POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.06.2018, 16:39:36] • Świnoujście

Śliwiński kandydatem na prezydenta. Zobacz film!

Śliwiński kandydatem na prezydenta. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziś świnoujska Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną ogłosiły, że ich wspólnym kandydatem na fotel prezydencki jest Dariusz Śliwiński, obecny przewodniczący Rady Miasta Świnoujście i prezes Uzdrowiska.



- W takim dniu jak dziś powinienem powiedzieć coś, co zmobilizuje wszystkich wyspiarzy do jednego, czyli wzięcia udziału w wyborach - mówił Dariusz Śliwiński, kandydat na prezydenta Świnoujścia. - Jestem bardzo wdzięczny obecnemu prezydentowi za to, że co zrealizował dla Świnoujścia do tej pory. My zamierzamy nie tylko kontynuować to, co dobre, jak budowa stałego połączenia, ale przeanalizujemy sytuację w naszym mieście tak, by nie było obaw, jak przy wejściu do strefy Schengen, że po otwarciu ruchu granicznego stanie się coś złego z naszym miastem. Przeanalizujemy układ ulic, parkingów i bram postojowych oraz wszystkich czynników, które będą miały wpływ na to, w jakich warunkach przyjdzie nam żyć po powstaniu stałego połączenia.

Śliwiński kandydatem na prezydenta. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kandydaturę na fotel prezydenta Świnoujścia poparł Marszałek Województwa.

- Świnoujście, to szczególe miasto, z którym również ja w sposób szczególny jestem związany - mówił podczas konferencji Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. - Moment, w którym koalicja przedstawia wspólnego kandydata na fotel prezydenta jest również dla mnie szczególnym wydarzeniem. Od kilku lat włączyliśmy się w dzieło współtworzenia tego miasta. Z ostrej krytyki przeszliśmy do postawy, która zakłada minimum krytyki i jak najwięcej wsparcia. Myślę, że wieloma inwestycjami, które dziś zdobią Świnoujście możemy się również pochwalić, bo to także nasza zasługa. Myślę, że udowodniliśmy, że we właściwy sposób potrafimy rozwijać Świnoujście. Darka znam jeszcze z dawnych czasów wodociągowych, jako stary wodociągowiec poznałem Darka, który również zajmował się tym sektorem życia publicznego.

Śliwiński kandydatem na prezydenta. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, że Śliwiński sprawdzi się jako włodarz Świnoujścia przekonywała także Elżbieta Jabłońska, radna i przewodnicząca PO w Świnoujściu.

- Dariusz Śliwiński o mieście mówi, że to żywy organizm. Ceni sobie przede wszystkim współpracę ludzi i pokazuje to w roli przewodniczącego rady miasta, gdzie potrafi zapanować nad wieloma emocjami, o które nie jest trudno w pracy samorządowej. W sprawach Świnoujścia potrafi na motocyklu zjeździć cały kraj a nawet dotrzeć do Brukseli, a gdyby było trzeba, to i na odległy kraniec świata - mówiła Elżbieta Jabłońska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 201, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 201

Gość • Sobota [16.06.2018, 09:53:53] • [IP: 5.172.255.***]

Pan Bronisław Komorowski, który należał do Platformy Obywatelskiej w momencie kandydowania na Urząd Prezydenta wystąpił z partii, czy wspominany kandydat w artykule też zamierza zrezygnować z funkcji, które pełni?

Gość • Sobota [16.06.2018, 00:56:00] • [IP: 178.238.253.***]

XD

Gość • Piątek [15.06.2018, 18:58:08] • [IP: 93.94.186.**]

BRAWO dobry kandydat na Prezydenta liczę na wygraną.

Gość • Piątek [15.06.2018, 13:19:17] • [IP: 92.42.112.**]

a mi się najbardziej podobały wypowiedzi: 1.Jimy na Prezydenta:) 2.Dariuszek Kłamczuszek 3. Nadaje się co najwyżej na sołtysa::))))) 4. Po co ten Pan chodzi do Kościoła skoro tyle złego robi...

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:09:27] • [IP: 92.42.112.***]

panie daj pan spokój i przestań pan ludzi denerwować!! Za nic honoru człowieku nie masz!! WSTYD I HAŃBA !!

