POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.06.2018, 17:51:00] • Świnoujście

Komuno wróć? Obecność uczniów na pochodzie obowiązkowa pod groźbą kary?

Komuno wróć? Obecność uczniów na pochodzie obowiązkowa pod groźbą kary?

Autor: smolaw11(fot. Fotolia.com )

Już dzisiaj z okazji 100-lecia Marynarki Wojennej RP i 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przez ulice Świnoujścia przejdzie wielki pochód. Jak poinformowali nas rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1, obecność ich pociech na pochodzie ma być obowiązkowa.

Według słów rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej numer 1, ich pociechy miały zostać zmuszone do uczestniczenia w Capstrzyku.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta, który nie komentował sprawy i skierował nas do dyrekcji szkoły.

- Proszę zwrócić się z tym pytaniem do dyrekcji szkoły – odpowiedział Robert Karelus.

Zgodnie z zleceniami rzecznika, pytanie skierowaliśmy także do dyrektora placówki – Jarosława Lipińskiego.

- Uczniowie zostali zaproszeni z rodzicami do wzięcia udziału w Capstrzyku z okazji 100-lecia Marynarki Wojennej RP i 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jesteśmy współorganizatorami tej imprezy, a Marynarka Wojenna jest patronem naszej szkoły. Za nieobecność uczniowie  nie ponoszą żadnych konsekwencji – informuje Jarosław Lipiński - dyrektor szkoły.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 152, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 152

Trep • Czwartek [21.06.2018, 15:53:00] • [IP: 94.254.225.***]

jak w wojsku haha.. Ma być i.. koniec hsha

Gość • Wtorek [19.06.2018, 13:44:39] • [IP: 80.245.184.***]

Obecność obowiązkowa i powinna być obowiązkowa. Już nawet nie ze względów wielkiego patriotyzmu (100 lecie...), ale ze względu na kwestie reprezentowania szkoły na zewnątrz. Nie chciałbym aby szkołę mojego dziecka przed społeczeństwem miasta i przyjezdnymi reprezentował dyrektor i garstka uczniów.

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 11:33:25] • [IP: 80.245.190.***]

Ogłoszenie o capstrzyku wisi jeszcze w pokoju nauczycielskim, można przyjść i zobaczyć jakie to zaproszenie. Jak wół jest napisane: W uroczystości biorą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 11:30:56] • [IP: 193.69.22.**]

Jak nie była, jak była!

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 07:25:39] • [IP: 37.47.168.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [17.06.2018, 21:37:38] • [IP: 178.238.247.***]

Dyrektor nikogo nie zapraszał - zarządził tak, że obecność była obowiązkowa, dzieci musiały posiadać biało-czerwony strój, flagi również organizowaliśmy we własnym zakresie, kto nie mogł uczestniczyć musi w szkole przedstawić usprawiedliwienie nieobecności. Takie narzucanie" świętowania" raczej zniechęca, niż zaprasza do udziału... nawet tak wspaniałej i wyjątkowej rocznicy

Gość • Niedziela [17.06.2018, 21:13:36] • [IP: 31.0.43.***]

ŻADNEGO ZMUSZANIA. Wzorowy uczeń reprezentuje szkołę jak i tradycje szkoły. Nikt nie zmusza cię abyś był wzorowy! Proste. Jesteś wolnym człowiekiem, tylko nie zmuszaj nauczyciela aby ci to dał.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 17:28:11] • [IP: 62.69.241.***]

Pięknie zorganizowana impreza patriotyczna, zaskakująco dużo uczestników. Byłem dumny z tego, że jestem Polakiem i mogę brać udział w tej uroczystości.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 14:54:59] • [IP: 178.238.246.**]

ROBI SIE KOMUNA BOJA SIE ZE NIKT NIE PRZYJDZIE!!

