POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.06.2018, 08:42:53] • Świnoujście

Komarów nie widać... Zamiast nich pojawiły się dokuczliwe muszki!

Komarów nie widać... Zamiast nich pojawiły się dokuczliwe muszki!

fot. Czytelnik

Od kilku sezonów, gdy tylko robiło się cieplej, Świnoujście rozpoczynało zmagania z komarami. Chyba każdy pamięta batalie toczone przez firmy odkomarzające na zlecenie Urzędu Miasta oraz prywatne "bitwy" z chmarami krwiopijców. Tymczasem coś się zmieniło - oby na stałe - komary na razie nie ujawniły swojej natrętnej obecności. Zamiast nich pojawiły się dokuczliwe muszki. Czyżbyśmy byli skazani na plagę kolejnych owadów? Ich obecność zauważył Czytelnik, który wybrał się na spacer.

"Komarów nie ma, natomiast na dzisiejszym spacerze z psem, nagle nie wiadomo skąd zaskoczyło mnie stado muszek, chyba owocówki. Moje pytanie, skąd to się bierze u nas?"- napisał. Czy nasi Czytelnicy również dostrzegli problem muszek? A może ktoś potrafi wyjaśnić, skąd ich masowa obecność?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Sobota [16.06.2018, 00:37:36] • [IP: 80.245.188.**]

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:37:32] • [IP: 80.55.205.***] Ten kundel jest drozszy niz twoja stara. ..

Gość • Piątek [15.06.2018, 16:14:15] • [IP: 31.0.84.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.06.2018, 16:12:44] • [IP: 188.146.109.***]

Ludziska ! Ogarnijcie te swoje mózgoczaszki, wiecznie coś w tym mieście Wam nie pasuje !

Gość • Piątek [15.06.2018, 11:43:32] • [IP: 178.5.29.***]

A jeszcze do tego ja widziałam Pająki skąd się wzieły? Natura !

Gość • Piątek [15.06.2018, 11:39:17] • [IP: 93.94.187.***]

komary bedą... 25 lipca - każdego roku w ostatnim tygodniu lipca jest atak

Gość • Piątek [15.06.2018, 11:38:16] • [IP: 91.199.250.**]

komary przegrupowują swoje chordy na granicy atak od soboty, ratuj się kto może

Gość • Piątek [15.06.2018, 11:27:52] • [IP: 94.254.227.***]

My mamy komary a dla chętnych wiedzy proponuje poczytać co potrafią zrobić meszki które występują w rejonach polarnych Jak one opanują nasze miasto to większość ludzi zatęskni za komarami A zależność jest taka, jest sucho i dlatego komarów jeszcze nie ma a poza tym w poprzednich latach wytrulismy komary i większość pożytecznych owadów i organizmów żywych żywiących się komarami a do tego robiąc elewacje budynków pozbawiamy miejsca na rozmnażanie się pożytecznego ptactwa pilnującego równowagi biologicznej W skrócie, równowaga biologiczna została zachwiana. A jakie skutki a kto to wie ! Może meszki nas zjedzą.

Gość • Piątek [15.06.2018, 11:09:49] • [IP: 178.238.240.**]

wyjaśniam. ... muszki przyleciały

Gość • Piątek [15.06.2018, 11:03:27] • [IP: 77.253.17.***]

Kundle to wasze stare leszczyki

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:58:18] • [IP: 37.248.165.***]

To nie owocowki tylko małe czarne badziewie lata.A propos ujadajacych piesków zza ściana to jest chore i niepojęte

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:37:32] • [IP: 80.55.205.***]

Dokuczliwe to są kundle jak drą mordy o 4 nad ranem

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:19:01] • [IP: 37.47.131.***]

chyba nie byliscie na Rycerskiej- albo bardzo szybko chodzicie.

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:01:06] • [IP: 5.172.255.**]

Na Warszowie i działkach zapewne ich multum

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:54:48] • [IP: 188.146.41.**]

Bo w tej reklamówie jest chyba k... I dlatego przyleciały

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:53:53] • [IP: 95.129.224.**]

ja tu widzę kundla nie muszkę

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:51:49] • [IP: 188.146.41.**]

Masakra, co za pytanie skąd się biorą muszki A co mu psa zjadły? Koszmar !

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:29:38] • [IP: 37.248.163.***]

Komarów jest mnóstwo w lesie przy Żeromskiego- Grottgera

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:09:36] • [IP: 176.221.123.**]

dokuczliwe to sa mewy ktore sraja gdzie popadnie

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:05:59] • [IP: 93.94.186.**]

Pewnie przechodził obok śmietnika żeby pies się załatwił, bo do parku za daleko, i przyleciały zwabione zapachem brudnego psa.

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:01:52] • [IP: 178.238.249.**]

To nie owocówki tylko wredne meszki, które boleśnie gryzą a ich ugryzienia wiele osób uczula.

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:58:27] • [IP: 31.0.39.***]

A może też pragną rozmnażać się, jak wszystko o tej porze w przyrodzie?

Anonymous • Piątek [15.06.2018, 08:55:31] • [IP: 31.0.86.***]

"Jak nie urok, to śracz...a". Mewy za głośno, brak mew - obie opcje źle. Komary są, brak komarów. Sytuacja jak powyżej. A teraz muchy... Czy Wy tylko narzekać i marudzić potraficie ?? Na takich ludzi, i jest obecnie powiedzenie" TROLL". Nie chcesz nim być to olej to wszystko i ciesz się Życiem. Jest piękne a szybko przemija. Miłego Dnia :)

Oglądasz 1-22 z 22
■ Będą wywozić minę typu Mk VI. W poniedziałek utrudnienia w ruchu. Akcję podniesienia i transportu morskiej miny lotniczej specjaliści z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zaplanowali na najbliższy poniedziałek 25 listopada 2019 r., w godzinach 7.00 do 9.55. W związku z tym należy być przygotowanym na przerwy w kursowaniu obu przepraw promowych oraz utrudnienia w ruchu na ulicach bezpośrednio przy kanale portowym, którędy mina będzie transportowana na poligon morski. ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■