi, on jechał tak zium, zium, zium...A kak on nużen jechać? Ziuuuuuuum, ziuuuuuum...No i 1000 rubli sztraf...amen

Gość • Czwartek [07.06.2018, 12:45:49] • [IP: 92.42.119.***]

Od kiedy ul Karsiborska na tym odcinku co się ustawiają z radiowozem jest terenem zabudowanym, po prostu trzeba wyrobić plan mandatów.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 10:22:18] • [IP: 176.221.113.**]

Pewnie jakaś * laska jakiegoś wydziaranego debila, ktory jej dał pojezdzic.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 09:05:19] • [IP: 92.42.119.***]

BMW ma tylko baran niedoceniony przez życie

Gość • Czwartek [07.06.2018, 08:33:28] • [IP: 92.42.119.***]

do [IP: 83.23.194.**] nie wsadzę was do jednego worka nie można wsadzić bo jesteście patologią w w tym mieście jak nie rower to samochód i tylko kłopot z wami a jak już udało Ci się zrobić prawo jazdy szanuj je i nie wsiadaj do samochodu-pamiętaj tego samego instruktora obsłużyć dwa razy się nie da

Gość • Czwartek [07.06.2018, 08:23:26] • [IP: 62.69.241.**]

zal dupe sciska januszom w passatach i cinkocietnto kazdy jezdzi tym czym chce a bezmozgow jest duzo wiecej nie tlyko w bmw a i w mercedesach fordach oplach itp

Gość • Czwartek [07.06.2018, 06:57:48] • [IP: 77.252.46.**]

114㎞, to żadna prędkość.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 06:47:16] • [IP: 195.205.242.***]

TAK JAK POWIEDZIAŁEM, BEZMÓZGI SAME SIĘ WYELIMINUJĄ. JECHAĆ 114 WIEDZĄC, ŻE NA KARSIBORSKIEJ SUSZĄ? TO TRZEBA MIEĆ COŚ Z GŁOWĄ.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 00:31:28] • [IP: 31.0.40.**]

Brednie! To nie pierwszy raz! Te całe sprzęty jak widać wypowiedziała się osoba odpowiedzialna że technika jednak zawodzi!!

Gość • Środa [06.06.2018, 23:57:33] • [IP: 92.42.112.***]

BMW czyli Będziesz Mieć Wypadek, a może chciała się zabić?

Gość • Środa [06.06.2018, 23:39:33] • [IP: 178.235.179.*]

Jedzie wielka pani przez miasto i w trakcie kierowania jeszcze sie maluje a w drugiej rece tel

Gumiś • Środa [06.06.2018, 23:29:26] • [IP: 87.205.238.***]

Ja mam BMW i popylam aż się kapcie pała szmule pchają się do auta a ja porostu taki jestem lubię dac czadu kolesie wiedza o co kaman widzę jak zazdrosnicy się za mną oglądają a ja jestem stworzony do brawurowej jazdy

Gość • Środa [06.06.2018, 23:16:23] • [IP: 176.221.122.***]

jako uzupenienie dodam, że jestem nie tylko kierowcą, ale również jeżdzę rowerem oraz na rolkach, o których wspominasz, a mimo to kompletnie nie podzielam twoich bzdurnych, nie do końca trafnych spostrzeżeń i bardziej obawiam się bezmyślnych kierowców twojego pokroju - czyli takich którzy myślą, że jazda wg przepisów jest kluczem do bezpieczeńśtwa. otóż nie - można jechać szybciej, ale również rozsądnie, o ile ma się odpowiednie umiejętności, wyobraźnię i refleks i wolę spotkać na drodze takiego kierowcę, niż slamazarę twojego pokroju jadącą 90 km/h i nie orientującą się co się dookołą niej w ogóle dzieje. bez odbioru.