Gość • Piątek [15.06.2018, 01:30:43] • [IP: 188.146.98.**]

Nieeeeeeeeeeee!!zaglosuje na pana zmurkiewicza!!temu panu dziekuje nic dla miasta nie zrobil

Gość • Piątek [15.06.2018, 01:16:06] • [IP: 178.235.182.***]

Co, ten hipokryta znowu tu startuje? Wystarczy jak rządzi Uzdrowiskiem: latami trzeba czekać na zabiegi, bo pierwszeństwo maja eurokuracjusze i prywatni..

Gość7 • Piątek [15.06.2018, 00:08:29] • [IP: 37.248.161.***]

Trzy razy nie.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 23:59:54] • [IP: 176.221.123.**]

Czekam na kandydata PiS. Zagłosuję na PiS, a Żmurkiewiczowi mówimy adieu

Gość • Czwartek [14.06.2018, 00:02:04] • [IP: 31.0.38.**]

Do Środa [13.06.2018, 12:15:40] • [IP: 37.249.241.*** Amen

Gość • Czwartek [14.06.2018, 00:01:11] • [IP: 31.0.38.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.06.2018, 22:41:31] • [IP: 92.42.112.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.06.2018, 22:09:04] • [IP: 95.129.224.***]

Szkoda że facet jest z PO

Gość • Środa [13.06.2018, 21:40:58] • [IP: 95.129.225.**]

Pamiętacie z czasów rządów oszalałej prawicy AWS, która doprowadziła Polskę do ruiny dziurą Bauca 90 mld takie hasełko Teraz K... My! 20 lat minęło hasło pozostało w głowach oszalałych peowców i pisiorów też bo to ten sam klan tylko rożne maski. Tyle że teraz dziura w budżecie to bilion.

Gość • Środa [13.06.2018, 20:57:16] • [IP: 178.235.182.**]

Śliwiński jako prezes Uzdrowiska zatrudnił swojego partyjnego kolegę Jana Borowskiego (po tym jak ten został radnym), tego który na zdjęciu obok odwdzięcza się mu trzymając tablicę ogłoszeniową. Zgodnie z hasłem -By żyło się lepiej! -A komu? -NAM!

Gość • Środa [13.06.2018, 20:29:54] • [IP: 95.90.206.**]

PiS rządzi?

Gość • Środa [13.06.2018, 20:24:36] • [IP: 188.146.102.***]

Podnóżek Żmurkiewicza i marszałka.

Gość • Środa [13.06.2018, 20:20:07] • [IP: 109.41.67.**]

Śliwka kandyduje tylko po to żeby utrzymać stołek w uzdrowisku. Wie że nie wygra. Kończ waść. Wstydu oszczędź.

Gość • Środa [13.06.2018, 20:14:39] • [IP: 95.90.206.**]

To wstyd, że PO gra na Żmurkiewicza, bo Żmurkiewicz gra na PiS. Śliwiński i Jabłońska unicestwili świnoujską PO.

Gość • Środa [13.06.2018, 19:32:47] • [IP: 178.235.176.***]

tak to jest odpowiedni kandydat ale dla Zamościa

Gość • Środa [13.06.2018, 19:13:45] • [IP: 188.146.37.**]

a Pan nam chce tutaj zrobić" miasto teoretyczne"? Nie chcę, żegnam Pana.

Gość • Środa [13.06.2018, 19:00:26] • [IP: 80.50.26.***]

Dariuszek kłamczuszek. A dociekliwi niech sami doją dlaczego. Na pewno kandydat PO, ale...?

Gość • Środa [13.06.2018, 18:58:17] • [IP: 92.42.118.**]

Jezeli ten pan zarzadza Uzdrowiskami, to kto o zdrowych zmyslach wystawia taka kandydature na PREZYDENTA !! Kochani !! Przegramy!! Jezeli sami sobie strzelamy w kolano:(( byly pracownik Uzdrowisk...

Gość • Środa [13.06.2018, 18:04:15] • [IP: 178.238.251.***]

Ten pan jest odpowiednim kandydatem na prezydenta. takie jest moje zdanie !

Gość • Środa [13.06.2018, 17:30:30] • [IP: 178.235.179.***]

No Pieczarka to nie wygląda na szczęśliwą - znowu ją wydymali... Chociaż i tak wygra Prezio więc przynajmniej porażka będzie miała twarzy Pieczarki:)

Oglądasz 1-25 z 201
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■