POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.06.2018, 14:25:54] • Świnoujście

Ekostatki zawinęły do przystani w Muzeum Rybołówstwa. Warto je zobaczyć z bliska!

Ekostatki zawinęły do przystani w Muzeum Rybołówstwa. Warto je zobaczyć z bliska!

fot. iswinoujscie.pl

Gazowce do transportu LNG z kolorowymi, plastkikowymi zbiornikami i samochodowce z pokładami wypełnionymi „resorakami” Matchboxa.To właśnie ten pomysł 6-cioletniego Mateusza Nowickiego zyskała największego uznanie konkursowego jury. W realizacji nagrodzonego ekostatku Mateuszowi pomagali rodzice; Sylwia i Krzysztof Nowiccy.

Stojące, tradycyjne modele statków i płaskie makiety do zawieszenie na ścianie. Wyobraźnia świnoujskich przedszkolaków,którzy wzięli udział w konkursie pt”Ekostatki” przeszła oczekiwania organizatorów. Przekonali się o tym uczestnicy otwarcia najnowszej wystawy w Muzeum Rybołówstwa. „Ekostatki to jedna z najoryginalniejszych i najciekawszych prezentacji Świnoujskiego muzeum.

Ekostatki zawinęły do przystani w Muzeum Rybołówstwa. Warto je zobaczyć z bliska!

fot. iswinoujscie.pl

Zaprezentowane prace wykonane zostały przez dzieci biorące udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym ogłoszonym przez Przedszkole Miejskie nr 7. To już trzecia edycja tego konkursu. Wszystkie odbyły się w Szkolnym Ośrodku Żeglarskim w Świnoujściu.

Ekostatki zawinęły do przystani w Muzeum Rybołówstwa. Warto je zobaczyć z bliska!

fot. iswinoujscie.pl

Udział w konkursie brały dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 7.9,10-”Perełki Bałtyku”oraz 11-”Tęcza”. Wszystkie zaprezentowane prace są wynikiem działań twórczych dzieci i ich rodziców.

Ekostatki zawinęły do przystani w Muzeum Rybołówstwa. Warto je zobaczyć z bliska!

fot. iswinoujscie.pl

Do swoich dzieł używali surowców wtórnych. Pomysłodawczynią wystawy prac pokonkursowych była Dorota Mikulska. Ekostatki można oglądać w Muzeum przy Placu Rybaka końca czerwca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [09.06.2018, 21:31:02] • [IP: 95.129.228.***]

Wspaniały pomysł. Gratulacje dla kreatywnego dziecka i rodziców. A tak przy okazji: pani z pierwszego i trzeciego zdjęcia- świetna fryzura, można wiedzieć kto tak ładnie tu u nas tnie?

Alan :) • Sobota [09.06.2018, 14:35:34] • [IP: 94.254.231.***]

Brawo !!

Oglądasz 1-2 z 2
■ W ramach bardzo wielu imprez Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging, VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię (najwyższą nad Bałtykiem – 311 schodów). Zapisy od 15.00, start od 16.00 (każdy zawodnik startuje kolejno pojedynczo, po wystrzale armatnim). Do zdobycia liczne nagrody, upominki i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń w Świnoujściu ■
■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■