Gość • Niedziela [17.06.2018, 13:43:38] • [IP: 178.235.181.***]

Ha ha ha, co za bzdety. Obecność NIE BYŁA obowiązkowa - to po pierwsze, a po drugie POWINNA być OBOWIĄZKOWA. Jak inaczej uczyć dzieci patriotyzmu ?.

j444 • Niedziela [17.06.2018, 13:08:13] • [IP: 176.221.123.**]

Bezczelnie kłamie jak jego pisowska mininister edukacji.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 12:32:09] • [IP: 188.146.203.***]

jakie szopki? Państwo płaci za szkołę twojego dziecka, to jak nie chcesz nic od państwa to wyślij swoje dziecko do prywatnej podstawówki i będzie sobie nawet nauczycielowi nakładało kosz od śmieci na głowę i nawet nie przychodzić na lekcje.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 12:16:29] • [IP: 94.254.232.**]

20:54 jestes naiwnym człekiem PIS to najgorsza partia chyba jaka była bo nikt tak po cichu nie sprzedał Polski jak oni... ale naród ma klapki na oczach i wierzy w propagande w TV... na dodatek poleca na socjal 500+. .jeszcze pare lat i sprowadza wam tu 3mln żydów z Israela i wywołaja wojne z wschodem to zobaczycie... Kacynski to żyd jego ojciec mordował Polaków NKWD, Duda tez żyd jesgo dziadek to ukrainski oficer UPA... Jezdza co miesiac do Israela po rozkazy w wy im przyklaskujecie... Udaja patriotów a w D** maja was i ten kraj bo sa na smyczy kogo innego. Od 89r Polska rzadza obce wpływy i rzadzi żydokomuna, układ okragłegostołu, do póki tego nie zrozumiecie bedzie tylko gorzej... dla was maja ochłapy a dla żydów setki mln na muzea, emerytury dla żydów za II wojne czy bezwzrotne pożyczki w mln dla ukraińskich żydów... A wam w nagrode podniosa podatki i z waszych pieniadzy beda wypłącac dla żydów 300mld dolarów za II wojne w ziemiach, kamiennicach itp... Powodzenia.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 12:01:23] • [IP: 176.221.123.**]

Popieram w pełni... Gość • Sobota [16.06.2018, 23:26:36] • [IP: 62.69.241.***]

Gość • Niedziela [17.06.2018, 09:14:19] • [IP: 83.25.203.***]

Dlaczego ci, którzy WYMYŚLAJĄ sobie takie szopki muszą zmuszać innych? Zawsze mnie to zastanawiało od" szkoły". Tak samo ze stawianiem pomników, stawiajcie, ale na swoich gruntach, w przestrzeni publicznej powinny być te, ktore postawiono do 2000 roku. Czy to nie jest postępowanie, jak za socjalizmu? Komunizmu w Polsce nie było, towarzysze chodzili do kirchy, bambry mieli swoje pola, a i pokoje letnikom można bylo wynajmować.ps. dużo zaś kapusiów w Swinoujściu i w atrakcyjnych miejscach było.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 09:11:47] • [IP: 188.146.103.***]

jeśli ktoś miałby mieć z zachowania" wzorowy" a nie chciałoby mu się raz przyjść to jaki on wzorowy? Dlaczego nie dawanie najwyższej oceny jest przez niektórych od razu uważana za obniżenie oceny z zachowania ? to jest hipokryzja.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 09:08:49] • [IP: 178.235.183.***]

Gość • Sobota [16.06.2018, 18:25:47] • [IP: 37.47.181.***] Dzięki tym którzy walczyli w II WŚ, uczniowie teraz mają wspaniałe wakacje.Korona niektórym z głowy nie spadnie, niech szanują i pielęgnują co teraz mają.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 08:22:27] • [IP: 83.220.115.***]

To była piękna, podniosła uroczystość. Ważna dla całego miasta. Byłam, widziałam. Nikt mnie nie zmuszał, a zapraszał. Za takie skandaliczne anonimowe artykuły, powinna być kara w postaci ujawnienia nazwiska takiego wichrzyciela. Wstrętne to jest i tyle.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 03:00:17] • [IP: 164.127.122.**]