Gość • Środa [06.06.2018, 23:12:56] • [IP: 176.221.122.***]

[06.06.2018, 20:58:06] nie dość, że ślamazara to do tego ignorant z ciebie. po prostu trzeba umieć jeździć ty przepisowa, drogowa pokrako. od ponad 20 lat jeżdżę bez wypadku. żaden normalny kierowca nie jeździ 90 km/h tylko jakiś nieudolny dziad, patałach albo baba. raz na próbę starałem się tak jechać, to mnie wszyscy wyprzedzali i to uczucie zapewne nie jest ci obce. nie ma czego tłumaczyć skoro i tak nie zrozumiesz, co jest spowodowane spowolnionym działaniem twojego umysłu.nie chodzi o szybką jazdę, tylko o to czy ktoś potrafi w ogóle prowadzić pojazdy mechaniczne, czy ma refleks, podstawowe umięjtoności, no i czy przede wszystkim myśli...

Gość • Środa [06.06.2018, 23:06:36] • [IP: 94.254.180.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [06.06.2018, 22:39:41] • [IP: 83.11.132.**]

Ja widzę jak po tym mieście jeżdżą panie szybko porshakami merolkami kierunki oznajmiają swymi sztucznymi rzęsidełkami i jakoś nikt nie reaguje dziwne wesołe to miasteczko

Gość • Środa [06.06.2018, 22:14:37] • [IP: 83.20.250.***]

No jak BMW to zazwyczaj kieruje wyjątkowy debil, a tu na dodatek" super doświadczony" kierowca, głupia pinda -gówniara.Mam nadzieję, że długo nie pojeździ.

kalkstein • Środa [06.06.2018, 21:46:27] • [IP: 176.221.122.**]

90% idiotycznych zachowań za kierownicą to tzw. bmw - czy ci prości ludzie sie kierują tylko oni wiedzą...

Gość • Środa [06.06.2018, 21:44:08] • [IP: 31.0.40.**]

Dobrze sie czyta wasze bzdury szkoda ze na liczniku bylo przekroczenie tylko szkoda ze 95 a nie 114 ;)

Gość • Środa [06.06.2018, 21:29:44] • [IP: 88.156.234.***]

KOLEJNY RAZ BMW = kolejny bezmózg.bleee

Gość • Środa [06.06.2018, 21:00:10] • [IP: 83.20.247.***]

Policja oczywiscie wychwala się swoimi zdobyczami... ale jak sami łamią przepisy nie jadąc jako pojazd uprzywilejowany. .. to wszytsko okej, a z tego co wiem pojazdy uprzywilejowany jest dopiero wtedy gdy posiada włączone sygnały swietlne jak i dźwiękowe a tak w ogóle niech sprawdza swoje urządzenia do mierzenia prędkości bo nawet dokładnej prędkości nie potrafią okazać. . a tak wogole panie (IP 31.0.80*****) przeszkadza ci bmw i ZKA ? Ty pewnie jedzisz Multiplą z naklejonym listkiem😊

Gość • Środa [06.06.2018, 20:58:06] • [IP: 80.245.178.***]

176.221.122.*** - ślamazaro ? nieporadna ? Jeździj ile chcesz na trasach, wisi mi Twoje życie i zdrowie. Ale osobom niewinnym, którzy znaleźli by się w nieodpowiednim miejscu i czasie już nie. W stronę promów na tej twojej" trasie" prowadzi zaraz obok ścieżka rowerowa - pełno na niej rowerzystów i rolkowców, pełno jest wjazdów i wyjazdów do lasu oraz zwierzyny. Większość wypadków na TEJ TWOJEJ TRASIE spowodowane jest nadmierną prędkością specjalistów pokroju Ciebie, którzy" myślą" że puszka stali zapewnia nieśmiertelność. W szczególności, że i tak na końcu tej Twojej trasy czeka Cię żmudne i smutne stanie w kolejce na prom - ale niektórzy muszą po prostu podnosić swoją frustrację życiową pedałem gazu i toną szmelcu.

Oglądasz 1-25 z 41
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■