13:02 - CYTAT:" A patriotyzmu uczy się poprzez pokazanie kultury w polityce i dążenie do godnego życia w ojczyźnie.". ..A twoim zdaniem godne życie to siedzenie przy telewizorze, żarcie chipsów, i chlanie piwska? Bo całe pokolenia walczyły o to, by Polak mógł godnie, nie oblewany wodą z sikawek, nie wśród huku petard, świętować niepodległość, i inne święta narodowe - także pochodem. I pytanie: czy skoro marsze sa pisowskie, to ich nie było za PO? Ja pamiętam, że były pochody i z Komorowskim, i z innymi władzami PO oraz ówczesnego rządu. Co się stało, że nagle o nich zapomniałeś?! A teraz niedziela, marsz do sklepu byś godnie żył, bo ja nie pójdę do marketu, gdyż godność człowieka polega na świętowaniu..

Gość • Niedziela [17.06.2018, 00:14:37] • [IP: 92.42.118.*]

Zgadzam się z wieloma osobami poniżej - oburzający tytuł i prymitywna manipulacja zdjęciem, skandaliczna postawa" uprzejmie donoszących" rodziców, bleee, obrzydliwe! :/

Gość • Sobota [16.06.2018, 23:50:26] • [IP: 92.42.119.**]

SZKOLA Z TRADYCJA...BARDZO LADNA UROCZYSTOSC, , WZRUSZAJACE WYSTEPY DZIECI, PIEKNE PIOSENKI CELEBROWANE MUZYKA ORKIESTRY. PRZEMARSZ PRZEZ MIASTO--ROBIL WRAZENIE.NA TURYSTACH I WSROD MIESZKANCOW KTORZY WYSZLI NA BALKONY I ROBILI ZDJECIA PRZEZ OKNA, SZKODA ZE MALO ROZPOWSZECHNIONA----NP.POWINNO BYC WIECEJ PRZYSTROJONE MIASTU NA TA UROCZYSTOSC A LUDZIE WCZESNIEJ POINFORMOWANI. SZKODA ZE NIE MA W SZKOLE TRADYCJI ==PAMIETANIA O NAUCZYCIELACH KTORZY TU UCZYLI I ZAPRASZANIA ICH DO DALSZEGO UCZESTNICTWA W SZCZEGOLNYCH UROCZYSTOSCIACH----JAKO SZCZEGOLNYCH ROWNIEZ GOSCI.

Gość • Sobota [16.06.2018, 23:26:36] • [IP: 62.69.241.***]

Udział w patriotycznych uroczystościach powinien być obowiązkiem każdego, kto czuje się Polakiem. Jeżeli ktoś uważa, że lepiej by było aby te dzieci, razem ze swoimi rodzicami spędzały czas na grilu, bo szkoda czasu, to ma mentalność niewolnika, któremu wystarczy pełny garnek i. .. smartfon

Gość • Sobota [16.06.2018, 20:54:42] • [IP: 164.127.122.**]

19:07 -" skłucili"? Pisownia jest inna (nie PiSownia, lecz pisownia). A co do dzielenia - zawsze czysty będzie dzielił czystych i brudnych, jeśli ktos jest czysty, będzie dziwny wśród brudnych. PiS to powrót do patriotyzmu, do wartości rodziny, do respektu wobec religii, a nie dyrektyw z Brukseli - zatem że dzieli pod tym względem - bardzo dobrze. Tylko ktoś bez właściwości nikogo nie dzieli, bo jest jak ściana pomalowana na biało.Tusk w 2007 r. usiłował podzielić Polaków uznając, że wartości, które wymieniłem, sa do odrzucenia, nazwał wyborców PiS-u moherami, a wypowiedział to z mówmnicy sejmowej jako premier. Coś skandalicznego.

Gość • Sobota [16.06.2018, 20:41:37] • [IP: 37.47.148.***]

18:25 nooo chciał się rodzic nachlać w piątek i musial iść i pilnować dzieciaka...brednie piszecie bo obecność byla dobrowolna.ktory uczeń chcial wpisal sie na listę i poszedł.mój syn nastoletni wziął udział z chęcią.no ale cóż nieb wszystkie imprezy są dla prostaków.jeden woli gril i browara a drugi święta patriotyczne itd